IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Унизен, sportal.bg
ViruZzZ
коментар Jan 27 2011, 14:01
Коментар #1

Soul Pledged To The Darkness

Група: Потребител +
Коментари: 3,401
Регнат: 16-September 07
От: his own imaginarium ;]
Име: Ицо

Световният номер 3 Новак Джокович спря Роджър Федерер по пътя му към втори пореден триумф на Откритото първенство на Австралия по тенис. Сърбинът постигна чиста трисетова победа със 7:6 (3), 7:5, 6:4 над носителя на рекордните 17 титли от Големия Шлем и ще има възможността на финала в неделя самият той да се бори за втория си трофей от "Мелбърн Парк". Съперник на Ноле в решаващата битка на първия за годината турнир от "Голямата четворка" ще бъде победителят от мача между Давид Ферер (Испания) и Анди Мъри (Великобритания). Това бе седми успех за 23-годишния сърбин от общо 20 двубоя срещу бившия номер 1 в световната ранглиста. Последната победа на Джокович над именития му опонент бе на 1/2-финалите на US Open през миналия сезон, когато двамата изиграха драматичен петсетов трилър - 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 7:5.

Джокович не започна особено убедително срещата, като трябваше да спасява възможност за пробив още в началния си сервис гейм. Той обаче се справи и постепенно намери ритъма си на игра. До края на частта двамата тенисисти нямаха проблеми в подаванията си и така се стигна до тайбрек. В него сърбинът, който е шампион от надпреварата през 2008 година, направи бързо два минипробива и въпреки че пропусна първата възможност да затвори сета, не сгреши при втората за 7:3 точки.

Във втората част 29-годишният Федерер пропиля аванс от 5:2 и позволи противникът му да обърне развоя в своя полза. Първо Джокович реализира пробив за 2:1, но след това изпусна две от подаванията си и изостана сериозно в резултата. Швейцарецът, който гонеше пета титла в надпреварата, сервираше за спечелване на сета, но се пропука в деветия гейм. До края на частта сърбинът демонстрира голяма класа и след осъществяването на още един пробив и възползвайки се от грешките на Федерер, поведе с 2:0.

Третата част продължи само 55 минути, като световният номер 2 не спираше да бърка от бекхенд. Федерер можеше да реализира пробив в оспорвания втори гейм, но не успя, а малко след това загуби собственото си подаване. В осмия гейм швейцарецът отново имаше своя шанс и този път не сгреши за 4:4. Радостта му обаче не продължи дълго, тъй като Джокович проби за 5:4 и със стабилен сервис гейм сложи точка на сблъсъка след 2 часа и 59 минути на централния корт "Род Лейвър Арина".

----

Ааа обичам спортала, е biggrin.gif Какви заглавия поставят xuyaxuhahx.. Без Федерер, без Надал и на финал - Мъри - Ноле worthy.gif worthy.gif
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 3)
K_f_R
коментар Jan 27 2011, 14:32
Коментар #2

Dismantle Me

Група: Уважавани
Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06
От: Пловдив

Федерер сам се би,дейба много мее яд.Ама одъртя,нормално е да нее в такава топ форма.Най-малко като изпусна 2рия сет и всичко свърши,поне няма да гледам вамошчо на финала.Утре шее голям мач,да видим дали ферер си заслужи мястото и се пак ще съм за Мъри.

+Quote Post
ViruZzZ
коментар Jan 27 2011, 15:32
Коментар #3

Soul Pledged To The Darkness

Група: Потребител +
Коментари: 3,401
Регнат: 16-September 07
От: his own imaginarium ;]
Име: Ицо

Цитат(K_f_R @ Jan 27 2011, 14:32) *
Федерер сам се би,дейба много мее яд.Ама одъртя,нормално е да нее в такава топ форма.Най-малко като изпусна 2рия сет и всичко свърши,поне няма да гледам вамошчо на финала.Утре шее голям мач,да видим дали ферер си заслужи мястото и се пак ще съм за Мъри.

да, да.. аз бях отписал Ноле при 2:5 вторият сет.. ма после 7:5 уоу.. worthy.gif

+Quote Post
f0rgy
коментар Jan 27 2011, 16:03
Коментар #4

Team 23 - Sensei

Група: Уважавани
Коментари: 6,051
Регнат: 15-June 06
От: Пловдив

Аз съм за който бие Надал... Демек ще викаме за Ферер

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 22nd November 2017 - 01:06