Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Adam Lambert
GGbit.info > Развлечение > Музика
ThePinkDuck
Adam Lambert

Изпълнителят, който читателите на Rolling Stones обявиха за артист на годината за 2009 е роден на 29.01.1982 в Индианаполис, Индиана, но израства в Сан Диего, Калифорния, САЩ. Като дете е много креативен, шумен и пълен с енергия. Когато родителите му забелязват и желанието му вечно да е в костюм и роля, го записват в музикален театър, където както казва самият той, е можел най-добре да изрази себе си. Изключително интровертен и с огромно наднормено тегло в гимназията не е сред популярните деца. Когато завършва родителите му му помагат за Арт колежа, където успява да се задържи само 5 седмици. Както самият той казва, училището не е за него, иска да се учи директно на сцената.
Отивайки в Холивуд, веднага след напускането на колежа, Адам работи в музикалният театър в ЕлЕй в постановки като The 10 Commandments (с Вал Килмър в главната роля) и записва редица сешъни и демо песни за други артисти. След прозрение, че иска да записва като певец и това наистина е призванието му (прозрение дошло под влиянието на силни психотропни субстанции трябва да отбележа) Адам решава да се яви на кастинг за най-голямата музикална платформа в света – American Idol.

Още от първото прослушване съдийте са зашеметени от гласът и талантът на Адам. За да влезе в шоуто, изпява куплети от "Rock with You" на Майкъл Джаксън и "Bohemian Rhapsody" на Куин. Единственото притеснение на ‘търсачите на таланти’ е, че е прекалено театрален, но както Ранди Джаксън казва ‘Мисля, че е дошло времето за някой като теб’ (и да иска няма как да е по-точен, Адам се превръща в един от най-популярните участници в историята на конкурса). Адам се представя брилянтно в първите 4 кръга на надпреварта, като успява да изненада съдийте всеки път с избора и аранжимента на песните които изпълнява - "What's Up" на 4 Non Blondes, "Some Kind of Wonderful" на Soul Brothers Six и "Believe" на Cher (страхотна балада се получи). Още там дава обещание което спазва до края на шоуто – ‘Причината поради която искам да бъда част от шоуто е, че имам много идеи. Искам да взема песен която сме чули милиони пъти и да я променя. Ще ви изненадам.’ Адам е избран сред 36те финалиста и на първото шоу в което публиката вече гласува вдига летвата за всички останали участници с перфектното изпълнение на "(I Can't Get No) Satisfaction" на The Rolling Stones.

Влизайки във финалните 13 (2009 отбеляза доста промени в шоуто, но това е друга тема) всяка седмица Адам надминава всички очаквания и оставя съдий и публика изумени и нетърпеливи какво ли ще направи следващата седмица. Първата седмица изпълнява в невероятен аранжимент "Black or White" на Michael Jackson, следва инди звученето на класическата кънтри песен "Ring of Fire" на Anita Carter. Седмицата след това е белязана с "The Tracks of My Tears" на The Miracles, където самият автор на песента и ментор на участниците тази седмица Смоуки Робинсън става на крака след изпълнението на Адам. За да бъде в пълна противоположност на предната седмица Адам решава да изпее "Play That Funky Music" на Wild Cherry, пореден успех. "Mad World" на Tears for Fears остава като най-култовото изпълнение на Адам през сезона, след края на песента Саймън Кауел става на крака. "Born to Be Wild" от филма Easy Rider изпята в оригинал от Steppenwolf оставя не само публиката и съдийте в екстаз, но и ментора на участниците във въпросната седмица – легендарният Куентин Тарантино. Следват изпълнения на "If I Can't Have You" на Yvonne Elliman и "Feeling Good" на Sammy Davis, Jr. в следващите 2 седмици, като второто изпълнение оставя Джейми Фокс, ментор за седмицата, безмълвен. Слаш, подтикнат от невероятният талант събран този сезон в шоуто, се съгласява да е ментор в рок седмицата. Адам изпълнява "Whole Lotta Love" на Лед Зепелин, което бележи 1вото изпълнение за Зепелин в шоуто, след края на което Саймън Кауъл има притеснения, че никой няма да може да надмине това изпълнение вече. Слаш е шокиран с каква лекота Адам минава от ниските във високите тонове и не му остава нищо освен да аплодира брилянтното изпълнение. Дуета, същата седмица, с Алисън Ирахита ”Slow Ride" на Foghat е не по-малко култово изпълнение. Преди финалният ‘дуел’ Адам изпява избора на Саймън Кауъл за него "One" на U2 (след специалното разрешение на Боно и уверението му, че за бандата ще е чест Адам да изпее тази песен) и "Cryin'" на Aerosmith, публиката отново е на крака. На самият ‘дуел’ Адам избира да изпее отново ”Mad World”, избора на създателя на шоуто, Саймън Фулър, за него е "A Change Is Gonna Come" на Sam Cooke изпълнение последвано от песента написана специално за победителя от Кара ДиоГуарди и екип "No Boundaries".
Кара ДиоГуарди го определя като Rock God, Ранди Джаксън казва, че още след 1вата седмица е готов за студиото, Пола Абдул заявява още в началото, че той ще е на финал, а Саймън Кауъл... го нарича звезда.
На големият финал (20.05.2009) Адам пее с рок боговете Кисс, а заедно с Крис Алън и Куин изпяват химна на шоуто ”We are the champions”. След шоуто самият Брян Мей казва, че изключително много се възхищава на гласа и таланта на Адам.

Адам завършва като подгласник в 8мият сезон на American Idol, но както предишни години са показали не е нужно да си 1ви, за да си победител. Изключително силен сезон за шоуто, зареден с болезнено високо ниво на талант, емоции, жестока музика и много напрежение.
Появявайки се на корицата на Rolling Stones през Юни, веднага след края на шоуто, Адам разкрива редица факти за себе си и дава яснота на много от спекулациите около сексуалноста и личният си живот. Говори за приятелството си с Крис Алън и всички емоции около изминалият сезон на AI и предстоящото турне на финалистите.

23 Ноември 2009 бележи излизането на първият соло албум на Адам озаглавен ”For Your Entertainment”. Албума е "rock-pop-electronic-dance thing" както самия изпълнител го определя. Критиката го приема със смесени чувства като преобладава положителното. Определено не е нищо очаквано, за пореден път Адам успява да шашне феновете си. Албума влиза под номер 3 в Билборд топ 100.

Сингли
1. "If I had you"
Released: June 14, 2010
2. "Whataya Want from Me"
Released: November 20, 2009
3. "For Your Entertainment"
Released: November 3, 2009
4. "Time for Miracles (from 2012)"
Released: October 18, 2009

За личният живот, AMA ‘скандала’ и разни слухове няма да говоря. Към всичко казано до момента мога да добавя, че не съм смятала, че ще се появи участник който да харесам повече от кралицата на айдълите Кели Кларксън и моя любим рокер Крис Дотри, но ето случи се. Адам е един от най-оригиналните и талантливи участници които шоуто е имало, а след края му стана даже още по-добре. Гласът му е повече от невероятен, има страхотна външност, а нестандартната му персона е бонус който не мога да подмина. Винаги верен на себе си, никакви компромиси и никакви двойни стандарти, изпълнител достоен за уважение. ‘Aftermath’ към момента е любимата ми песен от албума следвана от новият сингъл ‘What do you want from me’. Очаквам с нетърпение всяко следващо негово изпълнение и нови проекти. Мога много още да пиша, но мисля това за момента е достатъчно.
Ревюто е изцяло авторско, както предполагам се досещате от правописните грешки. Нищо не мога да направя, българския не е езика на който пиша. Като източници съм ползвала различни интервюта в youtube, официалният уебсайт на Адам както и редица интервюта в списания, като основно Ролинг Стоунс. Мисля, че гледах и някакви дати в уикипедия ама не помня вече.

Relevant Advertise!
ViruZzZ
Въх...тема за Адам о.О първо си помислих, че е някоя тема за оплюване, ама я виж ти, все пак знаем какво е отношението в България за различните ... ; ) Но да говоря за Ламбърт ... Този АИ го не следях, а за Адам разбрах чак когато направи клип на "For Your Entertaiment" мда и клипа, и песента ми харесаха, но първоначално въобще и не мислех да го чуя, но впоследствие си изтеглих албума, от който останах повече от очарован, а след това чух и изпълненията му в АИ... и да мога да кажа, че бяха ... различни и доста интересни, но ми харесаха... От албума му ми харесват повече балади, а още повече ми харесва "Whataya Want from Me" след като й направи клип, който е, меко казано, истински ;/
ThePinkDuck
Ицооооо, ще те погледна изподмустак. Все пак темата е моя... говори ми за 'различни' муахах.
Та повода за поста е 1. в шаш съм от поста ти (хубав шаш) и 2 ето го и клипа:

Лиз.
Адаммм <3 Невероятен талант,още от прослушването му в АИ ми стана любимец,и така докрая.И съм на мненеито,че никой не беше по-талантлив от него,с всяко едно си изпълнение той изумяваше съдиите,публиката и вдигаше летвата до много високо ниво.Щом дори и Саймън стана на крака и му ръкопляска,а на Паула определено и беше любимец.Любими негови изпълнения в шоуто са ми Black n White,I Can't Get No,Believe,Mad World и дуетът му с Алисън накрая,която беше и другият ми фаворит.Аммм,не казвам,че Крис не може да пее-очаквах и той да спечели.: ) Какво би избрала Америка - чаровният Крис,имащ съпруга и семейство или бунтарят Адам - екстравагантен,оригинален,по-различен ... ? Anw : )
Албумът на Адам много ми хареса,като любима песен и на мен е Aftermath.Невероятна.For Your Entertainment също е страхотна,както и Whataya Want from Me.Обожавам тескта на For Your Entertainment (mm) , и самият ритъм на песента е много зарибяващ.и btw точно това,негово "театралничене" на мен много ми харесва. Браво за темата.^
_mImEnCeTyYy_:pPp~
Само мога да кажа, че е уникален изпълнител и му се радвам страшно много.Мисля , че доста отдавна на цената не се е появявал толкова колоритен певец. Снощното му изпълнение в American Idol беше много добро ии както навсякаде писaха най-доброто за сезона (sun)

Adam Lambert-What do you want from me - Live at AI
_mImEnCeTyYy_:pPp~
Adam Lambert-If I had you
K_f_R
фейк н гей (трол)
f0rgy
QUOTE(K_f_R @ Jul 26 2010, 00:32) *
фейк н гей (трол)

много RWJ гледаш, copy paste pasta biggrin.gif
Нищо му няма на момчето, голяма раота като е гей или не е, то си е негова раота, 21 век сме, само разни яко комплексирани и тесногръди хора съдят за човека и най-вече работата му, в случая - музика, по сексуалната му ориентация smile.gif
K_f_R
Цитат(f0rgy @ Jul 26 2010, 00:59) *
Цитат(K_f_R @ Jul 26 2010, 00:32) *
фейк н гей (трол)

много RWJ гледаш, copy paste pasta biggrin.gif
Нищо му няма на момчето, голяма раота като е гей или не е, то си е негова раота, 21 век сме, само разни яко комплексирани и тесногръди хора съдят за човека и най-вече работата му, в случая - музика, по сексуалната му ориентация smile.gif

мноо ясно бог ни е дал бла бла и бла и ВЕСЕЛИН МАРИНОВ! АНТЕМА АНАТЕМА! кой би слушал гейове или сатанисти анатема.

п.п просто не ми харесва.
ThePinkDuck
В момента съм най-щастливият индивид на планетата, защото ноември месец ще го гледам на живо. В Петък съм 1ва на онлайн опашката за билети.
Lori91
Харесва ми! И песничките му ме кефят. И какво като е гей? Все тая smile.gif
ogata
Epic .. ама фейл. Предпочитам 13 годишният господин Bieber smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.