Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Joomla Installation
GGbit.info > Hi-Tech > Web разработка > Полезни статии
vIkToRsHeFa

Официален Сайт: http://www.joomla-bg.com
Линк за сваляне: Joomla! 1.0.11 | Joomla! 1.0.10 Българска версия | Всички нови версии
Описание на продукта: Joomla e система за управление на съдържанието (CMS), която ще ви помогне да създадете собствен уеб сайт който ще можете да администрирате и обновявате лесно посредством удобния и уеб базиран интерфейс за настройка има множество допълнителни възможности и е напълно безплатен за ползване.

Инсталация: Първо сваляме архива със сорс кода от официалният сайт на joomla км този момент има 2 версии 1.0.10 и 1.0.11 като първата е побългарена докато втората е на англииски. Инсталациите са сходни така че не не би било какъвто и да било проблем която и от двете версии да свалите. За да инсталирате продукта сепредполага че вече имате уеб хостинг предлагащ mysql база данни и php подръжка. Качвате всички файлове от архива на съвръва посредством фтп клиент в директорията в която искаме да го инсталираме(в случая основната директория) след което отваряме адреса: http://domain.com/installation/index.php и започваме инсталацията.

1. Проверка - Проверява дали всичко което се изисква от сървъра за да се инсталира и работи нормално софтуера е изпълнено. Прегледайте списъка с директориите най-отдолу ако ползвате хостинг под операционна система различна от уиндоус и ако се налага променете правата (chmods) през фтп клиента на съответните директории. След като всичко е наред натискаме линка най-горе в дясно Следваща >>

2. Лиценз - Трябва да се съгласите с лиценза под който се разпространява продукта за да продължите, ако сте съгласни изберете Следваща >>

3. Стъпка 1 - Тук трябва да попълните информация за работа със MySQL базата данни първото поле ако не ползвате външен сървър за база данни е localhost (попълнете го! ) второто важно поле е потребителят с който имате достъп до базата данни а третото паролата на същия потребител. В четвъртото и петото поле ви питат за име на базата данни (тази която създавате предварително да речем със phpmyadmin-a ) и префикса за таблиците(как да започват имената на таблиците... Оставете го така както си е! ) Останалите опции са обяснени отстрани и не са особенно важни за същинската инсталация.
4. Стъпка 2 - Пита за името на сайта и за езиците които искате да инсталирате със него. За да изберете определени езици сложете отметки пред тях и имайте в предвид че български и английски се инсталират дори и да сте махнали тикчетата пред тях.

5. Стъпка 3 - Първите 2 са пътя през уеб до портала и реалния път до него на машината на която се хоства. Оставете ги така както са. Третото е емайла на администратора(вашия емайл), а четвъртото е паролата която ще ползва администраторския акаунт admin Променете автоматично генерираната на ваша лична или още по-добре я запомнете и оставете. Останалите настройки не пипайте освен ао не сте сигурни какво правите. Те са главно с цел да улеснят добавянето на модули и допълнения и т.н. но при некоректна употреба могат да доведат до дупки в сигурноста и проблеми.

6. Стъпка 4 - Финализиране на исталацията на портлната система. Изтрийте директорията /installation, прегледайте данните на администраторския акаунт и кликнете върху Вижте сайта за да отворите сайта и Администрация за да отворите административия панел на портала.

4.gif Наслаждавайте се на ново инсталирания си портал! 4.gif
Relevant Advertise!
Naminator_X_
лол....доста дебел туториал...ама и така трябва да е...на някой, който си няма и понятие от такива работи ще му е много полезно. +rep 1clap[1].gif 1eyeb[1].gif
$windle
Засрамен съм че това е заради мен, но въпреки това почвам да четя и БЛАГОДАРЯ!
vIkToRsHeFa
(swindle @ Oct 19 2006, 02:47) *

Засрамен съм че това е заради мен, но въпреки това почвам да четя и БЛАГОДАРЯ!

Надявам се да влезе в употреба ако имате каквито и да било питания питайте. 4.gif
$windle
Защо все ми изписва че юзърнейма или паролата ми са грешни? Кой юзърнейм трябва да напиша, не цепа sad.gif
koceto
(swindle @ Oct 19 2006, 03:00) *

Защо все ми изписва че юзърнейма или паролата ми са грешни? Кой юзърнейм трябва да напиша, не цепа sad.gif

На кой етап от инсталацията ти го изписва това?
$windle
3. Стъпка 1 - Тук трябва да попълните информация за работа със MySQL базата данни първото поле ако не ползвате външен сървър за база данни е localhost (попълнете го! ) второто важно поле е потребителят с който имате достъп до базата данни а третото паролата на същия потребител. В четвъртото и петото поле ви питат за име на базата данни (тази която създавате предварително да речем със phpmyadmin-a ) и префикса за таблиците(как да започват имената на таблиците... Оставете го така както си е! ) Останалите опции са обяснени отстрани и не са особенно важни за същинската инсталация.

Тук sad.gif
vIkToRsHeFa
(swindle @ Oct 19 2006, 03:08) *

Тук sad.gif

АКо имаш достъп до phpmyadmin-a през който си създал базата данни със потребителят и паролата с които се логваш. Тях ползвай 4.gif провери дали името на базата данни потребителя или паролата не са написани грешно това може да е причината. blush.gif

ПП. Съмнява ме сървъра да не е на локалхост особенно при фрии хостерите... unsure.gif
$windle
Ами все ми пише че е грешна... ПОЛУДЯВАМ! Пробвах с акаунта с който съм се регнал, пробвах и са акаунта с който се регнах в myphpadmin или каквото там беше, все не става.

Земи накарам някой да го направи за мен 14.gif
Naminator_X_
Хмм...пиши ми на лично къде ти е хоста и име и парола, с които да се логна да видя за какво става въпрос...а да и да ми пишеш с какъв ник и парола искаш да си в Joomla-та ...мисля, че ще се справя...по принцип данните за MySQL си ги пише и btw @vIkToRsHeFa не си прав за localhost...ако е голяма компания(все пак има такива където дават фрий...ама бая ограничен...и не откъм място biggrin.gif) винаги си имат по 5-6 и повече виртуални хоста...където ти е базата данни...хората са луди...например ще ти дам 100webspace.com там съм абонат smile.gif и доста добре е направено.Моднат cPanel 5 субдомейна 100Mb space неограничен трафик 10Mb MySQL 1 FTP акаунт 1 домейн за регистриране(това немога да го разбера...регистрирам...и не баца...wtf?) и там още няколко екстри...яко е много
vIkToRsHeFa
(Naminator_X_ @ Oct 19 2006, 10:53) *

и btw @vIkToRsHeFa не си прав за localhost...ако е голяма компания(все пак има такива където дават фрий...ама бая ограничен...и не откъм място biggrin.gif) винаги си имат по 5-6 и повече виртуални хоста...където ти е базата данни...хората са луди...например ще ти дам 100webspace.com там съм абонат smile.gif и доста добре е направено.Моднат cPanel 5 субдомейна 100Mb space неограничен трафик 10Mb MySQL 1 FTP акаунт 1 домейн за регистриране(това немога да го разбера...регистрирам...и не баца...wtf?) и там още няколко екстри...яко е много

Както и горе писах само това остава като възможност ако всичко е въведено правилно иначе mysql сървър на отделна дедикейт машина само за целта с буферирани заявки... wub.gif Та доста скъпо излиза затова не го ползват много компании от тези безплатните а главно големите които могат да си го позвлят. Иначе като идея... Ако има някакво фантастико или някакъв подобен софтуер за инсталация на скриптове в админ панела... Можеш да инсталираш някой скрипт примерно да отвориш конфиг файла му и да видиш как се свързва към базата данни. 4.gif
koceto
(swindle @ Oct 19 2006, 04:12) *

Земи накарам някой да го направи за мен 14.gif

Най-добре е ти да си го направиш за да рабереш как става.
Но ако все още искаш, прати ми на лично името паролата и хосера и ще намеря време събота или неделя да го направя.
Прати ми и Skype или ICQ за връзка.

П.С. В http://www.awardspace.com/ базата данни е на отделен домейн. Незнам защо е така но ми отне време да разбера кой е. Най добре се вижда през phpmyadmin, по принцип имаш препратка от админ панела и дирекно се логваш wink.gif.
vIkToRsHeFa
(koceto @ Oct 19 2006, 13:32) *

П.С. В http://www.awardspace.com/ базата данни е на отделен домейн. Незнам защо е така но ми отне време да разбера кой е. Най добре се вижда през phpmyadmin, по принцип имаш препратка от админ панела и дирекно се логваш wink.gif.

Database Manager and phpMyAdmin
1. How I can connect to my MySQL database? What settings should I use for my script/software?

The correct MySQL database settings are:
• DB Host: see your MySQL Database Manager section under DB Host column

Явно някъде в админ панела на хостинга ти пише. Другия вариант освен този който спомена коцето(може да е лимитиран и самия phpmyadmin) е да инсталираш някой готов софтуер ако хостинг панела ти го поддържа и да видиш на какъв хост работи скрипта от конфиг файла където са записани данните. 4.gif

Edit: http://img182.imageshack.us/img182/3053/e107br1.jpg това ти е хоста шота е от там дето си инсталирал базата данни успех!
$windle
кво ли не опитах, мерси за вниманието, ама все изписва че е грешно....

nask0
11461ew
koceto
(swindle @ Oct 19 2006, 23:33) *

nask0
11461ew

Error - Invalid username
$windle
не може да е, пробвай задължително от началната страница, ако ти излезне някакъв панел (нова страница с някво синъо лого и място за юзърнейма и паса и нищо друго на стр.-та) не пробвай от там. Задължително от awardspace.com - и от там вляво пиши!
koceto
Готов си 4.gif
Юзер и парола за админ панела на лично wink.gif
Th3_SpY
Регистрирах се в 100webspace.com , но незнам как да прекача Файловете на Joomla там, някой може ли да ми каже как?
Naminator_X_
Имаш FTP Account Managment....там си регваш ФТП акаунт и после си влизаш в ФТП-то и качваш...после следваш урочето посочено тука...между другото и база данни ще трябва да си създадеш
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.