IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> A little bit of wisdom
A little bit of wisdom
Въпрос на седмицата 2 (23-30.08)
Защо така се получава, че уж обичаш някого истински, а едновременно с това може да си привлечен и от друг? [ 7 ] ** [17.07%]
Бягството от проблемите не е по-лесния път,защо избираме все него ? [ 13 ] ** [31.71%]
Как хората определят, че някой е сексуално извратен? И какво е норма, и какво е отклонение? [ 5 ] ** [12.20%]
Какво е изневярата? Защо изневеряваме? [ 3 ] ** [7.32%]
Кой път да изберем - дългия, но сигурен или късия, но рискован? [ 13 ] ** [31.71%]
Въпрос на седмицата 3 (31-06.09)
Защо мързелът играе такава важна част от живота ни и защо ние хората не можем да се преборим с тази страшна болест ? [ 16 ] ** [39.02%]
Защо говориш за себе си в трето лице, раздвоение на личността, някаква друга душевна болест? [ 6 ] ** [14.63%]
Какво ще кажеш за фразичката "Don't talk to strangers" - или на български "Не разговаряй с непознати"? [ 6 ] ** [14.63%]
Защо Странник и съществуваш ли отделно от хората, които надяват маската и говорят от твое име? [ 5 ] ** [12.20%]
Странник ли си или Непознат ? [ 8 ] ** [19.51%]
Общо гласове: 41
Гостите не могат да гласуват 
Stranger
коментар Aug 11 2007, 20:03
Коментар #1

·٠•●mentor●•٠·

Група: Уважавани
Коментари: 19
Регнат: 11-August 07

Привет
Ето го и мястото, където да задавате въпросите, касаещи дългия човешки път,
или нещо простичко.
Мястото, в което задавате въпросите си.
Аз отговарям.
За да получите отговор, задължително се обръщайте към мен с "dear Stranger", "Скъпи страннико" и разновидности

Повече информация: http://free.hit.bg/stranger/Ggbit.info.txt

Ако желаете да зададете въпрос анонимно, можете да използвате следния акаунт:

username:
Анонимко Анонимов
password: Анонимко Анонимов

===============================

След много оспорвано гласуване между въпросите на Баба Вихронрав (55%) и Крадец на Рози (45%). Първият въпрос на седмицата е:

1. Какво би направил, ако светът беше твой за 24 часа?
Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V  < 1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (20 - 39)
The Shaman
коментар Aug 22 2007, 23:41
Коментар #21

S.t.a.l.k.e.r.

Група: Потребител +
Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Приятелю,бягството от проблемите не е по-лесния път,защо избираме все него ?

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 23 2007, 10:57
Коментар #22

·٠•●mentor●•٠·

Ех, The Shaman, та ние сме най-обикновени хора...Нали знаеш, че в собствените си очи сме и добри, и великодушни, и справедливи - все качества, достойни за възхищение. Сблъскването с проблемите вади наяве ония ни недотам лицеприятни черти, които винаги искаме да смятаме, че другите притежават, а ние не. smile.gif Спомняш си, нали, оная прекрасна книга "Приказка без край", в която най-голямото изпитание беше да се изправиш пред Огледалото на истината и да видиш собственото си истинско лице. Колцина са тия от нас, които биха имали смелостта и достойнството да го понесат?
А и решаването на всеки един проблем изисква сблъсък, разваляне на взаимоотношения, отстояване на позиции. Колко по-лесно е просто да се направим, че това не ни засяга.
До онзи момент, в който сме принудени да осъзнаем, че сме Воини на светлината. Тогава спираме.  Обръщаме се назад...и се усмихваме. И в тая ни усмивка е събрана цялата сила на света.smile.gif
Защото сърцето ни е чисто, а Справедливата битка е пред нас. И тогава побеждаваме.

+Quote Post
Connect
коментар Aug 23 2007, 11:33
Коментар #23

Трейдър

Група: Глобален Модер
Коментари: 944
Регнат: 26-April 05
От: Пловдив

Цитат
Прескъпи Stranger,

Kakво е любовта?

Крадец, не съм ти видял въпроса...Отговорът е следният:
Себеуважението към себе си го умножаваш по 3.14, коренуваш полученото и след което получаваш същото с положителен знак, разделено на 22/7 и повдигнато на квадрат , преминало през две диференциални уравнения и един определен интеграл.Елементарно!

+Quote Post
unvisioble
коментар Aug 23 2007, 22:17
Коментар #24

Глобален Модератор

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06

Цитат(Connect @ Aug 23 2007, 12:33) *
Цитат
Прескъпи Stranger,

Kakво е любовта?

Крадец, не съм ти видял въпроса...Отговорът е следният:
Себеуважението към себе си го умножаваш по 3.14, коренуваш полученото и след което получаваш същото с положителен знак, разделено на 22/7 и повдигнато на квадрат , преминало през две диференциални уравнения и един определен интеграл.Елементарно!

Мдааа... от Любовта по-просто нещо - здраве му кажи... biggrin2.gif

Аз пък искам да питам как става тая работа: Уж обичаш някого истински, пък понякога се случва да си привлечен и от друг?!

П.П. Сега обърнах внмание, че липсва обръщението ми към Stranger... та да се застраховам за 100% отговор:

Скъпи Stranger,
защо така се получава, че уж обичаш някого истински, а едновременно с това може да си привлечен и от друг?

+Quote Post
TheUnknown
коментар Aug 24 2007, 01:08
Коментар #25

Dark Phoenix

Коментари: 711
Регнат: 22-August 06

Dear Stranger,

I'm writing you for an advice! If you have 2 ways to climb a mountain - a short one which is really dangerous and you can fall down and hurt yourself or the long one that is so long that you will get tired and maybe you will get lost - which one will you choose?

P.S I couldn't start with Dear Stranger and continue in Bulgarian tongue.gif

+Quote Post
Whip
коментар Aug 24 2007, 02:27
Коментар #26

fabulous

Коментари: 336
Регнат: 24-February 07

Dear Stranger,

Не знам дали си чувал мисълта, че „Единственото ненормално сексуално поведение е липсата на такова”. Ако трябва да съдим само по биологичната необходимост, то единствено вагиналния секс е „правилен”, а всичко друго е извън норма. Извращението от времето на дядовците ни – „свирка” вече се счита за нормално от всички. Как хората определят, че някой е сексуално извратен? И какво е норма, и какво е отклонение?
Не ме разбирайте погрешно, самата аз смятам педофилията, зоофилията, некрофилията и всякакви други думи завършващи на -филия свързани със сексуален акт за извратени.

П.П.На тези, на които им идва в повече моя скандален въпрос - мисионерската и чаршафа до брадичката wink.gif

+Quote Post
DreBuS
коментар Aug 28 2007, 18:55
Коментар #27

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 51
Регнат: 31-March 07
От: Густо, майна, Филибето! :)

Велика тема! Поздрави към ъкипа на GGbit.info и на хората, поддържащи я! worthy.gif

Скъпи страннико, знам, че въпросът ми е много общо зададен, а отговора - строго индивидуален, но какво е изнервярата?
Нали обичаш някого? Нали си готов/а да му/й се отдадеш? Защо тогава отиваш при друг/а? Дали, защото той/тя не ти е дал/а това, от което имаш нужда?... wacko.gif

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 29 2007, 00:19
Коментар #28

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(unvisioble @ Aug 23 2007, 23:17) *
Аз пък искам да питам как става тая работа: Уж обичаш някого истински, пък понякога се случва да си привлечен и от друг?!

П.П. Сега обърнах внмание, че липсва обръщението ми към Stranger... та да се застраховам за 100% отговор:

Скъпи Stranger,
защо така се получава, че уж обичаш някого истински, а едновременно с това може да си привлечен и от друг?

Здравей, unvisioble. Stranger те приветства и ти благодари за прекрасния въпрос.
Stranger ще се опита да отговори на него по един по-различен начин, математически привкус.
Нека да си представим идеалния човек, човека, когото искаме да обичаме, да ни обича, да сме заедно.
Веднага в главата ни изникват условията, изискванията, на които трябва да отговаря той, за да бъде такъв. Създаваме си един списък с качествата, които той притежава. Нека за улеснение качествата бъдат числата от 1 до 10. 10 е идеалният човек. Разбира се, както всички знаем, идеални хора няма. И все пак, ако срещнеш човек, който притежава 1,2,3,6,8,9,10 от така наречения списък, той несъмнено ще подбуди твоя интерес и липсващите числа (качества) ще се превърнат или в компромис, или ще бъдат заменени от друго число, което ще откриеш в човека и което ще те впечатли. Представи си сега след известно време срещаш човек, у когото виждаш 2,3,4,5,7,9,10 . Няма начин у него да не видиш онези неща, които липсват у другия и да усетиш онова сладко гъделичкане, което те кара да искаш да разгледаш по-добре липсващите числа от единия в другия. И е напълно естествено. За съжаление няма как да комбинираме двамата в един. Тогава се налага да преценим без кое от списъка не можем да живеем и да изберем онзи, който го притежава.
Спoред Stranger съвсем не е ненормално или погрешно да обичаш някого истински и да усещаш привличане към другиго, защото в стремежа си да получим най-доброто за себе си, вътрешният ни радар остава винаги включен и когато засече нещо, което на пръв поглед си заслужава, алармира. Но дали си струва повече е въпрос на личен избор и предпочитания.

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 29 2007, 01:04
Коментар #29

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Whip @ Aug 24 2007, 03:27) *
Dear Stranger,

Не знам дали си чувал мисълта, че „Единственото ненормално сексуално поведение е липсата на такова". Ако трябва да съдим само по биологичната необходимост, то единствено вагиналния секс е „правилен", а всичко друго е извън норма. Извращението от времето на дядовците ни – „свирка" вече се счита за нормално от всички. Как хората определят, че някой е сексуално извратен? И какво е норма, и какво е отклонение?
Не ме разбирайте погрешно, самата аз смятам педофилията, зоофилията, некрофилията и всякакви други думи завършващи на -филия свързани със сексуален акт за извратени.

Здравей, Whip,

Stranger
те приветства и поздравява за въпроса.
Stranger e доволен, че за да ти отговори, ще се позове на така уважаваната от него наука - правото.
Понятието норма именно там се използва с най-широко приложение и с най-значимо такова. Stranger е наясно, че между понятията обществена норма и правна такава съществува различие, но в процеса на отговора ще изясни, че едната е имитация на другата, но имитациите, както на всичкини е ясно са донякъде нежелани и неценни спрямо оригинала.

Нека цитираме определението за правна норма:

Цитат
Правната норма е създадено и обезпечавано от държавата правно предписание от общ характер, правило за поведение на правните субекти. Тя е съвкупност от юридически права и задължения, регулиращи поведението на адресатите и отношенията между тях.

Нека сега го отървем от правните термини:

Цитат
Норма е създадено от обществото предписание от общ характер, правило за поведение на субектите. Тя е съвкупност от права и задължения, регулиращи поведението на адресатите и отношенията между тях.

Оказва се, че обществена норма и правна норма са едно и също нещо (на пръв поглед) само че в единия случай нормата е обезпечена със закон и неспазването и води до санкция, а в другия неспазването й води до сърцебиенето на Леля Пенка от съседния апартамент (прости цветущото изразяване на Stranger). И точно тук е и голямата разлика, щом самият закон, който е обмислян, премислян, преправян и усъвършенстван години наред не е определил (ще използвам твоя пример) свирката, тройката, оргията, секса, включващ камшици и всякакви видове атрибути (които са законни и които няма да доведат до нарушение в правната норма), отпада всякакво количествено измеримо влияние на обществената такава. В резюме Stranger се опитва да изрази мнението, че сексуалният живот на всекиго касае пряко нормите тогава и само тогава, когато ги нарушава, но ако те са правни такива, ако съществуват в конституцията - това е отклонението. Мнението на Stranger не цели да убеди, че обществената норма е нещо ненужно, а само да припомни, че не бива човекът (съставката на обществото) да се страхува от нещо, което той решава дали да създаде, или разруши, от нещо, над което той притежава контрола.

За примера, който си споменала с "-филиите" най-яркият - педофилията е ясно отразена в закона като нарушение и извращение и съответно подлежи на санкция (ето го отклонението) .
В заключение Stranger ще каже, че окачествяването на дадено поведение или действие от страна на едни субекти към друг/и в никакъв случай не трябва да бъде считано и бъркано с нормата в чистия й вид и не бива да се позволява тя да влияе върху живота ни.

Stranger
ще припомни, че основната цел на правото в чист вид е: "Да живеем приятно, без да пречим на другите да живеят приятно." А правото създава нормите, нелогично е точно те да пречат на приятното ни съществуване.

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 30 2007, 22:30
Коментар #30

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Dark Phoenix @ Aug 24 2007, 02:08) *
Dear Stranger,

I'm writing you for an advice! If you have 2 ways to climb a mountain - a short one which is really dangerous and you can fall down and hurt yourself or the long one that is so long that you will get tired and maybe you will get lost - which one will you choose?

P.S I couldn't start with Dear Stranger and continue in Bulgarian tongue.gif

Цитат
Скъпи Страннико,
Пиша ти, за да поискам съвет.Ако имаш 2 начина, по които можеш да изкачиш планината - кратък, който е наистина опасен и е възможно да паднеш и да се нараниш и дълъг, който обаче е твърде дълъг и може да се измориш и изгубиш, докато се движиш по него - кой би избрал?
P.S Нямаше как да продължа на български след като започнах с Dear Stranger

Мило момче,
въпросът ти ми хареса! Оставяйки настрана (за сега) начина, по който си го написал, няма как да не отбележа, че си навлезнал твърде дълбоко в територията на абстракцията. И макар че разбирам красотата и необходимостта от подобна формулировка, се изкушавам да ти отговоря с: "Наеми си самолет и скочи с парашут на билото на планината." Но тъй като този отговор не би ти помогнал, ще се въздържа от него.
Няма значение кой е пътят. smile.gif И двата си носят рисковете, и двата водят (евентуално) до желаната цел. Но то е като в живота - всеки избор носи и позитивите и негативите. И за всеки избор рано или късно се заплаща, а твърде често - се съжалява. wink.gif
Бавното и постепено придвижване напред те опазва от рисковете на бързо взетите решения и непознатите територии, но светлинката в края на тунела съществува единствено и само във въображението ти, а там не може да оцелее за дълго.
Лично аз бих избрал краткия път. Защото не обичам да чакам, харесвам рисковете и динамиката и ако целта е грешна, се разбира скоро, преди да съм пропилял твърде много време в преследване на неща, които е възможно да не искам, след като веднъж получа.
Но все пак - всеки избор зависи твърде много от характера на човека. А и мечтаната цел на билото - в по-голямата част от случаите - се оказва добре прикрита илюзия.

P.S В този форум се пише на български език! Това е първият и последен въпрос, написан не според правилата, на който Stranger отговаря.

+Quote Post
TheUnknown
коментар Aug 31 2007, 10:31
Коментар #31

Dark Phoenix

Коментари: 711
Регнат: 22-August 06

Благодаря за отговора и компромиса rolleyes.gif

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 31 2007, 11:31
Коментар #32

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(DreBuS @ Aug 28 2007, 19:55) *
Велика тема! Поздрави към ъкипа на GGbit.info и на хората, поддържащи я! worthy.gif

Скъпи страннико, знам, че въпросът ми е много общо зададен, а отговора - строго индивидуален, но какво е изнервярата?
Нали обичаш някого? Нали си готов/а да му/й се отдадеш? Защо тогава отиваш при друг/а? Дали, защото той/тя не ти е дал/а това, от което имаш нужда?... wacko.gif

Здравей, DreBuS!

Stranger ти благодари за милите думи, казани за него и хората, които го поддържат, и се радва, че идеята му се харесва. smile.gif
Въпреки че темата за изневярата вече е коментирана в предишен пост № 28, а и в самия раздел Душевни връзки има обширна тема за нея, Stranger ще се опита да ти отговори, без да повтаря предишните мнения.
Предполагам ще се съгласиш с мен, че под лустрото на цивилизацията, ние си оставаме онова, което природата е заложила в нас. А природата е жестока и там важи правилото за естествения подбор. Виж животните - търси се най-добрият партньор, за да оцелее поколението.
Понякога ние се "хващаме" в капана, който ни е заложен - търсим по-доброто ( колкото и условно да е това). Струва ми се, че това става дори не на съзнателно ниво. Но природата е само дотук. После вече остава нашата личност, която избира дали, как и докъде да стигне. А какви са последиците от изневярата мисля, че е ясно.

+Quote Post
devon
коментар Aug 31 2007, 22:32
Коментар #33

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 236
Регнат: 7-October 06

Dear Stranger

Искам да те попитам защо мързелът играе такава важна част от живота ни и защо ние хората неможем да се преборим с тази страшна болест и по този начин проваляме цялостното си съществуване въпреки че го осъзнаваме.

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Aug 31 2007, 22:33
Коментар #34

The misery, the pain...

Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

Прескъпи Stranger,
Защо говориш за себе си в трето лице, раздвоение на личността, някаква друга душевна болест?

+Quote Post
nyuu
коментар Aug 31 2007, 22:40
Коментар #35

лошава одзверяла развратителка

Коментари: 259
Регнат: 13-May 07
От: Враца

Dear Stranger,

какво ще кажеш за фразичката "Don't talk to strangers" - или на български "Не разговаряй с непознати"? wacko.gif

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 31 2007, 23:03
Коментар #36

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(devon @ Aug 31 2007, 23:32) *
Dear Stranger

Искам да те попитам защо мързелът играе такава важна част от живота ни и защо ние хората неможем да се преборим с тази страшна болест и по този начин проваляме цялостното си съществуване въпреки че го осъзнаваме.

Привет, devon.
Нека карам по същество, относно хубавия ти въпрос.
Едва ли проваляме цялостното си съществуване заради мързела. По-скоро се проваляме заради инат, лицемерие, лъжа, измама, недоизказани думи... Приказката, че "трудът краси човека" е измислена, за да може масата да бъде контролирана. Просто мързелът е нещо приятно и е хубаво от време на време да му се отдадем. Мързелът (леността) е един от седемте смъртни гряха и едва ли има човек, който не му се е отдавал. Това означава, че един ден всички ще се пържим в големия казан.

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 31 2007, 23:18
Коментар #37

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Крадец на рози @ Aug 31 2007, 23:33) *
Прескъпи Stranger,
Защо говориш за себе си в трето лице, раздвоение на личността, някаква друга душевна болест?

Още по - прескъпи Крадльо,
Ела ми го кажи в очите!

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 31 2007, 23:40
Коментар #38

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(nyuu @ Aug 31 2007, 23:40) *
Dear Stranger,

какво ще кажеш за фразичката "Don't talk to strangers" - или на български "Не разговаряй с непознати"? wacko.gif

Драга, nyuu,
Stranger е поласкан, че въпреки фразичката си се престрашила да говориш с него. В самата забрана има нещо сладко и изкушаващо, не мислиш ли... Поднесена по този начин ни кара да направим точно обратното. Нима всички ние не сме привлечени от тайното, неизвестното, мистичното. Статистиката сочи, че най-голямата сексуална фантазия на жените е сeкс с непознат. Нима вечер в леглото не мечтаеш тайно за мен, питайки се: „кой ли е той, как изглежда”...

Вечно твой Stranger!

+Quote Post
Adazaar
коментар Sep 6 2007, 16:35
Коментар #39

RetnuHLuoS

Група: Потребители
Коментари: 43
Регнат: 25-August 06
От: Стара Загора/София
Име: Borislav

Защо Странник? Да не би нашата реалност да ти е непривична и дребните дрязги и проблеми на хората да са ти чужди и далечни (дали, отговаряйки на въпросите ни, ти не правиш вивисекция на човешкото съзнание)? Или може би, неспособен да имаш свой собствен дом, се носиш по течението от място на място винаги различен и непасващ. Бягаш ли, подобно на Strider, от нещо или, гонейки някаква далечна цел, си неспособен да станеш част от Тук и Сега? И дали не си странник за самия себе си, О Чужденецо? Цялото повече ли е от съставните си части и съществуваш ли ти отделно от хората, които надяват маската и говорят от твое име?
И ако, Страннико, тези въпроси са ти твърде странни, можеш и да ги подминеш - никой не би те съдил.

+Quote Post
The Shaman
коментар Sep 6 2007, 17:23
Коментар #40

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Воден от поста на @Black Hole,ще задам и своя въпрос.Странник ли си или Непознат ?

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 22nd September 2019 - 23:29