IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> проблем с Java компилатор
ketra
коментар Nov 2 2008, 07:51
Коментар #1

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 6
Регнат: 7-April 08

Здравейте,
Наскоро реших да започна да уча Java и си инсталирах JCreator компилатор.Започнах с първата най-проста програма - Hello World!, но когато се опитах да я компилирам, вместо да ми изведе съответното съобщени е, изведе това:http://mandriva.hit.bg/Capture8.JPG
Същото извежда и в CMD, когато се опитвам да въведа компилирам чрез стандартния Java компилатор - javac.Затова реших да се допитам до форум, тъй като ми е интересно и искам да продължа да го уча.
Надявам се да ми помогнете.Благодаря предварително!
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 7)
melkor
коментар Nov 2 2008, 10:40
Коментар #2

Sinner in the hands of dirty goddess

Група: Администратори
Коментари: 2,780
Регнат: 27-April 05
От: Пловдив/София

До колкото виждам, компилатора javac ти гърми с грешка за невалидна стойност на параметър (C:\Users\), пробвай да компилираш на ръка, а не през IDE-то.
Също така си оправи CLASSPATH да ти включва мястото където ти се намира HelloWorld.class след като го компилираш.

+Quote Post
ketra
коментар Nov 2 2008, 13:15
Коментар #3

Нов Потребител

Цитат(melkor @ Nov 2 2008, 10:40) *
До колкото виждам, компилатора javac ти гърми с грешка за невалидна стойност на параметър (C:\Users\), пробвай да компилираш на ръка, а не през IDE-то.
Също така си оправи CLASSPATH да ти включва мястото където ти се намира HelloWorld.class след като го компилираш.

Как да компилирам на ръка?

+Quote Post
melkor
коментар Nov 2 2008, 13:21
Коментар #4

Отваряш си един Command Prompt, отиваш в директорията където се намира файла HelloWorld.java и пишеш: javac HelloWorld.java. Ако всичко мине гладко, разбирай - нямаш грешки в кода, ще се получи файла HelloWorld.class. Можеш да го изпълниш със следната команда: java HelloWorld, като пак се намираш в същата директория. Ако пак ти плюе грешка че не може да намери класа HelloWorld - оправи си CLASSPATH.

+Quote Post
ketra
коментар Nov 2 2008, 19:24
Коментар #5

Нов Потребител

Цитат(melkor @ Nov 2 2008, 13:21) *
Отваряш си един Command Prompt, отиваш в директорията където се намира файла HelloWorld.java и пишеш: javac HelloWorld.java. Ако всичко мине гладко, разбирай - нямаш грешки в кода, ще се получи файла HelloWorld.class. Можеш да го изпълниш със следната команда: java HelloWorld, като пак се намираш в същата директория. Ако пак ти плюе грешка че не може да намери класа HelloWorld - оправи си CLASSPATH.

Да , това съм го пробвал, нодава същата грешка, затова направо питам - а как да оправя ClassPath?(Дано не се натрапвам тези въпрос и дано не звучат прекалено глупаво)

+Quote Post
melkor
коментар Nov 2 2008, 20:41
Коментар #6

На сайта на Sun пише. След като си тръгнал да се занимаваш с Java да си беше направил труда да прочетеш как да си настроиш работната среда.

+Quote Post
ketra
коментар Nov 3 2008, 16:51
Коментар #7

Нов Потребител

Цитат(melkor @ Nov 2 2008, 20:41) *
На сайта на Sun пише. След като си тръгнал да се занимаваш с Java да си беше направил труда да прочетеш как да си настроиш работната среда.

Чел съм го и всъщност с това започнах и го нагласих(CLASSPATH) в директорията на JDK-то(поне така разбрах , че трябва).
Сигурно не мога да го разбера.Явно съм прекалено тъп за такива работи.Пък и не знам как да отида в дирвкторията на файла в CMD.

Този коментар е бил редактиран от ketra на Nov 3 2008, 17:08

+Quote Post
melkor
коментар Nov 3 2008, 17:14
Коментар #8

Явно нещо не си прочел като хората. Поне да си беше направил труда да се позаинтересоваш малко - има предостатъчно статии за Java.
Хайде, отивай да четеш - http://en.wikipedia.org/wiki/Classpath_(Java) и http://java.sun.com/j2se/1.5.0/docs/tooldo.../classpath.html.

P.S. - За твое сведение, не съм програмист, просто реших да ти помогна, но явно ти самият нямаш желание да си помогнеш...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 15th September 2019 - 10:34