IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> ????????!

Tози форум (GGbit.Info) няма нищо общо с интернет достачвика "Гигабит Нет" и неговият наследник "Евроком Лан" (повече информация).

> Въпроси и отговори, Всичко допълнително което трябва да се знае за мрежата.
vIkToRsHeFa
коментар Jun 7 2006, 11:34
Коментар #1

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

1. Как да защитя машината си!? - Ето нашите препоръки за защита: http://ggbit.info/forum/index.php?showtopic=4290 Ако имате друг подобн проблем със сигурноста или сте се заразил с нещо можете да пуснете тема за конкретния проблем в Сигурност и защита.

2. GGbit има ли smtp сървър за пращане на писма ? - Да! Mожете да го ползвате на адрес smtp.ggbit.net или smtp1.evrocom.net . За работата с тях можете да разгледате тази и тази теми с пояснения за работата със smtp сървъра.

3. Защо не мога да гледам филми онлайн - Локални сървъри за доставчика за жалост не съществуват, за целта можете да ползвате дц хъб-а Dc.GGbit.info, както и торент сайтовете от които да намерите локални сийдъри и да сваляте с локални скорости.

4. Как да настроя мрежата си !? - Можете да прочетете статията за това как да настроим мрежата си. Препоръчителните настройки за работа в мрежата на гигабит са автоматичните такива.

5. Линкове към локалните - За целта е създаден поддомейна Local.ggbit.info съдържащ линкове до всички налични ресурси които за жалост са спрени и не се очаква да бъдат пускани отново за жалост. Като алтернатива можете да ползвате Dc хъбовете и торент тракерите.

6. Мога ли да си сменя ип адреса!? - Ип адресите във мрежата на Евроком Лан са динамични и като такива се сменят през определен период от време.

6. Мога ли да си пусна втора интернет връзка!? - Можете да закупите втора връзка с отделен IP адрес. Инсталационната такса е 10 лева, месечната такса за втората интернет връзка е по-евтина, а може да бъде и споделена.

7. Мога ли да получа постоянен адрес, който да сочи към текущото ми IP? - Да можете, свържете се с он-лайн поддръжката и поискайте DDNS запис.

* Ако се сетите за още някои често задаван въпрос, или имате актуална информация дайте я насам. 4.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V   1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
^SaDeR^
коментар Oct 26 2006, 20:30
Коментар #2

Powered by Columbian Cartel

Група: Потребител +
Коментари: 1,094
Регнат: 25-January 06
От: Milano Italy

Найстина добра тема.Дано няма повече въпроси от вида

+Quote Post
Th3_SpY
коментар Oct 26 2006, 20:41
Коментар #3

th3r3 1s a sToRm 1ns1d3 mY bRa1n

Коментари: 1,102
Регнат: 27-April 05
От: женските фантазии
Име: 911 turbo

Цитат(ogata @ Oct 26 2006, 21:35) *
а извинете ... баннаха ма от цс ... ся колко ша струва да си купя ново айпи confused.gif ... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif 18.gif 18.gif сори за спама ама не се сдържах да се направя на идиот xD

Хах аз съм такъв случай, баннаха ме от цс-а и исках да си сменя ИП-то, но като гледам няма такава екстра и си седя с бан от 7 месеца 16.gif
Иначе когато ми спряха нета имах хубавичко ИП, много си го харесвах, но като ми го пуснаха отново ми смениха ИП-то на 87...и немога да играя на цс с хората от 84.... 19.gif

vIkToRsHeFa:
http://ggbit.info/forum/index.php?act=Sear...ighlite=hamachi

Настройката на самите сървъри е калпава и не е предвидена за нашата мрежа... smile.gif

ПП. Просто самите сървъри са любителски а не нормални и това е единствената причина за проблема. blush.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Feb 17 2007, 06:13
Коментар #4

Обнових първия пост като събрах информацията от няколкото насъбрали се теми и я обобщих. Ако имате идеи за неща които съм пропуснал или не сме допълнили, обаждайте. biggrin2.gif

+Quote Post
Димо Методиев
коментар Mar 15 2007, 19:25
Коментар #5

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 105
Регнат: 15-February 07

Вярно ли е че от септември няма да има ГГБИТ НЕТ ? така ми казаха но реших да попитам тук понеже сте по наватре с нещата smile.gif 17.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Mar 24 2007, 13:07
Коментар #6

Цитат(Димо Методиев @ Mar 15 2007, 19:25) *
Вярно ли е че от септември няма да има ГГБИТ НЕТ ? така ми казаха но реших да попитам тук понеже сте по наватре с нещата smile.gif 17.gif

Всичко минава просто под нова фирма под името "евоком лан" или нещо от сорта... Услугата ще си е същата просто друга фирма поема нацяло контрола и старата става излишна.

+Quote Post
**ASTERIX**
коментар Apr 7 2007, 10:45
Коментар #7

Eminem Fan

Група: Глобален Модер
Коментари: 4,074
От: Някаде из мрежата

Имам информация за пропуск в системата на Евроком лан ок който порпуск абонатите им може да се възползват.

Та значи като преминават от кабелни модеми, към лан мрежа и с тия динамични ИП-та има следната опция.
Ако имате 2 компа просот си ги правите с еднакви МАС адреси и при рестарт втория ще получи ново АКТИВНО ИП, заради това че са динамични и ги раздава DHCP сървър. По този начин имате 2 компа с ктивно ИП без да ви трябва рутер smile.gif

Спестявате си пари за рутер и ако са реални ИП-тата на ЕК имате 2 компа с реални ИП-та smile.gif
Яко нали. Самоче колко дълго ще става не се знае.

Имам го само като информация и нямам възможност да го пробвам, но вие можете да пробвате и да видите smile.gif

+Quote Post
the_mouse
коментар Apr 7 2007, 10:52
Коментар #8

.: Using Kubuntu Linux :.

Коментари: 3,960
Регнат: 21-July 05
От: Пловдив

А два компа с едакви макове няма ли да предизвикат конфликт в мрежата?

+Quote Post
**ASTERIX**
коментар Apr 7 2007, 10:58
Коментар #9

Eminem Fan

Цитат(the_mouse @ Apr 7 2007, 11:52) *

Не би трябвало или поне няма да е сериозен конфликт. Имат си различни ИП-та, така че няма да е проблем. Всяка заявка до който и да е сървър ще идва от ИП-то на дадения комп такаче всички услуги би трябвало да си вървят без проблем.

Обаче до колкото разбрах става само с 2 компа, с повече не става wink.gif

+Quote Post
Snow
коментар Apr 7 2007, 11:30
Коментар #10

Нахален многознайко

Група: Деструктори
Коментари: 194
Регнат: 27-May 05

Цитат(**ASTERIX**_89 @ Apr 7 2007, 11:58) *

Не би трябвало или поне няма да е сериозен конфликт. Имат си различни ИП-та, така че няма да е проблем. Всяка заявка до който и да е сървър ще идва от ИП-то на дадения комп такаче всички услуги би трябвало да си вървят без проблем.

Хаха, готин номер. Понеже пакетите се получават и от двата компютъра всеки си избира неговите и си им отговаря.:Май номера изисква хъб или виртуален интерфейс smile.gif Предполагам че страничния ефект е че те не могат да се свържат директно, но това е бял кахър.
Само едно въпросче, ако и двата дърпат нещо, скоростта споделена ли е или и двата дърпат с максималната лимитна скорост?

+Quote Post
**ASTERIX**
коментар Apr 7 2007, 11:33
Коментар #11

Eminem Fan

Цитат(Snow @ Apr 7 2007, 12:30) *
Цитат(**ASTERIX**_89 @ Apr 7 2007, 11:58) *

Хаха, готин номер. Понеже пакетите се получават и от двата компютъра всеки си избира неговите и си им отговаря. Предполагам че страничния ефект е че те не могат да се свържат директно, но това е бях кахър.
Само едно въпросче, ако и двата дърпат нещо, скоростта споделена ли е или и двата дърпат с максималната лимитна скорост?

Нямам си идея за скоростта. Сигурно ще е максималната лимитна скорост, защото DHCP-то е дало 2 ИП-та все едно има 2 абоната wink.gif

+Quote Post
Dinko
коментар Apr 7 2007, 11:57
Коментар #12

Модератор

Група: Модератори
Коментари: 205
Регнат: 19-October 05

И с два не става.Веднага направих тест.

+Quote Post
**ASTERIX**
коментар Apr 7 2007, 12:39
Коментар #13

Eminem Fan

Цитат(dinko @ Apr 7 2007, 12:57) *

Как го направи confused.gif
За целта ти трябва хъб, суич или рутера да работи като такова устройство - просто нещо с което да разклониш кабела дето идва, да може да го включиш в 2 ПЦ-та без да има нищо което да се настройва преди ПЦ-тата.
Едното си работи нали с настройките които е получило, а на другото му слагаш същия мак адрес и трябва DHCP-то да ти даде други ИП - все едно си си реснал твоя комп с оригиналния мак адрес. И понеже дава различни ИП-та (защото са динамични) трябва да се получи 2 работещи компа с различни ИП-та, и понеже са динамични и неможе да се ограничат суичовете да да научават само дадени ИП-та на даден порт трябва и с тях да няма проблем и да си бачка ОК висичко smile.gif

+Quote Post
Dinko
коментар Apr 7 2007, 15:21
Коментар #14

Модератор

Група: Модератори
Коментари: 205
Регнат: 19-October 05

Цитат(**ASTERIX**_89 @ Apr 7 2007, 13:39) *
Цитат(dinko @ Apr 7 2007, 12:57) *

Как го направи confused.gif
За целта ти трябва хъб, суич или рутера да работи като такова устройство - просто нещо с което да разклониш кабела дето идва, да може да го включиш в 2 ПЦ-та без да има нищо което да се настройва преди ПЦ-тата.

Да точно това направих.И май само аз го направих.Ако някой случаино е получил резултат нека се похвали.Не е нещо трудно за изпълнение.Не разбирам какво те учудва.

+Quote Post
never_mind
коментар Apr 8 2007, 21:11
Коментар #15

...the necessary evil...

Коментари: 2,266
Регнат: 6-November 05
От: София

И как очакваш това да работи. 2 компа зад хъб/суич с еднакви макове. И към кой ще праща обратния трафик суича, като и двата са с един и същ МАС. И към двата? Следната ситуация: първото ПС си е взело адрес и си работи. Включваш второто, което е със същия МАС, то праща заявка към dhcpd и къде отива отговора, и на двете PC-та. Предполагам първото, което вече има адрес и не очаква този отговор, ще го игнорира. Но след това, след хъба, трафика се адресира по МАС, нали? Как ще се избегне конфликта тогава. Или хъба ще праща и на двата всичкия трафик, но ПС-то, което няма отворен сокет, който да очаква отговор, ще дропи пакетите. Интересен е ефекта, но не знам дали ще работи, а динко вече казва, че не работи...

+Quote Post
**ASTERIX**
коментар Apr 8 2007, 21:35
Коментар #16

Eminem Fan

Цитат(never_mind @ Apr 8 2007, 22:11) *
И как очакваш това да работи. 2 компа зад хъб/суич с еднакви макове. И към кой ще праща обратния трафик суича, като и двата са с един и същ МАС. И към двата? Следната ситуация: първото ПС си е взело адрес и си работи. Включваш второто, което е със същия МАС, то праща заявка към dhcpd и къде отива отговора, и на двете PC-та. Предполагам първото, което вече има адрес и не очаква този отговор, ще го игнорира. Но след това, след хъба, трафика се адресира по МАС, нали? Как ще се избегне конфликта тогава. Или хъба ще праща и на двата всичкия трафик, но ПС-то, което няма отворен сокет, който да очаква отговор, ще дропи пакетите. Интересен е ефекта, но не знам дали ще работи, а динко вече казва, че не работи...

Така е - явно не работи.
А за това как няма да става объркване - да и двата ще получават пакетите но само този на който съвпадне destination IP ще ги обработи wink.gif
Заради това, че са с еднакви макове малко ще се флууди мрежата, но пък е само от 2 компа и няма да ги бърка, а когато се стигне до Layer 3 и се погледне ИП-то тогава само единия ще го обработи - а и всепак идеята е да стигне пакета до ПЦ-то без рутер. На теория става, ама на практика нещо не се получи mad.gif

+Quote Post
bLex
коментар Apr 14 2007, 10:02
Коментар #17

Редовен Потребител

Коментари: 1,489
Регнат: 9-May 06
От: България

а кви са тия ракове как се използват sad.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Apr 14 2007, 11:12
Коментар #18

Цитат(Cs_GoD @ Apr 14 2007, 11:02) *
а кви са тия ракове как се използват sad.gif

Локалните са минало за жалост, всичко живо мина на торенти, които оцеляха де... wacko.gif

Едит: Което ми напомня че трябва да пообновя темата... tongue.gif Само да се стабилизират нещата! 4.gif

+Quote Post
ludacris
коментар Apr 25 2007, 13:15
Коментар #19

Редовен Потребител

Коментари: 867
Регнат: 15-March 06

Здравейте , неска забелязах че съм отново с ново ип , искам да попитам дали новите ип-та на ггбит са динамични защото вече 4 пъти ми се сменя .... аз доколкото знам не са динамични , но не съм много сигурен smile.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Apr 25 2007, 18:24
Коментар #20

Цитат(ludacris @ Apr 25 2007, 14:15) *
Здравейте , неска забелязах че съм отново с ново ип , искам да попитам дали новите ип-та на ггбит са динамични защото вече 4 пъти ми се сменя .... аз доколкото знам не са динамични , но не съм много сигурен smile.gif

За жалост са динамични, просто по-рядко се сменят и до колкото знам имаше нещо от сорта че ип-то се пази 1 час след изключването от мрежата до колко е вярно вече не знам.

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 14th October 2019 - 04:27