Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Microsoft - единствените които следват уеб стандартите
GGbit.info > ???????? > ???? ???????? > ????? ??????
WarezRu
Реших да работя върху сайт който да се вписва в стандартите зададени от W3C. Може да ме наречете перфекционист, но така може да разберете дали сайтът ви ще изглежда "като хората" на браузери които нямате.
Проверих няколко техничарски сайта да ли следват стандартите и резултатите се оказаха доста изненадващи:

* Alienware - 48 грешки
* Apple - 6 грешки
* C|Net - 1452 грешки! Най-много!
* Del.icio.us - 21 грешки
* Dell - 131 грешки
* Digg - 7 грешки
* Fedora - 1 грешка
* GNU - нямам думи. Вобще не успя да го провери (енкодинг грешка).
* Google - 48 грешки
* HP - 29 грешки
* Konqueror - Мина проверката
* Microsoft - 0 Без грешкиconfused.gif
* Mozilla - 0 грешки (Най-накрая)
* MSN - 0 грешкиconfused.gif отново.
* Slashdot - 200 грешки (Slashdot има механизъм който не позволява провека и за това използвах Google кеш.)
* Sourceforge - 24 грешки
* Sun Microsystems - 8 грешки
* Suse - 3 грешки
* Opera - 0 грешки
* Redhat - 7 грешки
* Wired - 51 грешки
* Yahoo - 265 грешки. Браво. Като за най-посещаван сайт се справят направо страхотно.

Браво на Microsoft. Като компания която прави толкова много грешки този път са се справили перфектно. И MSN.com и Microsoft.com са без грешка според стандартите! Всички други компании в листата трябва да се стегнат, специално C|Net които имат повече от 1000 бъгчета! Ако смятата, че съм допуснал грешки или съм забравил някой сайт, пишете в коментарите.
Relevant Advertise!
vIkToRsHeFa
Едно е да следваш стандартите друго е да ги създаваш... имат възможности за развитие майкрософт но просто нямат насока и кой да ги насочи както трябва.... в смисъл безплатният линукс скоро ще ги мине макар да няма милиардите на майкрософт... wink.gif А като се сетя как се представи ИЕ7 на css тестовете преди няколко месеца направо лошо ми стана...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.