Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Firefox в помощ на уеб разработчика
GGbit.info > Hi-Tech > Web разработка > Полезни статии
Naminator_X_
Преди време, когато започнах да изучавам "новата" технология AJAX като всеки новак в дадена област имах доста проблеми...главно проблемите бяха заради разликите в различните браузъри..било то Интернет Експлорер/Огнената лисица/Опера/Сафари и още много знайни и незнайни такива.Разпитвах тук там..как мога да разбера нали какви заявки пращам(било то POST или GET) отделно, че трябваше да дебъгвам тонове скрипт...и най-накрая ми предложиша добавката към огнената лисица(Mozilla Firefox) FireBug.Какво представлява тази добавка ли..много е просто.Firebug е добавка към Mozilla Firefox, която ви помага в разработката на уеб страници.Можете да променяте, дебъгвате, и да правите "мониторинг" на CSS,HTML и JavaScript в реално време във всяка уеб страница.Функцийте изобщо не се изчерпват с това.Тази добавка не ви пречи.Можете да си я настройвате да бъде в допълнителен прозорец или в долната лента на браузъра като малка иконка.Ако сте уеб разработчик...Firebug е добавката за вас.Аз я ползвах и ми хареса доста и не спирам да я ползвам.Тука взех да правя нещо като реклама, но повече информация можете да намерите на официалният сайт на Firebug http://getfirebug.com.Добавката е безплатна и с отворен код.Незнам това доколко е полезна статия, но много исках да споделя тази приставка с вас...Ако имате някакви въпроси относно приставката...питайте ще се опитам да ви помогна.
Relevant Advertise!
ogata
Нещо е сбъгясан линка за инсталация от официалния , и можете да ползвате ето този ЛИНК.

Наминатор , страшна е добавката и аз я ползвам wink.gif
Naminator_X_
Цитат(ogata @ Apr 12 2007, 00:25) *
Нещо е сбъгясан линка за инсталация от официалния , и можете да ползвате ето този ЛИНК.

Наминатор , страшна е добавката и аз я ползвам wink.gif

Не е сгомнясан..просто трябва да си редактираш настройките за сигурност...По принцип лисицата и е разрешено по подразбиране да инсталирва добавки само от addons.mozilla.org...за по-голяма сигурност е това..не че не работят линковете и тем подобни smile.gif
vIkToRsHeFa
Цитат(Naminator_X_ @ Apr 12 2007, 00:58) *
Не е сгомнясан..просто трябва да си редактираш настройките за сигурност...По принцип лисицата и е разрешено по подразбиране да инсталирва добавки само от addons.mozilla.org...за по-голяма сигурност е това..не че не работят линковете и тем подобни smile.gif

Инструменти -> Настройки -> Сигурност -> Предупреждения при опит да се инсталира добавки -> Изключения...
Tools -> Options... -> Security -> Warn me when sites try to install add-ons -> Exceptions...

И адваш домейна "getfirebug.com" макарче още като кликнеш върху линка би трябвало да ти извежда прозорчето за позволеите сайтове с опция да го аднеш към тях.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.