IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Любовта е ...
dulsinea
коментар Jul 30 2005, 03:29
Коментар #1

Редовен Потребител

Група: Потребител +
Коментари: 1,011
Регнат: 4-May 05
От: Пловдив

ЛЮБОВТА Е ...

Годините не те предпазват от любовта, но любовта до някаква степен те предпазва от годините.
- Jeanne Moreau -

Има само едно щастие в живота - да обичаш и да бъдеш обичан.
- George Sand -

Любовта е чувство, което няма край.
- Adeil Prince -

Сватбите са създадени на небето и се осъществяват на земята.
- John Lyly -
Go to the top of the page

+Quote Post
14 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Start new topic
Отговори (40 - 59)
dulsinea
коментар Jan 18 2006, 22:10
Коментар #41

Редовен Потребител

Коментари: 1,011
Регнат: 4-May 05

" Душата ми не е пътека, през която да минеш и да си заминеш. Душата ми не е камина, на която да се стоплиш и после да си заминеш. Душата ми е храм - влезеш ли в него никога не излизаш! "

" Обичам те - през мъка и сълзи. Обичам те дори да ме боли. Да, грях е! Трябва да призная, но твоята любов ме праща в Рая! "

" Без мъка очите не плачат. Без облак дъжд не вали! Само искренно които обичат могат да ронят сълзи! "

" Да обичаш някого не значи да мислиш за някого. Да обичаш значи да живееш за някого. "

" Не си мисли, че ще те забравя и ще сложа край на своите мечти. Аз вечно ще те помня и обичам докато сърцето ми тупти. "

" Ако сърцето ми кърви на всяка стъпка... това не е рана от оръжие... Това е следа от любовта ти, която не успях да достигна! "

" Отнема минута за да срещнеш някого. Час да го опознаеш. Ден за да се влюбиш в него... и цял живот, за да го забравиш! "

+Quote Post
Electrum
коментар Feb 8 2006, 22:29
Коментар #42

Wind of change

Коментари: 953
Регнат: 15-December 05
От: Sofia

ИСТОРИЯ ЗА ЛЮБОВТА

" Имало едно време един остров,на който живеели всички чувства: ЩАСТИЕТО,ПОЗНАНИЕТО и всички други,включително ЛЮБОВТА.Един ден на чувствата било съобщено че островът ще потъне - затова всички подготвили лодките си и отплували.Единствено ЛЮБОВТА упорствала да остане до последния възможен момент.Когато островът бил почти потънал,ЛЮБОВТА решила да помоли за помощ.БОГАТСТВОТО преминало покрай нея.Тя му казала "БОГАТСТВО,вземи ме със себе си". "Не мога"- отговорило то..." Имам много злато на кораба си и няма място за теб". ЛЮБОВТА решила да помоли СУЕТАТА,която също преминавала в красив кораб."Суета моля те помогни ми!"."Не мога да ти помогна,Любов,ти си цялата мокра и може да повредиш кораба ми". ТЪГАТА била наблизо затова ЛЮБОВТА я помолила:"Тъга позволи ми да избягам с теб"... "Не могa,Любов"..."Tолкова съм тъжна,че имам нужда да остана сама"...ЩАСТИЕТО също преминало покрай нея,но било толкова щастливо,че дори не чуло,когато ЛЮБОВТА го повикала.Внезапно се чул глас ..."Ела,ЛЮБОВ,аз ще те взема със себе си".Гласът бил на непознат възрастен.ЛЮБОВТА била толкова развълнувана и щастлива,че забравила да попита за името му.Когато пристигнали на сушата,той продължил по пътя си...ЛЮБОВТА, осъзнавайки колко много му дължи,попитала ПОЗНАНИЕТО:"Кой ми помогна?" . " Помогна ти ВРЕМЕТО!"- отговорило ПОЗНАНИЕТО. "ВРЕМЕТО??"-очудила се ЛЮБОВТА- "Но заще ВРЕМЕТО ми е помогнало?" ПОЗНАНИЕТО се усмихнало и с дълбока мъдрост отговорило: "Защото само ВРЕМЕТО е способно да разбере колко велика е ЛЮБОВТА!"

+Quote Post
makaronka
коментар Feb 9 2006, 17:18
Коментар #43

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 11
Регнат: 21-November 05
Име: Reni

Тези любопитни факти за любовта разкрива февруарският брой на National Geographic :

Вследствие на редица изследвания и тестове с влюбени двойки психоаналитиците са стигнали до някои основни изводи за любовта:

Любовта активира части от мозъка, свързани със задоволството и насладата, и отключва производството на вещества като допамина, които в определени дози пораждат енергичност, концентрация, безразсъдност и бодрост. Любовта ни прави смели, умни и ни кара да поемаме рискове.

Когато двама души вършат различни неща заедно, това води до отделяне на вече споменатия допамин в мозъка, който стимулира чувството на привличане. Затова ако първите срещи включват вълнуващи дейности като возене във влакче на ужасите, е по-вероятно да се стигне и до следващи срещи. Само изчакайте времето да се постопли и хайде към най-близкия увеселителен парк заедно с половинката!

Любовта може да е свързана и с човешкото обоняние. Швейцарски експеримент, при който различни жени трябвало да избират коя от предоставените им носени мъжки тениски мирише най-добре, доказал, че жените предпочитали тениската, чийто собственик е с най-различен генотип от техния (съвкупността от всички гени, с които организмът разполага). Различният генотип най-вероятно е свързан с имунна система, много различна от тяхната. По този начин жените увеличават шанса потомството им да бъде здраво.

Любовта и обсесивно-компулсивното разстройство може да имат сходни химични профили, характеризиращи се с ниското ниво на хормона на щастието серотонин. С други думи, любовта и душевните болести трудно се различават помежду си.

Има надежда за желаещите да избягат от хватката на страстта и тя се нарича “Прозак”. Това лекарство увеличава количеството серотонин между нервните клетки. “Прозак” възпира хората да се влюбват и обичат, тъй като потиска нервността и либидото. Вие обаче едва ли сте сред желаещите да го пробват. Все пак нали именно към любов се стреми всеки от нас? Какъв е смисълът да я потискаме?

+Quote Post
Aqua-Spirit
коментар Feb 15 2006, 21:09
Коментар #44

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 373
Регнат: 4-November 05

QUOTE(makaronka @ Feb 9 2006, 05:18 PM) *

Има надежда за желаещите да избягат от хватката на страстта и тя се нарича “Прозак”. Това лекарство увеличава количеството серотонин между нервните клетки. “Прозак” възпира хората да се влюбват и обичат, тъй като потиска нервността и либидото. Вие обаче едва ли сте сред желаещите да го пробват. Все пак нали именно към любов се стреми всеки от нас? Какъв е смисълът да я потискаме?

Когато си видял само черната страна на любовта и си получил само мъки трудно е да не ти се прииска никога повече да не се влюбваш.

+Quote Post
Electrum
коментар Mar 16 2006, 15:51
Коментар #45

Wind of change

QUOTE(Aqua-Spirit @ Feb 15 2006, 09:09 PM) *

QUOTE(makaronka @ Feb 9 2006, 05:18 PM) *

Когато си видял само черната страна на любовта и си получил само мъки трудно е да не ти се прииска никога повече да не се влюбваш.

Мии не съм напълно съгласна...точно тази черна страна ни учи и колкото и да е болезнено,разбираш че всичко е преходно,любовта не може да е вечна...А все пак знаем,че всичко,което не ни убива,ни прави по-силни...Според мен човек винаги трябва да е влюбен и да не се отказва от любовта се,дори тя да е обречена wub.gif а ако е толкова зле положението,винаги има кво да направиш new_all_coholic.gif beer.gif wine.gif хахах

+Quote Post
storm
коментар Mar 16 2006, 17:59
Коментар #46

unfaithfulness revealer

Група: Глобален Модер
Коментари: 936
Регнат: 30-July 05

а ако е толкова зле положението,винаги има кво да направиш new_all_coholic.gif beer.gif wine.gif хахах

18.gif Добре си го измислила .

+Quote Post
unvisioble
коментар Mar 27 2006, 11:13
Коментар #47

Глобален Модератор

Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06

"Любовта е отговорът,но докато го чакате,сексът повдига някои доста интересни въпроси."
Уди Алън

+Quote Post
melkor
коментар Mar 27 2006, 12:31
Коментар #48

Sinner in the hands of dirty goddess

Група: Администратори
Коментари: 2,780
Регнат: 27-April 05
От: Пловдив/София

"Любовта е движещата сила на Вселената" --Енея ("Триумфът на Ендимион" Дан Симънс)

+Quote Post
Aqua-Spirit
коментар Mar 28 2006, 16:28
Коментар #49

Потребител

QUOTE(YaHeL`` @ Mar 16 2006, 04:51 PM) *

Мии не съм напълно съгласна...точно тази черна страна ни учи и колкото и да е болезнено,разбираш че всичко е преходно,любовта не може да е вечна...А все пак знаем,че всичко,което не ни убива,ни прави по-силни...

Мии и аз не съм съгласна. Хубава приказка, но в действителност това, което не ни убива, ни руши малко по малко и след няколко удара човек коренно променя душевността си, напълно незабелязано и неусетно... Може пак да не се съгласиш, но е така-всяка една случка влияе на душата и оставя белег.
Също и предложеното, по-скоро намекнатото решение не е никакво решение, само създава допълнителни проблеми.
Понякога ми се иска повече да не се влюбвам. Това не значи, че не искам да обичам никога повече, а само да продължа да обичам само един човек-този, в когото съм си влюбена сега. Тъй като вече е нещо познато и колкото и примамливо и интересно да изглежда непознатото, предпочитам сигурността.

+Quote Post
Electrum
коментар Mar 29 2006, 22:15
Коментар #50

Wind of change

Aqua-Spirit,аз само се базиках с тва за алкохола...за мен също не е решение тва,просто реших да разнообразя малко - не че имам страхотно чувство за хумор ама мисля че личи че не го мисля сериозно ...иначе съм съгласна с теб smile.gif

+Quote Post
The Shaman
коментар Mar 29 2006, 22:24
Коментар #51

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

Ще цитирам един човек писал по-горе а именно @unvisioble:

Love is the name. Sex is the game. Forget the name and play the GAME...!

+Quote Post
unvisioble
коментар Mar 30 2006, 00:11
Коментар #52

Глобален Модератор

„В любовта и прогнозата за времето няма лъжи, а само грешки.“ — Йоанна Вилинская

„Любовта е дете на илюзията и същевременно майка на разочарованието.“ — Унамуно

+Quote Post
.:DANAIA:.
коментар Apr 1 2006, 18:53
Коментар #53

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 7
Регнат: 16-March 06

Казват че, цветята са усмивките на Бога. И е толкова лесно да се усмихваш заедно с тях. Да почувстваш омайния им аромат, потънал в красотата им. Но колкото и красиви да са, те увяхват и с тях си отива и нежността и радостта, които са ти дали сила да се усмихнеш, дори и да не можеш. Тогава човек разбира как едно простичко нещо може да се окаже толкова важно за него. Но има и едно цвете, което живее вечно – ЛЮБОВТА.

Но винаги, когато говорим за любовта, стигаме до момента, в който се питаме какво точно означава тя и чувствата, които ни носи...Любовта е и страдание, и наслада.

Любовта е една от най-големите носителки на страдание. Нищо не ранява повече от несподелената и лъжлива любов. Когато си влюбен си много по-лесно раним и тогава най-малкия намек или дума могат да ти донесат страдание за цял живот. При споменаването на дума, с която твой любим човек те нарани неволно или волно, може да остави отпечатък върху психика ти. От една такава дума можеш да получиш комплекси за цял един живот, а когато си комплексиран оставаш нещастен за много време.

Но любовта не е еднострана. Тя бива сестринска, майчинска, бащинска, приятелска, а не само между мъж и жена. При всички тези случаи на любов тя ранява. Нима няма да се почустваш нещастен когато най-добрата ти приятелка или приятел те предаде... Любовта изисква много жертви. Но дори и забранена, тя също си струва и никой не може да я изтрие от душите на хората. Любовта не може да се спре, дори когато е несподелена... Също така любовта е и вяра, не само обожание, но често тази вяра лесно се губи.

От друга страна любовта е най-хубавото което може да ти се случи. Когато човек се влюбва започва да чувства, да мисли по-позитивно за всичко, което става около него. Започва да чувства една наслада от това, че живее и че е обичан. Когато си влюбен дори и най-малките жестове, с които се стараят да те направят щастлив, означават много. За любовта няма никакви ограничения. Тя се извисява над всички и всичко, но само когато е истинска и споделена.

Любовта е една искрица надежда, в трудния, изпълнен със задължения, отговорности, мъка и студенина живот. Тази искрица нараства в пламъче, а пламъчето в огън. И когато огънят пламне не може да бъде изгасен. Тогава не съществуват закони, които могат да потушат това силно чувство. То пламти и ще продължава да пламти вечно.

Няма нищо по-важно от любовта, защото тя е вечна, а животът е кратък. Всеки има право да обича, а човек живее, за да обича. Любовта е единственото нещо, което ни топли в трудния, изпълнен със злоба свят, единственото чувство, което държи хората сплотени.

Любовта има и плюсове и минуси, но трябва просто да се научиш как да отсяваш минусите и тя ще се превърне в истинска наслада, а не само страдание. Колкото и да се изменят хората, тя винаги е с тях. Скрита в сърцата им, тя прави света по-хубав, по-пъстър. Любовта пренася човек от сивото ежедневие в прекрасен свят, в който не съществува злоба и омраза.

+Quote Post
Eli_Baby
коментар Apr 3 2006, 16:35
Коментар #54

Потребител

Коментари: 200
Регнат: 30-December 05

"Любовта е като магия - тя просто не съществува !!!" 18.gif

Любовта е черно-бяла !!! go_team.gif

+Quote Post
Aqua-Spirit
коментар Apr 7 2006, 08:42
Коментар #55

Потребител

QUOTE(Eli_Baby @ Apr 3 2006, 05:35 PM) *

Любовта е черно-бяла !!! go_team.gif

Не познавам нищо по-цветно от любовта, което да има толкова различни нюанси, да е изпъстрено с толкова емоции и неочаквани обрати...
Иначе да, може и магия да е. А магии ИМА! happy.gif

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Apr 23 2006, 09:44
Коментар #56

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

нагявам си никога повече да не изпитвам любов, това е най-хубавато нещо което ми се е случвало, но и най-болезненото...да обичаш е да се довериш на някой, да живееш за него и да знаеш че той също те обича...но всичко е лъжа, неможеш на никой да се довериш...нз дали ще изпитвам нещо подоно, но не мисля толкова съм намразила всичко ей това е любовта..наи-лошото нещо, което може да ти се случи, защото като всяко нещо тя си има край и той е ужасен...

+Quote Post
unvisioble
коментар Apr 24 2006, 00:40
Коментар #57

Глобален Модератор

QUOTE(girl_from_hell @ Apr 23 2006, 09:44 AM) *

нагявам си никога повече да не изпитвам любов, това е най-хубавато нещо което ми се е случвало, но и най-болезненото...да обичаш е да се довериш на някой, да живееш за него и да знаеш че той също те обича...но всичко е лъжа, неможеш на никой да се довериш...нз дали ще изпитвам нещо подоно, но не мисля толкова съм намразила всичко ей това е любовта..наи-лошото нещо, което може да ти се случи, защото като всяко нещо тя си има край и той е ужасен...

Някой май е наранен и разочарован...
Сигурна съм,че сега мислиш така,но след време,когато болката отмине,ще искаш друго.Не обръщай гръб на любовта,само защото си срещнала неподходящ човек.Ти си твърде млада,ще се срещаш с други хора,ще трупаш опит,ще се учиш да обичаш.И накрая,когато си готова,ще срещнеш точния човек,който е отреден именно за теб.Аз мисля,че ако дълбоко вярваш в това,то непременно ще го срещнеш. rolleyes.gif

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Apr 27 2006, 15:40
Коментар #58

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

мерси, много хубави думи но просто неискам сериозна връзка повече до тук бях, иначе да момчета много ама да се излъжа да се влюбя в някой не

+Quote Post
lamburgini
коментар May 4 2006, 00:57
Коментар #59

Потребител

Коментари: 219
Регнат: 27-April 06
Име: lamburgini

Любовта ..ех..любовта ! Това е онова чувство което хората изпитват понякога .Това еонова пламаче което гори вътре в теб и те изгаря, не ти
дава покой нито за миг! Има хора които умират без да са изпитали това
чувство .Жалко за тях ! Любов значи да умееш да даряваш обич ,без да
искаш нещо в замяна ! Любовта винаги трябва да е взаимна иначе това
не е любов - това е несподелена любов.Как се усеща-когато срещнеш
очите на любимия там трябва да видиш онази присъща влажност ,онзи
огън на жертвоготовност за каузата на любовта .
Любовта не се доказва никога . Любов трябва да има във всеки един
жест във всяка мимика ,във думите и във всичко около нас . Любовта
това е подареното цвете без никакъв повод . Любовта това е да изненадаш любимия всеки ден с малкото семенце посято в сърцето .
А когато се разлисти и порасе да можеш да го поливаш и да го поддържаш живо във вечността .Това е трудно! Но ако по често се сещаме за любовта ,то ще е лесно като детска игра .
Любовта това е компромисът между двама души . Нямали го,всичко
в един момент се превръща във война .Прощката това е любовта .
Смирен бъди пред любовта .Пази я в сърцето си като най- ценното
съкровище на този свят .И когато дойде времето пусни я да излезе,но
само като я почувстваш истински със всяка фибра на тюлото си.Дай й сила невиждана до сега да се развихри в теб . Защото в любовта е най
ценното нещо на този свят .Чрез нея се посява новия живот-ДЕТЕТО.
Та нали всички хора за това живеят за да оцелеят !!!

Не знам дали всички ще ме разберат но и не искам това си е тяхна
работа ! Само пожелавам успех на влюбените !

+Quote Post
GABRIEL
коментар May 5 2006, 02:08
Коментар #60

Старо куче - медалист

Коментари: 383
Регнат: 12-May 05
От: на първия облак от дясната Му страна

Тост за любовта

Има любов студентска: когато има с кого, има с какво, но няма къде.
Има любов несподелена: когато има къде, има с какво, но няма с кого.
Има нещастна любов: когато има къде, има с кого, но няма с какво.
Има любов философска: когато има къде, има с какво, има с кого, но защо?

Да пием за онази любов, която всеки от нас заслужава!

+Quote Post

14 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 потребител(и) четат тази тема (5 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 15th September 2019 - 10:37