IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Най-удобен квартал в Пловдив?, за живеене
toti_barabata
коментар Jun 9 2007, 17:26
Коментар #1

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 201
Регнат: 7-January 06
От: Квартал Тракия!
Име: Тодор Николов Крахтов

Та кой квартал в Пловдив според вас е най-удобен и се развива по най-добър начин.Аз съм от Тракия и често съм спорил с мои познати!Най-често споря с хора от Кичука и Каршиака които имам чувството че по някакъв начин са комплексирани от Тракия!Поне аз имам някакво такова чувство.Напоследък всички интересни неща които се строят в Пловдив са в Тракия и според мен това доказва че това е най-развиващия се квартал.Вие как мислите?

Не намерих такава тема.Ако има SORRY!

п.ц-Абе уж направих анкета ама нещо не се получило.Някой да пусне и анкета че отдавна не съм влизал в този форум и нещата са много променени!
Go to the top of the page

+Quote Post
4 страници V   1 2 3 > »   
Start new topic
Отговори (1 - 19)
Alvisun
коментар Jun 9 2007, 17:36
Коментар #2

Пич

Група: Потребител +
Коментари: 524
Регнат: 25-February 07
От: Елвандар
Име: Елф

Цитат(toti_barabata @ Jun 9 2007, 18:26) *
Та кой квартал в Пловдив според вас е най-удобен и се развива по най-добър начин.Аз съм от Тракия и често съм спорил с мои познати!Най-често споря с хора от Кичука и Каршиака които имам чувството че по някакъв начин са комплексирани от Тракия!Поне аз имам някакво такова чувство.Напоследък всички интересни неща които се строят в Пловдив са в Тракия и според мен това доказва че това е най-развиващия се квартал.Вие как мислите?

Не намерих такава тема.Ако има SORRY!

п.ц-Абе уж направих анкета ама нещо не се получило.Някой да пусне и анкета че отдавна не съм влизал в този форум и нещата са много променени!

Няма да споря с теб - направо ще ти го кажа - Ah, Paris, Paris rolleyes.gif

+Quote Post
Jane
коментар Jun 9 2007, 17:44
Коментар #3

.: Шефката на шефа :.

Коментари: 549
Регнат: 17-January 06
От: Пловдив

Ахх хаха комплексирани... Тракия на мене ми е като тъмна индия. Толкова е отдалечена от всичко случващо се в града, че.. направо ги съжалявам тея хора, които трябва да пътуват всеки ден по 30-40 минути до центъра или до друго място. Аз съм точно между Гребната и главната - на 10 минути пеша и от двете и това ми се струва много, а представям си 40 минути с рейс..или пък, както се движа с таксита до даскалото ми, представям си колко пари ще хвръкнат на седмица само, ако живеех в Тракия.

+Quote Post
SoARoN
коментар Jun 9 2007, 17:47
Коментар #4

путкопоклонник

Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

Когато идвах в Пловдив се консултирах с познати в кой квартал да си търся квартира...всички ме насочваха към Тракия но сега съм в Каршияка и не се оплаквам.

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Jun 9 2007, 17:57
Коментар #5

The misery, the pain...

Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

Цитат(toti_barabata @ Jun 9 2007, 18:26) *
Та кой квартал в Пловдив според вас е най-удобен и се развива по най-добър начин.Аз съм от Тракия и често съм спорил с мои познати!Най-често споря с хора от Кичука и Каршиака които имам чувството че по някакъв начин са комплексирани от Тракия!

Може ли да кажем същото за теб и тракията? Хахаха изби ме на смях. Какво като се строят най-готините неща.. кой квартал е най-спокойния, най-уютния? Като ти се ходи до главната - 15 минутки :> Ходи ти се до аква ленда - 15 минутки, до аква парка пак толкоз, автубуси бол, желание ако липсва е друг въпрос ;>
Little Paris е квартала, елате ме измъкнете от тук emoticon1 (103).gif

+Quote Post
Th3_SpY
коментар Jun 9 2007, 18:05
Коментар #6

th3r3 1s a sToRm 1ns1d3 mY bRa1n

Коментари: 1,102
Регнат: 27-April 05
От: женските фантазии
Име: 911 turbo

Най-спокойния квартал определено е Кичука, Тракията е като отделен град
, .ако ме изръсат там някъде може цял ден да не ми стигне да се ориентирам...За центъра и около централна гара е лудница...движение много, мангали има доста, сбивания...абе най-добре е в шикера уеее biggrin.gif

+Quote Post
**ASTERIX**
коментар Jun 9 2007, 18:28
Коментар #7

Eminem Fan

Група: Глобален Модер
Коментари: 4,074
Регнат: 27-April 05
От: Някаде из мрежата
Име: Наско

Живея в тракия от 3 години ... прди бях в кичука ... и ще кажа че там си ми беше най-добре ...
Верно в тракия се строи много, има редовни рейсове за всяка точка на града ... ама имам чуството че излизам от града когато влизам в тракия. Тк всичко е блокове ... строителство ...
Като бях в кичука магазина за хранителни стоки ми беше под терасата ... сега магазина е кауфланд или сани ... друго си е да слезнеш и да идеш до близкото магазинче да си купиш каквото ти трябва ... а не като в тракия ... за ад си купиш каквото ти трябва отиваш до огромния магазин ... навърташ 10км докато обиколиш щандовете да си намериш каквото ти трябва (големия избор не винаги е удобство).
В тракия всичко е направено голямо и в големи количества ... големи блокове, големи магазини, големи зали ... някакси е подтискащо ...

И както спомена Jane ... пътуване с рейс до Фламингото - 40 мин ... с такси - 4-5лв wink.gif

toti_barabata кажи кои квартали да включа в анкетата ... или избройте всички квартали за да я направим (има някои дето незнам как се водят ... )

+Quote Post
arlekin
коментар Jun 9 2007, 18:51
Коментар #8

Редовен Потребител

Група: Уважавани
Коментари: 617
Регнат: 1-January 06
Име: Boian

"Ний сме от Каршиака
столица на Пловдив"
За мен това е най хубавият квартал, защото съм роден и израснал там.
Но мисля темата беше за най-добре развиващ се квартал?
За мен няма спор, че на гола поляна развитието винаги е голямо така, че поставям квартал Бедрок на първо място.
Обаче, въпреки пристрастието ми към Каршиака то не мога да не сложа на второ място Кичука там наистина се твори яко.

П.С. За мен най тихия квартал на Пловдив е Гаганица.

+Quote Post
K1llerAngel
коментар Jun 9 2007, 20:36
Коментар #9

puNk'D

Коментари: 967
Регнат: 16-November 05
Име: Костадин

Да живееш някаде до каменица(фабриката) е най-добре

+Quote Post
K_f_R
коментар Jun 9 2007, 20:59
Коментар #10

Dismantle Me

Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06

Цитат(K1llerAngel @ Jun 9 2007, 21:36) *
Да живееш някаде до каменица(фабриката) е най-добре

живея и там и в тракия,но ский ся до центъра са ми 15-17 с автобус засичал съм ги,до аквлаенда хмм 3 мин до даскалао,ем така там е друго нещо за жалосто от тракия до кършияка са ми 40 мин но само до там :> извода Тракия е велик квартал :>

+Quote Post
Lost_in_Space
коментар Jun 9 2007, 21:03
Коментар #11

Потребител

Коментари: 196
Регнат: 21-February 06
От: Into the Deep Space
Име: Plamen

Цитат(arlekin @ Jun 9 2007, 19:51) *
"Ний сме от Каршиака
столица на Пловдив"
За мен това е най хубавият квартал, защото съм роден и израснал там.
Но мисля темата беше за най-добре развиващ се квартал?
За мен няма спор, че на гола поляна развитието винаги е голямо така, че поставям квартал Бедрок на първо място.
Обаче, въпреки пристрастието ми към Каршиака то не мога да не сложа на второ място Кичука там наистина се твори яко.

П.С. За мен най тихия квартал на Пловдив е Гаганица.

По повод твоето изказване за "столица на Пловдив"... Нали знаеш какво са казали още траките като са изграждали Пловдив? Забили са един кол и са казали "От юг на реката ще бъде Пловдив!"

В тази тема водите безсмислени спорове или ми се струва нещо като локален патриотизъм. В Тракия живеех 15 години като последните 3-4 може да се каже, че само се прибирах да спя, да се къпя и от време на време да ям... Все бях някъде другаде.

В Тракия се строи, защото наистина има много място или както казвате "голи поляни", но в това няма нищо лошо. А нима в другите квартали не е било така?! Съгласен съм че и може да се нарече самостоятелен град, но пък това си е направо идеално!Имаш си всичко в радиус от 2-3 км. Не съм съгласен, че няма малки магазинчета. Почти във всеки блок има магазин. Друг е въпроса дали ти отговаря на нуждите.

Кичука...Хмм ами с 1 дума - джунгла! Там ми бяха тренировките, т.ч. съм прекарал адски много време там и си го знам почти колко Тракия. И не знам защо, но ще го запомня с това как снега се задържаше поне 1 седмица след като навсякъде из Пловдив се е стопил. Неудобен транспорт и тесни улици, на които още се чудя кой е дал статута "булевард". Пример бул. Южен. В сравнение с него значи улиците в Тракия трябва да се магистрали!

Кършиака...предимството му е, че е близо до центъра и може да се каже повечето дискотеки са ти на макс. 15-20 мин. пеша. Обаче като дойде панаира и става мазало...Едни задръствания не е работа. По известните места като кафета са малко.... Селект, това до него /забравих му името/, Фламинго и Бачи.

За Смирненски няма да обелвам дума, че той е още по-зле и от Тракия. Кофти връзка с града. Улиците като завали дъжд стават отвратителни. Единствените му 2 плюса са спокойствието и Ескада biggrin2.gif

И накрая, ако трябва да съм честен, най-доброто място от гледна точна на достъп до по-голямата част от града, си остава района около Кап. Райчо и зад Авеню /кафето на бул. М. Луиза/.

В заключение ще кажа, че по-добре гола поляна в Тракия, отколкото навсякъде застроена площ в София, където горичките са кът!Пък да видите тогава как не само 1 квартал, ами всеки квартал си е отделен град т.е. село!

+Quote Post
ogata
коментар Jun 9 2007, 21:21
Коментар #12

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,313
Регнат: 14-May 06
Име: Жоро

аве .. кво спорите ... радвайте се че живеете в пловдив , щото тва е най-готиния град . А като цяло ... центъра рулз smile.gif

+Quote Post
Lana Lang
коментар Jun 9 2007, 22:09
Коментар #13

Потребител

Коментари: 118
Регнат: 7-March 06

Искрено завиждам на хората от Кършиака. Имам една позната, която живее съвсем близо до Новотела. Минава пешеходния и вече е на главната ;(. Искам и аааааззз... sad.gif dry.gif ...

Lost in space, Бачито и Фламингото не са в Кършиака. Кършиака е всичко на север от моста и на запад от колелото на панаира. На изток е вече Гагарин.

+Quote Post
f0rgy
коментар Jun 9 2007, 22:12
Коментар #14

Team 23 - Sensei

Коментари: 6,051
Регнат: 15-June 06

Само не ми е ясно за кво го водите тоя безсмислен разговор...мн ясно че единият квартал е по-добър от другия с нещо,но и обратното...няма кво да ме цитирате..навсякъде има нещо което в др квартали го няя...било то предимството да си близо до центъра,акваленд(и парк) и т.н.

+Quote Post
darkymir
коментар Jun 9 2007, 22:25
Коментар #15

Потребител

Коментари: 409
Регнат: 23-January 07
Име: lubo

аз пък в прослав по тва време се спуквам с ядене на череши и тук таме вишни
всяка есен сме обикаляли и сме яли грозде до пръсване
попринцип има и друго
круши, праскови, кайсии, ебълки и сливи
за времето за достигане до центъра, за което говорите, ще кажа, че не зависи от разстоянието
с колело мога да стигна за 20 мин
с рейсовете е различно
може за 15, може за 30 мин
като стана въпрос за рейсове софия имаха кулата на софияленд, а ние имаме автобусна линия №6 tongue.gif

+Quote Post
Titan
коментар Jun 10 2007, 00:02
Коментар #16

† ThE ImmortaL OnE †

Група: V.I.P
Коментари: 1,787
Регнат: 13-April 06
От: BehinD YoU!!!!
Име: ALex

Аз съм от Прослав (треа са виим с тебе) и определно тука си има мнооого череши и всичко от този сорт, но има 4 автобусни линии и да кажем за да стигна до повечето точки в града трябва да сменям, което въобще не ми харесва. Прослав е много "изоставен" според мен. С часове съм търсил от къде мога да си купя списание или дори днешен вестник и местата за вестника са 2-3 най-много, а за списание - ньок. Незнам колко кафета имаме не излизам из Прослав, но мисля, че са 2-3 също и те. Абе като цяло той няма начин да е най-бързо развиващия се.

+Quote Post
HATE
коментар Jun 10 2007, 00:12
Коментар #17

Потребител

Коментари: 138
Регнат: 20-December 05

ТРАКИЯ! Всичко си имаме тук smile.gif Аз не се оплаквам...имам си кола така че центъра ми е на 10 минутки..кой-как се уредил smile.gif

+Quote Post
gibona
коментар Jun 10 2007, 02:32
Коментар #18

Смахнат програмист

Група: Модератори
Коментари: 1,279
Регнат: 25-March 06
Име: Александър

Център изток (около Папараци)
1. Поддръжката на ГГбит винаги е на ниво
2. Много близо до центъра
3. За 30 минути си на гарата
4. От тунела можеш да хванеш каквото искаш
5. Само мангалите да ги нямаше и всичко щеше да е 6 smile.gif

+Quote Post
K1llerAngel
коментар Jun 10 2007, 07:33
Коментар #19

puNk'D

Коментари: 967
Регнат: 16-November 05
Име: Костадин

Цитат(gibona @ Jun 10 2007, 03:32) *
Център изток (около Папараци)
1. Поддръжката на ГГбит винаги е на ниво
2. Много близо до центъра
3. За 30 минути си на гарата
4. От тунела можеш да хванеш каквото искаш
5. Само мангалите да ги нямаше и всичко щеше да е 6 smile.gif

Аз като съм на 1 спирка от изгрев dry.gif ... K_f_R каде точно до каменица живееш щото и баба ми живее там и може да се познааме от някаде

+Quote Post
Passionatelly desire
коментар Jun 10 2007, 08:16
Коментар #20

I Love Horses

Коментари: 777
Регнат: 1-December 05
Име: Таня

Ами нали знаете,че там където живееш е нормално за теб да е най-хубавия квартал.Естествено аз си харесвам най-много Каршиака.Тракия ми е антипатична,там нито има къде да отдъхнеш,няма паркове,само пустош и блок до блок. dry.gif

+Quote Post

4 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 27th November 2014 - 03:27