Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Всичко за рутерите
GGbit.info > Hi-Tech > Мрежи и Интернет
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Stratovarius
Аз имам Безжичен модем и безжичен рутер у нас smile.gif
Relevant Advertise!
I Am l337
Няма такова нещо като несъвместим рутер.Виж menual-a и чети по българските и чуждестранни форуми ако имаш проблеми с конфигурацията.Евентуален проблем би бил ако доставчика е сложил някаква защита.Иначе Diabolok.kant е описал най-добре евентуалните проблеми
FrAgMaKeR
Хубаво е да има рутер, имах до скоро едно tp-link-че за 29 лева, което вършеше перфектна работа, имам едно рс само и чат пат мъкнех едно лаптопче.. но дори и само с едно рс, бях доволен от защитната стена и това, че хич не се притеснявах от бурите.. smile.gif 40 мегабита си е трафика, който минаваше през него максимум, но и без това по-високи скорости не ми трябват в къщи, даже смятам, че са вредни smile.gif

Иначе за pppoe протоколите, за които говорите по-горе.. такова нещо в Пловдив няма, незнам да има и един доставчик, който да ползва такива протоколи за доставка на интернет. Но ако говорим за динамични ip-та и вградена функция за работа с ddns клиенти вече е огромен плюс. smile.gif Също така ако има поддръжка на ipv6 и искате да си делегирате собствена подмрежа и да раздавате на всяко рс зад рутера, реално ipv6, вече е друго нещо..

Лунно Човече
Рутерът е удобен, когато имаш лаптоп и можеш да си имаш нет във всички стаи. Но за компютъра, не благодаря, единственото, което прави е да забавя скоростта. rolleyes.gif
Госпожица Вещицата
Почва да ми се гади около такъв. Гласувах за Не.
**ASTERIX**
Цитат(fenkanabrooke @ Aug 21 2008, 12:56) *
единственото, което прави е да забавя скоростта. rolleyes.gif

И това предполагам го казваш от личен опит, а не случайно дочуто от някаде ...
bLex
хора взех си нов рутер ASUS RX3041 и не мога да използвам кат пускам сървър на цс ипто на ггбит а се използва 192.168.1.2 моля помогнете sad.gif
Dinko
Цитат(bLex @ Sep 11 2008, 19:43) *
хора взех си нов рутер ASUS RX3041 и не мога да използвам кат пускам сървър на цс ипто на ггбит а се използва 192.168.1.2 моля помогнете sad.gif

Трябва да влезнеш в настройките на рутера и да пренасочиш порта който използва сървъра към компютъра на който го пускаш. Там където изписва типа на портокола избираш UDP. Хората които ще се свързват към твоя сървър ще изписват реалния ти IP адрес (89.215.ххх.ххх) а не 192.168.1.2.
GOGOGO
Като ви "слуша" човек остава с впечатлението,че живеете в екранирани къщи!Че те радиовълните бъкат навсякъде около нас и спасение няма и не може да има.Това,че у вас няма подобно устройство,не значи,че не сте изложени на това"вредно" влияние! А като си помислите и какво дишате и още повече-какво ядете........направо се скривайте на 2 метра под земята!
Шепот и прах'
Абсолютно ЗА рутер у дома. Ние сме трима човека в къщи, три лаптопа, горе долу по един лаптоп на стая. Е как ще стане тая работа с кабел. Рутерче, много ясно. Даже вече сме закупили, тея дни ще пуснаме и нет.
Иначе ако става въпрос за настолен компютър, които нито мърда, нито шава нанякъде, кабела си е най-добрия и предпочитан от мен вариант.
FrAgMaKeR
Цитат(GOGOGO @ Oct 7 2008, 14:13) *
Като ви "слуша" човек остава с впечатлението,че живеете в екранирани къщи!Че те радиовълните бъкат навсякъде около нас и спасение няма и не може да има.Това,че у вас няма подобно устройство,не значи,че не сте изложени на това"вредно" влияние! А като си помислите и какво дишате и още повече-какво ядете........направо се скривайте на 2 метра под земята!

Абсолютно си прав, нямам безжичен рутер в момента, но при едно просто сканиране на радио обстановката в апартамента откривам на 20 мрежи, повечето са с добро качество на сигнала, което ще рече че повече от добре си ме облъчват. Така, че не виждам проблем ако и аз сложа един рутер, положението ще си е същото. rolleyes.gif

В този ред на мисли, има ли устройства или начини да се спират тези излъчвания, т.е да се заглушават тези мрежи, така че да се намали вредното им действие и не само wifi мрежите, ами и други радио излъчвания, като wimax, gsm, радио станции, таксита и тн.? unsure.gif
never_mind
Освен да си екранираш къщата не виждам как... освен с противовълни, но и те ще ти влияят... така че май няма спасение... може би силно магнитно поле с нулев потенциал в къщата и голям извън нея...
Styler
Моля Помогнете, сега имам този рутер Цък но тей като нещо стана и настройките му се загубиха трябваше да ги правя наново. Всичко вървеше добре докато не се опитах да вляза в настройките на рутера, тогава ми пойска потребителско име и парола, но тей като си загубих книжката и диска които бяха за рутера (за което много съжелявам) немога да ги поставя, че ако някои ги знае плс да пише!
bLex
при мен е админ с парола админ
Styler
Цитат(bLex @ Oct 11 2008, 19:43) *

eee 10x много ми помогна,

ся ако някой ми каже как да му направя и настройките ще сам му много благодарен

Моляви помогнете, дайте ми някви настройки за този рутер защото като се опитам да го настроя и нестава!
**ASTERIX**
Цитат(Diabolik.kant @ Oct 10 2008, 00:14) *
Значи, дай да изясним въпроса веднъж за винаги, защото такива меко казано странни забележки като на марти979 винаги са ме дразнили, с преувеличаване, или с нещо непрочетено, или с произволна комбинация от двете.

по въпроса за откриването на рутер:
ако доставчика реши да ми аналиизира трафика, подробно, може да намери милион и едно основания да заподозре рутер, това не го оспорвам, разберете го най-накрая бе хора, проумейте го, но не може да докаже неоспоримо, наличието му със 100%-ва сигурност, докато не влезнат у нас, и това проумейте и разберете.

Явно въпроса трябва някой да ти го изясни ... веднъж и за винаги ...
Така говориш за тия рутери все едно ти си създателя на Ethernet технологията и на първия рутер ...
На доставчика нищо не му е нужно да доказва ... срещал ли си положението има рутер - няма нет, няма рутер - има нет ?
Доставчика нищо не доказва ... той само си настройва мрежата, ако иска да ти забрани да имар рутер, просто си настройва така мрежата, че да неможеш да сложиш рутер и това е положението.
_Sunshine_
Абе от една страна е хубаво, от друга не чак толкова.
В момента съм с рутер. Много е удобно, защото съм с лаптопа и мога да се разкарвам където си искам, ако ща и на покрива на къщата. Ама проблема (или поне моя) е, че тва чудо е много бъгнато. Не рядко връзката прекъсва, трябва да ходя да го оправям.. иии така. ^^
vIkToRsHeFa
Пфу още ли я дъвчите тази тема в опити да преоткриете топлата вода!?

Рутерите:

1. Имат определен лимит на трансвера, като при засилен трафик започват загуби и забавяне на пакети, а и без такива латентноста на пакет минал през тях е по-голяма. Глупости от сорта "ма то не се усеща" моля да бъдат спестени...

2. Под едно 100 лева ако се цели качество, а не просто колкото да има рутерите са боклуци! Предпочитам да приспособя дадена конфигурация заради:
2.1. За същите пари за които се купува рутер, можеш да закупиш 3 пъти по-мощна компютърна конфигурация.
2.2. На подобна конфигурация, можеш да сложиш какъвто пожелаеш рутер софтуер когато пожелаеш без каквито и да било ограничения.
2.3. Ако стане нещо по мрежата, ако ми изтрещи рутера трябва да го сменям, ако ми изтрещи конфигурацията, сменям ланката...

3. Лесна защита като за леймъри, в никакъв случай не препоръчвам да бъдат слагани подобни устройства пред обикновенни компове на геймъри или хора активно доунлоадващи торенти. В първият случай играта в интернет ще лагва, във втория, постиганите скорости ще са по-ниски. Визирам апаратура до 100-тина лева, на някое сиско за няколко стотарки няма да се усеща толкова, но като за домашен потребител категорично не! Просто за защита, на непретенциозни лусери небрежни към скороста и латентноста на връзката е перфектен!

4. Поема паразитният трафик!? Колко е той... Коя машинка по-бързо ще се справи с него... 3 гигахерцовата настолна или има няма 0.2 гигахерцовата... Подобно твърдение е смешно! Като говорим за рутер като за дома до 100-тина лева и потребителски машини през които минава повече броадкаст трафик!

*Безжичните боклуци изобщо не ги слагам в картинката, слаб и нестъбилен пренос, вредят за здравето, крайно нестъбилни!
mixmaxshow
Мислих си шреди да си вкарам рутер вкъщи,че ще ми бави скоростта,но фактически даже бих казал,че леко ми я увеличи.Определено съм за рутерите!
marty979
Цитат(**ASTERIX** @ Oct 12 2008, 21:05) *
Цитат(Diabolik.kant @ Oct 10 2008, 00:14) *
Значи, дай да изясним въпроса веднъж за винаги, защото такива меко казано странни забележки като на марти979 винаги са ме дразнили, с преувеличаване, или с нещо непрочетено, или с произволна комбинация от двете.

по въпроса за откриването на рутер:
ако доставчика реши да ми аналиизира трафика, подробно, може да намери милион и едно основания да заподозре рутер, това не го оспорвам, разберете го най-накрая бе хора, проумейте го, но не може да докаже неоспоримо, наличието му със 100%-ва сигурност, докато не влезнат у нас, и това проумейте и разберете.

Явно въпроса трябва някой да ти го изясни ... веднъж и за винаги ...
Така говориш за тия рутери все едно ти си създателя на Ethernet технологията и на първия рутер ...
На доставчика нищо не му е нужно да доказва ... срещал ли си положението има рутер - няма нет, няма рутер - има нет ?
Доставчика нищо не доказва ... той само си настройва мрежата, ако иска да ти забрани да имар рутер, просто си настройва така мрежата, че да неможеш да сложиш рутер и това е положението.

@Asterix
Точно това имах напредвид ама нямах време да го напиша.

Добре де!Айде всички да си вдигнем ръцете и да кажем да на рутерите и да се успокоиш.
Гледам че такива теми си дъфкал и на други места
И не разбрах каква ти е точно целта?Дадоха ти обосновани отговори с аргументи и ткн., ама ти не та не.
Ами определено тези които са за рутер няма да кажат да на стационарното PC.За да не изпадам в полемики и дискусии ти давам следния пример по който се ръководя аз:
3 години със следното PC за рутиране на 4 човека
Celeron 333 slot1
sdram 16 mb
hdd 2,1 Gb
2xRTL8139D
С Дебиан

Отделно един суич 8 порт Allied Telesyn
Ако ще дискутираме консумацията на ток не вярвам да е повече от 80-90 вата
3 години един рестарт на машината заради смяна на IP и един път поради моя грешка че му издърпах кабела.
3 години=2 рестарта как ти се виждат? и то при доста интензивен трафик да кажем за около 1,4 тб down И up на всеки месец само от мен.

Е както и да е преминах после на рутер, дето се вика нещо купено набързо
Изреждам ти моделите които притежавах за последната една година:
Netgear WGR614 /може и да бъркам но нямам време да му отдавам такава почит че да го търся/ 2 месеца работа и след обикновен рестарт неможа да си зареди фърмуера.В казана!
Асус WL500g premium-На всеки два дена рестарт ,че на нет от 35 лв имах моменти в които и Google ми се сърдеше когато го потърсех-Харизан на познат
Linksys WRT54GL-Стабилно работеше ама след една буря замина wan порта и той замина към казана.
Linksys WRT54GL-Подарен ми от познат ,сменил съм му фърмуера с DDWRT.Чакам го и той да сдаде за да изкарам старата машина.
Айде сега сметни на каква стойност са рутерите и колко струва старата машина.

И искам да уточня едно нещо за финал: (Лично мнение)
Масовото потребление на рутери е от хора ,които много много не им се занимава или нямат познания за нещо по задълбочено.
Тези които ще изполват докрай старото ПЦ имат доста по задълбочени познания

Недостатък на 1-вите е невъзможноста за ремонт, вредните облъчвания ако е WI-FI, по бъгавата работа, по малките възможности.
Недостатък на 2-рите е окабеляването и по специфичните настройки за сметка на по стабилната работа
dada
ем работи си рутера уш сичко е наред ....ама като се конекна с телефона и отворя неква страница ми пише "Достъпът услуга лан интернет от Ек не е разрешен на този компютър" ....аз ли не правя нещо като хората или трябва да звъна на посочените номера да ми разрешат достъпа ...?
FrAgMaKeR
По темата за рутерите, нека разширим леко дискусията с допълнителни теми за дискутиране, лоши ли са евтините рутери и дали е по-добре да се купи по-скъп марков особено за обикновенният потребител, какви марки си струват и кои са боклуци, дайте съвети за покупка на рутер в ниският и средният ценови клас и изкажете лични впечатления от някои модели, които са ви правили проблеми или сте много доволни от тях. smile.gif
Stratovarius
Вие говорите за най ниско ниво рутери за стандартния потребител.
Например Juniper Networks SSG 5 също е подходящ и за домашни потребители, има прекрасни функции, като IPSec VPN, с което става идеално решение за връзка с голямата мрежа в офиса от дома или от друг по малак офис. Прекарва 160 Мбита трафик, който бива statefull контролиран както и 40 Mbit IPSec VPN, което за малак офис или домашен потребител е напълно достатъчно. Базовта конфигурация на този рутер струва около 500 Евро. Имам го инсталиран в 13 офиса за връзка с голям офис. Никой никога не се е оплаквал от това че скоростта е малка smile.gif.

Невиждам какви може да са недостатаците на един рутер. Това което е написано тук като недостатък са необосновани глупости! И както Diabolk.kant каза повечето рутери идват с активирана firewall, по този начин дори да нямате стена на вашата нмашина може да контролирате трафика който идва и излиза. И риска да си хванете вирус 2 минути след като си пуснете компютъра с Windows XP преди да го актоализирате намалява.

Заюо казвам това.
Пуснах си Windows XP SP2 out of the box инсталиран в интернет за да го актоализирам, без никаква защита (pass на правилото за на (never_mind ще разбере какво искам да кажа)) Резултата беше че след като преключих актуализацията и сканирах за вируси открих 38. smile.gif. След като започнах да филтрирам трафика успях да актоализирам Windows и след скан антивирусната не откри нищо.

smile.gif

Много поздрави!
FrAgMaKeR
Вярно е това, но все пак си говорим за "обикновен потребител", а не за "it nerd". smile.gif Още една машинка със специален софтуер за рутиране, балансиране на две или повече тресета и тн. не е нещо, с което такива потребители биха се оправили. На тях им дай една сапунерка дето пресветка и са доволни, при това ако може и да е по евтинка идеално. Това, че повечето евтини рутери немогат да рутират повече от 40 мегабита от wan към lan портовете, не е проблем, колко от вас имат интернет с по-висока скорост, с такава сапунерка за 30 кинта без проблем се вдигат скорости над 5 мегабайта в секунда, което за повечето потребители е оптималната скорост.

Все пак, за хора които са по навътре в нещата възможноста сами да си спретнат една конфигурациика, която да играе ролята на рутер е наистина предимство, никой не успорва явните технически преимущества на това решение.

Рутер за 500 евро, това е добре за офис, но за обикновен потребител е доста солено, особено за бг стандарта на живот, пък вече да не говорим за по-скъпите модели..

Общо взето повечето хора са негативно настроени към wi-fi връзките, какво ви е мнението за 802.11n стандарта?
vIkToRsHeFa
Цитат(FrAgMaKeR @ Oct 15 2008, 17:06) *
Общо взето повечето хора са негативно настроени към wi-fi връзките, какво ви е мнението за 802.11n стандарта?

Не особенно добро... По-бърз и уж стъбилен пренос но на каква цена... Уифитата неслучайно ги изритват в някои западни страни постепенно. За мен поне бъдещето е в по-глобалните мрежи за интерент достъп които да могат да бъдат и контролирани така че и да не вредят до такава степен. Примерно сега на мтела и т.н. мобилни компании дето слагат антени отгоре на блоковете като изолирали там да не облъчва блока... Защо дават пари на живеещите в него... Защото заемат площ... Защото е безвредно... Мдаааа... По закон има една степен на облъчване и определен брой клетки... Като са недостатъчни клетките какво правим... Усилваме интензитета им... => Пак същата работа...

А и в блока дето съм сега има поне едно 12 рутера като улавям 5 мрежи които редовно си ме облъчват... По добре една по-глобална градска мрежа с устройства поставени на безопасни места от колкото хиляда уифита по апартаменти където се смущава връзката, концентрират се вредните им влияния и всички ние живущите в близост си патим от това... smile.gif
never_mind
Цитат(vIkToRsHeFa @ Oct 15 2008, 17:27) *
Като са недостатъчни клетките какво правим... Усилваме интензитета им... => Пак същата работа...

Тва да не ти е радиостанция... като не стига до крайните квартали и аре да дигнем мощността на излъчванетя... посочи източник, откъдето го научи пък това... защото аз за такава политика не съм чувал или учил... отностно "n" стандарта, описано си е как се получават високите скорости и това не е за сметка на увеличен интензитет, а на прилагане на нови алгоритми и модифициране/оптимизиране на вече съществуващи такива... сега за почти двойния range не съм запознат как става... но и там надали е чрез по-силен сигнал... при положение, че всяка страна реве за влиянието на вълните от wireless/gsm и т.н. надали някой ще се хвърли да прави стандарт, който е точно в противоречие с това...
vIkToRsHeFa
Цитат(never_mind @ Oct 15 2008, 17:40) *
Тва да не ти е радиостанция... като не стига до крайните квартали и аре да дигнем мощността на излъчванетя... посочи източник, откъдето го научи пък това... защото аз за такава политика не съм чувал или учил...

Преди 2 години в центъра на селото където майка ми има фирма лепнаха такава и по някаква случайност един от техниците се оказа познат и сподели информация по въпроса... Точно как го правят какво струват не съм наясно, но е факт. Или поне беше такъв преди 2-3 години... :>

Цитат(never_mind @ Oct 15 2008, 17:40) *
отностно "n" стандарта, описано си е как се получават високите скорости и това не е за сметка на увеличен интензитет, а на прилагане на нови алгоритми и модифициране/оптимизиране на вече съществуващи такива... сега за почти двойния range не съм запознат как става... но и там надали е чрез по-силен сигнал... при положение, че всяка страна реве за влиянието на вълните от wireless/gsm и т.н. надали някой ще се хвърли да прави стандарт, който е точно в противоречие с това...

Дали ще е двоен рейндж или двойно по-силно излъчване ефекта е същия. А и има ограничения, всички безжични джиджавки цапат отделни честоти и създават проблеми. Относно оптимизация на самият протокол, погледни скоростите в предишният подстандарт и след това в новия... Това само с промяна на алгоритми не може да се постигне... :> Във всеки случай нито старите, нито новият стандарт решават проблемите с безопасноста, стъбилноста и скороста на преноса на данни и не предвиждам светло бъдеще за тях... :>
gibona
не си клонирал мак-а
**ASTERIX**
Аз не разбирам само едно - какво ви пречат безжичните рутери ?
Всички се правят в китай - спор няма. Който си мисли че неговия е от някаде другаде ... жестоко се лъже.
Обаче всички са направени по някви стандарти, одобрени от всички и според тия стандарти въпросните рутери са безвредни. Какво толкова ги разисквате, колко рутера имало и по колко облъчвали ? Още малко ще си купите и спецялизирана техника и всеки ще се оплаква и ще казва "Според мойте измервания аз съм облъчен едиколкоси ... съседите ми искат да ме убият ..."
Изобщо чувате ли се за какво спорите ?
Някой като си купи обикновен вместо WiFi рутер какво ... ще промени ли нещо ?
Като толкова ви пречат тия вълни ... вземете си екранирайте къщите и сте готови ... няма да ви облъчват WiFi рутери, няма да ви облъчват радиата (значи няма да слушате радио вкъщи), няма да гледате друга телевизия освен кабелна (щотот сигнала на сателита няма да стига до вас за цифрова, а обикновенната антена няма да хваща нищо), няма да имате и друг телефон освен домашен ... и така ще се спасите от всички възможни излъчвания, които са толкова вредни и от които толкова ви е страх ...
Накрая слагате на входа табела, че сградата е под карантина за да не влизат външни лица и стерилизирате цялата сграда, също и закривате прозорците за да не влизат вредните УВ лъчи на слънцето ...

И да ви е честит новия безопасен живот, без никакви "смъртоносни" външни вляния ...

П.П. Айде сега изпишете още 4 страници с постове дълги колкото книгата за Хари Потър за да ме опрекнете колко не съм прав и колко са смъртоности WiFi-тата ...

П.П.2 И измежду упреците ... моля някой да отдели 2 реда да ми обясни смисъла от спора който се води ...
BaDMaN
Цитат(**ASTERIX** @ Oct 16 2008, 10:54) *
Аз не разбирам само едно - какво ви пречат безжичните рутери ?
Всички се правят в китай - спор няма. Който си мисли че неговия е от някаде другаде ... жестоко се лъже.
Обаче всички са направени по някви стандарти, одобрени от всички и според тия стандарти въпросните рутери са безвредни. Какво толкова ги разисквате, колко рутера имало и по колко облъчвали ? Още малко ще си купите и спецялизирана техника и всеки ще се оплаква и ще казва "Според мойте измервания аз съм облъчен едиколкоси ... съседите ми искат да ме убият ..."
Изобщо чувате ли се за какво спорите ?
Някой като си купи обикновен вместо WiFi рутер какво ... ще промени ли нещо ?
Като толкова ви пречат тия вълни ... вземете си екранирайте къщите и сте готови ... няма да ви облъчват WiFi рутери, няма да ви облъчват радиата (значи няма да слушате радио вкъщи), няма да гледате друга телевизия освен кабелна (щотот сигнала на сателита няма да стига до вас за цифрова, а обикновенната антена няма да хваща нищо), няма да имате и друг телефон освен домашен ... и така ще се спасите от всички възможни излъчвания, които са толкова вредни и от които толкова ви е страх ...
Накрая слагате на входа табела, че сградата е под карантина за да не влизат външни лица и стерилизирате цялата сграда, също и закривате прозорците за да не влизат вредните УВ лъчи на слънцето ...

Ммм те че се правят по определени стандарти и си имат ограничения си е едно на ръка, проблема е като цяло със този род пренос, не конкретните евтини уифи джаджурийки. И телефоните, и рутерите ми влиаят просто кофти. Примерно преди време редовно гледахме филми у един приятел и след около 2-3 часа във въпросната стая ми ставаше лошо незнайно от какво, след време той се премести в друга стая където бяхме разделени с 2 страни от рутера... Чак тогава се усетих от какво е проблема...
Определени честоти дразнят човешкият организъм, или поне моят корем. За предпочитане е няколко по-глобални мрежи от колкото хиляда малки + глобалните... Но постепенно ще стане работата де... :> Иначе си е удобство! :>

Цитат(**ASTERIX** @ Oct 16 2008, 10:54) *
П.П.2 И измежду упреците ... моля някой да отдели 2 реда да ми обясни смисъла от спора който се води ...
Чесно да си кажа и аз загубих нишката, но важното е че се получава активна и интересна дискусия. happy.gif
Marshal
Удобство голямо е вярно, а отностно прилошаването и изобщо чувството на дискомфорт, това си е доста индивидуално, не на всички се отразява толкова зле. Големият недостатък според мен е ниската скорост на пренос на данните, но с новият стандарт, който почва да се налага нещата се променят, теоретични 300 мегабита, реално поне едно 100 си хваща, това е напълно еквивалентно на 100 мегабитовите жични лан връзки, но с големият плюс, че не ти трябва кабел. smile.gif
45Calibre
Наскоро си взех рутер D-Link DI 524 но немога да си го свържа към мрежата...
Попринцип рутера е безжичен,но аз искам да го свържа жично...Може ли някой да ми даде съвет как точно става confused.gif Благодаря предварително rolleyes.gif
Diabolik.kant
имаш ли прав кабел, приложен към рутера?

вържи РС и рутера с някой от портовет в суича вграден в рутера, ще ги познаеш по това, че са номерирани. няма значение към кой порт, всичките са равностойни.

кабела на доставчика го вържи във WAN порта, ще го познаеш по надписа WAN.

След това, влез в административната конзола. рутера ти има уеб базиран интерфейс за управление и насторйка. Отваря се като уеб сайт http://192.168.xx.xx. ще ти поиска парола или име с парола. доколкото помня на D-link фабричните име и парола с които рутерите им идват са:

Username: admin
Password: admin

и първата ти работае да използваш функцията cloneMAC за да накараш рутера ти да присвои мак адреса на мрежовата карта, и да се представи с него на доставчика, за да имаш нет, след като въведеш настройките на доставчика ти.

включи си DHCP на рутера, и укажи на РС да си взема ИП автоматично, и да си взема гейтуейи днс автоматично. така ще си взема правилните ИП-та от рутера. В рутера в раздел WAN намери твойта връзка и въведи настройката на интернт връзката ти, които ти дава доставчика. съответно трябва да съобразиш на рутера връзката да е същата. Ако си на РРРоЕ, му избери РРРоЕ. ако си със статично ИП избери статично и въведи данните, ако си с динамично, избери динамично и рутера ти ще си взема данните от доставчика ти. сега въведи правилното мту за връзката ти. мту 1500 и ттл 64 са за лан, мту 1492 и ттл 64 са за РРРоЕ, за VPN и PPTP и двете са с мту 1460 и пак ттл 64. въведи всичките настройки, и ги зепиши, дай им apply за да влезнат в сила. На този етап рутер ти може да се рестартира автоматично, ако се рестартира автоматично, готов си с най-трудното. Ако не се рестартира сам, го рестартирай от функциията му за рестарт в адмнистративната конзола. След катосе рестартира си готов. Сега е време да си пуснеш градения firewall. пусни си го. Това е SPI базиран, и няма нужда от указване на правила за достъп. тойработина принципа на проверка на пакета дали е отговор на вече изпратен от компютъра ти пакет, или не е. така че страшно няма ще те пази и то добре ще те пази. За да ти вървят програмите влез в раздел NAT и започни да задаваш портове които ползваш. не ти знам портовете, за това ще трябва сам да си ги видиш и настроиш в рутера. след като свършиш, пак приложи настройките, и пак рестартирай руера. Това е, сега вече го остави да си работи, и него закачай.
unitec
Цитат(Styler @ Oct 11 2008, 18:51) *
Цитат(bLex @ Oct 11 2008, 19:43) *

eee 10x много ми помогна,

ся ако някой ми каже как да му направя и настройките ще сам му много благодарен

Моляви помогнете, дайте ми някви настройки за този рутер защото като се опитам да го настроя и нестава!

За какви настойки питаш ? За IP адреса ли,DNS,DHCP...На този линк можеш да видиш подробен manual за рутера: Цък wink.gif
veselin81
Здравейте!
Искам да питам как да си направя рутера така че да мога да си прехвърлям информация от един комп. на лаптопа и обратно. Лаптопа е с wireless, рутера е D-Link Dir-615. Имам интернет на компа и лаптопа ама незнам как да направя връзка между тях чрез рутера, за да мога да прехвърлям снимки например. Моля ви обяснете ми стъпка по стъпка че бая форуми прочетох и нищо неможах да открия. Всеки пише общи неща и нищо конкретно. Благодаря предварително! worthy.gif Ще черпа виртуална бира. worthy.gif worthy.gif blush.gif
vIkToRsHeFa
Цитат(veselin81 @ Oct 28 2008, 20:35) *
Здравейте!
Искам да питам как да си направя рутера така че да мога да си прехвърлям информация от един комп. на лаптопа и обратно. Лаптопа е с wireless, рутера е D-Link Dir-615. Имам интернет на компа и лаптопа ама незнам как да направя връзка между тях чрез рутера, за да мога да прехвърлям снимки например. Моля ви обяснете ми стъпка по стъпка че бая форуми прочетох и нищо неможах да открия. Всеки пише общи неща и нищо конкретно. Благодаря предварително! worthy.gif Ще черпа виртуална бира. worthy.gif worthy.gif blush.gif

Здравей,
когато си зад рутер имаш вътрешни ип-та, с тях можеш да се свържеш с отделните вътрешни машини, инсталирай си ей тази програма примерно http://www.rejetto.com/hfs/?f=dl на компютъра от който искаш да вземаш файлове, а може и от двата и ще имаш един вид 2 уеб сървъра на 2-та компа.

ПП. По принцип това се прави с шернатите рeсурси(папки) предлагани от майкрософтската ос, но настройката е малко по-сложна, а и няма за какво да се занимаваш дотолкова. :>
**ASTERIX**
Цитат(veselin81 @ Oct 28 2008, 19:35) *
Здравейте!

Просто шерваш информацията от единия комп и влизаш от другия да си я копираш ...
Ако на РС-то ИП-то ти е 192.168.1.2 шерваш си папката със снимките и от лаптопа отваряш start menu -> run пишеш \\192.168.1.2 и си влизаш в папката на РС-то и си копираш каквото ти трябва wink.gif
veselin81
Цитат(**ASTERIX** @ Oct 29 2008, 11:36) *
Здравейте!

Просто шерваш информацията от единия комп и влизаш от другия да си я копираш ...
Ако на РС-то ИП-то ти е 192.168.1.2 шерваш си папката със снимките и от лаптопа отваряш start menu -> run пишеш \\192.168.1.2 и си влизаш в папката на РС-то и си копираш каквото ти трябва wink.gif

Мерси за отговорите но това с ip адреса и RUN не стана, а незнам как да шерна папка, отивам на папка, цъкам с десен бутон отивам на properties после на sharing и всички отметки са ми неактивни blink.gif и немога да я шерна, иска ми да правя workgroup, абе направили са го колкото се може по объркващо! 19.gif А си мислех че разбирам от компютри. няма ли разработен урок по тая тема че да се науча ама специално за рутер, ако има ви моля за линк, или някой да обясни на широко щот не е хубаво да имаш нещо в къщи пък да не знаеш как да го използваш.Благодаря за което!!! blush.gif
GOGOGO
Цитат(veselin81 @ Oct 30 2008, 22:18) *
Цитат(**ASTERIX** @ Oct 29 2008, 11:36) *
Здравейте!

Мерси за отговорите но това с ip адреса и RUN не стана, а незнам как да шерна папка, отивам на папка, цъкам с десен бутон отивам на properties после на sharing и всички отметки са ми неактивни blink.gif и немога да я шерна, иска ми да правя workgroup, абе направили са го колкото се може по объркващо! 19.gif А си мислех че разбирам от компютри. няма ли разработен урок по тая тема че да се науча ама специално за рутер, ако има ви моля за линк, или някой да обясни на широко щот не е хубаво да имаш нещо в къщи пък да не знаеш как да го използваш.Благодаря за което!!! blush.gif

Виж товаСподеляне на 2 компютъра
dada
нз маи проблема е в тва че немога си инсталирам дриверите стигам до " Please attach the product.Once product is attached please wait " и тва е не зацепна повече а уш съм го пуснал рутера ..... в следствие на тва клиен менажера неми намира устроиството и немога си клонирам мака ....
jibromen
Вчера си взех рутер TP-LINK R460, обаче сега utorrent-a от долу иконата от зелена стана червена и не се оправя. И друг път е ставало така и като рестартирам модема се оправя, но сега не става. Пренасочвам порта който ползва utorent-a, aма пак не става. Някой може ли да ми каже как да го оправя? Ето няколко снимки да видите какво съм направил (уж както трябва).

http://i.data.bg/08/11/01/1224466_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/01/1224467_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/01/1224470_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/02/1224967_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/02/1224968_orig.jpg
Diabolik.kant
Спри DMZ. DMZ не е необходим при добро нат-ване на порта, което си направил.
CPUamd
здравейте,
от скоро имам рутер Buffalo WHR-G54S. който е купен от България.
Рутера е с НЕМСКИ ЕЗИК и нищо не разбирам. Някой ако може да ми пише как да го направя на английски.
Благодаря за отговорите.
Diabolik.kant

Някой беше казал че повече от 40 мегабита с рутер не можете да откарате - това твърдение е неаргументирана глупост и този скрииншот го доказва. зад рутер съм и тегля с подоабаващи скорости - 6560 килобайта в секунда, това са повече от 40 мегабита, 51,24 мегабита, за да сме точни, цели 11,24 мегабита НАД бутафорната граница от 40 мегабита, кято гони някои от тукашните админи, и ако забелазвате едновременно с това има около 2 мегабита ъплоад, общата скорост даунлоуд + ъплоуд отива към 53,24 мегабита, което значи че сумарната скорост даунлоуд+ъплоуд, прехвърля с 13,24 мегабита измисицата от 40 мегабита, които ви гонят. Не знам кой и какво е обяснявал на някои тукашни админи но този който е обяснявал много жестоко е подвел админите. Това може да е защото обясняващият или е некадърен олигофрен и като е обяснявал не е знаел какво говори и за какво говори, или умишлено е подвел админите,
1 за да ги откаже от идеята да ползват рутер,
2 просто защото му е писнало от глупави въпроси относно рутери и прочието, въпроси на които е тговорено в книжката на производителя
3 защото някой началник е наредил на техниците си да подвеждат юзерите, умишлено, за да се оттърве от юзерите с рутери.

не съм сигурен дали този пост е точно за тази тема, но гледайки заглавията, тук ми се стори подходящо.
**ASTERIX**
Цитат(Diabolik.kant @ Dec 29 2008, 01:33) *

Някой беше казал че повече от 40 мегабита с рутер не можете да откарате - това твърдение е неаргументирана глупост и този скрииншот го доказва. зад рутер съм и тегля с подоабаващи скорости - 6560 килобайта в секунда, това са повече от 40 мегабита, 51,24 мегабита, за да сме точни, цели 11,24 мегабита НАД бутафорната граница от 40 мегабита, кято гони някои от тукашните админи, и ако забелазвате едновременно с това има около 2 мегабита ъплоад, общата скорост даунлоуд + ъплоуд отива към 53,24 мегабита, което значи че сумарната скорост даунлоуд+ъплоуд, прехвърля с 13,24 мегабита измисицата от 40 мегабита, които ви гонят. Не знам кой и какво е обяснявал на някои тукашни админи но този който е обяснявал много жестоко е подвел админите. Това може да е защото обясняващият или е некадърен олигофрен и като е обяснявал не е знаел какво говори и за какво говори, или умишлено е подвел админите,
1 за да ги откаже от идеята да ползват рутер,
2 просто защото му е писнало от глупави въпроси относно рутери и прочието, въпроси на които е тговорено в книжката на производителя
3 защото някой началник е наредил на техниците си да подвеждат юзерите, умишлено, за да се оттърве от юзерите с рутери.

не съм сигурен дали този пост е точно за тази тема, но гледайки заглавията, тук ми се стори подходящо.

Тоя пост не е за никоя тема ...
Пич ти живееш в някав измислен свят ...
Кой е казал че е нужно каквото и да е "доказателство" ?
И защо намеси админите ...
Всеки си има право на избор. Не си ти този който ще каже "рутерите са супер ползвайте ги" и всеки да земе да си купи рутер щото е яко.
Да стигат се скорости над 40 мегабита и какво от това ? Не си пазя screen-oвете дето свалям с по 10 MB/s зад рутер (което е около 90-100 мегабита).
Никой няма нужда от твойте обеждения.
Ако си мислиш, че сега си разкрил няква супер тайна, че рутерите прекарват повече от 40 мегабита, и това се пази в тайна за да не си копуват хората рутери защото на някой не му оттърва да обяснява или някой техник така е казал ... моя съвет е да минеш на по-леки наркотици или изобщо да ги спреш wink.gif
Diabolik.kant
намесвам викторшефа, защото от него чух това абсурдно твърдение че рутерите не може ли да прекарват повече от 40 мегабита и бавели и лагвали, и вика че незнам си кой техник така му обяснил. Или техника е загубен, или на техника не му се е занимавало да се разправя с поредния бъдещ рутерджия, или му е било наредено да разправя така. във всеки случай каквато и да е причината техника да го каже така просто е искал да се оттърве от викторшефа, и не се изненадвам от това че е искал да се оттърве от него. За разлика от марти 797 който отчаяно се опитваше да се наложи, усещайки админската подкрепа на викторшефа, аз не се налагам, аз споделям мение, и го защитавам с факти. ако за такива като теб и марти 797 и викторшева, да защитиш твърдението си с факти е равно на налагане, направо си уговорете среща с психолог, защото отчаяно имате нужда, Виждам че дрогата е повече в твоята обаст от колкото моята, което обяснява доста неща.
the_mouse
Diabolik.kant, изглежда ти се опитваш да наложиш идеал/мнение/твърдение/смисъла на живота ти, защо се захващаш за 3 поста, за които опяваш толкова време и отчаяно повтаряш едно и също? Приеми, че в тази Вселена има хора с друго мнение и не си поставяй като цел в живота да го промениш.

За да не разводняваме темата съвсем, ето какво мисля по въпроса:

Да, рутерите са полезни машинки, но единствено когато има нужда от тях.
Страшно удобни са за споделяне на интернет връзка между два или повече компа, особено ако се намесва WiFi връзка и лаптоп.
Въпреки това, адски безсмислено е човек да слага рутер заради единствен компютър зад него, само за да му обирал "паразитния трафик".

Поставянето на рутер носи със себе си известни неудобства, не си струва главоболието и времето САМО за да има още едно мрежоно устройство, пречещо на директната връзка на домашното PC.
vIkToRsHeFa
Цитат(Diabolik.kant @ Dec 29 2008, 19:04) *
намесвам викторшефа, защото от него чух това абсурдно твърдение че рутерите не може ли да прекарват повече от 40 мегабита и бавели и лагвали, и вика че незнам си кой техник така му обяснил. Или техника е загубен, или на техника не му се е занимавало да се разправя с поредния бъдещ рутерджия, или му е било наредено да разправя така. във всеки случай каквато и да е причината техника да го каже така просто е искал да се оттърве от викторшефа, и не се изненадвам от това че е искал да се оттърве от него.
Дай ми линк къде съм написал, че техник ми е разяснявал, че рутерите не можели да прекарват повече от 40мегабита... Или ме клеветиш !? Докато не дадеш подобен линк или не се извиниш ще те наричам "манипулативен налагащ мнението си мошенник"...
А ако не дадеш такъв и не се и извиниш вместо да те накажа за обида ще ти го сложа за титла!

Цитат(Diabolik.kant @ Dec 29 2008, 19:04) *
направо си уговорете среща с психолог, защото отчаяно имате нужда, Виждам че дрогата е повече в твоята обаст от колкото моята, което обяснява доста неща.
Обиди още един път мен или друг потребител и ти давам билет да си се "дрогираш" някъде другаде, капито !?
kocuN
здравейте наскоро си купих рутер Д-link 524 но не мога да се справя къде трябва да вкарам мац адреси и тея работи моля ако некои може да ми помогне да се отзове тук или на скyпе : trznnnn Мерси предарително

vIkToRsHeFa
Цитат(kocuN @ Jan 5 2009, 19:05) *
здравейте наскоро си купих рутер Д-link 524 но не мога да се справя къде трябва да вкарам мац адреси и тея работи моля ако некои може да ми помогне да се отзове тук или на скyпе : trznnnn Мерси предарително

Не съм запознат с конкретния модел, но по принцип достатъчно е да си вържеш кабелищата и да ресетнеш компа и рутера след акто вържеш всичко и трябва автоматично да си клонира и мак и всичко, вече ако искаш повече настройки виж вътрешния уеб админ панел на рутера. smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.