Frendly Url's
Дървена Дограма
Виктор Шапилов
Мастърс - Лондон

Супер турнирът между осемте най-добри тенисисти за годината започва днес, като програмата на първия състезателен ден предвижда да се изиграят двубоите от предварителната група В.

По силата на жребия в нея попаднаха Роджър Федерер, Робин Сьодерлинг, Анди Мъри и Давид Ферер, като по регламент се играе всеки срещу всеки и първите двама продължават на полуфиналите.

Първи на централния корт в супер модерната “О2 Арина” ще излязат любимецът на домакините Анди Мъри и намиращият се във великолепна спортна форма Робин Сьодерлинг.

До момента двамата са се срещали общо четири пъти в официални двубои от календара на АТР, а балансът до е 2:2, но в последните два мача победата е била за “Гладиатора от Тибро”.

Във втория сблъсък един срещу друг ще се изправят супер фаворитът Роджър Федерер и хваналия “последния влак” за Лондон Давид Ферер.

Тук статистиката категорично е в полза на Маестрото от Базел, който от досега изиграните 10 мача срещу испанеца няма загуба, а Ферер е спечелил само три сета, последният от които на Мастърса в Mадрид по-рано през този сезон.

Източник: gol.bg/sportal.bg

Във Спортни Новини, От ViruZzZ, 22 Ноември 2010 00:11:38, 5 Коментара
ViruZzZ

Мъри уби Сьодерлинг на старта в Лондон

Представителят на домакините Анди Мъри започна с победа участието си на заключителния "Мастърс" турнир в Лондон. Световният номер 5 се наложи с категоричното 6:2, 6:4 срещу заемащия 4-ото място в класацията на ATP Робин Сьодерлинг (Швеция) в първия мач от група "Б". Двубоят бе пети между шотландеца и шведа, като 23-годишният Мъри вече води с 3:2 победи. По-късно днес в същата група силите си ще премерят Роджър Федерер (Швейцария) и Давид Ферер (Испания).

Първата ракета на Великобритания доминираше от началото до края на срещата. Мъри печелеше далеч по-лесно сервис геймовете си, докато Сьодерлинг изпитваше затруднения при подаванията си. Първият пробив в актива на шотландеца стана факт в третия гейм, след което преимуществото му се затвърди с още един за 5:2. На няколко пъти Анди пусна на съперника си чудесни къси топки, а шведът не успяваше да реагира достатъчно адекватно на мрежата. След по-малко от половина час игра при втория си сетбол Мъри сложи край на частта за 6:2.

Вторият сет бе малко по-оспорван, но финалистът от тазгодишното Открито първенство на Австралия демонстрира по-уверена игра от основната линия. Мъри печелеше по-продължителните разигравания, а бекхендът му работеше безотказно. Все пак в шестия гейм 26-годишният Сьодерлинг стигна до първата си и оказала се единствена възможност за пробив в мача. Опонентът му обаче се пребори и в крайна сметка след близо 8-минутна битка измъкна подаването си. Още в следващия гейм Сьодерлинг се пропука и с двойна грешка позволи на Мъри да запише нов пробив в сметката си. Колебливата игра на шведа на мрежата продължи, а Мъри не спря да наказва съперника си. Така след час и 20 минути пред препълнената зала "О2 Арина" в Лондон Анди Мъри вдигна победоносно ръце.

Шотландецът остави в статистиката 10 аса, докато Сьодерлинг записа срещу името си нетипичните за него едва две директни точки от сервис. Шведът направи три двойни грешки, а при Мъри този показател бе 2.

------------

Мърии <33
ViruZzZ

Федерер помете Ферер в първия си мач

Бившият номер 1 в света Роджър Федерер спечели с лекота първия си мач от финалния турнир на ATP в Лондон. 29-годишният швейцарец се наложи с 6:1, 6:4 над испанеца Давид Ферер във втората среща от Група "В". В първия двубой Анди Мъри (Великобритания) надигра категорично шведа Робин Сьодерлинг с 6:2, 6:4.

Четирикратният шампион в турнира Федерер бе донякъде затруднен от Ферер само във втората част. В първия сет швейцарецът поведе с 4:0 преди Ферер да запише първия си гейм в мача. Във втория сет Федерер спечели подаването на съперника си при 2:2 и малко след това затвърди пробива, за да поведе с 4:2. При 5:4 за Федерер, Ферер пропусна прекрасен шанс да се върне в мача, като пропиля открилите се пред него възможности за пробив и Федерер затвори двубоя след 87 минути игра. Федерер регистрира 6 аса срещу нито един за Ферер и 0 двойни грешки срещу 6 за испанеца.

Това бе 11-а победа от 11 мача за Федерер срещу Ферер. Двамата се срещнаха на финала на турнира през 2007 година, когато швейцарецът за последно триумфира в това състезание. С успеха си срещу испанския тенисист, световният номер 2 записа победа номер 30 във финалния турнир на ATP.

В понеделник турнирът продължава с първите срещи от Група "А". От 16:15 часа българско време Новак Джокович (сърбия) излиза срещу Томаш Бердих (Чехия), а от 22:15 световният номер 1 Рафаел Надал ще играе с американеца Анди Родик. Във вторник пък са следващите мачове от Група "В". Федерер ще мери сили с Мъри, а Сьодерлинг - с Ферер.

ViruZzZ

Джокович бие в Лондон пред погледа на Марадона

Световният номер 3 Новак Джокович (Сърбия) спечели без проблеми първия си мач от група "А" на заключителния "Мастърс" турнир в Лондон, след като се наложи с 6:3, 6:3 над Томаш Бердих (Чехия). Това бе четвърти успех за сърбина срещу чешкия му противник от общо пет мача между двамата. По време на целия сблъсък Ноле бе подкрепян не само от семейството си, но и от легендарния футболист Диего Армандо Марадона. Бившият селекционер на аржентинския национален отбор бе седнал в щаба на сърбина и аплодираше бурно всяка негова майсторска проява. Тази вечер от 22,00 часа е другият мач от тази група, като в лондонската зала "О2 Арина" силите си ще премерят лидерът в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) и шампионът от US Open 2003 Анди Родик (САЩ).

Двубоят започна повече от добре за Джокович, който реализира пробив и поведе с 2:0. Третият гейм в откриващия сет бе много оспорван, като 6-ият в света Бердих спаси четири възможности за пробив и все пак успя да вземе подаването си. Сериозен проблем за 25-годишния чех в първата част бе слабият му процент на вкаран първи сервис - 44%. С още един пробив в деветия гейм шампионът от Откритото първенство на Австралия през 2008 година сложи край на сета - 6:3.

Втората част се разви по идентичен начин, след като 23-годишният Джокович отново осъществи ранен пробив, а непредизвиканите грешки на Бердих се увеличаваха все повече. Сърбинът направи няколко успешни излизания на мрежата и показа по-стабилна игра в разиграванията от основната линия, като не позволи противникът му да стигне до възможност за пробив в цялата среща. Така Джокович стигна до победата в мача след час и 28 минути игра и си заслужи овациите на публиката в препълнената зала.

Сърбинът остави в статистиката 5 аса и 1 двойна грешка, докато при Бердих тези показатели бяха съответно 7 и 3. Процентът на вкаран първи сервис в мача при чеха бе едва 50%, докато Ноле регистрира 61% успеваемост при първото си подаване.

ViruZzZ

Родик изпусна Надал в Лондон

Световният номер 1 Рафаел Надал започна с трудна победа участието си на финалния турнир на ATP в Лондон. 24-годишният испанец надви бившия номер 1 на планетата Анди Родик с 3:6, 7:6 (5), 6:4 във втория двубой от Група "А" след 2 часа и 35 минути игра. В първата среща Новак Джокович (Сърбия) надигра категорично с 6:3, 6:3 финалиста от "Уимбълдън" тази година Томаш Бердих (Чехия).

Американецът изглеждаше по-близо до победата в началото на втория сет, в който водеше с пробив, след като вече бе спечелил първата част. Родик обаче не успя да задържи аванса си в резултата, а от своя страна, левичарят от Майорка за пореден път демонстрира своята борбеност и непримиримост, за да осъществи обрат и да започне успешно участието си в състезанието.

Двубоят започна доста интересно, след като още в първия си сервис-гейм Родик трябваше да спасява точки за пробив. 28-годишният американец все пак успя да спаси подаването си, а още в следващия гейм осъществи пробив. Родик поведе с 40:0 в сервис-гейма на Надал и не след дълго дръпна с 2:0 в резултата. Родик затвърди пробива и поведе с 3:0, но при 3:1 отново имаше трудности в своето подаване и трябваше да спасява нови 2 точки за пробив. Американецът отново се справи със задачата и поведе с 4:1. Родик взе и следващите си две подавания и затвори първия сет в своя полза.

Вторият сет започна отлично за американеца. Той проби противниковото подаване за 2:1 и изглеждаше доста по-близо до победата от Рафа. Испанецът обаче моментално върна пробива, сед което спечели подаването си за 3:2. След това двамата тенисисти печелеха своите подавания до 6:6, когато тайбрек трябваше да реши съдбата на втория сет, а може би и на мача. Тайбрекът се разви любопитно, като първият минипробив бе реализиран от Надал за 2:1. Родик обаче много бързо обърна резултата в своя полза, като поведе с 3:2 и имаше аванс от минипробив. Рафа обаче спечели 4 поредни точки и поведе с 6:3. Анди изпълни задачата минимум, спечелвайки следващите две точки при свой сервис, но нямаше сили за нещо повече и испанецът изравни резултата в сетовете.

Третият сет започна равностойно, но в петия гейм Надал намери начин да реализира пробив, който се оказа решаващ за изхода на двубоя. Испанецът поведе с 4:2 и не допусна победата да му се изплъзне.

Анди Родик записа три пъти повече асове от Надал - 18 срещу 6, но това не помогна на американеца да избегне шестата си загуба от Рафа в деветия мач между двамата. Поседният им двубой преди този в Лондон бе спечелен от Родик - с 4:6, 6:3, 6:3 - на полуфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Маями.

Програмата за вторник предвижда изиграването на нови две срещи от Група "В". В безспорно по-интригуващия сблъсък, от 16:15 часа българско време, един срещу друг ще се изправят Роджър Федерер (Швейцария) и Анди Мъри (Великобритания). От 22:15 часа сили ще премерят Робин Сьодерлинг (Швеция) и Давид Ферер (Испания), които загубиха първите си срещи, съответно от Мъри и Федерер.

Родик как го изпусна...
ViruZzZ

Класата на Федерер се оказа непосилна за Мъри

Носителят на рекордните 16 титли от Големия шлем Роджър Федерер изнесе лекция на Анди Мъри в мача им от група "Б" на заключителния "Мастърс" турнир в Лондон. Швейцарецът победи убедително с 6:4, 6:2 първата ракета на Великобритания и така постигна втория си успех в зала "О2 Арина". Както е известно, в първата си среща от последната надпрева в мъжкия календар Федерер се справи лесно и с испанеца Давид Ферер. Междувременно световният номер 2 записа шестата си победа над шотландеца от общо 14 мача между двамата.

Федерер, който има в богатата си колекция четири трофея от финалния турнир на ATP, диктуваше случващото се на корта от самото начало на мача. 29-гоодишният швейцарец имаше възможност за пробив още в първия сервис гейм на съперника си, но не се възполза. Все пак това стана при следващия случай в третия гейм. До края на сета бившият номер 1 в света не изпусна преднината си, като печелеше с лекота собствените си подавания.

Кошмарът за 23-годишния Мъри обаче предстоеше. Втората част се разви по възможно най-лошия за него начин и той допусна два бързи пробива за 0:4. Въпреки подкрепата на пълната до краен предел зала световният номер 5 нямаше как да се върне в двубоя. Нещо повече - той едва успя да вземе подаването си в петия гейм, като му се наложи да спасява отново възможности за пробив. Така след час и 16 минути игра опитът и класата на Федерер му донесоха победата, а в последната си среща от груповата фаза той ще се изправи срещу Робин Сьодерлинг (Швеция).

Тази вечер ще се играе още един сблъсък от група "Б" - между Сьодерлинг и Давид Ферер. При положение, че испанецът се справи с шведа, това ще означава, че Федерер има гарантирано място на 1/2-финалите в Лондон. Интересно е да се отбележи, че шесткратният шампион от "Уимбълдън" загуби едва осем точки в собствениите си сервис геймове (три в първия и пет във втория сет) в мача срещу Мъри.

Сьодерлинг пречупи Ферер и запази шансове за полуфиналите

Робин Сьодерлинг показа характер и стигна до трудна победа срещу Давид Ферер във втория си мач от група "Б" на заключителния "Мастърс" турнир в Лондон. Шведът бе по-концентриран в решителните моменти от двубоя и спечели с 7:5, 7:5, като по този начин съхрани шансовете си да се класира за полуфиналите. Това може да стане дори и Сьодерлинг да загуби от Роджър Федерер в последния кръг, но само ако Ферер надвие Анди Мъри. При това положение Федерер ще продължи напред с три победи, а всеки от останалите трима ще има по една победа и една загуба и крайното подреждане ще бъде определено от допълнителните показатели в двубоите помежду им.

Ферер не беше фаворит в мача, но неотдавна надви Сьодерлинг във финала на турнира във Валенсия и това беше достатъчно, за да се надява на нов успех. Испанецът взе едва 4 точки в първите 6 гейма, в които сервираше Сьодерлинг, но съумяваше да поддържа равновесие в резултата. При 5:6 Ферер не можа да удържи подаването си и блестящ форхенд на Сьодерлинг му донесе първия сет.

Ферер започна по-добре втората част и пропусна да пробие сервиса на съперника си при 1:0 в своя полза. Последва много силна серия на Сьодерлинг, който диктуваше събитията на корта и поведе с 5:2. Световният номер 4 вървеше уверено към победата, но Ферер не се предаде и върна пробива, изравнявайки геймовете. Публиката на в зала "О2 Арина" стискаше палци на испанеца, за да гледа трети сет, но Сьодерлинг бе на друго мнение. Той взе следващите два гейма, а с това и мача за малко повече от час и половина игра.