IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Мъжете преживяват раздялата по-тежко от жените, tialoto.bg
gotinoto_baby
коментар May 28 2007, 11:06
Коментар #1

Blondie

Група: Потребител +
Коментари: 960
Регнат: 1-January 07
От: Пловдив

Раздялата с любимия човек, без значение кой е бил инициаторът, винаги е тежка. Моментът след скъсването или развода е и най-рисков за психическата стабилност на хората.

Тогава вероятността от депресия е най-голям, става ясно от изследване на канадски учени.

Изненадващото в случая е, че мъжете преживяват раздялата много по-трудно от жените.

Изследването е част от мащабно дългосрочно проучване на здравето на населението. То показва, че шест пъти повече мъже, отколкото жени, преживели раздяла, са преминали през период на депресия след края на връзката.

Добрата новина е, че тези периоди не продължават дълго. Четири години след първата анкета, участниците попълнили втора, която показала, че депресията отдавна е останала в миналото.

За съжаление, учените не дават обяснение защо силният пол се оказва слаб в подобни ситуации на раздяла.

Ние обаче имаме няколко съвета, с които можете да си помогнете, ако жената, с която сте били до вчера днес вече не е до вас. blink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
4 страници V  « < 2 3 4  
Start new topic
Отговори (60 - 76)
SonicPLD
коментар Aug 31 2008, 14:07
Коментар #61

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 465
Регнат: 28-July 07
От: Plovdiv

Много ясно че е по-тежък.

Все пак мъжете са склонни да загубат буквално всичко , включително и живота си ( както показва историята еднозначно ) за да притежават определена жена.

Докато за жените е почти все едно.

Наблюдавайте пилетата, наблюдавайте котките, наблюдавайте всички животни - за да откриете колко сме близко до тях.

Единственното нещо , което ни дели е възможността за преценка - нещо , което напоследък се губи сред женската част от населението, и се поддават директно на животинските си инстинкти. Сори ако някои се чувства обиден ... може просто да го прочете отново. mrgreen[1].gif wacko.gif

+Quote Post
twhpbtvsvm
коментар Feb 2 2009, 01:32
Коментар #62

Редовен Потребител

Коментари: 750
Регнат: 31-January 09

Самата истина е,че на мъжете им е по трудно .. но тва не значи,че и на нас не ни е гадно .. unsure.gif

+Quote Post
fico
коментар Feb 7 2009, 20:09
Коментар #63

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 63
Регнат: 26-November 08
От: София

Може би донякъде съм съгласна,но и двата пола преживяват трудно и тежко разделите.Има си обяснение за всичко де,но през последните няколко години и жените и мъжете са станали обезверени към любовта,тъй като голяма част от жените смятат ,че повечето мъже се интересуват единствено и само от секс без да търсят някакво емоционално обвързване.Мъжете пък мислят ,че голям брой от жените търсят "материално" обвързване с някой представител на силния пол,в замяна на секс :} Иии при доста от тях се получава,всеки си взима своето.За съжаление обаче по този начин и двата пола си играят с чувствата един друг,и доста хора остават заблудени от разни увлечения прерастнали в чувства.Та понеже се впуснах доста в темата,няма да разтягам още biggrin2.gif а ще довърша така по на кратко. Останали са свестни мъже и жени,които попадат на не чак толкова свестни такива,и подобна връзка с буквално никакво бъдеще кара хората да престанат да вярват в любовта.Гадното е,че са влагали всичо в тази връзка,и след като тя се разпадне,нормално е да приемеш тежко подобно нещо,защото си мислел че е истинско,и че човека с когото си бил е държал на теб,а не е искал само да се възползва.
Не знам доколко ще ме разберете 18.gif защото съм изперкала,но надявам се поне оттук оттам да ми схванете мисълта. biggrin2.gif rolleyes.gif То трябваше отговора да е кратък,ноооо ...аз като изявен дървен философ.... biggrin2.gif

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Feb 7 2009, 22:08
Коментар #64

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

мъжете им дреме на онази работа smile.gif

+Quote Post
Marissa Cooper
коментар Feb 8 2009, 18:25
Коментар #65

Save me

Коментари: 2,238
Регнат: 7-February 08

Зависи от хората и степента на чувствата им.

+Quote Post
Bellatrix
коментар Feb 8 2012, 08:29
Коментар #66

Професионален Безделник

Коментари: 621
Регнат: 23-October 05

Раздялата... кофти тръпка от живота на всеки човек...
За съжаление от последната ми и най-дълга връзка - 3 години, оставам с впечатлението, че мъжете приемат по-трудно скъсването не за друго, а заради това, че не всеки (мъж) може да приеме мисълта, че е "губещ". Май донякъде го свързват със самочувствието (егото), знам ли...
Не си обяснявам иначе как след толкова много време приемаш някого за даденост, да смяташ, че винаги ще е там за теб, и в един момент този някой да реши да прекрати това мъчение, а ти изведнъж да решиш, че адски много го обичаш и че не вярваш, че това не е сродната ти душа... А когато този човек пробва да даде втори шанс след време - всичко да започне да се връща така, както е било преди... Всичко си е точно до това, че мъжете не могат да приемат, че някой ще ги остави (изостави), че отново ще последва след време почване на нова връзка, свикване с нов човек и привичките му и т.н., и т.н.

+Quote Post
ogata
коментар Feb 8 2012, 20:16
Коментар #67

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06

Ми слабо. И аз бях с една девойка до преди 3 месеца заедно - ходихме 3 години. Единствено ми беше тъпо, че ся ше тряя се занимавам отново със свалките, няма да има кво сигурно да се e*e за определено време. Иначе губещ баш не се чувствaм...

Положението е малко като оня лаф, дето един си среща бившата с настоящият и приятел докато се целуват, поздравява настоящият и приятел и го пита
-Добре ли сА цАлува ?
-Да...
- А, ако знаеш кви свирки прави....

Тоест, там от дето ние се връщаме, някои тепърва отиват biggrin.gif.

Който разпознае лица и събития в тая история - не е случайно biggrin.gif

+Quote Post
club135
коментар Feb 25 2012, 08:11
Коментар #68

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06

Цитат(ogata @ Feb 8 2012, 20:16) *
няма да има кво сигурно да се e*e за определено време

Пич, поздрав!

П.П. Уозаааааааааааааааа, мадафаказ?! Лонг тайм ноу сий! emoticon1 (99).gif

+Quote Post
club135
коментар Feb 25 2012, 17:50
Коментар #69

Spammerman

Баси мъртвилото в тоя форум станало... o.O

+Quote Post
K_f_R
коментар Feb 26 2012, 17:35
Коментар #70

Dismantle Me

Група: Уважавани
Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06

тва е зарад раздялата ахаххаха

+Quote Post
club135
коментар Feb 26 2012, 20:07
Коментар #71

Spammerman

Ъ? Каква раздяла бе?

+Quote Post
Sophisticated
коментар Mar 29 2012, 01:26
Коментар #72

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 1
Регнат: 29-March 12
Име: Sophisticated

Цитат(fl0at @ May 28 2007, 16:35) *
Майната им на съветите. Ако наистина си хлътнал (както съм аз в момента), едва ли ще обърнеш внимание на съветите.
Мъжете се привързват повече към половинката си, защото знаят какво искат, приемат нещата твърде сериозно и са готови да дадат всичко от себе си, само и само да е доволна прителката им.
Жените не знам точно по какъв начин възприемат нещата, но при тях не е така обвързващо. Не казвам, че не е сериозно, но те са много лесно податливи на външни фактори (съвети от приятелки и др.), което ги кара да искат нещо ново или да започва да им омръзва, колкото и да са обгрижвани и охажвани.

Верно, че има и такива дето са материалисти biggrin.gif Даже като се замисля повечето го правят с цел лична облага... tongue.gif

Аз си признавам, че винаги съм преживявал раздялата много тежко, след което си казвам, че повече няма да се оставя да хлътна така по друга и да се обвържа с нея до толкова много, но пак става същото...просто съм си такъв :Х

Да,има такива момичета ,но не всички ...

По темата и аз смятам,че момчетата преживяват по-трудно раздялата unsure.gif

+Quote Post
storm
коментар Jun 3 2012, 14:51
Коментар #73

unfaithfulness revealer

Група: Глобален Модер
Коментари: 936
Регнат: 30-July 05

Егото при мъжете е изразено по-силно, така че съвсем нормално е един мъж доста по-бурно да реагира на раздяла от една жена.

+Quote Post
GABRIEL
коментар Jun 22 2012, 12:25
Коментар #74

Старо куче - медалист

Група: Редовни
Коментари: 383
Регнат: 12-May 05
От: на първия облак от дясната Му страна

Мъжете страдат защото падат в капана на любовта, който е измислен от жените. Бъдете сигурни, че те не изпитвам същото, дори и в минимални проценти. Те страдат само от загубата на мъжът-обект-цел и т.н., ако конкуренцията го вкара в собствения си капан. Как само страдат, как... wink.gif Защото това вече не е раздяла по тяхно желание, а загуба...Загуба на бойното поле. biggrin.gif

+Quote Post
Memoria on Rails
коментар Jun 25 2012, 12:16
Коментар #75

Потребител

Коментари: 365
Регнат: 18-November 06
От: София

Ако е така наистина, една от вероятните причини, е че мъжете имат по-слаба култура на емоциите, докато жените просто не живеят с мисълта, че емоциите ги правят слаби - преживяват ги, справят се с тях и прощават. Както на другия, така и на себе си.

+Quote Post
Djunina
коментар Jul 23 2012, 12:10
Коментар #76

Редовен Потребител

Коментари: 1,591
Регнат: 7-February 07
От: Варна
Име: Del Val-El

какви сте били философи всички, а коментара на огата единствено води до смях и съжаляние в мен

+Quote Post
Djunina
коментар Jul 23 2012, 12:13
Коментар #77

Редовен Потребител

Коментари: 1,591
Регнат: 7-February 07
От: Варна
Име: Del Val-El

Цитат(Memoria on Rails @ Jun 25 2012, 13:16) *
Ако е така наистина, една от вероятните причини, е че мъжете имат по-слаба култура на емоциите, докато жените просто не живеят с мисълта, че емоциите ги правят слаби - преживяват ги, справят се с тях и прощават. Както на другия, така и на себе си.

"култура на емоциите" - няма такова животно, как го измисли това biggrin2.gif мисля, че всъщност говориш за емоционален праг и да на жените им е по-висок

+Quote Post

4 страници V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 18th September 2019 - 05:53