Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Домейн настройки ?
GGbit.info > Hi-Tech > Web разработка
Summer_moon
Здравейте !

Имам един въпрос.
Имам намерение да закупя домейн,но незнам как да го настроя към сайта,който хоствам от моята машина.Доколкото знам има някаква разлика м/у свързването на домейна към web хост и свързването към lochalhost-а от личния компютър.

Ще Ви бъда благодарен ако ми обясните стъпка по стъпка как да процедирам,понеже съм още прохождащ в тази свера. blush.gif

Благодаря Ви предварително,очаквам вашата помощ. smile.gif
Relevant Advertise!
FrAgMaKeR
Първо, от къде смяташ да си купиш домейн? Силно ти препоръчвам да ползваш регистратор, който ще ти осигури качествена dns поддръжка, мога да ти препоръчам два godaddy.com (личният ми фаворит) или българският hostbulgaria.com, които предлагат възможност да се ползват техните dns сървъри безплатно, като те съответно са пълнофункционални, можеш да правиш неограничен брой a, aaa, mx, cname и тн. записи, което е изключително полезно, можеш дори да си пренасочиш пощата *@domain.com към вече съществуваща поща например *@gmail.com, да не говорим, че силно ти препоръчвам да ползваш google apps услугата и да си хостваш базирана на домейна ти поща в гугъл.. безплатно. smile.gif

Отностно пренасочването на домейна ти към домашният компютър, става много лесно, чрез a record в dns сървъра, който ползва домейна ти. Този тип запис пренасочва домейн или поддомейн към дадено ip, но ако си със динамичен адрес няма да е добра идея, тогава трябва да ползваш cname запис към хоста ти, ако имаш ddns разбира се, но ако си на бтк ще трябва да разбазираш настройките на рутера си (модема) ако има апция за ddns към някой сайт като dyndns.com.. малко по-сложно е тогава, но пъл бтк с тоя мизерен ъплоад хич не е добра идея за хостинг на сайт. Ако си по навътре в нещата можеш да си пуснеш ipv6 тунел и да направиш aaa record, съответно чрез afraid.org можеш да си нагласиш и reverse dns-a. smile.gif

Summer_moon
Много благодаря за изчерпателния отговор smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.