IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> A little bit of wisdom
A little bit of wisdom
Въпрос на седмицата 2 (23-30.08)
Защо така се получава, че уж обичаш някого истински, а едновременно с това може да си привлечен и от друг? [ 7 ] ** [17.07%]
Бягството от проблемите не е по-лесния път,защо избираме все него ? [ 13 ] ** [31.71%]
Как хората определят, че някой е сексуално извратен? И какво е норма, и какво е отклонение? [ 5 ] ** [12.20%]
Какво е изневярата? Защо изневеряваме? [ 3 ] ** [7.32%]
Кой път да изберем - дългия, но сигурен или късия, но рискован? [ 13 ] ** [31.71%]
Въпрос на седмицата 3 (31-06.09)
Защо мързелът играе такава важна част от живота ни и защо ние хората не можем да се преборим с тази страшна болест ? [ 16 ] ** [39.02%]
Защо говориш за себе си в трето лице, раздвоение на личността, някаква друга душевна болест? [ 6 ] ** [14.63%]
Какво ще кажеш за фразичката "Don't talk to strangers" - или на български "Не разговаряй с непознати"? [ 6 ] ** [14.63%]
Защо Странник и съществуваш ли отделно от хората, които надяват маската и говорят от твое име? [ 5 ] ** [12.20%]
Странник ли си или Непознат ? [ 8 ] ** [19.51%]
Общо гласове: 41
Гостите не могат да гласуват 
Stranger
коментар Aug 11 2007, 20:03
Коментар #1

·٠•●mentor●•٠·

Група: Уважавани
Коментари: 19
Регнат: 11-August 07

Привет
Ето го и мястото, където да задавате въпросите, касаещи дългия човешки път,
или нещо простичко.
Мястото, в което задавате въпросите си.
Аз отговарям.
За да получите отговор, задължително се обръщайте към мен с "dear Stranger", "Скъпи страннико" и разновидности

Повече информация: http://free.hit.bg/stranger/Ggbit.info.txt

Ако желаете да зададете въпрос анонимно, можете да използвате следния акаунт:

username:
Анонимко Анонимов
password: Анонимко Анонимов

===============================

След много оспорвано гласуване между въпросите на Баба Вихронрав (55%) и Крадец на Рози (45%). Първият въпрос на седмицата е:

1. Какво би направил, ако светът беше твой за 24 часа?
Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V   1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
4i4iba
коментар Aug 12 2007, 21:47
Коментар #2

Until thug music

Група: Потребител +
Коментари: 1,265
Регнат: 20-July 05
От: Радецки 11,апартамент 16

Dear Stranger,

Кукери на пост, главите веднага крия и ВЪПРОС
Винаги съм се питам защо хората се правят на такива каквито не са.

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 12 2007, 22:28
Коментар #3

·٠•●mentor●•٠·

Идея № 1

Много общо задаваш въпроса си! Пластичната операция ни прави такива, каквито не сме! Дрехите ни правят такива, каквито не сме! Хората си създават кумири и им подражават... Това също ги прави такива, каквито не са! Това, че даден човек не се харесва, го подтиква да бъде такъв, какъвто не е. Предразсъдъците, стремежът за успех, успехът на другите, нашите загуби, ЛЮБОВТА, омразата, живота... Всичко това ни кара да сме такива, каквито не сме... А дали някой може да каже какви сме всъщност ?! Харесвайте се, такива, каквито сте! Животът е кратък, за да играем нечия чужда роля .

п.п. Само съвети...не сме лекари все пак...С най-добри чувства и поздрави.

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Aug 13 2007, 02:04
Коментар #4

The misery, the pain...

Група: Редовни
Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

Прескъпи Stranger,

Kakво е любовта?

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 13 2007, 16:54
Коментар #5

·٠•●mentor●•٠·

Здравей...Ще си позволя да използвам думи на велики хора, за да дам образ на това, което търсиш...

Да обичаш - значи да изпитваш болка, и ако телата се свързват чрез насладата, душите се свързват чрез болката.
Любовта е всичко, което имаме — единственият начин да си помогнем един на друг
Любовта е дете на илюзията и същевременно майка на разочарованието.
Любовта е неистовото желание да бъдеш неистово желан.
Ангелите я наричат небесна радост, дяволите я наричат адска мъка, хората я наричат Любов.

Ако трябва да го опиша аз...Не знам...Любовта е всичко, любовта е и нищо.Тя е животът и всичко около нас...Любовта е болка, болката е живот...Да обичаш:значи да си жив...

Не мога разбира се да бъда по-изчерпателен от всички хора http://ggbit.info/forum/index.php?showtopic=1535 smile.gif

+Quote Post
Alvisun
коментар Aug 13 2007, 19:27
Коментар #6

Пич

Коментари: 524
Регнат: 25-February 07
От: Елвандар

Успяващите любовта..............,
защото се страхуват от.............
Разумните не могат да............... -
обичат само.................

Във себе си не вярваш ли,
ще срещнеш...............
Във любовта не вярваш ли,
ще срещнеш................
За туй за всяко нещо в този свят,
се иска много...........

Ти, скъпи страннико, smile.gif как би довършил тези стихове smile.gif

ПП Благодаря на крадеца за напомнянето smile.gif

Този коментар е бил редактиран от Alvisun на Aug 13 2007, 19:43

+Quote Post
Bellatrix
коментар Aug 14 2007, 05:00
Коментар #7

Професионален Безделник

Коментари: 621
Регнат: 23-October 05
От: Пловдив

Precious, Dear, Perfect Stranger,
Какъв е великият смисъл от постоянния кръговрат на живота? Защо според теб се раждаме, живеем и умираме? Има ли някаква цел или изобщо логика? Защо добрите хора си отиват рано, а "гадовете" оцеляват ( въпреки че имам някаква, моя си теория, реших, че ми е интересно и твоето мнение )
Надявам се, че нямаш против това, че задавам малко по-обширен въпрос rolleyes.gif

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 14 2007, 06:53
Коментар #8

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Alvisun @ Aug 13 2007, 20:27) *

Драга Alvusin,

Не предполагах, че съм дал повод да смяташ, че бих могъл да творя стихове. За всичко има пръв път, разбира се.

Успяващите любовта презират,
защото се страхуват от съдбата
Разумните не могат да презират -
обичат само самотата.

ще срещнеш страх
ще срещнеш самота
се иска много светлина

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 14 2007, 06:55
Коментар #9

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Bellatrix @ Aug 14 2007, 06:00) *
Какъв е великият смисъл от постоянния кръговрат на живота? Защо според теб се раждаме, живеем и умираме? Има ли някаква цел или изобщо логика? Защо добрите хора си отиват рано, а "гадовете" оцеляват ( въпреки че имам някаква, моя си теория, реших, че ми е интересно и твоето мнение )
Надявам се, че нямаш против това, че задавам малко по-обширен въпрос rolleyes.gif

Скъпа Bellatrix,
Въпросът ти всъщност са три въпроса, при оплакване едва ли ще ми платят повече, за това на драго сърце ще отговоря и на трите, но не в същия ред.

Вземи за пример лястовиците, те строят гнезда от глина и кал, хранят се с насекоми, отглеждат малките си. Цял живот усърдие за да отгледат потомството си и да продължат рода си. Не ти ли напомня за нещо? Сега вземи за пример кукувиците. Те са "гадини", ти си умно момиче и предполагам знаеш защо така ги класифицирам. Гадина ли е този, който дойде и отгледа децата си в твоята къща, която си поддържал, крепил, градил години? Ядат гъсеници, които другите птици отбягват. Това е прост пример от природата, който отговаря на въпроса ти.

+Quote Post
Alvisun
коментар Aug 14 2007, 06:59
Коментар #10

Пич

Коментари: 524
Регнат: 25-February 07
От: Елвандар

Цитат(Stranger @ Aug 14 2007, 07:53) *
Цитат(Alvisun @ Aug 13 2007, 20:27) *

Драга Alvusin,

Не предполагах, че съм дал повод да смяташ, че бих могъл да творя стихове. За всичко има пръв път, разбира се.

Успяващите любовта презират,
защото се страхуват от съдбата
Разумните не могат да презират -
обичат само самотата.

ще срещнеш страх
ще срещнеш самота
се иска много светлина

Дали бихме могли да проверим твоите и моите твърдения, meine werte Stranger smile.gif

Успяващите любовта отричат,
защото се страхуват от заблуди
Разумните не могат да обичат -
обичат само лудите.

ще срещнеш изневяра.
ще срещнеш изневяра
се иска много вяра.

+Quote Post
lemmy
коментар Aug 14 2007, 11:38
Коментар #11

sun-eyed girl

Коментари: 2,943
Регнат: 12-July 06
Име: jaya supertramp

Скъпи старннико,

Бих искала да ми обясниш за приятелството, какво означава то, в какво се изразява, как го разпознаваш, избираш ли си го или то те избира... как да го защитиш, когато любовта го застраши, как да избереш...??

Попринцип си мисля, че знам отговорите на всички тези въпроси, но никога не съм виждала всички тях на едно място...свързани разумно... надявам се да ми помогнеш...

+Quote Post
Connect
коментар Aug 14 2007, 12:33
Коментар #12

Трейдър

Група: Глобален Модер
Коментари: 944
Регнат: 26-April 05

Скъпи страннико виден, wink.gif

Когато си гениален как и кога го разбираш?
Само питам...

+Quote Post
Shades
коментар Aug 15 2007, 15:39
Коментар #13

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 228
Регнат: 9-June 06

Уважаеми Страннико,

позволи ми да задам своя въпрос, който макар и прост вероятно е измъчил много човешки глави. Докога любовта си заслужава? Или в частност, докога си заслужава да обичаш някого, осъзнавайки, че може би никога повече няма да получиш отговор на чувствата си? И като трета част на въпроса, която задължително произлиза след първите две - зависи ли любовта ни към човека отсреща от времето?

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 15 2007, 23:46
Коментар #14

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Connect @ Aug 14 2007, 13:33) *
Скъпи страннико виден, wink.gif

Когато си гениален как и кога го разбираш?
Само питам...

Задавайки този въпрос, допускаш че вътре - някъде в теб, лежи гений. Няма формула... Гениите се раждат гении и се доусъвършенстват... Как лудият разбира, че е луд?

п.п.А аз...Далече съм от гениалността,но се старая...

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 15 2007, 23:50
Коментар #15

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Bucky... @ Aug 14 2007, 12:38) *
Скъпи старннико,

Бих искала да ми обясниш за приятелството, какво означава то, в какво се изразява, как го разпознаваш, избираш ли си го или то те избира... как да го защитиш, когато любовта го застраши, как да избереш...??

По принцип си мисля, че знам отговорите на всички тези въпроси, но никога не съм виждала всички тях на едно място...свързани разумно... надявам се да ми помогнеш...

Здравей, Скъпа... Приятелите не се избират, а и не се купуват... Приятелството е риск, саможертва, разочарование... Приятел ти е онзи човек, с когото можеш да се смееш, да плачеш или нищо да не правиш и да се чувстваш божествено. Любовта рядко върви ръка за ръка с приятелството, но е по-силна...Изборът е само твой. А лекарство за спасението му няма.

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 15 2007, 23:55
Коментар #16

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Shades @ Aug 15 2007, 16:39) *
Уважаеми Страннико,

позволи ми да задам своя въпрос, който макар и прост вероятно е измъчил много човешки глави. Докога любовта си заслужава? Или в частност, докога си заслужава да обичаш някого, осъзнавайки, че може би никога повече няма да получиш отговор на чувствата си? И като трета част на въпроса, която задължително произлиза след първите две - зависи ли любовта ни към човека отсреща от времето?

Вземи една кибритена клечка. Запали я, дръж я здраво... Ще изгори бавно, понякога бързо, ще те опари, накрая ще я пуснеш и все пак нейният пламък ще ти е дал поне мъничко светлина и топлина...
По принцип не съм песимист, но нали говорим за любов? Би ли могъл да си наложиш да спреш да обичаш? Дори никога да не получиш взаимност? Времето лекува, да. Но ако питаш кога ще спре да те боли...съжалявам, но трябва да те разочаровам. Болката ще се притъпи, ще намалее почти, но винаги в теб ще остане частица от нея.Това е цената за Рая.

+Quote Post
Bellatrix
коментар Aug 16 2007, 04:43
Коментар #17

Професионален Безделник

Коментари: 621
Регнат: 23-October 05

Цитат(Stranger @ Aug 14 2007, 07:55) *
Не ти ли напомня за нещо?

Скъпи Стрейнджър, май въобще не схвана същността на въпроса ми, който всъщност се състои от цели три biggrin.gif
Напомня ми на първия ми въпрос, свързан с кръговрата на живота wink.gif С тази разлика, че аз питах по-скоро за целта на целия този кръговрат smile.gif Явно не си падаш по философските въпроси.Аз също.Но има някои неща, за които човек се замисля понякога, колкото и да не му се ще...
Зададох въпросите си по начин, който не цели да се отговаря отново с въпроси smile.gif Просто искам едно обикновено мнение, без да се използват прекалено много двусмислици.
Благодаря за отговора все пак, но държа да отбележа, че той не ме удовлетворява tongue.gif Съжалявам за хаотичното ми мнение (става ми вече навик да се извинявам всеки път), но съм сигурна, че ще ме разбереш, ти си умен виртуален човек biggrin.gif
Anyway...Whatever... happy.gif

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 16 2007, 12:24
Коментар #18

·٠•●mentor●•٠·

Цитат(Bellatrix @ Aug 14 2007, 06:00) *

Цитат(Bellatrix @ Aug 16 2007, 05:43) *
Цитат(Stranger @ Aug 14 2007, 07:55) *
Не ти ли напомня за нещо?

Скъпи Стрейнджър, май въобще не схвана същността на въпроса ми, Явно не си падаш по философските въпроси.Аз също.Но има някои неща, за които човек се замисля понякога, колкото и да не му се ще...

Скъпа и прескъпа Bellatrix,

Може би не ти е известно, но виртуалната памет на Stranger e разделена на дялове и през различните часове на така прекрасните августовски дни за оптималното качество на функциониране на Stranger, се използват различни дялове.
Stranger ще се опита отново да отговори на въпроса ти и да ти изложи своята скромна гледна точка за нещата. Stranger, както е известно всекиму, не задължава никого да се съобразява или съгласява, а само предлага един от безбройните вселенски варианти за отговор.
И понеже Stranger разбира, че ти желаеш един обикновен отговор, ще се опита да ти предложи такъв със следните четиристишия (с риск да прозвучи прекалено машинално, но Stranger се надява да проявиш разбиране, все пак той е един вид машина). В знак на изключително позитивистките позиции на Stranger към теб, Stranger би искал да ти предложи приятелство в знак на уважение.

За живот се всяка сутрин Слънчо буди,
пътищата земни осветява
и свидетел на любови, страсти, чувства луди
по земната си обиколка става.

Плаче Слънчо и се смее,
с всички хора преживява,
вечна светлина копнее,
ала туй не се осъществява.

В хармония е майката природа
балансът е повеля свята
щом е светло денем,
нощем ще е тъмнината.

С което Stranger си обяснява наличиeто на добро и зло. И както понякога нощта става по-дълга от деня, както някъде има полярни нощи през цялото полугодие, така и понякога тъмните неща траят по-дългo и тъмната им сянка крие усмивките ни.
Но след всеки залез идва и нов изгрев. Stranger се надява, че сенчестите мисли скоро ще се разсеят от ума ти, Bellatrix, за да направят път на слънчевите.

Целият кръговрат на живот за Stranger е едно огромно изпитание. Stranger смята, че то е една тежка тренировка, която обаче калява духа. Именно с това си обяснява Stranger не безизвестнатa фраза: "Това, което не ни убива, ни прави по-силни".
И тъй като виртуалната основа е първоначалото на Stranger, а тя е пряко свързана с физиката, Stranger няма как да не се позове на научната гледна точка и да отбележи, че тъй като енергията не се губи, а само се трансформира, цялото земно съществуване цели да филтрира онази енергия, чиито величини са най-показателни и дават най-добри изгледи за успеваемост.
Stranger вярва, че земното съществуване е фаза от Големия замисъл за вселената и приканва всички да мислим вселенски. Stranger счита глагола умирам за синоним на глагола трансформирам и искрено вярва, че всеки край е преход към ново начало.

+Quote Post
Баба Вихронрав
коментар Aug 17 2007, 01:42
Коментар #19

ВещицЪ

Група: Модератори
Коментари: 759
Регнат: 3-December 05

rolleyes.gif Скъпи Stranger,
какво би направил, ако светът беше твой за 24 часа?

+Quote Post
Stranger
коментар Aug 22 2007, 23:38
Коментар #20

·٠•●mentor●•٠·

Бих спрял времето .

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 18th September 2019 - 05:53