Frendly Url's
Дървена Дограма
Виктор Шапилов
Блестящ Григор Димитров разгроми италианец на старта на Australian Open

Григор Димитров започна по впечатляващ начин новия сезон, записвайки разгромна победа с 6-1 6-1 над Матео Виола в мач от първи кръг на квалификациите на Australian Open.

Двубоят започна с предимство за Гришо още от самото начало, но италианецът успя да отрази две точки за пробив. Още в следващия гейм българинът достигна до пробив, но при 2-1 Виола поведе с 0-40 в подаването на българина. Отговорът на Григор бе категоричен - пет поредни спечелени разигравания и преднина от 3-1.

Това, което последва, бе впечатляващо - при резултат 3-1 Григор спечели следващите 8 гейма, като в голяма част от тях дори не губеше точка, без значение дали сервира или посреща.

19-годишният българин поведе с 6-1 5-0, когато Виола спря серията му от 11 поредни гейма и намали на 1-5 във втория сет. В следващия гейм Григор Димитров отново бе категоричен и след само 51 минути игра записа една от най-убедителните победи в кариерата си.

Във втори кръг Гришо ще срещне мароканеца Реда Ел Амрани (№218 в ранглистата), които победи със 7-6 6-3 словака Марек Семян (№226). Хасковлията има един мач срещу Ел Амрани, като през 2009 г. стига до успеха след победа с 3-6 6-2 6-4 в квалификациите на чалънджъра в Кремона.

Благодарение на класирането си за втори кръг Гришо си осигури осем точки за АТР ранглистата, а при нов успех ще добави още шест.