Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Pink [ P!nk ]
GGbit.info > Развлечение > Музика
Лунно Човече
P!nk

Име: Алиша Мур
Дата на раждане: 08.09.1979
Място на раждане: Пенсилвания, САЩ
Ръст: 5' 3"

Пинк
(Pink, P!nk) е сценичният псевдоним на американската певица Алиша Мур (Alicia Moore) . От малка се занимава с музика, мотивирана от своя баща, изпълнител на кънтри. Заедно с баща си, а след като навлиза в тийнейджърска възраст се подвизава в квартални дискотеки, като диджеите и позволявали да изпълнява свои парчета, както и други на известни изпълнители..

* Кариера *

Момичето с пънк гласа е забелязано от тогавашния известен продуцент Бейбифейс (Babyface) и през 1999 година тя издава първия си хит There You Go, който става златен в цяла Америка. Визията за клипа и е много предизвикателна, тя е с къса розово-червена коса и естествено сексапилни дрехи, които са задължителни за една RnB певица. Именно това е стилът в който Пинк пее тогава, тя издава албум Can't Take Me Home, който освен There You Go съдържа и хитовете Most Girls, You Make Me Sick и Split Personality, който не успява да се превърне в сингъл. Следват много номинаций за Пинк, но и много малко музикални награди.
През 2001 година Пинк сменя тотално визията си и започва да пише по-стойностни парчета заедно с бившата вокалистка на 4 Non Blondes Линда Пери и Деймън Елиът. Тя продуцира втория си студиен албум M!ssundaztood заедно с Antonio LA Reid и той бие всички класации за 2001 и 2002 година. Пилотния сингъл Get The Party Started е номер едно седмици наред, Don't Let Me Get Me и Just Like a Pill повтарят успеха на първия сингъл и стигат до върховете на класациите.Family Portrait - последният сингъл от M!ssundaztood остава една от най-познаваните песни на Пинк и до днес. Всички сингли не слизат по ниско от 20-то място в Hot 100 Billboard. От вторият албум има един нереализиран сингъл My Vietnam според критиците, който е трябвало да бъде пети сингъл от албума, заради експерименталното и мелодичното си звучене, пък и самата песен разказвала за живота на Пинк.
2003 година не се очертава особено музикално успешна година за бунтарката с розовата грива, но пък тя е поканена в реклама на гигантът Pepsi, и именно тогава на премиерата на самата реклама Пинк представя пилотния сингъл от новия албум Try This. Парчето се казва Trouble и се превръща в тотален хит в цял свят. Същото неможе да се каже обаче за другите сингли God Is a DJ, Last To Know и Feel Good Time, която е песен от филмовата музика на "Ангелите на Чарли: Газ до дупка". Парчето е направено заедно с Уилям Орбит. Като изключим турнето от 2003-та година "Try This Tour: Europe", Пинк отсъства от световната сцена в продължение на две години.
През 2006 година тя прави бум с пилотният сингъл Stupid Girls от четвъртия си солов албум I'm Not Dead. Видеото на песента показва Пинк в много различна светлина от обикновено, което я прави още по-интересна за зрителите, но пък самата песен не е толкова успешна и се задържа само една-две седмици на първо място в световните класации. Втория сингъл от албума Who Knew става доста успешен и е хит през пролетта и лятото. В края на лятото на 2006 година Пинк пуска сингъла U + Ur Hand, който е с много интересно име (Ти и Твоята ръка) и има много експериментално звучене (мелодията се смята взета от сингъла на The Veronicas - 4Ever). Четвъртият сингъл Nobody Knows все още не е придобил особено голяма известност в света на музиката, но се очертава да бъде много успешен сингъл. В края на пролетта 2007 година се замисля пускането на петия сингъл на Пинк от новия албум. Песента се казва Long Way To Happy и още от 2006 година се е смятала за много хубава песен. Тази година се очаква и излизането на DVD-то на Розовата певица от промоционалното и турне на I'm Not Dead в цяла Европа.

* Личен живот *

Пинк често боядисва косата си (розова, черна, червена), но е блондинка. В Американско телевизионно шоу заявява, че към зъбите си има прикрепени истински диаманти.

Пинк е вегетарианка и е член на PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). През 2006 споделя, че е отвратена от Бионсе, защото колежката и носи кожа.

Пинк беше щастливо омъжена за дългогодишния си приятел - моториста Кери Харт.

* Актьорска кариера *

Пинк изиграва себе си във филмите Ski to the Max (2000) и Rollerball (2002). След появата си в "Ангелите на Чарли: Газ до дупка", Пинк търси нов сценарий и се спира на Catacombs(ужаси), който е заснет в началото на 2006 г. Пинк също е поканена да играе ролята на Джанис Джоплин във филма The Gospel According to Janis Joplin, но отказва.

~ Спечелени награди ~

Награди Grammy

* Най-добър поп дует/група:"Lady Marmalade" (2002)
* Най-добро женско рок изпълнение: "Trouble" (2004)

Награди на MTV и MTV Европа

* Видео на годината: "Lady Marmalade" (2001)
* Най-добро видео от филм: "Lady Marmalade"(2001)
* Най-добро женско видео: "Get The Party Started"(2002)
* Най-добро денс видео: "Get The Party Started"(2002)
* Най-добро поп видео: "Stupid Girls" (2006)
* Най-добра песен "Get The Party Started"(2002)
* Най-добри женски вокали(won)(2002)

Други

* Best Musical Buddy (won) (2006)(AIM Buddy Awards)
* Best Pop New Artist Clip of the Year: "There You Go" (won) (2000)(Billboard Music Video Awards)
* Director of the Year (Paul Hunter): "Lady Marmalade" (won) (2001)(Billboard Music Video Awards)
* Best New Female Artist (won) (2000)(Billboard Magazine)
* Favorite Female Artist (won) (2001)(Blockbuster Entertainment Awards)
* "Lady Marmalade" (won) (2002) (BMI Award)
* Best International Female Artist (won) (2003)(Brit Awards)
* Popular Duo/Group Video: "Lady Marmalade" (won) (2002)(Channel [V] Thailand Music Video Awards)
* International Solo Artist of the Year (won) (2006) (Glamour Magazine)
* Favourite Female Singer (won) (2002)(Kids' Choice Awards)
* Favourite Female Singer (won) (2002)(Kids' Choice Awards)
* Best International Artist (won) (2002)(MTV Video Music Award (Latin America))
* Best Video from a Film: "Feel Good Time" (won) (2004)(MTV Video Music Awards (Japan))
* Download of the Year: "Who Knew" (won) (2007)(MTV Australia Video Music Awards (Australia))
* Best Female Artist: "U + Ur Hand" (won) (2007)(MTV Australia Video Music Awards (Australia))
* 20 Times at No.1 on TRL Germany: "Who Knew" (won) (2006)(MTV Germany Golden Tape)
* My Favorite Video: "Lady Marmalade" (won) (2001)(My VH1 Awards)
* Is It Hot in Here or Is It Just My Video: "Lady Marmalade" (won) (2001)(My VH1 Awards)
* Best Styling in a Video: "Lady Marmalade" (won) (2002)(MVPA Video Award)
* Favorite Female Artist (won) (2001)(Nickelodeon Kids' Choice Awards)
* Best New Artist (won) (2001)(Nickelodeon Kids' Choice Awards)
* Favorite Female Singer (won') (2002)(Nickelodeon Kids' Choice Awards)
* Favorite Song: "Get The Party Started" (won) (2002)(Nickelodeon Kids' Choice Awards)
* Best Belly Button (won) (2002)(Premios Conexion MTV (Conexion MTV Awards, Latin America))
* Best Video: "Get The Party Started" (won) (2002)(Q Awards)
* Song of the Year Top 40 Pop Radio: "Lady Marmalade" (won) (2001)(Radio Music Awards)
* Best International Album: I'm Not Dead (won) (2007)(Rockbjцrnen Awards)
* Song of the Summer: "Lady Marmalade" (won) (2001)(Teen Choice Awards)
* Best Video of the Year: "Lady Marmalade" (won) (2002)(TMF Awards Holland)
* Best Video of the Year: "Lady Marmalade" (won) (2001)(TMF Awards Belgium)
* Best American Pop (won) (2003)(World Music Awards)
* Best Rock Female Artist (won) (2003)(World Music Awards)
* Best Fun Video: "Stupid Girls" (won) (2006)(Yahoo Online Music Video Awards)

* Дискография *

Can't Take Me Home

1. Split Personality
2. Hell Wit Ya
3. Most Girls
4. There You Go
5. You Make Me Sick
6. Let Me Let You Know
7. Love Is Such a Crazy Thing
8. Private Show
9. Can't Take Me Home
10. Stop Falling
11. Do What U Do
12. Hiccup
13. Is It Love

Missundaztood

1. M!ssundaztood
2. Don't Let Me Get Me
3. Just Like A Pill
4. Get The Party Started
5. Respect
6. 18 Wheeler
7. Family Portrait
8. Misery (w/Steven Tyler)
9. Dear Diary
10. Eventually
11. Lonely Girl (w/Linda Perry)
12. Numb
13. Gone To California
14. My Vietnam

Try This

1. Trouble
2. God Is A Dj
3. Last To Know
4. Tonights The Night
5. Oh My God
6. Catch Me While I M Sleeping
7. Waiting For Love
8. Save My Life
9. Try Too Hard
10. Humble Neighborhoods
11. Walk Away
12. Unwind
13. Feel Good Time
14. Love Song

I'm Not Dead

1. Stupid Girls
2. Who Knew
3. Long Way To Happy
4. Nobody Knows
5. Dear Mr. President (Featuring Indigo Girls)
6. I'm Not Dead
7. 'Cuz I Can
8. Leave Me Alone (I'm Lonely)
9. U + Ur Hand
10. Runaway
11. The One That Got Away
12. I Got Money Now
13. Conversations With My 13 Year Old Self
14. I Have Seen The Rain (Featuring James T. Moore)

~ Pink {Discography 2000 - 2008} Download ~

* Фенове *

1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
5. Финтифлюшка
6. naley_
7. miim4eto
8.elitu
9. LynneGeorge
Relevant Advertise!
Marissa Cooper
2. Marissa Cooper
Steph
Крис, поздравления за страхотната тема, която си направила!!!
Пинк я обожавам! rolleyes.gif Обожавам песните й, гласа й, сценичното й присъствие, самата нея.. Сред най-най-любимите ми хитове са There you go, Family portrait, Who knew, U and ur hands, Stupid girls, Nobody knows, Oh my God, I'm not dead, и от последния й албум So what, Please Don't Leave Me, It's All Your Fault и Sober .. Тя няма слабо направена или изпълнена песен, така че нейната музика ме радва супер много! smile.gif

1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
ZuZka yeah
Мен ме дразни, прилича ми на травестит. Плюс това не разполага със завидни гласови данни.
Plamie
Цитат(ZuZka yeah @ Apr 13 2009, 20:03) *
Мен ме дразни, прилича ми на травестит. Плюс това не разполага със завидни гласови данни.

По какъв начин го определи? Не знам, според мен една Бритни примерно (съвсем произволно) също няма кои знае какви "гласови данни", в операта 100 процента няма да я вземат. Важното е, че Пинк (и Бритни, зависи от гледната точка обаче) прави хитове, хубави песни и тн. Според мен си има достатъчно глас и при това много специфичен, Пинк никой не може да я сбърка. А това се харесва на хората, готино е. (:
Broken Doll
Много я харесвам! Харесвам стила й, нейнита бруталност и песните. Всичките песни ми харесват с изключение на някой, но най-много I'm Not Dead и 'Cuz I Can! Уникална е! happy.gif

1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
girl_from_hell
някога много я харесвах като бях малка, но вече не я слушам
ogata
И аз съм и фен .. от 2002ра още tongue.gif
lemmy
Мен ме кефи като жена, жена с характер, жена с принципи, жена която не се страхува да вдигне среден пръст на лигавщините които се мислят за не знам си кво си и си мислят, че могат да правят нещо стойностно като музика или актьорска дейност! Прави песни със смисъл, може да не е глас номер едно, но знае, че хората харесват когато някой си изказва мнението по забавен, усмиващ и дори грубоват начин! А историята с Кери беше много раздухана, но мен лично много ми хареса начина по който се развиха нещата, не знам друг мъж да останат с бившата си най-добри прители, страхотно е според мен.
Няма да изреждам любими песни защото са прекалено много, имам два от албумите й оригинални и почти целите са просто страхотни тъй че хахах
Елиia
1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
5. Финтифлюшка

Харесват ми лудите и клипове ии песничките ии .. Любимите ми песни са : Sober,Please don't leave,So what,Just like a pill,Family portrait, Who knew, U and ur hands и Stupid girls .. Винаги е различна и има много смисъл в текстовете и !
naley_
Страхотна тема,Уайф! blush.gif
Пинк винаги е имала хубави песни,които са ми харесвали. Тя самата също е доста нестандартна.

1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
5. Финтифлюшка
6. naley_
Мимс
Еее наскоро търсих тема за Пинк и се разочаровах, че не намерих, така че поздравления, Крис, справила си се страхотно! smile.gif Пинк ми е любимата солова изпълнителка има много истински текстове и не се страхува да каже това, което мисли. По принцип няма нейна песен, която да не ми харесва, но от най-любимите ми са Who Knew, Dear Mr President, Just Like a Pill, I don't Believe You, Conversations with my 13-year old Self и т.н. и т.н. :]

1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
5. Финтифлюшка
6. naley_
7. miim4eto
elitu
Много хубава тема!
Хм...Пинк...тя е великолепна,страхотна,прекрасна и аз я обожавам!Всичките и песни са много добри.Не може да объркаш Пинк.Има стил,има вкус!Забележете само колко награди има!И всичките и клипове са невероятно добри и оригинални!
1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
5. Финтифлюшка
6. naley_
7. miim4eto
8.elitu
S ;

О.б.о.ж.а.в.а.м ♥
Запалих се по нея преди близо 2 години.Една от любимите ми певици определено.Визията и зашеметяваща ^^ Обожавам косата й..особено в русо-розовия период.Любимите ми песни са адски много,но най-най-любими са ми Nobody knows & Dear Mr.President.Втората има един от най-перфектните текстове,които съм чувала. :Р И на мен последният албум ми е фаворит. ^^ Дуетната песен с баща й е станала много сполучлива.Try this също беше доста добър албум.С нетърпение чакам следващия. ^^

ShInE_LaDY
Обожавам я!
LynneGeorge
1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
5. Финтифлюшка
6. naley_
7. miim4eto
8. elitu
9. LynneGeorge
LynneGeorge
Цитат(S ; @ Apr 27 2009, 19:57) *
Дуетната песен с баща й е станала много сполучлива.

С риск да звуча тъпа... коя песен е дует с баща и?? huh.gif
PoLiTy'
Много ме кефи тази Пинки 4.gif Песните й са супер яки, с откачени и нестандартни клипове. Освен това си има собствен стил и не подражава на никого smile.gif
capricious_brunette
Много ми харесва гласа й, песните й са супер. Нестандартна е това я прави много интересна. happy.gif
Dessy``
Цитат(elitu @ Apr 25 2009, 16:47) *
Хм...Пинк...тя е великолепна,страхотна,прекрасна и аз я обожавам!Всичките и песни са много добри.Не може да объркаш Пинк.Има стил,има вкус!Забележете само колко награди има!И всичките и клипове са невероятно добри и оригинални!

По-добре не мога да го кажа worthy.gif ..

Фенове:
1. Лунно Човече
2. Marissa Cooper
3. Steph
4. Broken Doll
5. Финтифлюшка
6. naley_
7. miim4eto
8. elitu
9. LynneGeorge
10. Dessy``
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.