IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Автоматични и Ръчни настройки., Мрежови настройки за интернет.
vIkToRsHeFa
коментар Feb 17 2007, 04:50
Коментар #1

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

Автоматични или ръчни настройки!?

1. Къде се ползва подобна настройка на мрежите - Интернет доставчиците раздават интернет на машините в мрежата по мак адресите на лан картите им, посредством DHCP сървър които разпраща настройките към конкретните машини. При стандартна Windows инсталация, автоматичните настройки на интернета са по подразбиране, като ип-та гетауеи днс сървъри и всичко бива пращано до въпросната машина от DHCP сървъра. Тези настройки са оптимални и вършат перфектна работа при едно малко изключение... Падне ли DHCP сървъра, машината ни не може да си присвои мрежовите настройки и остава без свързаност със мрежата. Технологията със DHCP сървър се ползва почти навсякъде и е особенно удобен метод за разпределяне на нет-а. Ползва се главно при доставчиците на интернет раздаващи динамични ip-та, но работи и със статични такива както в частност мрежата на GGbitnet.

2. Предимства на автоматичните настройки - Винаги стига DHCP сървъра да работи, работата с мрежата е безпроблемна, като се спестява човъркане по настройките и без да се изискват допълнителни знания в тази материя. Единствения минус на този тип настройки е, че сме зависими от DHCP сървъра.

3. Предимства на ръчните настройки - Независимо от DHCP сървъра машината ни предварително е настроена и дори и без него може да работи безпроблемно. Основен проблем при тези настройки е че при смяна на мрежовите настройки от страна на доставчика, може да доведе до загуба на интернет свързаноста.

4. Препоръчителни настройки - Препоръчителни са автоматичните, защото често настъпват промени във мрежовите настройки, а ако сме на ръчни бихме останали без интернет. За върлите фенове на ръчните настройки и на стабилноста все пак... Може да си ползват ръчните настройки и само когато спира нета да минават на автоматични за да проверят дали няма нови мрежови настройки за да обновят мрежовата информация на ръчните такива.

5. Преминаване към автоматични - Има няколко начина да минем на автоматични настройки на мрежата:
(Подразбиращо се подреждане на контролния панел)
Меню Start -> Settings -> ControlPanel -> Network and Internet Connections -> Network Connections ->
(ако сте сменили начина на извеждане на контролния панел)
Меню Start -> Settings -> ControlPanel -> Network Connections ->

По които и път да сме стигнали до тук пред нас трябва да се намира папката със мрежите. Нас ни интересува конкретно Local Area Connection кликаме 2 пъти върху нея, даваме Properties, избираме Internet Protocol (TCP/IP) и даваме отново Properties Трябва да ви излезе това:

Настройките дадени на въпросната картинка по-горе са за автоматични настройки. Потребителите на Windows XP със Service Pack 2 обаче имат допълнително табче за ръчни настройки освен автоматичните:

Aко и то е настроено както горе вие вече ползвате автоматични настройки. Ако не е просто сложете тикчетатана въпросните места както е оказано и мрежата ви ще бъде ползва автоматични настройки.

6. Преминаване към ръчни настройки - Има няколко начина да минем на ръчни настройки на мрежата:
Меню Start -> Settings -> ControlPanel -> Network and Internet Connections -> Network Connections ->

По които и път да сме стигнали до тук пред нас трябва да се намира папката със мрежите. Нас ни интересува конкретно Local Area Connection кликаме 2 пъти върху нея, даваме Properties, избираме Internet Protocol (TCP/IP) и даваме отново Properties Трябва да ви излезе това:

IP Address - Вашето ип което ползвате за мрежата в случая 87.97.206.25
Subnet Mask - Подмрежата в която се ползва, в случая това е 255.255.255.0
Default gateway - Гетауея по подразбиране е първата машина в случая за ип "87.97.206.25" e "87.97.206.1"

DNS Servers:
Preffered DNS Server - Предпочитан DNS сървър за мрежата. В нашия случай това е еврокомския "217.10.240.2"
Alternate DNS Server - Алтернативен DNS сървър за мрежата. В нашия случай това е еврокомския "217.10.240.242"

На които му се занимава най-долу на горната картинка се вижда бутончето Advanced за онези които им се занимава повече и с по-финна настройка. Стандартните си настройки замрежата можете да видите когато сте на автоматични от:

По които и път да сме стигнали до тук пред нас трябва да се намира папката със мрежите. Нас ни интересува конкретно Local Area Connection кликаме 2 пъти върху нея -> Таба Support -> Бутон Details...

emoticon1 (19).gif Надявам се върпосната статийка да ви е била полезна! emoticon1 (42).gif
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V   1 2 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
TheUnknown
коментар Mar 1 2007, 11:26
Коментар #2

Dark Phoenix

Група: Потребител +
Коментари: 711
Регнат: 22-August 06
От: Пловдив

Еми нета понякога е много зле и мисля да пробвам това с ръчните. Благодаря Шефе 4.gif

+Quote Post
TheDarkOne
коментар Mar 2 2007, 19:33
Коментар #3

Уважаван Потребител

Коментари: 271
Регнат: 28-January 06
Име: TheDarkOne

Хъм....Значи ли това, че когато си сменя компютъра и съответно лан картата, няма да имам връзка? Ако да, може ли да се поправи, без да прибягвам до служителите на GGbit?
Edit: Всъщност, така е в момента с новото PC. Пуснах го на автоматични - Limited or no connectivity, сложих ръчни - уж се свърза(според иконата-индикатор), но нито уеб сайтовете се зареждат, нито Skype и т.н.

+Quote Post
melkor
коментар Mar 2 2007, 19:50
Коментар #4

Sinner in the hands of dirty goddess

Коментари: 2,780
Регнат: 27-April 05
От: Пловдив/София

Цитат(TheDarkOne @ Mar 2 2007, 19:33) *
Хъм....Значи ли това, че когато си сменя компютъра и съответно лан картата, няма да имам връзка? Ако да, може ли да се поправи, без да прибягвам до служителите на GGbit?
Edit: Всъщност, така е в момента с новото PC. Пуснах го на автоматични - Limited or no connectivity, сложих ръчни - уж се свърза(според иконата-индикатор), но нито уеб сайтовете се зареждат, нито Skype и т.н.

Ако си с нова мрежова карта няма как да имаш интернет. Не и преди да сложиш старата или да зададеш на новата да ползва MAC адреса на старата ти карта, или да се свържеш с гигабитци и да им кажеш каква е ситуацията и те да се погрижат.

+Quote Post
koceto
коментар Mar 2 2007, 19:56
Коментар #5

Глобален Модератор

Група: Глобален Модер
Коментари: 615
Регнат: 26-April 05

Ако си на ГГБИТ то разпознаването на абонатите става по МАС (физически) адрес.
Има начина да накараш новата карта да се представя с друг МАС адрес.

В полето въвеждаш стария адрес без тирета и точки.

+Quote Post
TheDarkOne
коментар Mar 2 2007, 20:09
Коментар #6

Уважаван Потребител

Коментари: 271
Регнат: 28-January 06
Име: TheDarkOne

Благодаря.

+Quote Post
geraldo
коментар Mar 13 2007, 20:54
Коментар #7

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 198
Регнат: 12-November 06
От: Plovdiv

Цитат(koceto @ Mar 2 2007, 19:56) *
Ако си на ГГБИТ то разпознаването на абонатите става по МАС (физически) адрес.
Има начина да накараш новата карта да се представя с друг МАС адрес.

В полето въвеждаш стария адрес без тирета и точки.

Чувал съм,че по подобен начин и с подходящ софтуер могат да се постигнат и други неща rolleyes.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Mar 13 2007, 21:25
Коментар #8

Цитат(geraldo @ Mar 13 2007, 20:54) *
Чувал съм,че по подобен начин и с подходящ софтуер могат да се постигнат и други неща rolleyes.gif

Мдам един зарибен бан по мак за мак спуфинг които само адмниистратор маха ръчно... biggrin2.gif Един приятел така зарибено се прецака... После иди обяснявай защо това защо онова... 18.gif

+Quote Post
gibona
коментар Mar 13 2007, 23:48
Коментар #9

Смахнат програмист

Група: Модератори
Коментари: 1,279
Регнат: 25-March 06

Ако трябва сме чесни може да откраднеш нет така. На глупав юзър с по-голяма тарива му взимаш мак-а и му слагаш твоя (20 лева) Той си плаща и ти си плащаш smile.gif И двамата имате нет, но неговият е ултра бавен, а твоят бърз smile.gif Естествено после можете да получите перманентен бан по МАК адрес smile.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Mar 13 2007, 23:54
Коментар #10

Цитат(gibona @ Mar 13 2007, 23:48) *
Ако трябва сме чесни може да откраднеш нет така. На глупав юзър с по-голяма тарива му взимаш мак-а и му слагаш твоя (20 лева) Той си плаща и ти си плащаш smile.gif И двамата имате нет, но неговият е ултра бавен, а твоят бърз smile.gif Естествено после можете да получите перманентен бан по МАК адрес smile.gif

Може да се открадне безнаказано, но само за определен период от време защото тоя с бавния нет може да се оплаче и не ми е ясно как ще се обяснява после аджеба що е краден нета... Защото логовете се пазят минимум 3 дни по закон ако не се лъжа... 10.gif

+Quote Post
kener
коментар Mar 14 2007, 13:22
Коментар #11

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 3
Регнат: 19-December 05
Име: mitaka

Аз повече от месец не мога да се вържа с автоматични настроики, а само с ръчни. Обадих се на подръжката (преди две седмици) и те ми казаха ми остави си ги така т.е. на ръчни. Сега ако ми сменят ип-то и ... няма нет, защото не мога да си поплучавам адресите автоматично.

Колкото за мак-а ако си смени6 комп. по-добре е да се обадиш и да си продиктуваш новия. Голяма е вероятноста стария ти комп. да попадне у човек които иска да си пусне и той нет към същия доставчик(особенно в пловдив) и тогава два комп. с един и същ мак........Busted.

Този коментар е бил редактиран от kener на Mar 14 2007, 13:29

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Mar 14 2007, 13:34
Коментар #12

Цитат(kener @ Mar 14 2007, 13:22) *
Аз повече от месец не мога да се вържа с автоматични настроики, а само с ръчни. Обадих се на подръжката (преди две седмици) и те ми казаха ми остави си ги така т.е. на ръчни. Сега ако ми сменят ип-то и ... няма нет, защото не мога да си поплучавам адресите автоматично.

Не би трябвало да има подобен проблем, в смисъл 100% ще бъде проверено как и дали се раздават новите ип-та. В краен случай едно обаждане към подръжката казваш си мака и трябва да ти дадат данните за новото ти ип и т.н. Но не би трябвало да има подобни проблеми. Промяната на иптата доколкото разбрах ще е поетапна и възникнали проблеми по-лесно ще могат да бътдат решавани сенадявам... Лично аз все още съм сис със старото ип и ми е интересно какво ще е новото... 15.gif

Едит: мани мани тая мак блокировка колко неопитни потребители е прецакала дето си мислят че тоз кабел могат да го ръгнат във всеки комп... biggrin2.gif

+Quote Post
jonas
коментар Mar 14 2007, 15:46
Коментар #13

Потребител

Коментари: 268
Регнат: 1-April 06
От: Mainatown

мани мани мен ми смениха половината тресе докат разберат че някаф нещастен админ дето не е бачкал от 4 дена ми е баннал макка и той незнае за кфо и поеми цяла седмица без нет смених 111 лан карти диктувах 10000 мак адреса (знаете ли как се диктува мак адрес по гсм , ужас) абе в крайна сметка един педел ми дойде в нас ими вика имаш вирус на компютъра преинсталирайго и ще ти се оправи и аз му викам вирус начи вадя му 2ри компщтър и викам и тоя ли има вирус и оня да вадя му пц на линукс и тоя ли има вирус оня полудя започна да звъни да обяснява тоя изкара 3 компютъра ау викам дейба искам нет и оня се ядоса и вика утре в 10 ще дойда с лаптопа ти докажа , че имаш нет точно 10 мин след като тръгнах нета е така за сефте от 1 седмица си дойде е така отр самосебе си а нали се сещате оня на другия ден не дойде .... и аз кфо по;учих за тая седмица *** и майка която ми пили на тиквата че не можела да ми чата

+Quote Post
The_Reaver
коментар Mar 16 2007, 12:03
Коментар #14

Нов Потребител

Коментари: 1
Регнат: 18-November 06

И сега като ще сменят IP-тата,аз в момента съм с ръчно направени настройки,при смяната ще трябва ли пак ръчно да си променям IP-то,и ако да - как да разбера какви данни да въведа,или трябва да си направя настройките на Automatic - съответно още сега или при смяната на IP-то ?

+Quote Post
stefanopollis
коментар Mar 16 2007, 15:57
Коментар #15

Потребител

Коментари: 96
Регнат: 12-June 06
Име: stefanopollis

melkor каза:
Цитат
Ако си с нова мрежова карта няма как да имаш интернет. Не и преди да сложиш старата или да зададеш на новата да ползва MAC адреса на старата ти карта, или да се свържеш с гигабитци и да им кажеш каква е ситуацията и те да се погрижат.

Аз като си прекарах Интернет(мисля че на 12.06.2006година) след един месец ми изгоря ЛАН картата, след като си купих нова едно приятелче ми е турна в компа и ми каза че сървъра разпознава ЛАН картата по МАС адреса и трябвало да имам нов такъв и дали са ми го дали от доставчика. Аз му казах че не знаех че съм трябвало да се обаждам на доставчика като имам нова ЛАН карта и на един лист си бях записал данните от старата и той е направил тая врътка с MAC адресите както по горе е описал melkor.

Предполагам че няма да имам проблеми при смяната на ИП адресите blink.gif ?

+Quote Post
tarikat89
коментар Mar 17 2007, 08:26
Коментар #16

Нов Потребител

Коментари: 1
Регнат: 3-October 06
Име: veselin

а трябва ли да права и ръчните настройки след като съм направил автоматичните? и до кога трябва да ми сменят IP-то? 6тот о6те съм с старото?

Този коментар е бил редактиран от tarikat89 на Mar 17 2007, 08:28

+Quote Post
The Shaman
коментар Mar 17 2007, 09:05
Коментар #17

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Автоматичните са си под дефаут...При ръчните въвеждаш всичко.Адрес,макове,днс-и и т.н.Ще бъдат сменени всички ip-та- http://ggbit.info/forum/index.php?showtopic=19592&st=40

+Quote Post
upsarin4eto
коментар Mar 17 2007, 19:54
Коментар #18

Нов Потребител

Коментари: 2
Регнат: 3-January 07

и при мен е така.И аз не мога да свалям.Някой ако знае може ли да обясни защо е така?А ако има някакви нови адреси или нещо от сорта.. и аз не знам вече ....ако може да ги даде.Благодаря предварително!

+Quote Post
The Shaman
коментар Mar 17 2007, 20:20
Коментар #19

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

http://ggbit.info/forum/index.php?showtopic=18268&st=100

МОЛЯ ПИШЕТЕ САМО НА КИРИЛИЦА !

+Quote Post
koko_threat
коментар Mar 18 2007, 10:04
Коментар #20

Потребител

Коментари: 18
Регнат: 4-September 06

Аве днес сме 18 март а пък още не ми се е сменило ИПто що така?

Този коментар е бил редактиран от koko_threat на Mar 18 2007, 10:05

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 14th October 2019 - 04:21