Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Моят първи опит
GGbit.info > Hi-Tech > Web разработка
batvase
Дали има смисъл от подобно нещо или да затривам всичко.Въпреки че 2 седмици съм стоял до сред нощ.
batvase.zzl.org
Relevant Advertise!
fNatic.
Браво батВасе.. за 1ви опит е повече от идеално.. Прочетох сичко много е добро worthy.gif
c0mp
Еваля ! На пръв поглед изглежда интересно. Утре като имам повече време щи разгледам по-подробно smile.gif
ogata
Искаш ли помощ по темплейта ? smile.gif
batvase
Темплейта е копие на темата black pearl за phpbb3.Не съм измислил нищо там.Просто ми хареса като визия и се съчетава със самия форум.
Ога,помощ приемам всякаква.Но аз самият не знам дали има смисъл от подобен сайт при положение,че хората вече на CSS играят.А там не разбирам.
ogata
Цитат(batvase @ May 12 2008, 22:33) *
Но аз самият не знам дали има смисъл от подобен сайт при положение,че хората вече на CSS играят.

За всеки влак си има пътници smile.gif . Ако зациклиш някъде ... драскай да го мислим заедно
advokata
Здравей!

Засега от сайта ти избройх около 10 неща , които задължително трябва да се подобрят.
Ако искаш прочети книгата "Не ме карай да мисля"!
batvase
Благодаря за инфото.Попрочетох малко за книгата и ще си я купя.Като цяло не мисля да се занимавам с уеб дизайн (малко ми е късничко вече),но все пак знае ли човек...
Пък ако споделиш какви забележки имаш няма да се разсърдя smile.gif .
advokata
Цитат(batvase @ May 14 2008, 19:10) *
Благодаря за инфото.Попрочетох малко за книгата и ще си я купя.Като цяло не мисля да се занимавам с уеб дизайн (малко ми е късничко вече),но все пак знае ли човек...

Всичките неща , които ще ти кажа , ще ги видиш и в книгата. biggrin2.gif
Ти откъде мислиш , че съм се научил да бъда критик? mrgreen[1].gif shocking.gif
ogata
Цитат(advokata @ May 15 2008, 00:08) *

да ти имам и критиката biggrin2.gif
LSS
Като за 1-ви опит е много добре.
advokata
Цитат(ogata @ May 15 2008, 05:17) *
Цитат(advokata @ May 15 2008, 00:08) *

да ти имам и критиката biggrin2.gif

Ъъъ , имаш право. Тъй като не съм изразил нито една критика. biggrin2.gif
batvase
Ако намекваш за календара и часовника,аз ги сложих ей така за упражнение дето се вика.Банер не съм сложил щото не съм си харесал.Пък и не знам как ще изглежда на монитори с различна резолюция.Щото искам да е в центъра,пък тоя календар докато го разбера как да го смаля за да е добре на 1024х768 и на 1280х960 ми отиде половин ден biggrin2.gif .
Пък и още не е пуснат в индекса на google.Ще ми се да пооправя някои неща и чак тогава.
advokata
Цитат(batvase @ May 15 2008, 17:49) *
Ако намекваш за календара и часовника,аз ги сложих ей така за упражнение дето се вика.Банер не съм сложил щото не съм си харесал.Пък и не знам как ще изглежда на монитори с различна резолюция.Щото искам да е в центъра,пък тоя календар докато го разбера как да го смаля за да е добре на 1024х768 и на 1280х960 ми отиде половин ден biggrin2.gif .
Пък и още не е пуснат в индекса на google.Ще ми се да пооправя някои неща и чак тогава.

1. Предлагам , да центрираш div-a и да направиш width-a на 640. Тъй като , се съмнявам , че ще има много потребители , които ще използват по-малка резолюция.

2. Махни часовника и календара , то буквално това е половината код!

3. Съкрати текста на началната страница! Вместо 10000 думи , ги направи 500. Защото това , което аз чета е - "ъпреки че първата част на играта Half-life и нейната модификация Counter-Strike (CS както се пише за по-накратко), бла бла бла блааа...".

4. Напиши ТВОЙ СОБСТВЕНИ уроци! Да копираш от едно уики , означава , че знаеш ето | | толкова. Или да съм по-точен в изразяването си , крадец такъв. biggrin2.gif

5. Окей , трудно ще научиш програмата сам , ще продължаваш да копираш , но по едно време уроците ще се понасъберат и какво? Ще държиш линковете към тях отляво в менюто? Предлагам под линка "Начало" да махнеш всички останали и да сложиш едно "Уроци" и там да се събират всичките уроци. (ако станат и прекалено много уроците , сложи едно странициране (ASK GOOGLE!).

7. Сложи във всички страници по една търсачка. Защото се съмнявам един потребител да почне да си разглежда ето така... 5-10 страници...

8. Относно текстът в началната страница ... МНОГО ама МНОГО е лошо да признаваш , че си "лаик"... по-добре напиши "В този сайт ще намерите уроци относно програмата ________ обяснени на български . Това е първата версия на сайта , скоро ще има и втора. Очаквайте и повече уроци.

9. За какво по-дяволите стой това изображение най-отгоре?confused.gif?

10. Значи , там където стой "ВРЪЗКИ" или отдясно името на урока , предлагам фоновото му изображение да го направиш по-красиво , и направи големината на тези думи така. За какво си го направил толкова голямо? Какво да стане по-красиво ли? Хаха... тоя текст изглежда така , все едно играеш една игра , където има незаострени ръбове НАВСЯКЪДЕ! По-добре вместо текст "ВРЪЗКИ" , изображение със Blur "ВРЪЗКИ".

11. Предлагам да си направиш дизайнът маааалко по-светъл. С тоя тъмен дизайн в тъмното през ноща ще почне да те е страх... biggrin2.gif (това беше шега!)

12. Във div-a за навигация си сложил толкова голями хоризонтални линий... че направо ще ти избият очите. Не е нужно да са толкова голями. Направи ги по-малки и примерно със някакъв бял цвят.

13. Защо даваш туториали за такава стара игра?!? Знам , класика е , но мислиш си , че след 10-20 години играта ще е на мода? Тогава играта ще ни изглежда така , като че ли е правена 1800 година , не 199*. Имам предвид , тогава съм почти сигурен , че ще има игри-филми (филми съм добавил заради почти-човешката графика).

14. Не мислиш ли , че е далеч по-добре , ако си направиш твой собствен форум? Така ще имаш контрол върху всичко. Ще добавяш , каквито ТИ си пойскаш модули. Защото при РНРВВ трябва да търсиш много във сайта им или някъде другаде или в случай че го намериш , трябва да променяш 20020535 файлове за да го инсталираш. Като даже можем да сметнем и опасността от грешка след инсталирането! По-просто казано - мразя РНРВВ и IPB (с няколко изключения. rolleyes.gif ) и всички други готови.

15. Не се обиждай , но ще ти кажа , че малко ме дразни аватара ти. biggrin.gif (хахаахах)

Това е ЗАСЕГА. biggrin2.gif
Знам , че това е ужасно трудно за изпълнение , но тогава сайтът ще ти се подобри.
batvase
Не се обиждам 10.gif .Жена ми от един месец ми пили на главата 19.gif да сменя аватара.Лапето приличало на олигофренче 18.gif .
640 не е ли малко?Пуснал съм 100%.
Часовника ще го махна.И без туй тормози.
Уроците са просто много добре написани.Не че аз не мога да напиша.Но това са все пак основите и по-добре е да се черпи от извора.Като се замисля май и разрешение за превода не съм поискал от автора. blush.gif Иначе е вярно,че някой ден ще станат много.
Цитат(advokata @ May 15 2008, 20:01) *
13. Защо даваш туториали за такава стара игра?!? Знам , класика е , но мислиш си , че след 10-20 години играта ще е на мода? Тогава играта ще ни изглежда така , като че ли е правена 1800 година , не 199*. Имам предвид , тогава съм почти сигурен , че ще има игри-филми (филми съм добавил заради почти-човешката графика).

Аз затова и не съм го пуснал в google.И не знам дали има смисъл от подобно нещо.Просто в няколко други форума срещнах въпроси за програмата а отговорите които получаваха бяха меко казано неизчерпателни.
Да си направя форум е все едно на теб да ти кажа да си направиш сам бижу. 18.gif Пък знам ли може и да успееш.Аз обаче форум не мога да си направя.А php-то ми се струва добър вариант.
Благодаря за критиките.На работата се шегувам с колегите,че съм безгрешен,с теб няма да се шегувам (вече знаеш че не съм laughing1.gif ).Със сигурност ми бяха от полза.
advokata
Цитат(batvase @ May 15 2008, 21:02) *
Не се обиждам 10.gif .Жена ми от един месец ми пили на главата 19.gif да сменя аватара.Лапето приличало на олигофренче 18.gif .
640 не е ли малко?Пуснал съм 100%.
Часовника ще го махна.И без туй тормози.
Уроците са просто много добре написани.Не че аз не мога да напиша.Но това са все пак основите и по-добре е да се черпи от извора.Като се замисля май и разрешение за превода не съм поискал от автора. blush.gif Иначе е вярно,че някой ден ще станат много.
Цитат(advokata @ May 15 2008, 20:01) *

Аз затова и не съм го пуснал в google.И не знам дали има смисъл от подобно нещо.Просто в няколко други форума срещнах въпроси за програмата а отговорите които получаваха бяха меко казано неизчерпателни.
Да си направя форум е все едно на теб да ти кажа да си направиш сам бижу. 18.gif Пък знам ли може и да успееш.Аз обаче форум не мога да си направя.А php-то ми се струва добър вариант.
Благодаря за критиките.На работата се шегувам с колегите,че съм безгрешен,с теб няма да се шегувам (вече знаеш че не съм laughing1.gif ).Със сигурност ми бяха от полза.

Човек , казвам ти , ще откриеш още около 20 критики в книгата "Не ме карай да мисля"... 18.gif
Прочети я! Ще ти е полезна.
Форум , можеш и самичък да си направиш! Сега не почвай да ми казваш , че не знаеш и основните неща за MYSQL!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.