IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Забраняват пиенето на бира в парка, kadedaucha.com
girl_from_hell
коментар Mar 26 2009, 22:45
Коментар #1

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

Между 500 и 2500 лв. глоба ще трябва да плати всеки софиянец, който е хванат да пие бира в парка. Градският парламент забрани употребата на всякакъв вид алкохол извън определените за целта места. Съветниците приеха Наредба №1 за обществения ред и сигурност с 49 гласа "за".
Бирата не е забранена дори в деня за размисъл преди изборите, възмутиха се столичани.

От Столичния общински съвет пък коментираха, че текстът на нормативния акт ще бъде преразгледан.

Работата по всякакъв вид ремонти и строежи трябва да бъде спряна през уикенда и по време на празници, гласи още Наредба №1. Майсторите и инвеститорите, които създават шум през почивните дни, ще трябва да платят 2500 лв. глоба.

Забраната на строежите през събота и неделя на практика обаче окастря възможността на Столична община да навакса закъснението с изграждането на метрото, твърдят експерти. Според тях това ще забави и кърпежите на дупките през лятото.

Вече има петиция за това: тук.

Този коментар е бил редактиран от FrAgMaKeR на Mar 30 2009, 11:41
Причина за редакцията: Правилно оформяне на новина.
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V   1 2 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
kitty_kat
коментар Mar 27 2009, 09:55
Коментар #2

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 160
Регнат: 17-April 08
От: Варничка

Аз съм ЗА забраната да се пие какъвто и да е алкохол в паркове, градинки или най-общо казано на улицата.
Ако успеят най-накрая да изкарат и децата от нощните заведения ще е супер. Така децата ще са в парка, а възрастните ще си пият бира в бара.
Ама забравят и кварталните магазини, 'щото пред повечето все още могат да се видят кварталните пияници привечер с шишетата.

+Quote Post
ThePinkDuck
коментар Mar 27 2009, 10:10
Коментар #3

Life is Better Blonde

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,638
Регнат: 17-November 05
От: Neverland

Цитат(kitty_kat @ Mar 27 2009, 09:55) *
Аз съм ЗА забраната да се пие какъвто и да е алкохол в паркове, градинки или най-общо казано на улицата.
Ако успеят най-накрая да изкарат и децата от нощните заведения ще е супер. Така децата ще са в парка, а възрастните ще си пият бира в бара.
Ама забравят и кварталните магазини, 'щото пред повечето все още могат да се видят кварталните пияници привечер с шишетата.

Няма как да съм по-съгласна!

Още малко остана и за цигарите по улиците и щастието ми ще е пълно! Мани мани ама ще почнеме да приличаме на европейска държава.... след около 10 000 години! mrgreen[1].gif

+Quote Post
Calibre
коментар Mar 27 2009, 18:15
Коментар #4

Потребител

Коментари: 231
Регнат: 23-April 07
От: Някаде по София
Име: PsyCho_0ne

Приятно ли ви е да давате от 2 до 7 лева за шише бира. Приятно ли ви е да ви взимат толкова пари за да седнете някаде да си поговорите насаме и на спокойствие с някой приятел.
Мислите ли че е приятно на пушачите че им забраниха да пушат по заведенията и обществените згради ( офисите ) Смятате ли че например тези ваши любими деца няма да правят това и във вкъщи или по входовете на блоковете или че няма да стане като с тревата. В момента нямам проблем дори трева да си пуша на централни улици. Какво дават лош пример или какво. Като бащите се напоркват вкъщи всеки петък гледат мач и псуват жените данеби да е по различно . Или като гледате простотията на родителите си като се събират.
Не мислите ли че е по хубаво тъпите ушаци да си вършат малко повече работата. Да се сложи закон за глоба на родителите или настойниците на такива деца които пият в паркове. 18+ и да се внимава кой продава на деца алкохол и цигари. Но все пак вие си знаете като имате излишни пари давайте ги. Аз предпочитам да излезна на чист хубав въздух вместо да се забивам в някое кафе или в нас и да пиина биричка след работа.
А какво за европейските градове. Искате чистота. ОК ама защо само в софия селянията е на лице. Защо в повечето ни големи градове всички си пускат фасовете в кошчетата . А за дима извинявам се ама не мисля че пречим колкото и да е.

Аиде с много поздрави от .... и си помислете пак

+Quote Post
ogata
коментар Mar 27 2009, 20:41
Коментар #5

_.::~*BaD AsS*~::._

Група: Потребител +
Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06
От: Пловдив

Да , като гледам и петицията е направена супер кадърно ... до последно си мислих че бирата се консумира , но от петицията разбрах че се употребява smile.gif

Много ясно , парка да не ви е бирария ? Който му се пие ще си седи у тях или в няква кръчма и ще си кърка . Там има и малки деца които взимат пример от вас .. ето защо пропада страната . Евала за решението на общинският парламент !

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Mar 27 2009, 21:00
Коментар #6

Pretty In Scarlet

еми нз аз мисля че е некво тъпо некви деца да се разхождат и д ани гедлат как пие и те почват да пият абе общо взето е некъв лош пример, но пък нали за това уш има закон да се продава алко0хол под 18 ама него никой не го спазва
по принцип има смисъл в този закон, но пък на мен най приятното място ми е ей таак на поляната да си пижвам биричка за 1 левче не за 2 3 и колко и да е ... да си стоя на слънчице без некви сервитиори които се чудят как да те изгонят от заведенията ... аз ще продължа да пия в парка пък каквото ще да става пък и в това хубаво време нямам никакво намерение да се забивам в някое заведение и няма кой да ме задължи да направя това и как ще ми ги вземат пари като имам само за бира и заио баио ще ми вземат друг път колкото контолите ми взимат пари ..

+Quote Post
Calibre
коментар Mar 27 2009, 21:12
Коментар #7

Потребител

Бирата и алкохола ви били проблем и че децата гледали biggrin.gif ахахах проблемът е в селянчетата кадето се испонапиват по дискотеките и точно тези ми ти кръчми които вие искате ние да ходим wink.gif . От бруталната селяния по училищата и проблемът с българските учители . Проблемът е че всеки 2ри е мутричка всеки 3 футболистче всеки 4ти е гъзар а всяка 5та е к*рва. wink.gif Не мисля че сте тръгнали да търсите проблема на правилното място.

+Quote Post
ogata
коментар Mar 27 2009, 21:13
Коментар #8

Като те гледам как пишеш , май от парка се връщаш smile.gif . Тея дето се шматкат цял ден по градската и къркат бира са хора без работа , а на човек с работа никога няма да му тежи да се гръмне 10-20 лв и да си отиде на заведение като хората smile.gif

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Mar 27 2009, 21:21
Коментар #9

Pretty In Scarlet

ех това хора без работа ти само това знаеш и всеки втори пост е това е ако искаш да занеш хората си имаме работа, но и хоратъа с работа си почиват от врмее на време и на някой пък хора С РАБОТА им е много по приятно да си починат в парка С БИРА

ти ако знаеше какво е хора с работа нямаше да стоиш само в форума и да си направил 5 000 коментара

+Quote Post
Calibre
коментар Mar 27 2009, 21:26
Коментар #10

Потребител

Писането го остави това си е моя тъпотия. А и съм на работа и нямам време да следя какво съм написал точно. biggrin.gif Хора без работа. Не мисля. Хора с повече идеи от тебе явно . 10-20 лева за тебе са нищо така ли. Това е половин татуировка - 1 концерт да кажем. Бензин за колата или мотора , храна за вкъщи - защото хората рано или късно излизат от жилището на техните и живеят я под наем я плащат кредит. Така че тези пари могат да се дадат за мноооого по полезни неща и по нужни. 1 седмично мога да си позволя да исхарча в строежа 20 лева ОК. Но кво през деня особенно когато е лято закво да се забивам в някво кафенце задимено и оглозгано от видни селски бекове.

EDIT: А КАК ТИ СИПА БАТКО girl_from_hell

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Mar 27 2009, 21:32
Коментар #11

Pretty In Scarlet

а пък колко мразя да изляза омирасана на цигари от някое заведение ама какво да се прави това е друга тема примерно в галерията колко е хубаво ама на какво излизам миришеща...

+Quote Post
Marissa Cooper
коментар Mar 27 2009, 22:07
Коментар #12

Save me

Коментари: 2,238
Регнат: 7-February 08

На мен ми се струва много изпаднало да пиеш в парка като последния гамен. Има най-различни заведения.

+Quote Post
ogata
коментар Mar 27 2009, 22:39
Коментар #13

E да де , ама само дето хората с работа не циклят по парковете с бира в ръка , пък и тва че цикля пред форума не означава че работата ми не е свързана пряко с пс-то , нали smile.gif

Отделно на това наистина е мега гаменско и недорасляшко да се цъка бира в парка и да не кажем пък че хората С работа едва ли пият бира, и едва ли в парка smile.gif .

Аз ще се оттегля . И без тва тука ми се върти една манджичка в главата за вас и търся тука за черпака , ама неща да го намирам , че върви с още 10 (фатални) % уорн smile.gif

+Quote Post
Peshoo7
коментар Mar 27 2009, 22:57
Коментар #14

Не съществува вече

Коментари: 2,749
Регнат: 15-May 06

Цитат(ogata @ Mar 27 2009, 22:39) *
E да де , ама само дето хората с работа не циклят по парковете с бира в ръка , пък и тва че цикля пред форума не означава че работата ми не е свързана пряко с пс-то , нали smile.gif

Отделно на това наистина е мега гаменско и недорасляшко да се цъка бира в парка и да не кажем пък че хората С работа едва ли пият бира, и едва ли в парка smile.gif .

Аз ще се оттегля . И без тва тука ми се върти една манджичка в главата за вас и търся тука за черпака , ама неща да го намирам , че върви с още 10 (фатални) % уорн smile.gif

Искам и аз манджа biggrin.gif

+Quote Post
Dju`to
коментар Mar 27 2009, 23:11
Коментар #15

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 58
Регнат: 8-April 08
От: Boulevard of broken dreams
Име: Dju

Цитат(ps1hopa† @ Mar 27 2009, 21:26) *
Писането го остави това си е моя тъпотия. А и съм на работа и нямам време да следя какво съм написал точно. biggrin.gif Хора без работа. Не мисля. Хора с повече идеи от тебе явно . 10-20 лева за тебе са нищо така ли. Това е половин татуировка - 1 концерт да кажем. Бензин за колата или мотора , храна за вкъщи - защото хората рано или късно излизат от жилището на техните и живеят я под наем я плащат кредит. Така че тези пари могат да се дадат за мноооого по полезни неща и по нужни. 1 седмично мога да си позволя да исхарча в строежа 20 лева ОК. Но кво през деня особенно когато е лято закво да се забивам в някво кафенце задимено и оглозгано от видни селски бекове.

Ъм... искаш да кажеш, че ти е страшно приятно да излезеш на въздух в "парка" и да осъзнаеш, че това не е парк, а кръчма под звездите? Искаш да убедиш някого, че няма причина 17-годишните момичета да се притесняват да излязат сами вечер? Или искаш да убедиш някого, че е много по-евтино да ти се случи нещо някоя вечер, отколкото да си стоиш мирничко?
Защото, да, човек понякога се напива толкова, че като се събуди след седмица в болницата... не може да каже от къде са му 4-те прободни рани, счупеното ребро, пукната бедрена кост и 3-те шева на главата smile.gif

Да, има сериозен проблем в училището, в семейството и т.н. ... Ама мислиш ли, че имаш повече идеи от него? За него 20 лв може да изглежда, че са нищо... Но защото вече е решил какво ще прави с останалите wink.gif Наистина е гнусно да отидеш на кафе, а да излезеш вмирисан на цигари и долнопробен алкохол, защото цялото заведение мирише на това... Но това не означава, че трябва хората да изпадат в ужас като се разхождат в парка, защото виждат банда нехранимайковци (леле, колко я мразя тая дума...), хванали по една 2-литрова бира и вече името не могат да си кажат, а само се чудят как да те закачат...

И ако проблемът е в училището... Защо не всички са такива "гамени", както каза @Marissa Cooper? Ами защото зависи и от човека wink.gif Да, и аз съм се разкарвала с бира в ръка из парка, в компанията на още 2ма души пак с кутийка бира... Признавам, тъпо е, верно, прави ти кеф, а освен това? Нищо smile.gif

Не знам, аз съм съгласна с тая идея за глобите smile.gif

+Quote Post
Calibre
коментар Mar 27 2009, 23:15
Коментар #16

Потребител

Мадафака работя по 14 часа на ден. Живея под наем. Плащам си сметките и живея честно . Искам си свободата ама уви няма. Черпака кво аиде намери го. Работя и се счупвам НО въпреки тва пия бира. Гледам си от "големите" за ония дет говоря. Да ще ти го кажа дори и на живо да се видим wink.gif И батко интересно ми е на колко многото години си за да ми викаш "недорасляшко" . Батка обмисли си сериозно дали вкарването на децата по кафетата с този ми ти закон ( защото няма какво да се лъжем ще се почне там да се пие.) няма да е по зле като гледат детковци как се налижат с ракия в 7 сутринта.

+Quote Post
f0rgy
коментар Mar 27 2009, 23:17
Коментар #17

Team 23 - Sensei

Коментари: 6,051
Регнат: 15-June 06

Не се излагайте... Т'ва е пълна селяния. Да извадим и по 1 бучка сиренце, някое друго доматче с един хлебец и да си вечеряме направо. Има си места за ядене, пиене и т.н. Като ви е скъпо всеки ден в кръчмето взимате си 2литровките и у вас с фр smile.gif Незнам какво толкова ви прави кеф да киснете по парковете и да поркате бира..

+Quote Post
ogata
коментар Mar 27 2009, 23:50
Коментар #18

Цитат(f0rgy @ Mar 27 2009, 23:17) *
Не се излагайте... Т'ва е пълна селяния. Да извадим и по 1 бучка сиренце, някое друго доматче с един хлебец и да си вечеряме направо. Има си места за ядене, пиене и т.н. Като ви е скъпо всеки ден в кръчмето взимате си 2литровките и у вас с фр smile.gif Незнам какво толкова ви прави кеф да киснете по парковете и да поркате бира..

biggrin2.gif worthy.gif
Цитат(ps1hopa† @ Mar 27 2009, 23:15) *
И батко интересно ми е на колко многото години си за да ми викаш "недорасляшко" .

Не е важно на колко години е човек , ако мисли зряло и не върши гъзариите модерни от 5ти до 9ти клас . Факта че пиеш още бири по парковете и ми говориш на "батко" потвърждава че си недорасляк smile.gif . Баща ти , що не пие бира в парка ? smile.gif

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Mar 28 2009, 00:05
Коментар #19

Pretty In Scarlet

хехе аз съм гаменка

+Quote Post
Calibre
коментар Mar 28 2009, 00:35
Коментар #20

Потребител

Батка не мисля че човек 90 набор може да ми го говори тва wink.gif за недорасляците и тн. Тва костюмче не те прави по голям с тая слушалцица wink.gif Искам само да го знаеш.

И плюи на чалгата с румяна - 2 очи biggrin.gif

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 7th December 2019 - 01:05