Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Как да вдигна температура?
GGbit.info > Дискусии > Общи дискусии
stormbreaker
Ей братушки! Кажете някой ефикасен начин да вдигна температура (ниска м/у 37-38 градуса) за да ми даде бележка личната лекарка... че не бях на училище днес и смятам поне още 2-3 дена да релаксирам.
Ако се сещате и за друго , може да споделите... Трябва ми спешно за днес, защото ще ходя към 13:30 да ме прегледа biggrin.gif

ПП: съжелявам ,но темата се дублира .. нещо ми се лагна нета . Ще помоля модератор или др. да изтрие 1-та..
Още веднъж- извинявам се! smile.gif
Relevant Advertise!
adoration_
Просто й кажи,че ти трябва бележка.В повечето случаи са доста разбрани лекарите! wink.gif Не ти трябва да вдигаш температура... wink.gif
SoARoN
по мое време имаше такива номера...сещам се за 2 но не съм ги пробвал лично така, че леко с експериментите за да не се повредиш.
1. изяждаш суров картоф
2. изяждаш тебешир - не е препоръчително
ще видя дали има и друг начин...
между другото има един много ефикасен начин за бележка без да рискуваш здравето си...вземаш клонка от борче и се удряш няколко пъти в областа на гърба и гръдния кош като от игличките остават червени точици...не съм сигурен но мисля, че така се имитираше шарка smile.gif
ако се сетя друго ще пиша пак
stormbreaker
Благодаря Ви! Изядох суров картоф преди 5 минути. Сега чакам ефекта smile.gif
ogata
изяш 5-6 . Ще дигнеш 50-60 градуса , ама няма да се плашиш wink.gif . Така ще е и по-достоверно
SoARoN
внимавай, не прекалявай и прочети следната статия:
Цитат
Токсични съединения в картофите
Картофени растения
Картофени растения

Картофите съдържат гликоалкалоиди — токсични съединения, от които преобладаващи са соланинът и чаконинът. Готвенето при високи температури (над 170°C) отчасти ги разрушава. Концентрацията на гликоалкалоиди в дивите картофи е достатъчна, за да предизвика токсичен ефект у хората. Гликоалкалоидите присъстват в големи концентрации точно под кожата на клубена и се увеличават с остаряването и излагането на светлина. Те могат да предизвикат главоболие, диария, гърчове и в сериозни случаи кома и смърт. Отравянията от картофи, обаче, са много редки. Излагането на светлина причинява също позеленяване, давайки по този начин информация кои части на картофа са станали по-токсични. Това обаче не е съвсем сигурен признак, защото позеленяването и натрупването на гликоалкалоиди могат да настъпват независимо едно от друго. Някои разновидности на картофа съдържат по-големи концентрации на гликоалкалоиди от други. Култиваторите, разработващи нови сортове проверяват това и понакога се налага да се откажат от някой иначе обещаващ сорт.

Култиваторите се опитват да държат соланиновите нива под 0,2 mg/g (0,2 тегловни ‰). Но когато тези сортове позеленеят, те също могат да достигнат концентрации от 1 mg/g (1 тегловен ‰). Някои изследвания подсказват, че 200 mg соланин би могъл да съставлява опасна доза. Такава доза би се получила от изяждането на 1 средноголям развален картоф или 4 до 9 добри картофа (над 1,4 кг) наведнъж. Националната токсикологична програма в САЩ предполага, че средният американец консумира 12,5 mg/човек/ден соланин от картофи. Д-р Дъглас Л. Холт, специалист по безопасност на храната в Университета на Мисури-Колумбия, отбелязва, че през последните 50 години няма докладвани случаи на соланиново отравяне от картофи и че повечето случаи са свързани с ядене на зелени картофи или пиене на чай от картофени листа.

Соланин има и в други растения, особено в смъртоносната беладона. Тази отрова засяга нерванат асистема и предизвиква слабост и объркване. За повече информация виж Соланин.
Картоф за семе с кълновеСорт "Ранен розов"
Картоф за семе с кълнове
Сорт "Ранен розов"

Вижте също Списък на отровни растения.

понякога се замисли струва ли си заради 1 ден почивка да си рискуваш здравето?
K_f_R
Цитат(adoration_ @ Mar 13 2007, 11:28) *
Просто й кажи,че ти трябва бележка.В повечето случаи са доста разбрани лекарите! wink.gif Не ти трябва да вдигаш температура... wink.gif

да така е Сис няма нужда от толкова преиграване и ФЕЙК! Аз според тебе защо не съм!/?
ZzoOoMeR
Цитат(K_f_R @ Mar 13 2007, 13:07) *
Цитат(adoration_ @ Mar 13 2007, 11:28) *

да така е Сис няма нужда от толкова преиграване и ФЕЙК! Аз според тебе защо не съм!/?

В крайна сметка си е до лекар , но аз съм сигурен че на всички им е писнало от такива , които инсценират болестно състояние - Просто кажи на лекарката и тя ще те разбере и ще ти даде белешката - не се трови със сурови картофи smile.gif
stormbreaker
Мойта лична лекарка не е разбрана,така че .. не се очаква да ме разбере smile.gif
Трябва да прибегна до други средства tongue.gif

ПП: от картофа нищо не ми стана...
ZzoOoMeR
Цитат(stormbreaker @ Mar 13 2007, 13:34) *
Мойта лична лекарка не е разбрана,така че .. не се очаква да ме разбере smile.gif

аз преди доста време го бях пробвал номера с картофа ( тогава ми бяха казали че симптомите ще наподобявали на жълтеница ) и не стига , че нищо не стана ами и щях да повърна докато го ям rolleyes.gif
K_f_R
Цитат(ZzoOoMeR @ Mar 13 2007, 12:41) *

аз преди доста време го бях пробвал номера с картофа ( тогава ми бяха казали че симптомите ще наподобявали на жълтеница ) и не стига , че нищо не стана ами и щях да повърна докато го ям rolleyes.gif

И аз беше Отврат! КАрофа СъъъъъЪкс! човек отиди при лекарката и започни да се дереш от кашлицА! КАжи и че си имал Бронхит и веднага ти дава бележка! Бронхита не е толкова сериозно! НЕ си мисли че ще ъе усети! blink.gif
stormbreaker
Цитат(K_f_R @ Mar 13 2007, 12:48) *
Цитат(ZzoOoMeR @ Mar 13 2007, 12:41) *

И аз беше Отврат! КАрофа СъъъъъЪкс! човек отиди при лекарката и започни да се дереш от кашлицА! КАжи и че си имал Бронхит и веднага ти дава бележка! Бронхита не е толкова сериозно! НЕ си мисли че ще ъе усети! blink.gif

Ок, ще пробвам по твоя начин- с бронхита... ама ако се усети , ЩЕ ТЕ УБИЯ!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
3pacalypse Now
Аз съм царят на преиграването за да не ходя на училище.Сега ще ви разкрия някои мои тайни.
Сабуждате се във вас.Майка ви е вкъщи и искате да е излъжете за да не ходите на училище , а не лекар може би.Както сте си в леглото вземете един сешоар нагрейте си челото и бузите и викнете майка си и и кажете : " Майко май имам температура".Както всяка майка тя ще се притесни и ще ти изкара термометър.Като изчезне за миг повторете същото с термометъра smile.gif . Като идете на лекар ще сте жив и здрав , но тва да не ви плаши smile.gif ЛЕКАРЯТ НЯМА ДА СЕ ОСЕТИ!
Ако вали сняг тръгнете към поликлиниката за ад се видите с лекарят си и да кажете че нещо много кащляте.Преди да стигнете спрете се в някой ъгъл и пояжте малко сняг.Гърлото ще ви стане бомбок червено , че докторката ще ви каже , че сте настинали и чиста работа biggrin.gif
Повръщането е слаба техника и всеки е умее.
Тва с картофа действа , но само понякога.

smile.gif Като се сета за още някои начини от времето , когато бях хитрец ще ги постна тук biggrin.gif
Gossip Girl
Цитат(3pacalypse Now @ Mar 13 2007, 13:20) *
Аз съм царят на преиграването за да не ходя на училище.Сега ще ви разкрия някои мои тайни.
Сабуждате се във вас.Майка ви е вкъщи и искате да е излъжете за да не ходите на училище , а не лекар може би.Както сте си в леглото вземете един сешоар нагрейте си челото и бузите и викнете майка си и и кажете : " Майко май имам температура".Както всяка майка тя ще се притесни и ще ти изкара термометър.Като изчезне за миг повторете същото с термометъра smile.gif . Като идете на лекар ще сте жив и здрав , но тва да не ви плаши smile.gif ЛЕКАРЯТ НЯМА ДА СЕ ОСЕТИ!
Ако вали сняг тръгнете към поликлиниката за ад се видите с лекарят си и да кажете че нещо много кащляте.Преди да стигнете спрете се в някой ъгъл и пояжте малко сняг.Гърлото ще ви стане бомбок червено , че докторката ще ви каже , че сте настинали и чиста работа biggrin.gif
Повръщането е слаба техника и всеки е умее.
Тва с картофа действа , но само понякога.

smile.gif Като се сета за още някои начини от времето , когато бях хитрец ще ги постна тук biggrin.gif

Дам ... Ето с това съм наистина съгласна.. Изпитан метод е .. Пробвай го
Lana Lang
Имаше един чалъм с живачен термометър. Почваш да го чукаш леко с пръст отдолу и живакът би трябвало да се покачи. Пробвай това wink.gif.
stormbreaker
Благодаря на всички! Вече направих номера с бронхита и се получи и ми даде белешка до петък (включително) хахах 1eyeb[1].gif
ZzoOoMeR
хайде честито biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif 36_1_55[1].gif
girl_from_hell
аз пък днеска при лекакрата в даскало малко си изпросих бележка и тоивам нали боли ме гърлото и съм суполива, а пък то същност само малко бях хремава ама нищо ми няма ама днеска бяха супер гадните часове и тя еми ето едни капки и ми вика искаш ли малко да си починеш в къщи и аз съвсем небрежно еми да може и та до края на седмицата smile.gif
FrAgMaKeR
Ако има медицински лица нека кажат, кои лекарства могат да вдигнат телесната температура достатъчно за да заблудят родител или лекар? Знам, че кофеина повишава телесната температура, също така и ел-карнитина, който попринцип е безвреден, ако можеш да си намериш и кленбутерол и/или ефедрин, или разумна комбинация от няколко от тези съставки със сигурност ще можеш да вдигнеш желаната температура, но ако попрекалиш можеш да си докараш голяма беля, така че умната. smile.gif

В училище всеки си имаше запазен номер за симулация, един стоеше доста време без да мига, докато очите му станат компот и се оплакваше от кониоктивит, друг го болеше корема и когато доктора го натисне на определени места изохваше и редовно го пращаха на хирург, аз се оплаквах от синузит и болки в главата, както и казвах, че ми тече кръв от носа, плюс малко разяснения, как съм с извадени сливици и имам хроничен синузит и дори миналата година съм ходил на облъчвания с УКВ, че съм бил задръстен от дясно и искам да ми изпише спрей за нос "олинт" и антибиотик "ципрофлоксацин" както и нещо обезболяващо за главата, че.. "ооххх" smile.gif Безотказно, безпроблемно по 10-тина дена почивка си взимах. smile.gif
K_f_R
Цитат(stormbreaker @ Mar 13 2007, 14:31) *
Благодаря на всички! Вече направих номера с бронхита и се получи и ми даде белешка до петък (включително) хахах 1eyeb[1].gif

Казах ти че номера минава! вианг =) 1sun[1].gif
susito
абе знам,че вече няма смисъл,ама аз да ви кажа моя начин...събуждам се сутринта рано и мноу ми са спи!Казвам на мама:"Ааааа Мамо не ме интересува неска не ми се ходи на училище!!!"-и тя кво да прави пише белешката;в у-ще приемат домашни бележки щото и номера минава!
batman tas
Цитат(stormbreaker @ Mar 13 2007, 11:36) *
Благодаря Ви! Изядох суров картоф преди 5 минути. Сега чакам ефекта smile.gif

Кво стана, вдигна ли ти се? Температурата има предвид. wink.gif
kakavida
@ Предлагам авторът да кръсти темата как да се самоубием или как да се отровим, а защо не и как да влезем в токсикологията па Пирогов?!
nihilista
Цитат
@ Предлагам авторът да кръсти темата как да се самоубием или как да се отровим, а защо не и как да влезем в токсикологията па Пирогов?!

Напълно подкрепям!... И призовавам никой да не пие лекарства за "температура". Не се знае как ще реагира организма на подобна токсикация. Пийте степ боровинка или яжте сняг или излъжете, че ви боли зъб, но не стигайте до краности с лекарствата. Повярвайте ми, по-хубаво е да си отидеш на даскало от колкото да ти пъхнат тръба през трахеята в стомаха в токсикологията.
Rap1
^Вярно е... На мене винаги ми е било готино да ходя на даскало, дори и да е било само заради забавлението! smile.gif Искам бележка, или се преструвам за нещо, само когато трябва да правим контролно по нещо, или да изпитват, а аз не съм си научил. Дори и тогава понякой път присъствам, защото винаги можеш да намериш начин да препишеш ако имаш желание... biggrin.gif
Neftochimic
Според мен трябва да си бахти мазохиста да искаш да вдигнеш температура.Аз в момента имам 38.5 и бих дал всичко да се оправя.Мразя да имам температура,да ми е жегаво,да ми се върти главата и всички останали симптоми.Б*л съм ти и даскалото ще прежаля един ден,отколкото да си седя вкъщи.Ти нали не си мислиш,че като вдигнеш температура всичко ти е ОК?Отпадналост,болки в тялото,втрисане,не можеш да си седиш на краката и ти се спи,така че според мен измисли някой друг начин да не ходиш на даскало,например с настинка,но не и температура,защото ти искаш да дигнеш 38,но не се знае,ако излезеш дали няма да стане по-зле.И в никакъв случай не взимай хапчета за повишаване на телесната температура.Нито ефидрини,нито подобни простотии.Както беше споменато в няколко коментара по-нагоре не се знае как тялото ти ще реагира на даденото вещество.Съветвам те измисли си друг начин да не ходиш на даскало.
Госпожица Вещицата
Моят номер пък беше да ида до сестрата в училище, да й кажа че ми е паднало кръвното (то ми е на долната граница, но нормално...може да се използва обратното евентуално) и съм изпила вече 3 кафета/айрян със сол/шоколад и още се чувствам зле и така. Мери ми кръвното, установява че е малко ниско и казва - ми щом след толкова кафета не си добре още... И така. А иначе да се разболяваш насила си е малоумие. Виж, да си нагреещ лицето със сешоар е идиотско, но безвредно, така че го приемам като добро решение. smile.gif
Абе сега след като във всяка 2ра къща има принтер и половината са цветни... Колко му е да си купиш кочан бележки от книжарницата и да си напечаташ? Не се изискват особени умения, само малко предприемчивост.
bengi
Цитат(Госпожица Вещицата @ Mar 14 2009, 19:58) *
Абе сега след като във всяка 2ра къща има принтер и половината са цветни... Колко му е да си купиш кочан бележки от книжарницата и да си напечаташ? Не се изискват особени умения, само малко предприемчивост.

Това си е точно така. В училище доста хора си продават бележки..и спокойно човек може да си купи като му потрябват.. rolleyes.gif
А иначе съм чувала за това, че можеш да се разсополявиш със смъркане на лимонтозо..незнам колко е ефикасно, но опеределено си е доста идиотско blink.gif
Rap1
^Няма да го опитвам, но ще накарам една перка от моя клас да го пробва, та да видим дали е вярно... biggrin.gif
Елиia
Ахахах попринцип знам номера с карофа,но не съм пробвала и не смятам да пробвам каквито и да е било начини .. Ужасно тъпо е wink.gif
Freaky
Ебати ... не можеш ли да си намериш просто фалшива бележка ... или да си напишеш бележка "по семейни причини" ? blink.gif
girl_from_hell
на мен ми стои още една от ученическите години мога да продам на някой smile.gif
Titan
Ако ти се идва до Пловдив само за да е продадеш, аз ще я взема. biggrin.gif Хаха, шегичка. То вече бележките станаха по 50 стотинки - левче...
Rock
Някой забеляза ли, че темата е от 2007 и човека вече може да се е смрял с неговите "опити". biggrin2.gif
ShInE_LaDY
Браво!
K_f_R
Цитат(ShInE_LaDY @ Apr 24 2009, 21:49) *
Браво!

обясни ми,за какво се захвана,за да кажеш браво o_O
ScorpionBG
Абе само се мъчите просто кажете на лекарката че ви е много зле и да ви даде бележката!!!
Djunina
о боже, ти малоумен ли си или ДА!!!
Rock
Цитат(DjuDju @ Jul 23 2012, 13:01) *
о боже, ти малоумен ли си или ДА!!!

а ти що дигна тема от 2010 biggrin.gif
Djunina
а ти ако знаеш колко от 2010 дигнах хахах тогава не бях активна и съм пропуснала доста wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.