IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Аборти, .......
LiQuIfY
коментар Oct 3 2007, 07:57
Коментар #1

militera fanatik

Група: Потребител +
Коментари: 884
Регнат: 8-July 06
Име: silvestar

Как намирате абортите във наши дни и за какво има толкова много аборти във България и за какво трябва да го допускаме това
Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V   1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
pipelota
коментар Oct 3 2007, 08:01
Коментар #2

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 241
Регнат: 11-December 05
От: Пловдив

Заради ниската сексуална култура на мъжете, които в повечето случаи отказват да ползват презервативи. И заради глупавите и наивни момичета, които им вярват.

+Quote Post
SoARoN
коментар Oct 3 2007, 08:15
Коментар #3

путкопоклонник

Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

Ето ти една интересна статийка, в която е и отговора на твоя въпрос.

Цитат
Българките - европейски шампионки по аборти
26 септември 2007 / News.dir.bg
В България броят на абортите е по-висок отколкото в най-големите европейски държави - през 2005 г. у нас са направени 41 795 аборта, а във Финландия 20 пъти по-малко - само 2268.
Това съобщи доц. Елиан Рачев, председател на Българското дружество по акушерство и гинекология по повод Международния ден на контрацепцията, предаде БГНЕС. Въпреки наличието на лесен достъп до най-съвременните продукти за контрацепция, нивото на информираност и използването на хапчета, които са с най-сигурен и полезен ефект е около 10 пъти по-ниско от средното за Европа, коментира доцентът. В Холандия например 60% от жените използват хапчета като контрацептиви, а в България те са около 4-5%. Тези съвременни хапчета са много по-ефективни и полезни за женското здраве, отколкото първите, създадени преди 50 години, подчерта и гинекологът д-р Георги Коларов. При вътрешно-маточните спирали има проблем, защото те могат да се използват само от раждали жени, а могат да предизвикат и вътрешноматочни инфекции. От днес - Световния ден на контрацепцията - стартира и кампанията "Стани майка, когато си готова" с цел да се използват информирано хапчетата, а не да се правят толкова много аборти, които изключително увреждат женското здраве и могат да лишат жените от възможността да имат свои деца, подчерта д-р Коларов.

+Quote Post
the_mouse
коментар Oct 3 2007, 09:30
Коментар #4

.: Using Kubuntu Linux :.

Група: Администратори
Коментари: 3,960
Регнат: 21-July 05

УаУ, това са големи цифри! ohmy.gif
За съжаление явно нещата опират до сексуалната култура на подрастващите, която очевидно е ниска sad.gif
Против аборта съм от една страна, защото е много инвазивен за женския организъм и фетуса, но пък от друга страна една нежелана бременност може да провали живота на момичето.... sad.gif

+Quote Post
aria
коментар Oct 3 2007, 11:34
Коментар #5

Редовен Потребител

Коментари: 1,371
Регнат: 15-August 07

-

+Quote Post
unvisioble
коментар Oct 3 2007, 11:55
Коментар #6

Глобален Модератор

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06

Цитат(pipelota @ Oct 3 2007, 09:01) *
Заради ниската сексуална култура на мъжете, които в повечето случаи отказват да ползват презервативи. И заради глупавите и наивни момичета, които им вярват.

Не само на мъже, а на хората като цяло - лекомисленото им отношение към секса, т.е. пренебрегването на факта, че сексът е не само удоволствие, но и отговорност.

+Quote Post
adoration_
коментар Oct 3 2007, 13:39
Коментар #7

Your Angel,Your Desire...Your life

Група: Уважавани
Коментари: 1,175
Регнат: 5-November 06
От: В Пловдив и в Неговото Сърце :)

Цитат(aria @ Oct 3 2007, 12:34) *
Цитат(the_mouse @ Oct 3 2007, 09:30) *
За съжаление явно нещата опират до сексуалната култура на подрастващите, която очевидно е ниска sad.gif
Против аборта съм от една страна, защото е много инвазивен за женския организъм и фетуса, но пък от друга страна една нежелана бременност може да провали живота на момичето.... sad.gif

Напълно съм съгласна.При една нежелана бременност момичето трябва да прецени кое е по -доброто - да се изложи на риск с аборта или да риди детето.Познавам едно момиче,което избра да роди и сега си гледа детето.Такъв е животът wink.gif

Цитат(unvisioble @ Oct 3 2007, 12:55) *

Не само на мъже, а на хората като цяло - лекомисленото им отношение към секса, т.е. пренебрегването на факта, че сексът е не само удоволствие, но и отговорност.

Ето това е моето мнение smile.gif

+Quote Post
Memoria on Rails
коментар Oct 3 2007, 14:27
Коментар #8

Потребител

Коментари: 365
Регнат: 18-November 06
От: София

Истина е, че в България на хапчетата се гледа много скептично, а положителния резултат от тях не е само предпазването от нежелана бременност.
В момента произвеждат хапчета с невероятно нисък хормонален състав, които се възприемат доста добре от организма на жените и дори на млади момичета.
Пия такъв тип контрацептиви от 3 години и нямам никакви забележки, напротив, болките при цикъл изчезнаха напълно, идва ми като по часовник, тена на кожата ми се избистри и НЕ напълнях smile.gif. Но най-голямото предимство според мен на хапчетата след предпазването от нежелана бременност, е че си изграждаш навик да посещаваш редовно гинеколог за профилактични прегледи.

Според мен е важно всеки сам да си прецени как да се предпазва/предпазва приятелката си от нежелана бременност, защото аборта не само, че влияе на младия женски организъм физически, а оставя и дълбока психологическа следа.

Този коментар е бил редактиран от Memoria на Oct 3 2007, 14:45

+Quote Post
LiQuIfY
коментар Oct 3 2007, 15:12
Коментар #9

militera fanatik

Цитат(unvisioble @ Oct 3 2007, 12:55) *

И аз щях да напиша абсолютно същото unvisioble ти ми взе думата от устата и pipelota не че се правя на много чел и такива работи но презерватива не е на 100% сигурен но и понякога самата жена не иска да се слага такова нещо така че не сме само ние виновни .А и вие трябва за профилактика да пиете нещо .

+Quote Post
fresh_girl
коментар Oct 3 2007, 15:43
Коментар #10

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 417
Регнат: 11-April 06
От: Tree Hill

защото с годините се увеличава броя на момичетата,които го правят без да се пазят и то прекалено малки и после си блъскат главата..кво да правят
против абортите съм..ако не си мислил,трябва да си понесеш последствията,никой няма право да отнема живот дори и на неродено дете

+Quote Post
club135
коментар Oct 3 2007, 15:50
Коментар #11

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06

Цитат(fresh_girl @ Oct 3 2007, 16:43) *
защото с годините се увеличава броя на момичетата,които го правят без да се пазят и то прекалено малки и после си блъскат главата..кво да правят
против абортите съм..ако не си мислил,трябва да си понесеш последствията,никой няма право да отнема живот дори и на неродено дете

Ако догодина забременееш, ще го запазиш ли? Мисля, че не.
За предпазването съм съгласен, но сме хора и правим грешки. Все пак вината не е само наша, а и на нашите родители, както и на обществото ни. Това, че сексуалната култура е ниска означава, че на много малко хора им е рязаснено за какво става въпрос. То няма да дойде от въздуха - или ти казват кое какво е, или го разбираш сам... по трудния начин.

+Quote Post
LiQuIfY
коментар Oct 3 2007, 15:57
Коментар #12

militera fanatik

Цитат(fresh_girl @ Oct 3 2007, 16:43) *

Права си за абортите и аз съм на това мнение
А за увеличаване на момичетата ,които го правят и то на малка възраст чел съм психологически извадки че това става защото във наши дни живота е твърде забързан .А и заради слабата сексуална култура на хората и не мърливост да използват средства да се предпазват .

+Quote Post
SoARoN
коментар Oct 3 2007, 16:25
Коментар #13

путкопоклонник

абе ей - риск винаги има, освен при пълно въздържание. в крайна сметка лошо ли е да забременееш? не и на 14 години но помисли ти на 14 изобщо не трябва да се занимаваш със секс така, че ако сгафиш си носиш последствията. колко много двойки има по света, които посещават маса клиники само и само да могат да имат дете а тук го изкарвате това едва ли не като проклятие...

+Quote Post
the_mouse
коментар Oct 3 2007, 16:28
Коментар #14

Не е проклятие, напротив много хубаво нещо е, но както сам каза на 14 години е повратна точка в живота на едно момиче...

+Quote Post
SoARoN
коментар Oct 3 2007, 16:33
Коментар #15

путкопоклонник

Цитат(the_mouse @ Oct 3 2007, 17:28) *
Не е проклятие, напротив много хубаво нещо е, но както сам каза на 14 години е повратна точка в живота на едно момиче...

да но и както казах на 14 не трябва да се занимават със секс нали? нека пораснат да могат да поемат отговорност и тогава да започват.

+Quote Post
LiQuIfY
коментар Oct 4 2007, 09:05
Коментар #16

militera fanatik

Цитат(SoARoN @ Oct 3 2007, 17:33) *

да но и както казах на 14 не трябва да се занимават със секс нали? нека пораснат да могат да поемат отговорност и тогава да започват.

А бе SoARoN във наши дни децата бързо растат има по зле момичета от 14 г. които правят секс и лично аз съм виждал такива хлапета и гледката е покъртителна . А друг е въпроса че много малки момичета които са 7-8 клас се обличат и изглеждат като
К***И .

+Quote Post
the_mouse
коментар Oct 4 2007, 10:04
Коментар #17

Абсолютно, а това зависи от това как родителите възпитават възпитанието децата си - не да ги правят монахини, ами поне елементарни задръжки...

+Quote Post
club135
коментар Oct 4 2007, 10:06
Коментар #18

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06

Цитат(SoARoN @ Oct 3 2007, 17:25) *
...риск винаги има, освен при пълно въздържание.

Дори и тогава има риск...

+Quote Post
unvisioble
коментар Oct 4 2007, 10:19
Коментар #19

Глобален Модератор

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06

Бременността на 14-годишна възраст е повратна точка в живота не само на момичето, но и НА МОМЧЕТО. Отговорността за нея (бремеността) не е едностранна. Фактът, че жените са онези, които зачеват, не освобождава мъжете от отговорността за случилото се.

+Quote Post
aria
коментар Oct 4 2007, 10:27
Коментар #20

Редовен Потребител

Коментари: 1,371
Регнат: 15-August 07

-

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 22nd November 2019 - 15:07