IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Heroes of Might and Magic 3 Gold, или когато игрите бяха повече геймплей отколкото графика
f0rgy
коментар Jul 22 2010, 17:17
Коментар #1

Team 23 - Sensei

Група: Уважавани
Коментари: 6,051
Регнат: 15-June 06
От: Пловдив

Heroes of Might and Magic 3 Gold (Platinum)

Производител : 3DO

Сайт на производителя : http://www.3do.com

Снимки от играта :

Торента включва изброените игри в 1 :

Изисквания :
  • Computer System: IBM PC and 100% compatibles
  • Operating System: Windows® 95/98 or Windows NT® 4.0 Service Pack 4
  • CPU: Pentium® 133, (Pentium 166 recommended) ( и на ХР си върви)
  • Memory: 32 Megabytes RAM
  • CD-ROM Drive: 4X CD-ROM Drive
  • Free Hard Disk Space: 425MB Megabytes (minimum) free hard drive space
  • Sound Card: All major DirectX® 7.0a compatible Sound Cards
  • Video Card: DirectX 7.0a compatible, capable of 800x600 16-bit high
  • color display
  • Peripherals: Keyboard and mouse
  • Multiplayer: 28.8 modem or greater (modem/internet play); TCP/IP or
  • IPX (network play)
Download

----------

Най-великата стратегия заедно със StarCraft !!! Никой не може да ме убеди, че има игра, която може да ме задържи толкова нощи буден, вперен в монитора.. Голям кеф и мн яд понякога, но тва и е чарът. Определено е в пъти по-добра от някои бляскави и модерни игри. Най-добрата част от поредицата.4 беше пълно разочарование, 5 няма да коментирам :X:X:X Игра, която не ми е трита от ПЦ години наред, все намираме да се хванем с някой и да циклим яко заедно с армиите от Conflux, Necropolis, Rampart и т.н.
Ако има надъхани мож и тука да пишат, по приницп с Viruz редовно прекарваме някоя др нощ в циклене на тая велика игра smile.gif

QUOTE(Mara Jade Fan @ Jul 29 2010, 00:25) *
Така че, ако на човек съзнателния му живот започва преди 2000-та година и критерият му за графика не е тип - Crysis, Mass Effect или някоя от конзолните изродийки като Uncharted 2: Among Thieves, то всеки, който поне някога се е интересувал от компютърни игри, би оценил класическото и стойностното в Heroes III.
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 16)
Sharo
коментар Jul 22 2010, 17:54
Коментар #2

Нередовен Потребител

Група: Потребител +
Коментари: 2,225
Регнат: 4-April 06
От: Plovdiv

пфф преди по залите само тва се играеше + цс xD
спомням си как с един пич играехме на един сейф двамата...влизам в някъв портал, гледам някъв замък и ай да го ръшна :Д (бях с тия архангилите и приистовете и грифоните и... :Д)деазнам имах солидна армия... и точно 2-3 хода преди замъка, нещо ме спира и кво глеам...една редица от по 200 архангела .... ;Д
после разбрах за чийтовете и глей кво стааа :Д ....ама така и неможах да е врътна цялата дори и с чийтовете xD се някви портали...се те мятата някъде в дивия xD

QUOTE(f0rgy @ Jul 22 2010, 18:17) *
Никой не може да ме убеди, че има игра, която може да ме задържи толкова нощи буден, вперен в монитора..

wow? biggrin.gif

+Quote Post
Mara Jade Fan
коментар Jul 22 2010, 21:34
Коментар #3

Spammerman

Коментари: 2,317
Регнат: 26-September 06
От: In the galaxy far,far alway
Име: Виктор Иванов

Така си е, така си е, това си е една неостарима класика, на която и аз не се сещам съвременна игра, която да й се опре сериозно и да е от такъв тип естествено. Всъщност сещам се естествено за две игрици - King's Bounty: The Legend и King's Bounty: Armored Princess, но те двете са горе-долу също толкова добри като Heroes 3 в геймплейно отношение и атмосфера. Що се отнася за мултиплеър изживяване или такова на един компютър, за съжаление двете изброени игрици не са предвидени за подобно нещо (не че това разваля от чара им, но ако можеше и мулти на тях да се играе щеше да е просто върховно изживяване) - така че Heroes-а 3-ката наистина все още си е ненадмината като цяло. Още помня за първи път като ми я показаха - викам си, бегай бе, ще ти играя някаква малоумна стратегия...Да де, точно 15 минути игра ми бяха достатъчни, за да се зарибя необратимо за дълго, дълго време. Една от любимите ми кампании беше тази със Сандро, където той беше сглобил някакви един или два бяха много яки артефакти на некромантите. Вдигам си necromancery-то на 3-то ниво, почвам да си възстановявам след всяка битка яко Liches или Power Liches и направо няма спирка след това. Абе класика си е 3-ката наистина. Колкото до 4-ката, не съм съвсем съгласен, че беше разочарование, да, не беше на нивото на 3-ката със сигурност, но то май доколкото ми е известно още не е излязла наистина игра, която да си съперничи наравно с нея. Иначе 4-ката, особено като си я играех на български и беше супер забавна на моменти. И честно казано там добре го бяха измислили - да превземаш мини и локации за производство на армии с героите си, но след това да може човек да праща обикновени единици да събират армиите. Това си беше едно от добрите хрумвания в 4-ката. Иначе браво за темичката, подобаващо добре направена biggrin2.gif .

+Quote Post
f0rgy
коментар Jul 22 2010, 22:52
Коментар #4

Team 23 - Sensei

QUOTE(Mara Jade Fan @ Jul 22 2010, 22:34) *

4ката и аз си я превъртях като я видях, че е на БГ, вярно, че имаше яки моменти на кампанията, но в мулти не ми хареса изобщо. Като цяло я няма атмосферата на 3ката. А 5цата я насочиха повече към хубава графика и т.н.

+Quote Post
Mara Jade Fan
коментар Jul 23 2010, 00:29
Коментар #5

Spammerman

Абе за 5-цата колко съм ги псувал на моменти - бях играл основната кампания, но стигнах до един момент при който в дадения момент играех с некромантите - уж имах добра армия, магийки, умения - уж всичко наред. Напада ме на противника ми армията, която също беше доста солидна - малко трудно, но ги победих. Има няма няколко хода по-късно, в които аз няма да си възстановя армията както си е била - оп, втора изродска армия на противника. Ок, и нея с малко зор я разбих....Ама като след има няма още няколко хода ми докара изрода и трета подобна армия...Направо й теглих една голяма майна на играта и я изтрих. Иначе откъм графика наистина добре бяха нещата, ама геймплейно беше много небалансирана 5-цата. Пък и 3-ката много добре си доказва и до днес, че не графиката прави играта (в повечето случаи де, но особено при стратегиите като цяло си е така), а добрия геймплей. А 3-ката имаше в изобилие добър геймплей.

+Quote Post
f0rgy
коментар Jul 23 2010, 00:46
Коментар #6

Team 23 - Sensei

И аз ги мъчих много мисиите, но се отказах на 1 с демоните.. събирах, събирах воиска и накрая изскочи някав убер бесен .. :X Иначе уж от Ubisoft, които ако не се лъжа от 5цата имат правата, обявиха миналото лято, че ще има 6ца... незнам, Ubi нямат равни в екшън/адвенчър платформърите, но дано да се справят и с продължението на тази игра..

+Quote Post
Neftochimic
коментар Jul 28 2010, 10:40
Коментар #7

Редовен Потребител

Коментари: 1,090
Регнат: 23-July 07
От: Bourgas
Име: Nikolai

Аз си признавам,че така и не седнах да се науча да го играя това.По клубовете с часове съм гледал как го играят,но така и не седнах и аз да се науча biggrin.gif

+Quote Post
salamandra
коментар Jul 28 2010, 11:39
Коментар #8

Редовен Потребител

Коментари: 515
Регнат: 16-January 10

Ето това е моята игра, колко съм я въртяла с братовчед ми biggrin2.gif. 5-цата ми е любима, а от расите - пещерната (не знам как се казва, така я наричам, с магьосницата, драконът - назгул, динозаврите и едни супер слаби стрелци), но трябва пак да я тегля, че вече не ще да ми се отваря. но не държа, игрите спряха да ме влекат.

+Quote Post
Undermind
коментар Jul 28 2010, 12:58
Коментар #9

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 134
Регнат: 5-August 06
Име: Undermind

HOMM3 си е класика в жанра и като такава, специално за мен, има сантиментална стойност. За петицата мога да кажа, че е с пъти по-комплексна от "оригинала". smile.gif

+Quote Post
salamandra
коментар Jul 28 2010, 22:31
Коментар #10

Редовен Потребител

' E, графиката на 4 и 5 си е много по - яка. Чакам шестицата biggrin2.gif.

+Quote Post
f0rgy
коментар Jul 28 2010, 22:35
Коментар #11

Team 23 - Sensei

QUOTE(salamandra @ Jul 28 2010, 23:31) *
' E, графиката на 4 и 5 си е много по - яка. Чакам шестицата biggrin2.gif.

Тва имах предвид. Графиката не винаги е най-важното нещо. За теб може, но определено, игра само от графика и ефекти не става. И 9ка да излезне няма да замени 3ката. Не си прекарала достатъчно безсънни нощи в мулти на 3ката. Според мен дори не си я играла xD .
Говорим за класиката тука, 4 и 5 не са лоши графически игри, но не могат да се мерят с 3ката.
Работата е същата като с филмите за Star Wars smile.gif

+Quote Post
salamandra
коментар Jul 28 2010, 22:41
Коментар #12

Редовен Потребител

Цитат(f0rgy @ Jul 28 2010, 23:35) *
Според мен дори не си я играла xD .

Да, прав си biggrin.gif. За това не я коментирам. Ще я пробвам някой път, за да разбера защо е толкова специална.

+Quote Post
f0rgy
коментар Jul 28 2010, 23:04
Коментар #13

Team 23 - Sensei

QUOTE(salamandra @ Jul 28 2010, 23:41) *
QUOTE(f0rgy @ Jul 28 2010, 23:35) *
Според мен дори не си я играла xD .

Да, прав си biggrin.gif. За това не я коментирам. Ще я пробвам някой път, за да разбера защо е толкова специална.

Няма да ти хареса. Щом 4 и 5 са ти любими, 3ката ще ти се струва мега - пикселираната и вдървена игра. Играеш ли веднъж 4 и 5, 3 няма да ти хареса. Обратното е също обаче, играеш ли 3ката ( е, трябва да си я играл най-мн когато беше популярна, преди хиляди години ) 4 и 5 няма да ти допаднат. Пък и не може човек ей така изведнъж да се зариби по игра, пройзведена през 1999.

+Quote Post
Mara Jade Fan
коментар Jul 28 2010, 23:25
Коментар #14

Spammerman

Аааа, що да не може за толкова стари игри?! Може и още как. Аз примерно една от първите игри, която си инсталнах като си взех първия компютър беше - Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast (джитката беше от 2002-ра), после минах и през Academy-то (2003-та) и чак накрая изиграх първата (всъщност втората, но първата с Кайл Катарн като джедай) от поредицата - Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II, а джитката все пак е от 97-ма година. Така че ако човек е фен на нещо (а що се отнася до SW съм си такъв в доста, доста голяма степен blush.gif ), то и по-стари игри ще му допаднат. А на човек му трябва само малко практика с Heroes III и необръщане на наистина леко дървената графика, но обилно потапяне в геймплея и няма как човек да не му хареса. Пък и това е една от игрите с най-добрите експанжъни, които съм виждал - и Armageddon's Blade, и Heroes of M&M III: Shadow of Death, и мода май беше - Heroes 3: In the Wake of Gods, просто добавяха по нещо ново и оригинално в и без това прекрасната игра. Така че, ако на човек съзнателния му живот започва преди 2000-та година и критерият му за графика не е тип - Crysis, Mass Effect или някоя от конзолните изродийки като Uncharted 2: Among Thieves, то всеки, който поне някога се е интересувал от компютърни игри, би оценил класическото и стойностното в Heroes III.

+Quote Post
f0rgy
коментар Jul 29 2010, 00:16
Коментар #15

Team 23 - Sensei

QUOTE(Mara Jade Fan @ Jul 29 2010, 00:25) *
Така че, ако на човек съзнателния му живот започва преди 2000-та година и критерият му за графика не е тип - Crysis, Mass Effect или някоя от конзолните изродийки като Uncharted 2: Among Thieves, то всеки, който поне някога се е интересувал от компютърни игри, би оценил класическото и стойностното в Heroes III.

Хмм, най-доброто и точно изречение, което съм чел последните 4-5 дни biggrin.gifbiggrin.gif worthy.gif
Вмъквам го в първия пост щото описва перфе играта happy.gif

+Quote Post
Undermind
коментар Jul 29 2010, 09:51
Коментар #16

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 134
Регнат: 5-August 06
Име: Undermind

За мен не е въпрос на графика. Играя поредицата от самото начало. Първо се запалих по King's Bounty, а после и по HOMM: A Strategic Quest. В момента предпочитам повече HOMM 5, защото е много по-сложна като стратегия. Другото, което ме грабна бяха малките неща, които доразвиха- караваните, които прибират армия от външните пунктове, специалните умения на единиците, добрия баланс между различните раси.....

Не ме разбирайте погрешно- HOMM 3 си е класика. Просто е хубаво когато нещата се променят в добра насока.

Няма да коментирам HOMM 4, защото там вече бях тотално разочарован smile.gif

+Quote Post
Mara Jade Fan
коментар Jul 29 2010, 13:22
Коментар #17

Spammerman

Честно казано Heroes 5 наистина не е лоша игра, добра графика, добър геймплей, но просто някак си не ме грабна чак толкова. За 4-ката пак бих казал, там не съм се разочаровал особено, още повече след катоя играх българската версия. Вярно, че имаше някои откровено небалансирани работи при някои от единиците на различните раси (това си е мое мнение), но ставаше. Е вярно, че нея в мулти не съм я пробвал и може би от там идва и разочарованието на повечето, че в мулти 4-ката сигурно е била доста дървена. Но на мен фаворити в днешно време от подобен род стратегии си ми остават двете нови игрички от серията King's Bounty - и Legend и Armored Princess си заслужаваха изиграването от - до. А пък особено втората беше и с доста височко ниво на трудност и ако не действаш буквално стъпка по стъпка, куест по куест като предварително гледаш дали ще ти стигнат силиците, просто се пиши "размазан" от някой по-солиден противник. Всъщност като се замисля и King's Bounty е пример, че в днешно време графиката не е всичко - много викат "егати детската графика", което обаче ако човек се загледа по-детайлно хич не е така. Така че още един плюс от тук и за геймплея в ири като Heroes 3, King's Bounty и някои други готини стратегийки.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 22nd November 2017 - 16:41