IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Съвпадение..., ...дали?
lemmy
коментар May 28 2007, 21:23
Коментар #1

sun-eyed girl

Група: Потребител +
Коментари: 2,943
Регнат: 12-July 06
Име: jaya supertramp

Случи ми се нещо...
Говорих с една приятелка по доста конкретна тема, а именно: "Той никога не пише пръв... не можем да говорим нормално защото е прекълено стеснителен, срамежлив... отказвам ли се?"...
Засечено с часовник, този човек ми писа 3 секунди след като бях изрекла последното "отказвам ли се...", писа ми пръв за първи път... говорихме така както никога до сега, не че бяхме говорили много до сега, но се усещаше различното...интереса...(не е надежда, не е много, но ме впечатли...)

Налегна ме мисълта: Съдба/съвпадение?
Вие какво ще кажете... Имате ли случки в които да сте се запитвали за същото, или го считате за магия... малка магия...
Съдба...съвпадение...Магия...?
Вие сте...
Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V  < 1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (20 - 39)
DcShOeCoUsA
коментар Jul 16 2007, 22:59
Коментар #21

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 327
Регнат: 10-April 06
От: Пловдив
Име: Di

Бих казала 6 чуство много често ми се случва да познавам какво ще стане или пък сънувам нещо и на другия ден го виждам помислям си за някой който адски мн искам да вида ей така той се появява няма и 5 мин. хванали нечий телефон и седи ли с в мен повече от 5-10мин. много често звънва и тва не веднъж два пъти а доста често blink.gif ,а да не говорим
как казвам заедно думи с другите ми събеседници или пък правим еднакви движения просто ей така ни идва от вътре без никаква уговорка...странно но супер яко и много съм доволна когато ми се случи нещо такова защото това е един вид психическо израстване...

+Quote Post
lemmy
коментар Jul 17 2007, 16:55
Коментар #22

sun-eyed girl

Коментари: 2,943
Регнат: 12-July 06
Име: jaya supertramp

Ех... съдба, магия, съвпадение... всеки си вярва в каквото му е на сърцето.
Аз не знам в какво вярвам само знам, че онези "магии или съвпадения" ме свързаха с едни от най-добрите ми приятели... (за онези които явно решиха, че темата се отнася, точно за моята история, а не е просто пример който съм решила да дам ще разясня, че с гореспоменатия човек сега сме много добри приятели и ще прекараме лятото заедно в една компания!)
Някои неща просто трябва да се случат!

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jul 18 2007, 19:11
Коментар #23

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

Хуха това с кой пише пръв кой втори е голяма проблемация, но винаги единият трябва да отстъпи за да се получи нещо, когато и двамата са дебелоглавци просто няма как да се получи каквото и да било... Съвпадения !? Мне просто когато на човек му се иска да се получи нещо той търси знаци, търси щастието си, търси любовта си и т.н. и т.н. Но ти си знаеш де, нито ни е работа да го обсъждаме, нито и можем да ти дадем каквато и да било насока с въпросната персона, защото сърцето ти най-добре си знае какво точно иска. Съдбата, съвпаденията и т.н. ги намираме главно когато нещо ни вълнува и интересува търсейки себе си и мястото си някъде там. blush.gif

+Quote Post
tsveti4ka
коментар Jul 30 2007, 16:17
Коментар #24

Потребител

Коментари: 151
Регнат: 29-July 07

Понякога ... без да се усещаме със волята си предизвикваме събития и неочакваният резултат ни стряска и не провокира да си задаваме въпроси ... аз не вярвам във съдбата ... ние си я чертаем ... силното желание да се осъществи нещо, заовиколено от ума може да доведе от появата на резултат в съгласие с волята ... ( може и да не го осъзнаваме, но понякога се случва... ) 4.gif

+Quote Post
naley_
коментар Oct 8 2008, 13:58
Коментар #25

No Mercy

Коментари: 1,173
Регнат: 13-August 08
От: София

Аз лично вярвам в такива неща.Напоследък мисе случват подобни неща.. Да си мисля за някой или за нещо и същевременно той да се появи или да ми пише или каквото и да било. Струва ми се ,че това определено е събда,,съвпадения няма 2thin[1].gif tongue.gif

+Quote Post
Marissa Cooper
коментар Oct 9 2008, 06:09
Коментар #26

Save me

Коментари: 2,238
Регнат: 7-February 08

Шесто чувство има. При мен поне е доста развито. Затова си мисля, че нещата са трябвали да станат - за добро или за лошо.

+Quote Post
Лунно Човече
коментар Oct 9 2008, 06:59
Коментар #27

Broken Strings

Коментари: 2,614
Регнат: 1-April 08
Име: Chris -ito

Никога не съм вярвала, че всичко е като в математиката , ако не е изпълнено едно условие, следователно няма решение. Няма нищо случайно в този живот, съвпадения едва ли. С моята най - добра приятелка дори знаем какво си мисли длугата в момента. Често ми се случва, когато вярвам в нещо мнго силно или пък съм обезверена, става точно обратното. Съдба или не, факт. В стакия случаи предпочитам да бъда неутрална, но това не винаги е възможно.

+Quote Post
лимт
коментар Dec 24 2008, 15:04
Коментар #28

Потребител

Коментари: 150
Регнат: 12-May 08

Да, случвало се е и на мен!
Не знам как да го нарека... може би телепатия!
Понякога е наистина изненадващо, сякаш някой не просто е чул разговора ти с някого другиго, но е прочел и мислите ти. shocking.gif
Но...всъщност няма нищо странно, когато двама души се обичат наистина (и приятели!) В този смисъл това наистина е вълшебство! rolleyes.gif

+Quote Post
fico
коментар Dec 24 2008, 22:20
Коментар #29

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 63
Регнат: 26-November 08

Да ,случвало ми се е,и то не един или два пъти ... Много често се случва. Ставало е така,че когато мисля за нещо,нещо ме притеснява,или ме дразни,а не мога да го кажа,приятелят ми (най-често с него ми се случва) сам отваря тема за това,малко след като съм мислила по даден въпрос.И то абсолютно същия ... shocking.gif Което ми олеква разбира се,защото обсъждам това ,което ме тревожи,без да съм го казвала. :} Имало е моменти в които съм била скарана с някого,или просто някой с който не съм се чувала доста време,точно когато мисля за него,да ми звънне или да ми пише . Много ме изненадват такива неща,но е супер интересно smile.gif

+Quote Post
Broken Doll
коментар Jan 9 2009, 16:46
Коментар #30

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 24
Регнат: 3-January 09
От: в облаците =]
Име: Just Broken

Интересно. На мен почти никога не ми се е случвало подобно нещо, освен онзи ден, когато ми се случи нещо подобно. Почувствах се така сякаш господ вдига ръце от мен. Беше отвратително чувство. За щастие или не .. моите такива моменти никога не са за добро, никога не ме изпълват с щастие, никога не се случва нещо хубаво. Не вярвам всичко това да е съвпадение. Мисля, че просто така е писано. smile.gif И го приемам. Без много въпроси и любопитство, просто си казвам, че го заслужавам и се примирявам. Никога не си мисля каквото си мислят другите, никога не говорим еднакво, никога никой не е познавал мислите ми, действията ми. =] Честно казано не знам какво да мисля. Не познавам какво ще се случи, не сънувам какво ще се случи. И винаги предчувствията ми са грешни. :| Но може би е за добро. ((: Може би ще ме улесни...

+Quote Post
Mai4et0
коментар Feb 1 2009, 23:24
Коментар #31

Редовен Потребител

Коментари: 887
Регнат: 9-July 06
От: Варна

Всичко е въпрос на Taming ! Съдба има, но ти сам си я ковеш, не е пренадписана smile.gif

+Quote Post
Lois_Lane
коментар Mar 22 2009, 12:40
Коментар #32

Потребител

Коментари: 133
Регнат: 31-January 09
От: Smallville
Име: Blair Waldorf

Нищо в живота не е случайно...

+Quote Post
Plamie
коментар Apr 9 2009, 09:43
Коментар #33

Редовен Потребител

Коментари: 744
Регнат: 28-February 08

Постоянно ми се случват такива фрапиращи неща, които просто не могат да са съвпадение. В момента не се сещам за някакви точно определени примери, защото още съм шокирана от последния. Не говоря за такива неща от рода, че когато си мисля за някого, той ми пише/звъни и тн. Това си става постоянно, но чувството е невероятно всеки път. Едно такова изумление, абе не знам как да го опиша. Просто тогава наистина вярвам, че има такива работи като съдба, предопределеност и още, въпреки че не съм съвсем наясно какво означават.
А преди малко какво ми се случи... blink.gif Не знам, може и супер незначително да изглежда, ама за мене си е направоооо. От 5 дена сигурно се опитвам да се сетя за една песен. А да се сетя е почти невъзможно, защото единственото, което помня от нея са 5 секунди от началото и едно "нананана". Направо се бях побъркала, мислех, мислех, питах някакви хора, които като чуеха нанана-то и се спукваха да се смеят. xD И общо взето си беше безнадеждно положението. Ей сега сядам на компютъра, който даже не е мой, ами на братовчевдка ми и си викам, че ще давам наред песните, пък дано някога я намеря. biggrin2.gif Ама още преди да съм почнала се отказах, защото се сетих, че аз сигурно съм я слушала от моя компютър, не от неиния, и почти няма вероятност тя да я има. Седя си, седя си и не знам защо, просто не знам кой или какво ме накара, пускам една песен, която като я видя, никога не бих си я пуснала и въобще не знам дали я бях слушала. И се оказа точно тя! Е не знам, ама аз на това си му викам съдба, пък каквото ще да е.

+Quote Post
vasinka_{P}
коментар Apr 9 2009, 21:13
Коментар #34

Good Girl Gone Bad

Коментари: 1,659
Регнат: 26-June 06
От: Bourgas
Име: vasilena

Напоследък много често ми се случват такива съвпадения, особено с моя приятелка, и отначало даже се стрясках, ама вече свикнах. Най често се случва като тръгна да й набирам номера, в същия момент тя ми звъни, или като тръгна да й пиша смс получавам такъв от нея, и всякакви такива съвпадения. Незнам как да ги обясня такива неща, но като се ми се случи нещо подобно, емоцията е много странна, и много хубава в същото време.

+Quote Post
girl_from_hell
коментар May 17 2009, 23:41
Коментар #35

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

а случвало ли ви си е да сънвуате некви лощи неща за ваши близки хора и хора и като се събудите да разберете, че те наистиан са зле и им се е случило нещо пфф нали уш като сънуваш лоши неща било за хубаво друг път това са бабешки успкоения хич не е за хубаво

+Quote Post
vasinka_{P}
коментар May 18 2009, 00:58
Коментар #36

Good Girl Gone Bad

Коментари: 1,659
Регнат: 26-June 06
От: Bourgas
Име: vasilena

Цитат(girl_from_hell @ May 18 2009, 00:41) *
а случвало ли ви си е да сънвуате некви лощи неща за ваши близки хора и хора и като се събудите да разберете, че те наистиан са зле и им се е случило нещо пфф нали уш като сънуваш лоши неща било за хубаво друг път това са бабешки успкоения хич не е за хубаво

На мен ми се е случвало, при последния такъв сън, като се събудих баща ми беше в болница huh.gif unsure.gif Няма да коментирам как се почуствах тогава, когато се случи нещо подобно единствената емоция е страх.

+Quote Post
Shades
коментар May 23 2009, 20:40
Коментар #37

Потребител

Коментари: 228
Регнат: 9-June 06

Честно казано, не вярвам в съвпаденията. От друга страна вярвам че хората могат да се свържат на подсъзнателно ниво и в даден момент мислите им да се насочат в една посока. Както каза Mai4et0 съдбата ни не е предначертана, всеки кове собствената си история, до момента когато тя свърши завинаги.
Бих задал и друг въпрос: ако човекът, за когото си мислите не ви звънне, пише и т.н., какво е това? Несъвпадение? В такъв случай съм сигурен, че несъвпаденията на всеки са повече от съвпаденията ...

Цитат(girl_from_hell @ May 18 2009, 00:41) *

Съвсем скоро ми се случи нещо подобно. Сънувах приятелката ми, човекът който осмисляше живота ми, че е с друг. Тогава не обърнах внимание, мислих си, че приказката ще продължи вечно. 3 седмици по късно вече не сме заедно, а тя е на среща с друг. Съвпадение? Не мисля. По скоро нашето подсъзнание е в състояние да предусеща неща, които не можем или не искаме да видим ...

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Jun 21 2009, 22:22
Коментар #38

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

подсъзнанието е странно животно

+Quote Post
Electrum
коментар Jun 22 2009, 00:49
Коментар #39

Wind of change

Коментари: 953
Регнат: 15-December 05
От: Sofia

Цитат(girl_from_hell @ Jun 21 2009, 23:22) *
подсъзнанието е странно животно

да,но съзнанието е още по-странно biggrin2.gif а и сънищата примерно се сформират там,което говори много за всяка отделна личност rolleyes.gif

+Quote Post
OTH_Maniac
коментар Jun 23 2009, 12:07
Коментар #40

Редовен Потребител

Група: Филморатори
Коментари: 1,008
Регнат: 22-May 09
От: Търговище
Име: Plamen

И на мене ми се е случвало много пъти и сега като прочетох се сетих за един път , когато бях с приятели в едно кафене , валеше сняг и беше много студено и се сетих за един човек , с който реално не се познаваме - знаем се нали , обаче не се поздравяваме и т.н и си викам ся ''Кво ли може да прави в това време?'' '' Сигурно е в тях или може да дойде тука '' и точно си го помислих и въпросния човек влезе в кафенето точно след 3-4 секунди с двама приятели.

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 16th September 2019 - 05:11