Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Мнение за виц сайт :)
GGbit.info > Hi-Tech > Web разработка
hellsmash
Здравейте, реших да постна един мой нов проект дано ви се хареса. smile.gif Ще се радвам и на критики и на коментари smile.gif

Relevant Advertise!
advokata
1. Краднал си от dynamic drive.
2. Хиляди ама милиони таблици имаше в сорс кода!
3. Банера отгоре е някакъв... де да знам , просто ми трепе учите.
4. Какви са за бога тея кокали? (пишейки върху тях "Регистрация"?)
5. Защо абсолютно всичко е кръгло? (освен текста... biggrin2.gif , смисъл всички... таблици са кръгли. Даже ми се появява някакъв бъг и ми изчезва част от таблицата за менюто за категорий)
6. Поне напиши , че трябва да се регистрираш и логнеш след това , защото като натисна за добавяне на виц , то ме праща на индекса.
7. Махни кокалчето , там след като се логнеш! За какво ти е това? Като натиснеш "Мой вицове" излизат вицовете ти.
8. След логин , защо си сложил снимка на това животно (не знам как се казваше) от Ice Age?
9. Още по-лошото няма как да я махнеш или поне промениш.

Еми , това ще да е. Не се сещам за друго. biggrin2.gif
И между другото , тези критики са от моята гледна точка. Не можеш да направиш така , че да се хареса на всички , които посещават сайтът.
LSS
Като за начало може да оправиш добавянето на вицове, иначе бива.
kashlakov
Сайта не е лош. wink.gif
advokata
И между другото , много странно забелязах , как си добавил (закръглено) 14123 вица?
За да добавиш толкова , ти трябва поне година. А много се съмнявам , че си работил върху сайтът толкова!!!
Stratovarius
6+
hellsmash
За вицовете съм си играл 4 месеца да ги вмъквам. Вярно дизайна трябва да се доиспипа но засега това му е най малкия проблем. Това горе от Ice Age съм го сложил защото смятам да добавям система за аватари и тн. Може би и форум към сайта. А нещо което се дава просто ей така например dinamic-drive не е кражба. ( а там знайш как е copy - paste ). По сайта има още работа даречем че е бета версия smile.gif

а вицовете са над 14 000
CaTalina
Според мен не е зле , хубав е сайта. Браво ! 2thum[1].gif
HiLaRy`DuFf{}
и на мен много ми харесва smile.gif хубаво е че се занимаваш rolleyes.gif ...
advokata
Цитат(hellsmash @ Sep 4 2008, 22:13) *
За вицовете съм си играл 4 месеца да ги вмъквам. Вярно дизайна трябва да се доиспипа но засега това му е най малкия проблем. Това горе от Ice Age съм го сложил защото смятам да добавям система за аватари и тн. Може би и форум към сайта. А нещо което се дава просто ей така например dinamic-drive не е кражба. ( а там знайш как е copy - paste ). По сайта има още работа даречем че е бета версия smile.gif

а вицовете са над 14 000

Сега не искам да нахалствам , но не ми отговори на въпроса.
Аз дори имам една книга за вицове , която си е бая голяма (около 3000 вица има). Та въпросът ми беше откъде изнамери останалите 11000 вица?
hellsmash
От много места сам ги изнамерил пробвай в Google ? Може и ти да намериш
f0rgy
QUOTE(advokata @ Sep 4 2008, 23:07) *
QUOTE(hellsmash @ Sep 4 2008, 22:13) *

а вицовете са над 14 000

Сега не искам да нахалствам , но не ми отговори на въпроса.
Аз дори имам една книга за вицове , която си е бая голяма (около 3000 вица има). Та въпросът ми беше откъде изнамери останалите 11000 вица?

Има ли значение? Авторски права върху виц? Твърде много се вживявате ... Пича не е казъл, че прави сайт на някфа фирма или т.н. А просто 4 fun. Дори и така си е добър...

Go get urself a life...
hellsmash
Благодаря ви много за позитивните отзиви и също благодаря на адвоката за критиките smile.gif
bulter
ROFL biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Цитат

http://www.haha-bg.com/ShowCategory.php?CategoryID=%27
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''''' at line 1

http://www.haha-bg.com/ratevic.php?ItemID=%27
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''''' at line 1

http://www.haha-bg.com/ShowCategory.php?Ca...yID=&page=2
The same wink.gif
Пич да си чувал за SQL Injection, Prepared Statements smile.gif

Да видим ако съм разбрал правилно smile.gif

Цитат

Ако rate_error == n потребителя не е гласувал, а ако == у е гласувал biggrin.gif
Тъпа проверка wink.gif
Naminator_X_
Стига издавай тайни бе...после няма как да се хвала пред приятелите, че съм "хакер" smile.gif Та по въпроса...наистина трябва да помислиш за сигурността на сайта...създателите на РНР максимално се опитват да защитят езика като цяло, но в крайна сметка програмиста е отговорен до колко ще е сигурен сайта му.

П.П. Забравих да добавя, че има над 10 функции, които доста помагат за сигурността на сайта...за повече информация... http://www.php.net/manual/en/ аа да и си свали някое добро IDE...eclipse for PHP, Zend Studio (аз ползвам Zend Studio...за мен това е най-доброто IDE за РНР)
bulter
Цитат(Naminator_X_ @ Oct 5 2008, 23:12) *
Стига издавай тайни бе...после няма как да се хвала пред приятелите, че съм "хакер" smile.gif Та по въпроса...наистина трябва да помислиш за сигурността на сайта...създателите на РНР максимално се опитват да защитят езика като цяло, но в крайна сметка програмиста е отговорен до колко ще е сигурен сайта му.

П.П. Забравих да добавя, че има над 10 функции, които доста помагат за сигурността на сайта...за повече информация... http://www.php.net/manual/en/ аа да и си свали някое добро IDE...eclipse for PHP, Zend Studio (аз ползвам Zend Studio...за мен това е най-доброто IDE за РНР)

Надявам се че не мислиш така rolleyes.gif
Има доста над 10 функции който могат да ти помогнат за подсигуряване на сайта smile.gif зависи как и за какво ги използваш smile.gif
За какво му е IDE ? Аз си пиша на PSPad ( който само ми оцветява кода ) и ми е просто идеален smile.gif IDE-то няма да ти помогне с идеологията или имплементацията при писането на сорс smile.gif не бих казал, че той е толкова важна концепция smile.gif

<bulter />
vIkToRsHeFa
Цитат(bulter @ Oct 6 2008, 01:18) *
За какво му е IDE ? Аз си пиша на PSPad ( който само ми оцветява кода ) и ми е просто идеален smile.gif
Тук подкрепям с 4 лапи... От както ползвам този редкатор се родих... + Дрийм-а от време на време но предимно с него пиша абсолютно всичко и да чукам на дърво не ме е предал!

Иначе за php-то... Няколко са основните способи за секюрити холс... Глобал варс, маджик куотес и т.н. като се планира да отпаднат по-слабите места във v6.0 но дори и с тях и без тях отговорноста е на програмиста да проверява входа ако ще с тейп кастинг ако става въпрос за int value, ако ще да е с mysql_real_escape_string ако ще да е дори и със прост addslashes...
Друг вариант е със шаблони, но ровенето във стринг със шаблони е доста по-мудно от един тейп кастинг примерно и е хубаво да се избягва... smile.gif
bulter
Цитат(vIkToRsHeFa @ Oct 6 2008, 06:29) *
Цитат(bulter @ Oct 6 2008, 01:18) *
За какво му е IDE ? Аз си пиша на PSPad ( който само ми оцветява кода ) и ми е просто идеален smile.gif
Тук подкрепям с 4 лапи... От както ползвам този редкатор се родих... + Дрийм-а от време на време но предимно с него пиша абсолютно всичко и да чукам на дърво не ме е предал!

Иначе за php-то... Няколко са основните способи за секюрити холс... Глобал варс, маджик куотес и т.н. като се планира да отпаднат по-слабите места във v6.0 но дори и с тях и без тях отговорноста е на програмиста да проверява входа ако ще с тейп кастинг ако става въпрос за int value, ако ще да е с mysql_real_escape_string ако ще да е дори и със прост addslashes...
Друг вариант е със шаблони, но ровенето във стринг със шаблони е доста по-мудно от един тейп кастинг примерно и е хубаво да се избягва... smile.gif

Колкото и промени да има в 6-цата има неща който не могат да бъдат променени дори и по сигурността smile.gif Примерно не вярвам някой ден $_GET, $_POST etc... да им се прави автоматична филтрация при Run || Compile Time ( се тая ) smile.gif от РНР-то могат да се махнат както каза Golbal Variables примерно, но главно всичко зависи от програмиста и от това дали си разбира от работата разбира се biggrin2.gif
Колкото до IDE-то за ко ми е някакъв тежък Zend Studio IDE (example) който е писан на Java и по средата на работата да ми се сбози да не ми запише файла и да се самонаказвам rolleyes.gif като и по-лек редактор ще ми свърши същата работа и ще изисква по-малко ресурси от страна на компа wink.gif
Naminator_X_
Цитат(bulter @ Oct 6 2008, 08:24) *
Колкото до IDE-то за ко ми е някакъв тежък Zend Studio IDE (example) който е писан на Java и по средата на работата да ми се сбози да не ми запише файла и да се самонаказвам rolleyes.gif като и по-лек редактор ще ми свърши същата работа и ще изисква по-малко ресурси от страна на компа wink.gif

Досега единствения път, когато ме е предавал е когато ми е спирал тока...ама надали той е виновен в тази ситуация. Плюс това защо всички толкова плюете Java езика...стабилен си е много..зависи кой го е писал...а създателите на Zend не са сульо и пульо. Всичките типове на Eclipse са на Java, но уви...доста народ го ползва за всякакви езици. Имаш подреждане на проект, дописване, подреждане на кода, дебъг...real-time debugging (показва ти грешките в кода докато пишеш) Доста помага, когато пропуснеш да напишеш ";"..Много пъти съм забравял и не мога и не мога да си открия грешката и накрая кво излезе...няма ";" на някой ред или има в повече smile.gif , плюс това съм убеден, че с ИДЕ се пише код в пъти по-бързо отколкото с PSPad или там какъвто ще да е pad (те станаха хиляди ohmy.gif ). Всички говореха едно време, че Notepad++ нали най-голямата програма а у...и какво стана накрая...не може да запазва в UTF-8 правилно...евала на голямата програма, а в това време Zend имаше най-добрата система за файловите формати...и имаше такива където не съм ги чувал. Кефи ме това, че има порт за линукс и за начинаещи е повече от препоръчително. Естествено ако не можеш да си го позволиш можеш да си вземе човек Eclipse за РНР, което е безплатно, пък и доста народ го предпочита пред каквото и да било.
bulter
Цитат(Naminator_X_ @ Oct 6 2008, 09:20) *

Досега единствения път, когато ме е предавал е когато ми е спирал тока...ама надали той е виновен в тази ситуация. Плюс това защо всички толкова плюете Java езика...стабилен си е много..зависи кой го е писал...а създателите на Zend не са сульо и пульо. Всичките типове на Eclipse са на Java, но уви...доста народ го ползва за всякакви езици. Имаш подреждане на проект, дописване, подреждане на кода, дебъг...real-time debugging (показва ти грешките в кода докато пишеш) Доста помага, когато пропуснеш да напишеш ";"..Много пъти съм забравял и не мога и не мога да си открия грешката и накрая кво излезе...няма ";" на някой ред или има в повече smile.gif , плюс това съм убеден, че с ИДЕ се пише код в пъти по-бързо отколкото с PSPad или там какъвто ще да е pad (те станаха хиляди ohmy.gif ). Всички говореха едно време, че Notepad++ нали най-голямата програма а у...и какво стана накрая...не може да запазва в UTF-8 правилно...евала на голямата програма, а в това време Zend имаше най-добрата система за файловите формати...и имаше такива където не съм ги чувал. Кефи ме това, че има порт за линукс и за начинаещи е повече от препоръчително. Естествено ако не можеш да си го позволиш можеш да си вземе човек Eclipse за РНР, което е безплатно, пък и доста народ го предпочита пред каквото и да било.

Нямам нищо против JAVA smile.gif
Цитат

Имаш подреждане на проект
...
подреждане на кода
В днешно време почти всеки редактор го прави smile.gif

Цитат
дописване

Дописването не винаги е добре wink.gif Забелязвал съм случай в който някой просто знае, че Х функция започва ХХХ_ и това е после я търси и DONE! нека се научи да пише smile.gif

Цитат
дебъг...real-time debugging

Да ... благодарение на тези debug-ери като чета мнения в форумите направо ми се иска да се тегля куршума smile.gif
Прост потребител не може да си дебъгне простия код. Да предположим, че Х потребител пише на Зенд Студио и кода му се дебъгва автоматично в реално време, но по едно време Студиото не пищи за грешки, но пък кода не работи ... потребителя търси и търси къде има червена линийка , губи златно време и нищо не намира, но не се усеща, че грешката всъщност му е в логиката smile.gif , не той чака червена линийка. Защо ? Защото пичът просто не се е научил да дебъгва. Дебъгването е много важен елемент при програмирането, ако не можеш да дебъгваш не се захващай изобщо да не броим, че ако си кадърен програмист ще ти е ясно, че има много удобни неща като Изключенията а и РНР-то при грешка си ти пищи къде ти е грешката при интерпретацията на скрипта smile.gif
Не гледай само по лесния начин на нещата rolleyes.gif

<bulter />
vIkToRsHeFa
Колкото и промени да има в 6-цата има неща който не могат да бъдат променени дори и по сигурността smile.gif

Така е много държат на обратната съвместимост, затова и функциите му се нароиха като... Но 5-цата беше един вид преход към php6 които е доста по-добър в доста отношения... :>

Примерно не вярвам някой ден $_GET, $_POST etc... да им се прави автоматична филтрация при Run || Compile Time ( се тая ) smile.gif от РНР-то могат да се махнат както каза Golbal Variables примерно, но главно всичко зависи от програмиста и от това дали си разбира от работата разбира се biggrin2.gif
Е, ест иначе да планирано е да ги махнат заедно с магическите кавички и още няколко дупки в сигурноста полвани от повечето калпави колеги... :>

Реално на къдърен програмист му трябва един ноутпад с оцветяване на кода за удобство, другото са в 90% от случаите ненужни екстри, има си и специализирани приложения де но за какво са ми... PSPAD-a от както го ползвам се родих! happy.gif

Цитат(Naminator_X_ @ Oct 6 2008, 10:20) *
Плюс това защо всички толкова плюете Java езика...

Проблема с джавата е че от един специализиран език, му нахакват хиляда библиотеки заработа с какво ли не. Примерно в един момент се сетили че искат преди години да го ползват за уеб-а и шлюснали още функции либове класове и т.н. и т.н. без да махат старите... Вярно иа всичко, но е с пъти по тежка от което и да е друго приложение, а особено под уиндоус платформата както "нелагаво" работи и се бори с флаша сред фаворитите ми в категория "Нямаш ли си алтернатива". Накратко казано джавата е прекалено дебела, от където идва и мудноста й, има нови там суингове SWT-та, но пак е прекалено тежка. Иначе от към удобство и функционалност никой не спори. smile.gif
Naminator_X_
Е все пак аз не програмирам на Правец-16...компютъра ми е достатъчно силен за да не усети Zend нито под линукс нито под прозорци..наскоро започнах да ползвам и Eclipse(главно за Java)...честно казано там вече се запотявам от нерви чат пат много е калпав...набарах един Open Source проект, по който да си тренирам знанията, а то си е бая проект и на тръгване докато освежи SVN-то и може да ми гръмне компа...много го назорва...след всяко движение освежава Workspace-a ...ама Zend си върви добре. И аз специално си пиша доста качествен код. Макар че ми дописва и когато проблема е в логиката както го казахте имам достатъчно акъл да си го "ремонтирам" biggrin.gif Аз докато изучавах РНР активно ползвах Zend Studio и това показване на функциите доста ми помогна (от къде да знам, че имало документация biggrin.gif ) та то си е до човека..не можете да плюете по тези IDE-та само защото не ги ползвате вие...някой ги прави за да може друг да ги ползва...а не за спорта.
vIkToRsHeFa
Цитат(Naminator_X_ @ Oct 7 2008, 11:08) *
не можете да плюете по тези IDE-та само защото не ги ползвате вие...някой ги прави за да може друг да ги ползва...а не за спорта.

Ъм поне аз не ги плюя, просто не ги ползвам... :>
bulter
Цитат(vIkToRsHeFa @ Oct 7 2008, 10:27) *
Цитат(Naminator_X_ @ Oct 7 2008, 11:08) *
не можете да плюете по тези IDE-та само защото не ги ползвате вие...някой ги прави за да може друг да ги ползва...а не за спорта.

Ъм поне аз не ги плюя, просто не ги ползвам... :>

и аз не ги плюя само ги критикувам smile.gif Има хора на който си им харесва, но все пак по мое мнение по възможно е да те объркат по някога от колкото да ти помогнат ... smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.