IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> ????????!

Tози форум (GGbit.Info) няма нищо общо с интернет достачвика "Гигабит Нет" и неговият наследник "Евроком Лан" (повече информация).

> EvrokomLAN + BTK = Лоша Връзка??
xXxNikxXx
коментар Sep 5 2009, 20:49
Коментар #1

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 6
Регнат: 5-September 09
Име: Nik

Наскоро се събрахме приятелчета да играем едно сървърче на играта Lineage2. Още когато влязох в сървърчето усетих един много ужасен лаг, указа се че съм само аз (просто приятелите ми не са на евроком). Пурвоначално си помислих, че ще отмине след известно време, но вече мина почти седмица. Реших да се заема с проблема... четох доста в интернет но нищо не помогна, реших по едно време да проверя ИПто на кой интернет отговаря... и какво да вида - БТК, "това не беше ли същия доставчик на предишния сървър където имах същия лаг". И това ме води до решението че проблема е във връзката между евроком лан и бтк, защото съм получавал такъв лаг само в два сървъра, който са били по случайност на бтк...
Реших да ping-на връзката, и получих това:
Цитат
Ping statistics for 95.43.131.253:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 26ms, Maximum = 29ms, Average = 27ms

Доста ме изненада, защото е напълно нормално...

Също така забелязах че лага не е от обичайните... ето какво представлява, когато се опитам да направя действие, то много често се появява след определено време, но разликата между нормалния лаг и моя е че докато ми е лагнало аз виждам действията на другите (дали то ще е движение, чат или друго) а това не се случва при обичайния лаг (при него докато си лагнал, и другите са "лагнали" - не ин виждаш действията). А, и да не забравя да споменея че след определено време играене (20 мин - 1 час) просто вече лага става много голям, от рода на 10-20 мин (не знам дали просължава защото изключвам играта от диспечера на задачи)

Всичко това ме води до заключението (не съм експерт, така че това може да ви изглежда станно) - Пакетите който аз ги изпращам от клиента(играта) към сървъра, достигат до сървъра със голямо забавяне, дори някой се губят, а пакетите който сървъра ги праща към клиента ми идват както би трябвало (затова виждам действията на другите, и затова лага не е обичаен защото ако е обичаен, щях и тези пакети да ги получавам със забавяне)
Друго заклучение което съм си правил е че може да е и от настройките на рутера.

Така че ако можете, опитайте се да ми помогнете, ще съм ви благодарен.

Ето малко информация която може да ви улесни:
Имам рутер - Linksys WRT54GC, 3 компютъра са вързани за него - 2 безжични и един със жича
Този проблем го има на всичките компютри (значи не е от компютъра)
Както казах, проблема се е появявал само в 2 сървъра (откато играя играта - 3-4 години) и 2та са на БТК
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 7)
Snow
коментар Sep 8 2009, 10:29
Коментар #2

Нахален многознайко

Група: Деструктори
Коментари: 194
Регнат: 27-May 05

Цитат(xXxNikxXx @ Sep 5 2009, 20:49) *
Цитат
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Minimum = 26ms, Maximum = 29ms, Average = 27ms

Доста ме изненада, защото е напълно нормално...

Пусни повече пакети, само от 4 не можеш да си направиш вярна статистика. Около 120 пакета трябва да минат за 2 минути.
Честно казано, това че между EKK и БТК се дропят пакети е добре известен феномен, за който са питани и двата доставчика, като и двата отричат вината да е тяхна. Но по мои наблюдение в натоварените часове (привечер) лага е най-голям.

Все пак има още нещо странно в твоя пост, това че се лага е от порядъка на минути. Можеш ли само за проба да опиташ играта без nat-рутерите. Идеята е следната - Игрите работят с UDP, като пращаш UDP от вътрешната мрежа, няма проблем то да излезе към сървъра, обаче като идват отвън UDP то не знае към кой компютър трябва да отиде (при tcp e различно). За тази цел се мапват портове (upnp), пускат се демилитаризирани зони и тем-подобни. Това че изобщо можеш да играеш вероятно се дължи на TCP връзка.

+Quote Post
xXxNikxXx
коментар Sep 8 2009, 19:24
Коментар #3

Нов Потребител

Така, да допълня...
лага се появява от време на време... понякога е 500мс, понякога стига до 15-20 секунди (това за малкия лаг), а има времена когато лагва за минути...

Вчера направих малък тест, да видя дали проблема е от рутера ми... махнах рутера и турих жицата, но за съжеление, със или без рутер, няма разлика.

Също така бях намерил пост във официалния форум на играта от човек, който има същия проблем... решението което е показано в по-долните постови нищо не направи... http://boards.lineage2.com/showthread.php?t=196845

Ако има някакъв алтернативен начин за оправяне, бих го пробвал...

Бях си помислил за прокси но незнам дали ще стане... ето тук http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=112008 са писали относно това... единствения начин който не съм пробвал е SecureShell port mapping, за който си нямам идея как се прави.

Ами това е всичко засега... ето и пинга...
Цитат
Packets: Sent = 500, Received = 499, Lost = 1 (0% loss),
Minimum = 27ms, Maximum = 212ms, Average = 30ms

+Quote Post
Snow
коментар Sep 9 2009, 00:14
Коментар #4

Нахален многознайко

Цитат(xXxNikxXx @ Sep 8 2009, 19:24) *
Също така бях намерил пост във официалния форум на играта от човек, който има същия проблем... решението което е показано в по-долните постови нищо не направи... http://boards.lineage2.com/showthread.php?t=196845
...
Packets: Sent = 500, Received = 499, Lost = 1 (0% loss),

Има загуби, но те са доволно малко, пробвай същия ping когато имаш 10-20 мин забавяне.

Решението във форума е малко странно и намирисва повече на проблем с драйвера на ланката. То е за да се накара (спре) ланката да изчислява контролни суми на пакетите, вместо процесора.
Да не би случайно да ползваш Vista или Win7? Имаше нещо че поставят тази стойност в невалидно положение (255) вместо в нормално 0/1.

Също така бъди сигурен че не upload-ваш с максимална скорост разни torrent истории. Въпреки че това би трябвало да се отрази на всички сървъри, не само БТК.

А за прокситата... трябва ти някой познат да ти отвори прокси на негова машина, хем да е в BG хем да е на друг доставчик.... голяма играчка.

+Quote Post
xXxNikxXx
коментар Sep 9 2009, 09:17
Коментар #5

Нов Потребител

Не мисля че има проблем с драйвърите... ако беше така смятам че при всеки сървър щеше да е така, а не само при хостнатите от бтк...
На уиндоус ХР съм...
Никъде не уплоадван/даунлоадвам... имам само един отворен скайп, една антивирусна (касперски) и понякога една мозила...

Ще изчакам докато пинга е готов и ще го постна и него

+Quote Post
xXxNikxXx
коментар Sep 9 2009, 23:30
Коментар #6

Нов Потребител

ето и пинга... доста ме изненада

Цитат
Packets: Sent = 50000, Received = 49976, Lost = 24 (0% loss),
Minimum = 23ms, Maximum = 339ms, Average = 29ms

+Quote Post
Snow
коментар Sep 10 2009, 21:40
Коментар #7

Нахален многознайко

Цитат(xXxNikxXx @ Sep 9 2009, 23:30) *
ето и пинга... доста ме изненада
Packets: Sent = 50000, Received = 49976, Lost = 24 (0% loss),

Мда... май проблемът е другаде, не точно в мрежата.
Ти случайно да ползваш nod32?

Изключи, спри, деинсталирай всички антивирусни и firewall-и, и виж дали проблемът ще продължи.

Другата възможност е да има някаква специална гадост за UDP пакетите (зъл QoS).
Виж дали можеш да преместиш порта на играта.

+Quote Post
xXxNikxXx
коментар Sep 12 2009, 13:56
Коментар #8

Нов Потребител

ммм антивирусната ми е на касперски... изключих я но пак същата боза

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 20th July 2019 - 23:02