IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Ново обвинение на ЕС срещу Microsoft
Revolution
коментар Jan 19 2009, 15:10
Коментар #1

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 37
Регнат: 7-August 08
Име: Димитър

Европейската комисия в петък предяви ново обвинение в нарушение на антимонополното законодателство срещу американската софтуерна компания Microsoft.

Според представители на висшата институция на Обединена Европа, гигантът от Редмънт нарушава законодателството за конкуренцията, предлагайки операционната система Windows заедно с вградения в нея браузър Internet Explorer.

Според представители на ЕК, ситуацията възпрепятства конкуренцията сред създателите на интернет браузъри и пречи на усъвършенстването на програмите, както и на по-големия избор на потребителите.

От ръководството на Microsoft коментираха новината, заявявайки, че в своята работа компанията строго се придържа към законодателството на Европейския съюз. Представители на компанията посочиха също, че претенциите на Европейската комисия ще трябва да бъдат разгледани в двумесечен срок.

Припомняме, че през 2004 г. антимонополната комисия на ЕС обвини Microsoft, че ограничава достъпа на потребителите до аудио - визуални приложения на други компании. Тогава на създадената от Бил Гейтс корпорация беше наложена глоба.

Започна да става банално от страна на ""ЕС"" тези техни обвинения нямат край! Аз не съм фен на М$, но пък как да пуснат системата си??? без браузър :Д

Източник: data.bg

Този коментар е бил редактиран от Revolution на Jan 19 2009, 15:14
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 1)
Titan
коментар Jan 19 2009, 18:49
Коментар #2

† ThE ImmortaL OnE †

Група: V.I.P
Коментари: 1,787
Регнат: 13-April 06
От: BehinD YoU!!!!
Име: ALex

Направо според мен Майкрософт нарушава конкуренция, като пуска дискове с готов за инсталиране Windows на тях.... кфо да ти разпраям.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 18th November 2017 - 10:12