IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Отмъстителни ли сте?, Или "Дали си струва?!?!?"
Alvisun
коментар Jun 9 2007, 07:25
Коментар #1

Пич

Група: Потребител +
Коментари: 524
Регнат: 25-February 07
От: Елвандар

Ако се почувствате засегнати от някой или нещо си там, изливате ли цялата си злъч върху му без да мислите или действията, които предприемате са не само добре премерени, но и желани?Струва ли си въобще?Какво искате да постигнете с тези свои действия?
Go to the top of the page

+Quote Post
6 страници V   1 2 3 > »   
Start new topic
Отговори (1 - 19)
SoARoN
коментар Jun 9 2007, 08:03
Коментар #2

путкопоклонник

Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

Много зависи от човека как и с какво ме е засегнал, но по принцип не съм отмъстителен...отмъщението поражда отмъщение.

+Quote Post
ogata
коментар Jun 9 2007, 09:43
Коментар #3

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06
От: Пловдив

Отмъстителен съм и още как . Лош характер съм и помня злините които са ми направени , чакам известно време , човека който е виновен да поразмисли ... и ако не го направи , му вгорчавам тотално живота smile.gif

+Quote Post
Alvisun
коментар Jun 9 2007, 09:47
Коментар #4

Пич

Цитат(SoARoN @ Jun 9 2007, 09:03) *
Много зависи от човека как и с какво ме е засегнал, но по принцип не съм отмъстителен...отмъщението поражда отмъщение.

А случвало ли ти се е да бъдеш преследван от някого с единствената умисъл да те унижи?Какво мислиш за хора, които намират за редно и целесъобразно да решават личните си проблеми в интернет?Наистина ми е интересно мнението ти.От това, което чета тук - струва си smile.gif

+Quote Post
ani4ka_89
коментар Jun 9 2007, 10:07
Коментар #5

Редовен Потребител

Коментари: 575
Регнат: 9-December 06
От: Far from normal

Ами случва се, но по принцип не съм такъв човек да тръгна да отмъщавам. А и честно казано обикновено отмъщението се обръща срещу отмъстителя...

+Quote Post
Titan
коментар Jun 9 2007, 10:11
Коментар #6

† ThE ImmortaL OnE †

Група: V.I.P
Коментари: 1,787
Регнат: 13-April 06
От: BehinD YoU!!!!
Име: ALex

Зависи дадения човек какво ми е направил, че да му отмъстя. В повечето случаи не съм отмъстителен, но когато се налага... :/

+Quote Post
Bloody_Tears
коментар Jun 9 2007, 11:19
Коментар #7

forbidden to remember,terrified to forget

Коментари: 4,298
Регнат: 10-August 06
От: Silent Hill

Цитат(Titan @ Jun 9 2007, 11:11) *
Зависи дадения човек какво ми е направил, че да му отмъстя. В повечето случаи не съм отмъстителен, но когато се налага... :/

И аз съм така rolleyes.gif

+Quote Post
lemmy
коментар Jun 9 2007, 11:19
Коментар #8

sun-eyed girl

Коментари: 2,943
Регнат: 12-July 06
Име: jaya supertramp

Храня, зканвам се, крещя, удрям, понякога даже мен смата наранявам, ядосвам се яко, но никога, ама никога не си отмъщавам! Колкото и зло да ми е причинено аз вярвам, че някой ден живота ще го върне тъпкано на този човек по един или друг начин, а не аз, не съм длъжна...
Чесно казано ставало е...
Един мой приятел... да кажем намрази ме, напсува ме, изтри ме от живота си без видима причина... злепостави ме пред други мой добри фр и загубих и тях заради него...
Сега той мисли само как да се надруса... едва гледа когато няма какво да шмръкне или изпуши... страда... но той не е никой за мен вече и аз просто го съжелявам...
Да живота му го върна тъпкано, не аз!

+Quote Post
SoARoN
коментар Jun 9 2007, 11:58
Коментар #9

путкопоклонник

Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

Цитат(Alvisun @ Jun 9 2007, 10:47) *
Цитат(SoARoN @ Jun 9 2007, 09:03) *

А случвало ли ти се е да бъдеш преследван от някого с единствената умисъл да те унижи?Какво мислиш за хора, които намират за редно и целесъобразно да решават личните си проблеми в интернет?Наистина ми е интересно мнението ти.От това, което чета тук - струва си smile.gif

Случвало ми се е когато бях ученик...тогава просто отбягвах въпросния човек за да не се стигне до конфликт - след време изгуби желание да се занимава с мен. Колкото до хората, които си решават личните проблеми в нета...първо за какви проблеми говорим - сблъсък на 2 личности и намесването на други потребители или проблеми от лично естество към които нямат отношение външни лица?
При първия вариант ако се прояви великодушие от двете страни няма да се стигне до намеса на трета страна, но ако участниците са като кон с капаци и си знаят само тяхната гледна точка то всячески ще се опитват да настройват колкото се може повече хора срещу опонента си като в случая става нещо като групово отмъщение, което повечето дори си нямат и на идея защо са го направили но нали така се е искало от тях.
Втория вариант - лични проблеми...нормално е да споделиш и потърсиш помощ от някой но не и да се обръщаш към всички...тогава проблема ти става публичен...и каква е ползата ни от личен живот ако превръщаме последиците от това в публични? И двете не ги одобрявам.
В края ще кажа, че при спор между двама души по-хард според мен е не този, който си е наложил мнението а този, който успее да намери компромисен вариант.
Дано да съм се изразил добре, че много мисли ми прехвърчаха из главата а написах, която успях да уловя smile.gif

+Quote Post
BledPoet
коментар Jun 9 2007, 12:11
Коментар #10

Редовен Потребител

Коментари: 626
Регнат: 23-April 06
От: София

Много рядко си отмъщавам, но стигне ли се до там, съм способен да нанеса огромни щети 15.gif

+Quote Post
Alvisun
коментар Jun 9 2007, 12:26
Коментар #11

Пич

Цитат
Случвало ми се е когато бях ученик...
И на мен от тогава не ми се беше случвало, ама на - живота ме изненадва и на "стари" години smile.gif

Цитат
тогава просто отбягвах въпросния човек за да не се стигне до конфликт - след време изгуби желание да се занимава с мен.

Дълбоко се надявам, постъпвайки по същия начин и аз да постигна същото.

Цитат
При първия вариант ако се прояви великодушие от двете страни няма да се стигне до намеса на трета страна, но ако участниците са като кон с капаци и си знаят само тяхната гледна точка то всячески ще се опитват да настройват колкото се може повече хора срещу опонента си като в случая става нещо като групово отмъщение, което повечето дори си нямат и на идея защо са го направили но нали така се е искало от тях.
Това ме наведе на една мисъл за омразата.Ако я изпитваме към някого, даваме ли си простичката сметка, че всъщност изпитваме добре прикрита любов?!?!? / винаги съм я смятала точно за това/.И още нещо - що за човек трябва да е този, който си позволява да използва като маши другите, за да наранява?/Всъщност имам отговор на въпроса, но едва ли ще е лицеприятен за някого, така, че по-добре да /

Цитат
и каква е ползата ни от личен живот ако превръщаме последиците от това в публични?

Определено си прав.Чудя се какво да изпитвам към такъв човек?Дали просто да се усмихна и да отмина?

Цитат
В края ще кажа, че при спор между двама души по-хард според мен е не този, който си е наложил мнението а този, който успее да намери компромисен вариант.
Истината е някъде по средата - добра мисъл smile.gif

Цитат
Дано да съм се изразил добре, че много мисли ми прехвърчаха из главата а написах, която успях да уловя smile.gif

Имаш ли си идея колко въпроса предизвика с тези твои "уловени Гвендолинки" wink.gif

+Quote Post
CiNdEreLLa``
коментар Jun 9 2007, 12:50
Коментар #12

Team Brooke

Коментари: 1,055
Регнат: 27-April 06
От: Stara Zagora, Kazanski Ghetto (:

Ммммм май доста ... и все пак зависи от човека и от това, което ми е направил ... smile.gif

+Quote Post
K1llerAngel
коментар Jun 9 2007, 13:21
Коментар #13

puNk'D

Коментари: 967
Регнат: 16-November 05

Зависи от какво и как съм се засегнал

+Quote Post
Alvisun
коментар Jun 9 2007, 13:55
Коментар #14

Пич

Цитат(Bucky... @ Jun 9 2007, 12:19) *
Храня, зканвам се, крещя, удрям, понякога даже мен смата наранявам, ядосвам се яко, но никога, ама никога не си отмъщавам! Колкото и зло да ми е причинено аз вярвам, че някой ден живота ще го върне тъпкано на този човек по един или друг начин, а не аз, не съм длъжна...
Чесно казано ставало е...
Един мой приятел... да кажем намрази ме, напсува ме, изтри ме от живота си без видима причина... злепостави ме пред други мой добри фр и загубих и тях заради него...
Сега той мисли само как да се надруса... едва гледа когато няма какво да шмръкне или изпуши... страда... но той не е никой за мен вече и аз просто го съжелявам...
Да живота му го върна тъпкано, не аз!

Определено ме накара да се замисля над това:

Цитат
"Който убива със сабя, и той от сабя трябва да умре"
Откровението на Йоан 13:10

По каква логика Бог, Съществото, Природата, Съдбата или всички определения, които ние даваме на по-висшето от нас Същество, избира хората, на които въздава неписаното нам правосъдие и защо цената е такава каквато плащаме за грешките си?Какъв трябва да си, за да се натресеш на Божието правосъдие или Възмездието?Ако ние хората, поддадем на изкушението да се намесим в дела, които не са ни дадени свише да упражняваме, то тогава осъзнатото или неосъзнато "Богоравенство" не се ли настанява в душата ни?Присъщо ли ни е това, също както ни е присъщо да сме грешни и несъвършени?Колко усилия трябва да положим над себе си, за да не поддадем на изкушението в случая?
Твоят човек...този, за който разказа - жалко е...а светът е пълен с точно такива знайни и незнайни съдби, от чието съзнание за драматизма им боли...Боли не просто от съществуванието им, а защото точно те дават всеки един нюанс на сивото в окръжаващия ни живот.Често си задавам въпроса - колко ли донкихотовски или безпредметен ще е всеки един опит да го променим това сиво в посока към по-добро?Струва ли си въобще и дали ще се почувстваме по-добре и по-добри, защото сме го игнорирали от полезрението си?

+Quote Post
vasinka_{P}
коментар Jun 9 2007, 15:37
Коментар #15

Good Girl Gone Bad

Коментари: 1,659
Регнат: 26-June 06
От: Bourgas
Име: vasilena

Много съм злопаметна, ама не съм отмъстителна, няма нсмисъл да си хабя нервите за някой който ме е наранил.

+Quote Post
PoLiTy'
коментар Jun 9 2007, 15:46
Коментар #16

DeSerT_RoSe

Коментари: 727
Регнат: 13-February 07
От: Троян

Попринцип не съм отмъстителна,а е и доста трудно някой да ме ядоса толкова,че да искам да му отмъстя smile.gif

+Quote Post
Jane
коментар Jun 9 2007, 18:07
Коментар #17

.: Шефката на шефа :.

Коментари: 549
Регнат: 17-January 06

Отмъщавам естествено. Как пък не ще остана длъжна. Каквото си си надробил, това ще сърбаш. Горчиво ще съжалява.. what goes around, comes all the way back around !

+Quote Post
Electrum
коментар Jun 9 2007, 18:56
Коментар #18

Wind of change

Коментари: 953
Регнат: 15-December 05
От: Sofia

Веднъж ме попитаха "Как може да си така малодушна?Не си затваряй очите,а си върни за всичко,което ти причиниха!".
Замислих се...нима си струваше?Не,това далеч не беше проява на малодушие,аз просто се учих.Учих се да прощавам на тези,които обичам,защото имаше хиляди,които да ми покажат как по-качествено да си отмъстя и само един човек,които да ме приведе по пътя на опрощението- това бях аз.
Сега си мисля,че се научих прекалено добре да прощавам...хората понякога пак продължават да злоупотребяват.Но аз съм си виновна за това и никой друг.А и защо да отмъщавам?Рано или късно Господ ще направи това вместо мен.Наивна?Да,може и такава да съм,но поне не си насъбирам излишни грехове на гърба.И без това един ден,когато им се прави равносметка, едва ли ще са малко rolleyes.gif

+Quote Post
lemmy
коментар Jun 9 2007, 19:59
Коментар #19

sun-eyed girl

Коментари: 2,943
Регнат: 12-July 06
Име: jaya supertramp

Цитат(Alvisun @ Jun 9 2007, 14:55) *
По каква логика Бог, Съществото, Природата, Съдбата или всички определения, които ние даваме на по-висшето от нас Същество, избира хората, на които въздава неписаното нам правосъдие и защо цената е такава каквато плащаме за грешките си?Какъв трябва да си, за да се натресеш на Божието правосъдие или Възмездието?Ако ние хората, поддадем на изкушението да се намесим в дела, които не са ни дадени свише да упражняваме, то тогава осъзнатото или неосъзнато "Богоравенство" не се ли настанява в душата ни?Присъщо ли ни е това, също както ни е присъщо да сме грешни и несъвършени?Колко усилия трябва да положим над себе си, за да не поддадем на изкушението в случая?
Твоят човек...този, за който разказа - жалко е...а светът е пълен с точно такива знайни и незнайни съдби, от чието съзнание за драматизма им боли...Боли не просто от съществуванието им, а защото точно те дават всеки един нюанс на сивото в окръжаващия ни живот.Често си задавам въпроса - колко ли донкихотовски или безпредметен ще е всеки един опит да го променим това сиво в посока към по-добро?Струва ли си въобще и дали ще се почувстваме по-добре и по-добри, защото сме го игнорирали от полезрението си?

Много от тези въпроси си задавам и аз, но просто не мога да намеря отговор затова и спрях да питам...
А може би това игнориране е моята мъст...

+Quote Post
Jane
коментар Jun 9 2007, 20:27
Коментар #20

.: Шефката на шефа :.

Коментари: 549
Регнат: 17-January 06

Ооо моля ви се. Жвеем в двайсе и първи век, трябва да приемем, че няма на кого да чакаме - нито Господ, нито брат му ще ни свършат работата, ще ни помогнат или пък нещо от сорта. Едниствено може да разчиташ на себе си.

+Quote Post

6 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 16th September 2019 - 05:04