IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> GGPortal v2.0, GGbit.info Портал v2.0
vIkToRsHeFa
коментар Apr 24 2007, 02:59
Коментар #1

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив
Име: Виктор Шапилов

От няколко седмици насам се разработваше GGportal версия 2.0 който да направи престоят ви в портала по-приятен, а и като начална страница на домейна, по-приветлив към посетителите. Скороста на зареждане е увеличена неколкократно както и функционалноста му което можете да забележите и с невъоръжено око. С огромната помощ на the_mouse беше изграден и един далеч по приветлив и свеж скин. CMS системата съм я проектирал така, че завбъдеще да могат да бъдат ползвани и различни скинове и езици, но това все още е в процес на разработка и вероятно ще остане за версия 2.5 или 3.0. Ето малка част от множеството подобрения в новата система:
  • Пълна оптимизация на скриптовете за максимално удобство и бързина.
  • Изцяло нов много по свеж и приятен дизайн изработен с огромната оказана помощ отстранана the_mouse
  • Коригирана навигативна лента за отделните страници новини най-отдолу
  • Възможно ползване на различни скинове ( Бета )
  • Възможно ползване на различни езици ( Алфа )
  • Потребителско меню под формата на блок горе в дясно за регистрирани потребители
  • Добавен блок със случайна картинка от галерията
  • Извеждане на новините по категории в самият портал
  • Извеждане на последните 5 коментара към всяка новина
  • Възможност извеждане на важните новини във отделните форуми като важни и във портала
  • Добавено ограничение на дължината на новината ( по подразбиране до 2500 символа )
  • Коригирано извеждането на специялни символи във заглавията
  • Оптимизиране на кода за трикратно по-бързо зареждане
  • Орязано излишното графично оформление забавящо зарежданията
  • Ограничение на ширината на всички изображения така, че да не разширяват портала
  • Коригиран бъг-а с грешното парсване на кода в заглавията
Надявам се постигнатото до момента да ви харесва, ако имате каквито и да било идеи препоръки и т.н. за развитието на портала можете дапишете тукили да ми драснете едно лично за да видя какво мога да направя по въпроса... 4.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V   1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
TheUnknown
коментар Apr 24 2007, 08:49
Коментар #2

Dark Phoenix

Група: Потребител +
Коментари: 711
Регнат: 22-August 06
От: Пловдив
Име: Кристиан

Шефе велики сте. Браво на всички от екипа който са разработили портала 4.gif 4.gif 4.gif

+Quote Post
Fixer
коментар Apr 24 2007, 09:28
Коментар #3

Най-голям български ESET фен

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,522
Регнат: 15-December 06
Име: Борислав

vIkToRsHeFa Браво! Каквото започнеш го доизпипваш, евала wink.gif да не забравя и the_mouse дизайна е невероятен. Браво Митак, браво и на двама ви smile.gif

+Quote Post
Refuse
коментар Apr 24 2007, 09:57
Коментар #4

Art of Movement

Коментари: 1,476
Регнат: 8-October 06
Име: Георги

Супер е дизайна, а бе всичко много ми харесва, браво на екипа! worthy.gif 4.gif

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Apr 24 2007, 10:42
Коментар #5

The misery, the pain...

Група: Редовни
Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

Радва окото братле, харесва ми наистина :>

+Quote Post
Craft
коментар Apr 24 2007, 11:02
Коментар #6

Мадам Дьо Помпадур

Коментари: 1,564
Регнат: 8-April 06
Име: Димитър Христев

Много хубаво е направено браво на екипа smile.gif

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Apr 24 2007, 11:53
Коментар #7

Lucid Dreamer

Коментари: 6,713
Име: Румен Дамянов

С две думи: "Тва е!" smile.gif

Всичко, което нехаресвах в старият портал е оправено, а и дизайна е страхотен, БРАВО!

+Quote Post
XtCrAvE
коментар Apr 24 2007, 12:26
Коментар #8

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 148
Регнат: 24-October 06

Браво!Супер е! smile.gif

+Quote Post
krisku
коментар Apr 24 2007, 13:38
Коментар #9

pwned

Група: Уважавани
Коментари: 1,757
Регнат: 23-September 06

Наистина радва окото!
Честит ни нов облик smile.gif

+Quote Post
poznai
коментар Apr 24 2007, 13:40
Коментар #10

Уважаван Потребител

Група: Уважавани
Коментари: 84
Регнат: 17-August 05
Име: Гого

бъг рипорт и мод рекуестъ :>
начи лепнах ино коментар в последната новина до това време да видя как аджеба излизат последните коментари и нищо.
показва 0 коментара и съответно не ми извежда никъде последните такива към новините ;]

рекуеста си ми остава както и отпреди ;> Примерно най-доле на майна си райана да кажем, ако не другаде, да се изведат последните активни теми у форумо, да не вляам насам натам ми още от началната страница да се ориентирам :}

иначиии гут уорк, гуут и данке вери мачъ за приятелското линкче :р

иедит: а и хаватара ми в началното страница е с фиксирани не от мен размери q:

+Quote Post
^SaDeR^
коментар Apr 24 2007, 14:17
Коментар #11

Powered by Columbian Cartel

Коментари: 1,094
Регнат: 25-January 06
От: Milano Italy
Име: Илко

4.gif 4.gif Поздрави за добре свършената работа много добре е станало .

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Apr 24 2007, 18:49
Коментар #12

Цитат(poznai @ Apr 24 2007, 14:40) *
бъг рипорт и мод рекуестъ :>
начи лепнах ино коментар в последната новина до това време да видя как аджеба излизат последните коментари и нищо.
показва 0 коментара и съответно не ми извежда никъде последните такива към новините ;]

Извежда си коментарите когато има такива wink.gif
http://ggbit.info/index.php?act=page&id=22028 просто ги извежда чак когато кликнеш върху името на новината за да ги отвориш в портала. Иначе наистина променливата не се е присвоила правилно и показва винаги 0 коментара което ще фикс заедно със още няколко дребни джунджурийки които останаха за доизпипване при първа възможност! 4.gif

рекуеста си ми остава както и отпреди ;> Примерно най-доле на майна си райана да кажем, ако не другаде, да се изведат последните активни теми у форумо, да не вляам насам натам ми още от началната страница да се ориентирам :}

Това е предвидено не само за последното от форума ами и по раздели да речем като се кликне на софтуер да извежда всичко ново що е софтуер накратко, по същия начин и със статии и ревюта като те ще си имат отделни менюта за достъп към категориите.
По принцип дори и в момента функцията е налична, както и още няколко блока, но за момента не са активирани защото може да направят портала тежък. Естествено всичко нужно ще бъде добавено, но искам първо да тествам колко ще натоварва за да знам какво мога да си позволя. 4.gif

иначиии гут уорк, гуут и данке вери мачъ за приятелското линкче :р

Има още доста работа по портала за да стане наистина перфектен, но друго си е хилядите потребителски очи да го тестват, и да решат какво точно им трябва все пак портала е за тях не за мен... happy.gif А за приятелското линкче... То се подразбира! 4.gif

иедит: а и хаватара ми в началното страница е с фиксирани не от мен размери q:

Сложил съм го на максимм 150 х 150 мисля като ограничение за да не рзширява грозно портала от дясната страна и по-големи аватари от този размер правят проблем с най-дясната колона, ще видя за по-малките аватари които са да позволява размер до 150 а не да го сетва директно, но за по-големите е невъзможно да се поберат нормално.

Edit: И на 2-та проблема е намерено решение! 4.gif

+Quote Post
akolevutd
коментар Apr 27 2007, 11:56
Коментар #13

Коментари: 1,071
Регнат: 24-June 06

добре добре е smile.gif
Само не зная защо бягаш да слагаш малко по разчупен стил на линковете като ъндърлайн или овърлайн при ховър. но ще стане ма малко кич щото много наблъскано може да стане. ама мисля че при ховър един малко по тъмен нюанс на цвета на линка няма да е зле smile.gif
Не ми харесва отдолу сменянето на страници над фуутъра. някак не стои добре blush.gif
И третото нещо което не ми харесва е че хедъра и хоризонталното мено под него заемат 100% от монитора без да остава място. мисля че ще е по добре да им сложиш отляво дасно и горе разстояние. така е малко...все едно е отсечено, щото надолу менютата и другите нещо имат разстояние. Горе менюто и хедъра ги направи както си направил фуутъра. при него има такова разстояние.
това е засега. Това са само дребни неща но иначе страницата е супер wink.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Apr 27 2007, 12:21
Коментар #14

Цитат(akolevutd @ Apr 27 2007, 12:56) *
добре добре е smile.gif
Само не зная защо бягаш да слагаш малко по разчупен стил на линковете като ъндърлайн или овърлайн при ховър. но ще стане ма малко кич щото много наблъскано може да стане. ама мисля че при ховър един малко по тъмен нюанс на цвета на линка няма да е зле smile.gif

Дам дори и само за менюто горе в ляво би се получило добре наистина смао трябва да тествам с кой цвят ще върви добре. 4.gif

Не ми харесва отдолу сменянето на страници над фуутъра. някак не стои добре blush.gif

Ам празно е отстрани затова изглежда така, но не съм го наблъскал с блокове като калдатата за да натоварва. happy.gif

И третото нещо което не ми харесва е че хедъра и хоризонталното мено под него заемат 100% от монитора без да остава място. мисля че ще е по добре да им сложиш отляво дасно и горе разстояние. така е малко...все едно е отсечено, щото надолу менютата и другите нещо имат разстояние. Горе менюто и хедъра ги направи както си направил фуутъра. при него има такова разстояние.

Хедъра и менюто са основната част от портала която никъде не се променя, тя е основата и затова съм я оставил както си беше по принцип на 100% всичкото съдържание отдолу вече се променя динамично според рекуеста. Иначе ще видя как стои алабала можеи по добре да е не ми е идвало на акъла да пробвам така.

ПП. Не съм слагал разтояние просто игнорирах дефаулт маргина на браузера : )))

+Quote Post
the_mouse
коментар Apr 27 2007, 13:10
Коментар #15

.: Using Kubuntu Linux :.

Коментари: 3,958
Регнат: 21-July 05
Име: Митко

Цитат(vIkToRsHeFa @ Apr 27 2007, 13:21) *

Ам празно е отстрани затова изглежда така, но не съм го наблъскал с блокове като калдатата за да натоварва. happy.gif

И аз забелязвам подобно нещо, даже ако се сещаш говорехме за това, че номерцата на страниците в обикновена таблица не седят добре, малко CSS им трябва smile.gif Дори и да го няма този ефект номера на избраната страница да е в дру цвят, си заслужава да ми сложиш някой от вече направените стилове на CSS, например този на страничното меню със светлосиния фон smile.gif

+Quote Post
ventzo
коментар Apr 27 2007, 13:28
Коментар #16

only god can judge me

Коментари: 997
Регнат: 28-April 05

На мен пък ми липва "нови коментари" в портала още.
Беше доста удобно преди.
Иначе е много добре като изключим горното.Определено ми харесва старшно много 4.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Apr 27 2007, 16:22
Коментар #17

Цитат(ventzo @ Apr 27 2007, 14:28) *
На мен пък ми липва "нови коментари" в портала още.
Беше доста удобно преди.

Хух верно че пропуснах да го добавя... unsure.gif Тази вечер ще го напиша и лепна! 4.gif

ПП. И менюто със страниците отдолу ще видя да направя да са по приветливил
ПП2. Относно цветовете при преминаване на мишката отгоре в/у менюто ще видя да измислянякои които да стоят добре ако имате по добри предложения за цветови гами обаждайте . 4.gif

+Quote Post
akolevutd
коментар Apr 27 2007, 16:33
Коментар #18

Коментари: 1,071
Регнат: 24-June 06

цветове..няма ме при тях. Аз си избирам цветове като вида нещо хубаво в някой сайт и с плъгина на ФФ colorzilla копвам цвета biggrin.gif

+Quote Post
advokata
коментар Apr 29 2007, 21:38
Коментар #19

King of Need For Speed

Коментари: 646
Регнат: 8-March 06
От: München

Не знам , но помирисвам MKPortal... Иначе харесва ми. rolleyes.gif

+Quote Post
The Shaman
коментар Apr 29 2007, 21:43
Коментар #20

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Цитат(advokata @ Apr 29 2007, 22:38) *
Не знам , но помирисвам MKPortal... Иначе харесва ми. rolleyes.gif

Освен леко визуално ,нищо общо с МК...Ти като един дърт даскал,но това е друга тема smile.gif

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 26th July 2017 - 06:41