Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Националисти организират шествие в знак на протест срещу Ньойския мирен договор
GGbit.info > Дискусии > Общи дискусии > Други новини
metodi_1912
Протестно шествие ще проведат в Пловдив последователите на БНС и "Кръв и Чест" - България и Български Национален Съюз РО - Пловдив. Инициативата е насрочена за 22 ноември и е по случай навършването на 89 години от подписването на Ньойския мирен договор (27 ноември). Шествието ще тръгне от площад "Съединение" и е под мотото "Долу Ньой! Да поправим неправдата!".

С Ньойския диктат България излиза от Първата световна война като победена и за пореден път не успява да осъществи Националното обединение. Държавата е поставена на колене, армията е намалена на 30 000, Гърция получава Беломорска Тракия за срок от 80 години, като така България губи излаза си на Бяло море (през 1999 г. по повод изтичането на този срок тогавашният президент Петър Стоянов заяви, че България няма териториални претенции към Гърция). Сърбия (тогава Кралство на сърби, хървати и словенци, което днес юридически не съществува) иска и получава като буферна зона част от Западните покрайнини - Струмица (днес в БЮР Македония), Босилеградско, Царибродско и Зайчарско, а Румъния получава Южна Добруджа.
Relevant Advertise!
unitec
То хубаво го организират,само че едва ли някой ще ни обърне внимание dry.gif
the_mouse
OMG, тези имат ли акъл, къде са тръгнали да търсят териториално разширение на България през 21 век...
Госпожица Вещицата
То ясно, че няма да върнат изгубените територии, ама на мен така и не ми стана много ясно каква точно е целта.

Едит: batvase: Е, ама шествието не е за първа година, не че няма абсолютно нищо общо с изборите... Но не е като да е свободно избрана дата просто заради наближаващите такива.
batvase
Имат разбира се.На това се казва популизъм.Избори идват.Баницата с късметите отново е на масата.То май се знае за кой ще е лъвският пай,ама и трохичките не са за пренебрегване.
На всички (или поне повечето) ни е ясно какво става след Ньойския договор.Но ако досега не сме се поучили от историята...
А тя се пише от победителите...
Burn
Ами на мен не ми е ясно защо първо не се заемат с учебниците по История например където пише че за около 5 века на територията на България има ТУРСКО ПРИСЪСТВИЕ!!! Защото според мен 5 века робство са преиначени на 5 века гости от страна на турците по времето на които са пиели кафе и са цъкали белот.
metodi_1912
Цитат(Burn @ Nov 19 2008, 21:47) *
Ами на мен не ми е ясно защо първо не се заемат с учебниците по История например където пише че за около 5 века на територията на България има ТУРСКО ПРИСЪСТВИЕ!!! Защото според мен 5 века робство са преиначени на 5 века гости от страна на турците по времето на които са пиели кафе и са цъкали белот.

Това се прави съвсем умишлено.

А иначе, ако всеки си мълчи и казва "Тези са луди" или "И какво ще направят..нищо", може всички се вдигнат и ще има резултати, просто трябва да се промени мисленето на Българина.
batvase
Цитат(Госпожица Вещицата @ Nov 19 2008, 19:24) *
Едит: batvase: Е, ама шествието не е за първа година, не че няма абсолютно нищо общо с изборите... Но не е като да е свободно избрана дата просто заради наближаващите такива.

Има повод и причина за възникването на определено събитие.В случая поводът е годишнина от подписването на Ньойския договор.Несправедлив за България със сигурност,но все пак сме от страната на победените.А причината е трупането на политически дивиденти
Цитат(metodi_1912 @ Nov 18 2008, 23:03) *
под мотото "Долу Ньой! Да поправим неправдата!".

която няма как да бъде поправена освен ако всички не грабнем калашниците и първо нахлуем в беломорска Тракия,после в Добруджа,западните покрайнини и Македония и завършим пред стените на Константинопол при Чаталджа.
Последната подобна авантюра завършва с втората национална катастрофа.
Или освен да спомена,че Румъния,Гърция и Турция са ни в момента съюзници в НАТО.
За това казвам да си прочетем историята за да не повтаряме грешките си.А не да тръгнем след сульо и пульо дето със сладки приказки за национално обединение на Велика България,да си копаем гроба.
Както казва един от учителите ми - човек се учи от грешките си,умният човек се учи от грешките на другите,а глупакът постоянно ги повтаря.

ПП туй последното ще взема да си го сложа в подписа smile.gif .

ПП2 http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%...%80%D0%B8%D0%B5
Цитирам от горният линк:
Цитат
В същото време с него (Ньойския договор) е предотвратена окупацията на страната от сръбски и гръцки войски.
Menna
Цитат(metodi_1912 @ Nov 19 2008, 22:58) *
А иначе, ако всеки си мълчи и казва "Тези са луди" или "И какво ще направят..нищо", може всички се вдигнат и ще има резултати, просто трябва да се промени мисленето на Българина.
Какви по-точно резултати очакваш?
ZzoOoMeR
Стана ми любопитно smile.gif Вече е 27 някакви отзиви за "шествието" няма ли :?

Не че очаквам , но ми стана интересно...
bLex
с 2 думи без думи biggrin.gif
ем яко беше smile.gif ето това е обединение цяла България.Няма отбор няма нищо има само едно и това е България.Просто като мечта smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.