IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Автоматични и Ръчни настройки., Мрежови настройки за интернет.
vIkToRsHeFa
коментар Feb 17 2007, 04:50
Коментар #1

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: ??????????????
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив
???: ???

Автоматични или ръчни настройки!?

1. Къде се ползва подобна настройка на мрежите - Интернет доставчиците раздават интернет на машините в мрежата по мак адресите на лан картите им, посредством DHCP сървър които разпраща настройките към конкретните машини. При стандартна Windows инсталация, автоматичните настройки на интернета са по подразбиране, като ип-та гетауеи днс сървъри и всичко бива пращано до въпросната машина от DHCP сървъра. Тези настройки са оптимални и вършат перфектна работа при едно малко изключение... Падне ли DHCP сървъра, машината ни не може да си присвои мрежовите настройки и остава без свързаност със мрежата. Технологията със DHCP сървър се ползва почти навсякъде и е особенно удобен метод за разпределяне на нет-а. Ползва се главно при доставчиците на интернет раздаващи динамични ip-та, но работи и със статични такива както в частност мрежата на GGbitnet.

2. Предимства на автоматичните настройки - Винаги стига DHCP сървъра да работи, работата с мрежата е безпроблемна, като се спестява човъркане по настройките и без да се изискват допълнителни знания в тази материя. Единствения минус на този тип настройки е, че сме зависими от DHCP сървъра.

3. Предимства на ръчните настройки - Независимо от DHCP сървъра машината ни предварително е настроена и дори и без него може да работи безпроблемно. Основен проблем при тези настройки е че при смяна на мрежовите настройки от страна на доставчика, може да доведе до загуба на интернет свързаноста.

4. Препоръчителни настройки - Препоръчителни са автоматичните, защото често настъпват промени във мрежовите настройки, а ако сме на ръчни бихме останали без интернет. За върлите фенове на ръчните настройки и на стабилноста все пак... Може да си ползват ръчните настройки и само когато спира нета да минават на автоматични за да проверят дали няма нови мрежови настройки за да обновят мрежовата информация на ръчните такива.

5. Преминаване към автоматични - Има няколко начина да минем на автоматични настройки на мрежата:
(Подразбиращо се подреждане на контролния панел)
Меню Start -> Settings -> ControlPanel -> Network and Internet Connections -> Network Connections ->
(ако сте сменили начина на извеждане на контролния панел)
Меню Start -> Settings -> ControlPanel -> Network Connections ->

По които и път да сме стигнали до тук пред нас трябва да се намира папката със мрежите. Нас ни интересува конкретно Local Area Connection кликаме 2 пъти върху нея, даваме Properties, избираме Internet Protocol (TCP/IP) и даваме отново Properties Трябва да ви излезе това:

Настройките дадени на въпросната картинка по-горе са за автоматични настройки. Потребителите на Windows XP със Service Pack 2 обаче имат допълнително табче за ръчни настройки освен автоматичните:

Aко и то е настроено както горе вие вече ползвате автоматични настройки. Ако не е просто сложете тикчетатана въпросните места както е оказано и мрежата ви ще бъде ползва автоматични настройки.

6. Преминаване към ръчни настройки - Има няколко начина да минем на ръчни настройки на мрежата:
Меню Start -> Settings -> ControlPanel -> Network and Internet Connections -> Network Connections ->

По които и път да сме стигнали до тук пред нас трябва да се намира папката със мрежите. Нас ни интересува конкретно Local Area Connection кликаме 2 пъти върху нея, даваме Properties, избираме Internet Protocol (TCP/IP) и даваме отново Properties Трябва да ви излезе това:

IP Address - Вашето ип което ползвате за мрежата в случая 87.97.206.25
Subnet Mask - Подмрежата в която се ползва, в случая това е 255.255.255.0
Default gateway - Гетауея по подразбиране е първата машина в случая за ип "87.97.206.25" e "87.97.206.1"

DNS Servers:
Preffered DNS Server - Предпочитан DNS сървър за мрежата. В нашия случай това е еврокомския "217.10.240.2"
Alternate DNS Server - Алтернативен DNS сървър за мрежата. В нашия случай това е еврокомския "217.10.240.242"

На които му се занимава най-долу на горната картинка се вижда бутончето Advanced за онези които им се занимава повече и с по-финна настройка. Стандартните си настройки замрежата можете да видите когато сте на автоматични от:

По които и път да сме стигнали до тук пред нас трябва да се намира папката със мрежите. Нас ни интересува конкретно Local Area Connection кликаме 2 пъти върху нея -> Таба Support -> Бутон Details...

emoticon1 (19).gif Надявам се върпосната статийка да ви е била полезна! emoticon1 (42).gif
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V  < 1 2  
Start new topic
Отговори (20 - 25)
CrazyDidro
коментар Mar 18 2007, 13:56
Коментар #21

??????????

Група: ???????????
Коментари: 30
Регнат: 11-November 06
От: Пловдив!Всичко тече и всичко се променя,но и това всичко се свежда до 1 реплика: АЗ СЪМ ТУК!

Коко, и на мен не ми се е сменило, но нета си ми върви, така че к'во ти пука wink.gif
Тук имам и 2 въпроса, които интересуват всички предполагам - ще има ли онлайн филми вече и
от тая смяна на ИП-то ще ми падне или ще ми се качи скоростта?

Този коментар е бил редактиран от CrazyDidro на Mar 18 2007, 14:23

+Quote Post
stefanopollis
коментар Mar 18 2007, 15:24
Коментар #22

??????????

Коментари: 96
Регнат: 12-June 06
От: Пловдив
???: stefanopollis

Цитат(CrazyDidro @ Mar 18 2007, 15:56) *
Коко, и на мен не ми се е сменило, но нета си ми върви, така че к'во ти пука wink.gif
Тук имам и 2 въпроса, които интересуват всички предполагам - ще има ли онлайн филми вече и
от тая смяна на ИП-то ще ми падне или ще ми се качи скоростта?

НИТО ЕДНО ОТ ДВЕТЕ

+Quote Post
K_f_R
коментар Mar 26 2007, 16:15
Коментар #23

Dismantle Me

Група: ?????????
Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06
От: Пловдив

тука в тракия вече 2 блока ни смениха Йп-татат!

+Quote Post
Emo_One
коментар Mar 26 2007, 16:21
Коментар #24

??????????

Група: ???????
Коментари: 345
Регнат: 26-April 05

Ако си стоя с ръчните настройки , как ще ми сменят ИП-то ?!

+Quote Post
koceto
коментар Mar 26 2007, 16:24
Коментар #25

Глобален Модератор

Група: ???????? ?????
Коментари: 615
Регнат: 26-April 05

Цитат(Emo_One @ Mar 26 2007, 17:21) *
Ако си стоя с ръчните настройки , как ще ми сменят ИП-то ?!

Много просто. Като го сменят няма да имаш нет. biggrin2.gif

+Quote Post
dxl666
коментар Apr 1 2007, 11:42
Коментар #26

??????????

Коментари: 75
Регнат: 18-January 06

а някой може ли да каже кога ще дадат реални щото все пак и затова плащаме незнам дали е тук мястото да питам това, но моля кажете

+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 28th October 2021 - 22:56