Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Мощни взривове събудиха София
GGbit.info > Дискусии > Общи дискусии > Други новини
Баба Вихронрав
Мощни взривове събудиха София

"Гражданите да си затворят прозорците и да не излизат", заяви за БНР кметът на София Бойко Борисов, който пръв отиде на мястото на продължаващите повече от час мощни взривове
03.07.2008

В 6.30 ч. тази сутрин в района около Челопечене край София станаха три мощни взрива, които събудиха целия град. Взривовете продължават повече от час след това.

"Гражданите да си затворят прозорците и да не излизат", заяви за БНР кметът на София Бойко Борисов, който пръв отиде на мястото на продължаващите повече от час мощни взривове.

"Чакаме да дойдат военните, за да разберем какво точно става, защото експлозиите продължават, а ние стоим тук и наблюдаваме илюминациите", каза в 7,30 ч. по БНР кметът Борисов.

Първото съобщение от "Гражданска защита" е, че експлозиите са станали в района между Челопечене и Чепинци, където има складове за боеприпаси и площадка за обезвреждането им.

Наблизо нямало жилищни сгради, първите мерки били мястото да се отцепи в радиус поне 2 км.

По БНР началникът на Генералния щаб на Българската армия Златан Стойков потвърди, че в складовете на това място се съхраняват стари боеприпаси. Военният обект бил в процес на закриване.

От някои квартали на София се вижда, че над вероятното място на експлозиите се издигат огромни кълба бял дим. Усеща се и характерна миризма, която може би е от въглероден окис, който не бил вреден..

Източник: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1213847
Relevant Advertise!
girl_from_hell
чак сег разбрах какво е станало защото сутринта в просъница н разбрах какво става, но баща ми се обажда и вика а то още ще се гърми ....
ogata
fire in the hole smile.gif
never_mind
Мани от 6:30 съм се събудил... не можах да си поспя до 8:30 както винаги biggrin.gif ...
OneGoodIdea
Еми тва е България хора, тва е!
Може ли само да използвам темата, за да поздравя всички с една песен която с течения на обстоятелствата се превърна в нещо като пророческа песен за станалото, Evolution-Explosive (http://www.myspace.com/bgevolution Тук можете да я чуете!). С тази песен искам просто да ви помоля да се замислите за пореден път в каква страна живеем! От името на групата ви благодаря предварително и искренно се надяваме да чуете песента.
Niksana
6:30 бедничките софианци no.gif
girl_from_hell
пак друсна
vIkToRsHeFa
QUOTE(girl_from_hell @ Jul 3 2008, 15:19) *
пак друсна
И се оплаквате... tongue.gif
Те нашите военни... Военен по принцип като кажеш и... Се сещаш за едни много "интелигентни" чичковци, камо ли българските такива... biggrin.gif

ПП. Сигурно някой от експлозивите се е взривил и е повлякъл останалото снаражение. Относно въглеродният окис... Неее не е опасен... 16.gif
anji_banji
Цитат(girl_from_hell @ Jul 3 2008, 15:19) *
пак друсна

Тва е от земетресението Днеска просто не е ден..
П.П А с една приятелка мислехме да гледаме изгрева на покрива на блока,защото изпуснахме на 1 юни.. а изгрева тази сутрин беше придружен с експлозия ….запомнящо се huh.gif
``brooke``davis``
Цитат(anji_banji @ Jul 3 2008, 18:32) *
Цитат(girl_from_hell @ Jul 3 2008, 15:19) *
пак друсна

Тва е от земетресението Днеска просто не е ден..
П.П А с една приятелка мислехме да гледаме изгрева на покрива на блока,защото изпуснахме на 1 юни.. а изгрева тази сутрин беше придружен с експлозия ….запомнящо се huh.gif

aria
-
Niksana
Цитат(aria @ Jul 3 2008, 18:42) *
Събудили ли?Ами... аз си спях като бебе,ама майка ми каза,че чак къщата се тресяла от взривовете... аз нито съм ги чула,нито съм ги усетила,мен и с топ не можеш да ме събудиш...

A с атомна бомба biggrin2.gif
ShArKy`
Хммм да е неска гледам едно лапе ми вика ами ти чули за Армагедон 5.gif 5.gif 5.gif Ахахахахахах с кво ли не ги плашат децата 1 (4).gif 1 (4).gif 1 (4).gif
vIkToRsHeFa
QUOTE(ShArKy` @ Jul 4 2008, 12:55) *
Хммм да е неска гледам едно лапе ми вика ами ти чули за Армагедон 5.gif 5.gif 5.gif Ахахахахахах с кво ли не ги плашат децата 1 (4).gif 1 (4).gif 1 (4).gif
Мдаам торбалан вече е отживелица... biggrin.gif

ПП. И все пак нека се върнем на темата... tongue.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.