IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Нов червей се разпространява чрез Facebook и МySpace, NoTrial.info
Fixer
коментар Aug 6 2008, 00:29
Коментар #1

Най-голям български ESET фен

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,522
Регнат: 15-December 06

Boface.A се разпространява посредством коментари и под формата на YouTube клипове, водещи към заразени сайтове

PandaSecurity е засякла нов червей, Boface.A, който се разпространява посредством MySpace и Facebook, вмъквайки в коментарите на социалните мрежи връзки, които, под формата на YouTube клипове водят до фиктивни страници.

При опит съответният клип да бъде визуализиран се появява съобщение, което иска да бъде инсталирана последната версия на Flash Player. В момента, в който се приключва инсталацията се внедрява копие на malwere кода на компютъра на потребителя.

Веднъж инфектиран, машината става подвластна на външна намеса. След това продължава разпространяването на вируса по същата схема от заразения компютър.

Освен това червеят използва привличащи вниманието съобщения от типа: "Здравей, трябва да видиш това! Мой приятел те е хванал със скрита камера!"

За сега този червей засяга само тези две социални мрежи, но в бъдеще негова жертва могат да се окажат и Orkut или Hi5. Хакерите атакуват Facebook и MySpace, тъй като те позволяват посещенията на голям брой потребители от една платформа.
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 2)
Peshoo7
коментар Aug 6 2008, 03:36
Коментар #2

Не съществува вече

Група: Уважавани
Коментари: 2,749
Регнат: 15-May 06

Бе и аз видях такоа нещо. Един сайт за кракове и имаше такова клипче обаче аз си знам че имам flash player и да не съм тъп че да инсталирвам...

То не е толкоз до вируса ми до наивните потребители. От 2 години нямам антивирусна и съм нямал ни един вирус. Ползвам Firefox който е много здрав и нямам проблеми.

+Quote Post
Fixer
коментар Aug 6 2008, 09:11
Коментар #3

Най-голям български ESET фен

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,522
Регнат: 15-December 06

Ако някой го намери да ми пише. Идеята ми е да го инсталирам на виртуалката да го видя какво се е инсталирало и да го събера на едно място и да го пратя на AV компаниите.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 16th September 2019 - 05:04