Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Episode 22 - Founder's Day
GGbit.info > Развлечение > Кино и телевизия > Сериали > Текущи > The Vampire Diaries > Епизоди > Сезон 1
brooke_scott

Vampire Diaries - Founder's Day

Сценарист:

Режисьор:

Изпълнителни продуценти:

В ролите:

Поддържаща роля:

Гостуващи Актьори:

Kevin Williamson
Julie Plec

Marcos Siega

Bob Levy
Leslie Morgenstein
Julie Plec
Kevin Williamson

Nina Dobrev (Elena Gilbert)
Ian Somerhalder (Damon Salvatore)
Paul Wesley (Stefan Salvatore)

Zach Roerig (Matt Donovan)
Candice Accola (Caroline Forbes)
Katerina Graham (Bonnie Bennett)
Sara Canning (Jenna Somers)
Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert)
Matthew Davis (Alaric Saltzman)

David Anders (John Gilbert)
Malese Jow (Anna)
Robert Pralgo (Mayor Richard Lockwood)

С настъпването на Деня на Основаването на града всички са заети с последните приготовления за празника. Стефан се притеснява за новите отношения между Деймън и Елена, но Елена е по-загрижена за оправянето на проблемите си с брат си. Джеръми се притеснява за Анна, но не е сигурен, че е съгласен с плановете и за бъдещето. Докато Карълайн се наслаждава на деня си като Кралица на празника, тя трябва и да помогне на Мат и Тайлър да се сдобрят. въпреки усилията на Деймън и Аларик да го спрат, Джонатън Гилбърт задейства плана си на края на Деня на Основаването на Мистик Фолс да цари хаос, разрушение и смърт.

Връзка в АренаБГ:

Дата на излизане в България: 14/05/2010
The Vampire Diaries Season 1 Episode 22 - Founder's Day

Връзка в Замунда:

Дата на излизане в България: 14/05/2010
The Vampire Diaries Season 1 Episode 22 - Founder's Day

Relevant Advertise!
tears of the moon
Нямам търпение ... ermm.gif Ще бъде страхотен епизод smile.gif
twhpbtvsvm
An ending that will leave you breathless...

Дано да е така! smile.gif
Mai4et0
The Vampire Diaries Season Finale promo #2
Steph
Damon & Elena KISS!? shocking.gif
В края на сезона... ще е страхотно!
Днеска гледах едно интервю с Иън и Нина и на въпроса дали да очакваме целувка между Деймън и Елена, двамата казват, че има още много епизоди от шоуто и ще разберем, ако гледаме. biggrin2.gif
traiana
Според мен това може и да е Катрин.Джон (нали така се казваше чичото на Елена XD) каза "Катрин" в промото..дано не ми се е причуло. biggrin.gif
От друга страна пък,четох,че Катрин нямало да се появи в 1ви сезон.Остава само да видим!Нямам търпение!
®SlowDownBaby
WTF? ohmy.gif Eпизодът беше страхотен... Но още не мога да напиша нищо за него, защото сега преодолявам беса си, че ще трябва да чакам до Септември.
3linka
чак септември ли ще почне втория сезон? 1crying[1].gif
OTH_Maniac
ОМГ Най-якия ЕПИЗОД !!! Леле направоо останах спийчлес последната 1 минута shocking.gif shocking.gif shocking.gif
Направоо не знам как ще издържа до септември - просто НЕ ЗНАМ!
Ана много жалко,че умря... кефеше ме.А Деймън.. хм много ме израдва и той в епизода.
Бонка почва да се учи,ама все още си е кучка.
И просто не мога да намеря подходящите думи да опиша всичко друго .. :х
tears of the moon
Малееее тоя епизод наистина ме остави breathless ... 3.gif Божеее УНИКАЛЕН епизод. Как ми се искаше да има хубав край за Ана и Джерами, ама уви Джер ще става вампир, а Ана умря и пак тоя тъп uncle Джон ( цялата съшност на тоя човек ме дразни ) я уби. Когато Елена, а всъшност Катрин отряза ръката му се изкефих доста. Значи тя е целунала Деймън, а не Елена. Жалко, ама незнам как Деймън не я разпозна. Бонка напоследък е с прекалено голямо самочувствие, чак вече и ултиматуми поставя. Деймън този епизод беше много сладък wub.gif

Иначе не знам как ще издържа до септември ... confused.gif

П.С Само аз ли не разбрах, Тайлър вампир ли е или не ? emoticon1 (42).gif
OTH_Maniac
Цитат(tears of the moon @ May 14 2010, 12:50) *
Малееее тоя епизод наистина ме остави breathless ... 3.gif Божеее УНИКАЛЕН епизод. Как ми се искаше да има хубав край за Ана и Джерами, ама уви Джер ще става вампир, а Ана умря и пак тоя тъп uncle Джон ( цялата съшност на тоя човек ме дразни ) я уби. Когато Елена, а всъшност Катрин отряза ръката му се изкефих доста. Значи тя е целунала Деймън, а не Елена. Жалко, ама незнам как Деймън не я разпозна. Бонка напоследък е с прекалено голямо самочувствие, чак вече и ултиматуми поставя. Деймън този епизод беше много сладък wub.gif

Иначе не знам как ще издържа до септември ... confused.gif

П.С Само аз ли не разбрах, Тайлър вампир ли е или не ? emoticon1 (42).gif

Тейлър е върколак в книгите.
ViruZzZ
Ооо да два финала днес и двата убийствено жестоки worthy.gif

ПП. Stateless - Bloodstream пз ;]
Marissa Cooper
Страхотен финал!
apophis
невероятен финал останах шокиран накрая.Сцената между Елена и Деймън с целувката много ми хареса беше невероятна,израдвах се от завръзката.А Шока като разбрах че е Катерин ме остажи без думи,как него бях забелязал сега ще става супер интересно
3linka
Направо полудявам, като знам, че ще чакам чак до септември за още!!! Тоолкова много се зарадвах на целувката между "Елена"и Деймън и то да се окаже, че е Катрин...ужас!!Викам си най-сетне ще се съберат Елена и Деймън и бях толкова щастлива... А моментът, в който Деймън говореше с Джеръми..уоу "I did it for a very long time. The life was more easier!"

Просто не ми е ясно как всичко може да свърши така и да ни оставят да чакаме толкова дълго!!!
Mai4et0
Нещото, което прави един сериал велик първо е добрата актьорска игра, която я има в пъти повече от някой други сапунки. И естествено сценария! Влюбих се в сериала от първия епизод. Напомня ми на Prison Break. Всеки епизод става нещо напълно неочаквано.

А просто да не почвам да говоря за Нина. Това момиче е велико за годините си! Има страшно много опит и роли зад себе си и май в новия сезон ще играе повече Катрин. Дано де, интересно ми е да я видя в действие. Не се съмнявам, че ще вплете интриги biggrin2.gif

И да, целувката беше очаквана заради трейлъра, но не очаквах, че това няма да е Елена. Страхотен финал, засега най-добрия. Дори Supernatural не ме развълнува толкова.

OTH_Maniac, мерси за уточнението за Тайлър.
mitencetoy
Финала ме уби тотално! За Тайлър подозирах, че ще има нещо още от преди... Интересно ми е и той каква роля ще има във втория сезон!
Целувката беше уникална... И тъкмо си мислех, че няма да видим Катрин в този епизод, но явно съм се лъгал...
Много се изкефих, когато отряза пръстите на Джон... Леле, б*си мацката!
ИСКАМ СЕПТЕМРВИ ВЕЧЕ! ;(
ioanka_vt
Много съм доволна от финала! Евала! wub.gif
®SlowDownBaby
Така, още съм в еуфория от финала, но поне мога да свържа две изречения. Бях убедена, че Ана ще умре, но не знаех, че ще е по такъв брутален начин. Много грубо, а толкова я харесвах за Джеръми - той тъкмо почваше да се влюбва. На това момче просто не му върви. Много гадно и за кмета, че умря - не че ми беше симпатичен, но пък чак така. Бони, Бони... тя си е кучка. Просто невероятно различна от онази Бони в книгите, но пък си мисля, че ще се научи от грешката си. Надявам се Каролайн да е добре, много тежко ще е, ако и тя умре, но пък се съмнявам. За първи път тъкмо да харесам Деймън и постъпките му и той какво направи - взе, че целуна предполагаемата Елена...приятелката на брат му, който беше готов да умре, за да го спаси. Ами, колкото и да ми го хвалите, това не епостъпка на истински мъж. Сори. И нали беше луд по Катрин - как, мамка му, не я позна. Катрин - знаех, че е катрин още като влезе в къщата понеже Елена би отишла право при брат си. Това ме озадачи.Но пък мацката е манияк - усещам как ще съм и фенка във втори сезон.

И да позлобея малко - "I care about him, but I love you, Stefan. I love YOU, I love YOU..." biggrin.gif

Едно нещо само ще кажа още - ако можех да срещна целият екип на този сериал, щях да ги нацелувам и да им благодаря от цялото си сърце. За всичките ми едва двадесет години живот е имало точно три сериала, които са ме вълнували така - Бъфи, Ейнджъл и ОТХ. Този е четвъртия и единствения, които ме накара да ставам в 5 часа, че да го тегля. 8.gif 8.gif 8.gif
brooke_scott
Добре, явно съм единствената, но честно казано останах разочарована от финала /и от двата финала днес, но в сравнение със Supernatural, The Vampire Diaries беше твърде хубав/. Нещо екшъна малко ми се загуби в цялата работа. Героите, които умряха бяха напълно предвидими /визирам Джон и Анна/, може би бащата на Тайлър не очаквах да го утрепят, така и не разбрах дали са го помислили за вампир и затова са го вкарали в гробницата или знаят какъв вид чудовище е. Джеръми горкия само самоубииство му липсваше, за да допълни емо вида му, дано поне наистина не вземе да умре, че какво сръбна две капки кръв не знам колко ще подейства. Хареса ми последната сцена между Джеръми и Деймън, когато Деймън му казваше за Ана. Чудя се как след сцена като тази все още има хора, които не харесват Деймън и казват, че е само лош. Другото нещо, което ми беше очудвашо беше на Карълайн какво й стана, Мат и Тайлър са ми ясни. Бонка и Стефанка въобще не ми се обсъждат, все същата скука.

->тук следва една дълга тирада свързана с Деймън/Елена/Катрин, така че препоръчвам на хората, които не са фенове на Деймън и Елена да не четат, ще им е дъго и безсъмнено скучно.

И сега за най-вълнуващата/добра сцена в целия сезон, а именно:

'Elena'/Katherine/: What are you doing here?
Damon: A failed and feeble attempt at doing the right thing.
'Elena'/K/: Which was...
Damon: It's not important. I'll take this for you.
'Elena': Thank you.
Damon: You know, I came in this town wanting to destroy it. Tonight I found myself wanting to protect it. How's that happened? I'm not a hero, Elena. I don't do good. It's not in me.
'Elena': Maybe it is.
Damon: No. No, it's reserved for my brother and you, and Bonnie. Even though she has every reason to hate me, still helped Stefan save me.
'Elena': Why do you sound so surprised?
Damon: Because she did it for you. Which means that somewhere along the way you decided that I was worht saving. And I wanted to... thank you for that.
'Elena': You're welcome.

Аз лично колкото повече мислех за тази сцена по време на епизода, толкова повече очаквах да е Катрин /този епизод беше доста беден откъм Деймън/Елена развитие/ и когато дойде сцената и 'очевидно' беше Елена сърцето ми биеше с хиляда удара в минута. Коремът ми беше свит на топка през цялото време докато Деймън говореше и се приближаваше към нея. Толкова беше прекрасно, че чак прекалено хубаво, за да е истина. /то и така се оказа де/ Когато я целуна по бузата стоях и си мислех, че й дава избор. Имаше предостатъчно време да го спре, дори и през времето, в което той се навеждаше. И когато не го направи бях невероятно щастлива. Най-сетне реших, че Елена си е отворила очите.
Иън и Нина определено знаят как да развълнуват хората само с една целувка повече отколкото Пол за цял сезон + секс сцена. И след това магията е развалена прекалено бързо от Джена, която честно да си призная досега не беше дразнила, но в този момент исках да й откъсна главата.
И не знам може би нещо не е наред с мен, но от самото начало на сцената бях на 100% убедена, че това НЕ е Катрин и няма как да е тя. Не знам дали на Нина и е било известно кого играе, но държанието на персонажа й нито за секунда не беше Катрин-ско. Говореше като Елена, гледаше като Елена, беше Елена. Някак си ми беше много трудно да повярвам, че това всъщност трябваше да е Катрин след кръвопролитието с Джон. Просто нищо не ми подсказа преди това, че е тя /а я въртях отново и отново и отново целувката/. Да, когато върнах и гледах за втори път реакцията ми беше 'Ами ако Джена не беше казала 'You should come inside?' Но нищичко в Нина не изглеждаше не-както трябва, а и все пак Деймън трябваше да я усети. Колкото и отдавна да не е виждал или целувал Катрин...
После видях това:
изражението му на първия капс ми изглежда, че знае, че не е било Елена или поне, че нещо не е наред. Но пък тогава защо не хукна след нея? Най-вероятно не е разбрал, което ще бъде много кофти за него. Представете си следващия път когато се видят с Елена и той осъзнае, че тя не помни да го е целувала ;/ За другото не знам, но този развой на нещата определено не ми хареса. По-добре въобще да нямаше целувка. Така само ще прецакат още повече Деймън и целия път, който измина този сезон да се очовечи ще отиде по дяволите. Помислете само 150 години е обичал няква кучка, която му разбива сърцето и точно когато може би има надежда за него и Елена Катрин отново да развали нещата.
Както и да е, за мен тази цеувка си е чиста проба Деймън/Елена както и да се опита Кевин Уилямсън да извърти и пре*бе нещата.

Като за край друго, от което останах разочарована е къде са тези 8 клифхангъра, който трябваше да видим? Аз ги докарвам до 4-5 максимум + тия, за които не ми пука или знам какво ще стане. Губят ми се половината някъде.

ПС: Добре, по случай част от коментара на ®SlowDownBaby относно постъпката на Деймън, целувайки гаджето на брат си. Първо не е като Стефан да не му е причинил същото с Катрин, макар и това да не е оправдание просто трябва да го припомня. И второ, много важно!, пурвоначално той я целуна по бузата, което можеше да бъде напълно платонично ако тя се беше отдръпнала или беше го спряла /а имаше доста време и възможности, в които да го направи/, но е факт, че за него Елена отвърна на целувката му и в такъв случай и двамта са виновни. Според Деймън отново искаше тя да е с него защото това иска, а не защото я е накарал или изманипулирал, искаше да е истинско. Друг е въпроса, че това не беше наистина Елена. За мен Деймън не е направил нищо повече от каквото тя му е позволила.

+ само за фън-а:
Stefan: What are you doing here?
Damon: It's Founder's Day. I'm here to eat cotton candy and steal your girl.
Marissa Cooper
Цитат(brooke_scott @ May 14 2010, 20:43) *
ПС: Добре, по случай част от коментара на ®SlowDownBaby относно постъпката на Деймън, целувайки гаджето на брат си. много важно!, пурвоначално той я целуна по бузата, което можеше да бъде напълно платонично ако тя се беше отдръпнала или беше го спряла /а имаше доста време и възможности, в които да го направи/, но е факт, че за него Елена отвърна на целувката му

И аз това щях да напиша. Много се надявах целувката да е между Елена и Деймън. Точно това, че тя не се отдръпна ме наведе на мисълта, че не е възможно да е Елена, но все пак...
®SlowDownBaby
Абе само аз ли не съм разбрала пак или Стефан беше пръв с Катрин?
DeSiNCeTu
Целувката на Катрин с Деймън наистина развълнува много повече от обикновените целувчици между Елена и Стефан. Катрин много ме кефи 4.gif Казвам Катрин, защото разликата между двете е именно характера. Те и в книгите в началото я представят като бедното сираче, но всъщност си е кучката, а аз винаги съм имала слабост към злодеите така да се каже. Деймън определено се усети 15.gif

Сега чакането ще стане по дълго, с такъв страхотен завършек wub.gif
FrAgMaKeR
Хубав финал на сезона, признавам си Катрин ме изненада, изобщо бях забравил че може да се появи по някое време.. също така ме изненада и ефекта от устройството върху кмета и Тейлър въркулаци били значи?, дано има повече неща и в тая насока в следващия сезон ще е интересна добавка към вампирите и вещицата, пък кой знае и какво още може да се появи.

True Blood почва скоро, така че вампири ще има и през лятото. smile.gif
FaLLOuTbOy
HELLO JOHN, GOODBYE JOHN biggrin.gif biggrin.gif

Определено не го очаквах хахаха беше супер лудооооооооо Нина Добрев много яко играе ролята на Катрин. Яд ме е само за Ана.. Иначе много добре свърши първи сезон smile.gif
Елиia
Страшно доволна съм от края,само да не трябваше да 4акаме сега .. Но пък сигурна,4е ще си заслужава ..
Целувката м/у Катрин и Деймън .. ахх нямам думи,любимия ми момент от целия сезон biggrin.gif
Успяха да ме заблудят в първия момент,4е е Елена,макар 4е погледа когато видя Джена беше друг ..
И да определено Деймън се усети .. Съгласна съм с DeSiNCeTu 4е целувката беше някак разли4на от целувките м/у Елена и Стефан .. И аз съжалявам за Ана,а пък тоз Джереми е зле,сега самоубива ли се ?
А Каролайн дано се оправи.Интересно ми е Тайлър какво е?
И да видим как ще се развият нещата,щом и Катрин се върна ..
А Деймън и погледите му .. без думи inlovee ;dd Нямам търпение ве4е ..
OTH_Maniac
По самите изражения и начини на говорене си личеше,че това не е Елена,още от както почнаха да говорят с Деймън и на няколко места се виждаше,че се чуди какво да отговори.И да - Елена според мен не би е поддала.Но не бях сигурено докато не откълца пръстите на Джон и т.н mrgreen[1].gif Много е яка Катрин в книгата,голяма злоба и кучка,тука нека да е двойно повече!Хаха.
Елиia
А някой може ли да ми обясни защо Елена и Катрин си прили4ат толкова много ? Разбрах се 4е не са майка и дъщеря,да не би да са сестри пък сега ?
brooke_scott
Цитат(Елиia @ May 15 2010, 16:36) *
А някой може ли да ми обясни защо Елена и Катрин си прили4ат толкова много ? Разбрах се 4е не са майка и дъщеря,да не би да са сестри пък сега ?

Ами в книгите доколкото си спомням нямаха никаква роднинска връзка известна. в сериала също още не са разбрали съвсем, макар че подозирам, че сега след като Катрин се появи може да изяснят нещата напълно, НО няма как да са сестри като се има предвид, че Катрин е живяла доста преди Изабел.
Impala
Много ми хареса епизода! През цялото време съм гледала с такъв интерес, какъвто изпитах, когато гледах първите две серии smile.gif Краят наистина беше върховен - харесва ми, когато Деймън се чувства объркан или когато показва слабост спрямо Елена. И все пак не искам да се превърне в един от добрите персонажи; просто му отива да е лош и гадняр и само на моменти да показва, че има и нещо човешко в него. Именно затова ми харесва като персонаж smile.gif
Колкото до целувката - прекрасен момент (докато не се разбра, че това не е Елена biggrin.gif ) И всъщност от целия първи сезон, в главата ми ще останат само първата целувка между Стефан и Елена, както и целувката между Катрин и Деймън..Толкова ми се искаше това да е Елена..
За Бони само ще кажа, че в началото много ми допадаше, но след репликата ѝ към Стефан относно Деймън вече тотално ме загуби като фен dry.gif
pepsinka
ще ми липсва.. sad.gif
marti_89_76
Оф, много яко свърши сезона. Нямам търпение за следващия. wink.gif
Елиia
Цитат(brooke_scott @ May 15 2010, 18:07) *
Цитат(Елиia @ May 15 2010, 16:36) *

Ами в книгите доколкото си спомням нямаха никаква роднинска връзка известна. в сериала също още не са разбрали съвсем, макар че подозирам, че сега след като Катрин се появи може да изяснят нещата напълно, НО няма как да са сестри като се има предвид, че Катрин е живяла доста преди Изабел.

Явно и е прароднина ..
68beats
Цитат(DeSiNCeTu @ May 14 2010, 21:51) *
Целувката на Катрин с Деймън наистина развълнува много повече от обикновените целувчици между Елена и Стефан. Катрин много ме кефи 4.gif Казвам Катрин, защото разликата между двете е именно характера. Те и в книгите в началото я представят като бедното сираче, но всъщност си е кучката, а аз винаги съм имала слабост към злодеите така да се каже.

Съгласявам се с теб.
Аз се възхищавам на Нина ,относно играта и в образ на Катрин и метаморфозата - Елена. Катрин е моето момиче ,много хубава комбинация е направила още преди векове , ще е срамота,ако Елена прецака светата тройца.

Anyways,беше невероятен финал .
" Hello John , goodbye Jonh!" ,бога ми ,това не го очаквах. Приятно ме изненадаха и с целувката и със целият замисъл.

Сега започва чакането.
Хейли
Аз съм нова и наскоро почнахд а гледма този сериал и днес завърших с този епизод...Уауу беше невероятен...
Бони постъпи много гадно, като излъга за устройството dry.gif ..Стефан определено се страхува, че Елена може да има чуства към Деймиън, но Елена му каза хиляда пъти че обича него.
Нещо ен можах да схвана какво стана с Тейлър и кмета, вампири ли са? И ако са, то как са станали, това не го разбрах..
Салцман или там както се казва, много ме кефи и ми харесва, с Деймън наистина са жесток екип biggrin2.gif
Стана ми много мъчно за Ана когато я убиха, не исках...беше иделана за Джеръми, горкият няма късмет с жените dry.gif
Накрая целувката между Деймън и Елена..Боже само стоя и гледам и беснея...тъпа, тъпа..как може да го целува...глупачка...После като се появи изведнъж пред Джон усетих, че нещо не е наред и то ко стана, нашата Катрин най-накрая се върна и ще има да обърква двамата братя....Мамка му таман Деймън се промени наистина, започна да се намира нещо човешко у него и ся тая кат се появи..сбогом добър Деймън....Ама си знаех, че накрая ще се появи Катрин, беше си ясно biggrin2.gif
secretk
На мен ми хареса този епизод, добър финал.
И като се има предвид, че изгледах сериала за 3-4 дена(имах свободно време) съм доста доволна. Трябва да си призная, че вампирите не са ми интересна тема и не очаквах така да ме запали.
Деймън наистина започва да се променя и това е хубаво, но въпреки това не ме кефи особено, още повече че целуна предполагаемото гадже на брат си(не за първи път, имайки предвид историята с Катрин). Но разговора му с Джеръми ми хареса.
В момента, в който Елена целуна Деймън и каза на леля си, че не иска да говори и ми беше ясно, че е Катрин.
Нямаше логика да обяснява на Стефан, че обича него и после да целуне Деймън.
Нина като Катрин кефи на макс, някак си де да знам, ясно е, че е кучка, но има някакъв живец в нея, докато Елена ми е по-вяла и по-спокойна. Много добре си влезна в ролята. Докато Иън още не мога да го приема като Деймън и това е, леко изкуствен ми е(сори за феновете му, но не ме впечатлява много играта му).
Аз за разлика от останалите не мисля, че Бони е кучка.
Тя беше права, Деймън я ухапа(демек опита се да я убие), заради Деймън и Стефан баба и умря.
И аз да съм на нейно място и аз ще ги мразя и няма да ги харесвам.
Тъпото е, че излъга Елена, но така или иначе тя трябваше да направи избор - да защити себе си или да застане зад приятелката си и общо взето не е толкова странно, че се опита да защити себе си.
Бони си е света вода ненапита пред Деймън.
За Тайлър и баща му да кажем, че леко си помислих, че са върколаци. Това беше по-логично от вампири. А и в почти всяка история с вампири има и върколаци.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.