IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Минутка за размисъл!, Една шепа житейски мъдрости...
dulsinea
коментар Jul 4 2005, 18:32
Коментар #1

Редовен Потребител

Група: Потребител +
Коментари: 1,011
Регнат: 4-May 05
От: Пловдив

В часа по философия професорът застана на катедрата, изпълнена с различни предмети и зачака студентите да утихнат. Тогава взе голям празен буркан от майонеза и го напълни с топки за голф. Попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително. После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда, разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф. И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те пак отговориха утвърдително. Сетне професорът взе кутия с пясък и я изсипа в съда. Естествено пясъкът запълни всичко. Той попита още веднъж дали съдът е пълен. Студентите отговориха с единодушно ”да”.
Тогава професорът взе кутия с бира от бюрото и изсипа съдържанието и в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките. Студентите се разсмяха.
”Сега, каза професорът, когато смехът утихна, искам да ви кажа, че този съд представлява вашият живот. Топките за голф са важните неща във вашия живот - семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви, страстите и предпочитанията ви - все неща, които ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен. Камъчетата са другите неща - работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало - малките неща.”
И продължи: ...
Go to the top of the page

+Quote Post
4 страници V  < 1 2 3 4 >  
Start new topic
Отговори (40 - 59)
lamburgini
коментар May 14 2006, 10:01
Коментар #41

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 219
Регнат: 27-April 06
Име: lamburgini

Думите на Нежното докосване ме трогнаха ! Замислих се над всичко ! ...Дали аз съм постъпвал правилно винаги ...Дали не съм решал понякога ,когато съм спорел със хората ...за неща ,дето ...нямало е никакъв смисъл мисля !...
Всеки трябва да си спомня думите от по -горе :
''- Уважение към себе си
- Уважение към другите
- Отговорност за всички собствени действия и постъпки.

Не позволявай, дреболиите и неразбирането да разрушат дружбата;
Когато разбереш, че си направил грешка, поправи я колкото може по-бързо.''!!!
Замислете се всички , ипреди да нагрубите някого ...спомнете си тези думи ...и не казвайте нищо .Ще видите , че ще ви стане по добре
че не сте му отвърнали .Ще се чувствате по силни !...Защото доброто
е победило у вас ...

+Quote Post
Passionatelly desire
коментар May 25 2006, 22:25
Коментар #42

I Love Horses

Коментари: 777
Регнат: 1-December 05

Л И Б И Я

Страна на позор,
владяна от страх;
диктатор и
стадо овце, пълни с прах
в невежа, порочна
и долна пустиня
заплашват чедата
на наша родина!

Ламя лицемерна
и търсеща жертви,
крепяща живота
на мъст и мизерия,
изискваща слава
и без да и пука,
път с лакти проправя
чрез чуждата мъка!

Какво ли ще прави?
Ще видим тъй скоро...
Не трябва да имаме
капка умора!
Да бъдем сплотени,
задружни, единни
да върнем живота
в душите невинни!

Излезте навънка!
Носете мастило!
Правете плакати
и викайте силно:
"Кадафи! Шамшорник!
Дойде ни до гуша!"
Правете така, че
змията да слуша!

не бъдете бездейни... моля ви...

+Quote Post
Passionatelly desire
коментар Oct 29 2006, 15:01
Коментар #43

I Love Horses

Ровех се из нета и попаднах на това.Понеже ми хареса реших да го постна.

Веднъж Ницше видял един каруцар, който безмилостно биел коня си. Животното било затънало в уличната кал - каруцата била много голяма. Човекът немилостиво го шибал с бича, тежката каруца още повече пзатъвала. Каруцарят се вбесил, слязъл, и започна да удря с всички сили коня си с дебела тояга. Нищо не помагало, калта вече стигнала до стремето, а стопанинът продължавал да удря.
Конят обърнал глава и погледнал с болка и изненада човека, или така поне му се сторило на Ницше.

А вляво надолу почва калният път...
Той безпомощно стоял пред грозната гледка и не знаел какво да направи. С нищо не можел да помогне на бедното животно, нито пък на каруцаря. Бил физически слаб, за да бута каруцата, излишно било да моли човека да спре да удря. Разбрал, че нито огромните знания, нито чуждите езици, нито великата му способност да създава живот от писано слово - нищо от това изобщо не може да помогне на едно създание, което дори не било надарено с разум! С ужас осъзнал, че цялата му сложна философия, с която обяснявал света и хората, не може да спре една дребна, всекидневна жестокост.
Искал да промени мисленето на високо организираната материя, бил убеден, че може да го направи, а сега, опръскан с кал, безсилно гледал страданието на едно животно.
Могъщият ум се пречупил, Ницше обезумял.
И станал едно от децата на Бога.

+Quote Post
K_f_R
коментар Jan 9 2007, 22:58
Коментар #44

Dismantle Me

Група: Уважавани
Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06

QUOTE(vIkToRsHeFa @ Jul 4 2005, 19:51) *

QUOTE(redman @ Jul 4 2005, 08:34 PM)
Ето това беше много добро наистина те кара да се замислиш кое е важното в живота и как трябва да си подредиш приоритетите
*

Наистина много интересно четиво и има много смисъл в него...
А това за бирата беше много неочаквано някак си... punk.gif

абсолютно съм сагласен с шефа 4.gif

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Feb 12 2007, 15:45
Коментар #45

The misery, the pain...

Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

"Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал."

+Quote Post
susito
коментар Mar 3 2007, 17:11
Коментар #46

Pretty.Odd.

Коментари: 1,730
Регнат: 14-December 06
От: Sliven
Име: Sus =]

1-вото и 2-рото ми харесаха най-много!Първото наистина те кара да се замислиш кои неща са "топките за голф"!

+Quote Post
3pacalypse Now
коментар Mar 15 2007, 03:53
Коментар #47

diabolique

Коментари: 2,222
Регнат: 25-August 05
От: БЪДЕЩЕТО !!!

АЗ ЩЕ НАПИША ВСИЧКИ ЦИТАТИ ЩО СЪМ СРЕЩНАЛ ВЪВ МУЗИКАТА И СА МЕ ВДЪХНОВИЛИ ИЛИ ИЗГРАДИЛИ ХАРАКТЕРА МИ И НАЧИНА МИ НА МИСЛЕНЕ :

" КАКВОТО И ДА СТАВА ТРЯБВА ДА ИЗДЪРЖИШ , КАКВОТО И ДА СТАВА ТРЯБВА ДА УСПЕЕШ , КАКВОТО И ДА СТАВА ТРЯБВА ДА ПРОДЪЛЖИШ ДА ПРАВИШ ТОВА КОЕТО УМЕЕШ!!! " (X-Team - Минус Втория Етаж )

"...I lit my pain on fire And I watched it all burn down Now I'm dancing in the ashes
And theres no one else around ...As days go by, my heart grows cold ..." (Papa Roach - Take Me)

"Истината ражда се във спора" (Picasso feat Sahib - Пътя крив да е)

"Отстрани всеки мнение ми дава , но вървя по моя път 'щото знам к'во да правя . Искам свобода това анархия не значи .Ще се боря докрай , няма да седна да плача .Аз не съм такъв да ме държите във клетка и каквото правя - пиши за моя сметка!" (Spens & Скреч - за мен)

"Хип-хоп културата - тя не е само алкохол , марихуана и жени , наркотици и убийства или крадени коли.Тя е за да те насочи по правилния път.Да видиш всичко от живота включително ръбът .... Да се отвратиш да не посягаш към тях!!!" (Спенс , Слим , Бък , Ст.Мартин - Началото )

"Макар мълчанието да е злато както казват старай се тази мъдрост сам да нарушиш.Че 2 неща са неразумни да мълчиш когато трябва да говориш и да говориш във мига когато трябва да мълчиш.Говори сега щом можеш пък ще дойде време цяла вечност да мълчиш" ( X Team - True Headz)

" ЗА ПОЕТИТЕ ПЕРАТА СТРЕЛЯТ ПО-ДАЛЕЧЕ ОТ ПУШКИТЕ " (Из STARTERASS - 13 mc , 1 dj & Аз)

"Когато не можеш да намериш нещо за което да живееш тогава по-добре намери нещо за което да умреш" (Афени Шакур)

"...Чувам гласове , но слушам само моя..." (Picasso feat Sahib - Пътя крив да е)

Живей добре!!!Това е най-голямото отмъщение за всички завистливи около теб!

"Най-ужасното е че със всеки изминал ден ставам все по-студен и един ден ще стана като всички други . Защото никой не цени различните ... Винаги мнозинството ще бъде озлобено срещу малцинството ... защото страхливите им душички са силни само когато са много.Но едно знам със сигурност : ТЕ НЕ СА МЕН"

" Предадох страната си , защото тя нито веднъж не ми показа че е на моя страна "

"...Аз мога да пея докато не свършат всички песни , мога да крещя докато светът не оглушее ,но въпреки това ако има думи които не съм ти казал разгледай тези които съм за да разбереш какво съм имал да кажа... "

" It's All Me , But Still I Have It ... "

The Future Is Still Inside Of Me

"И може би ще ни признаят чак когато умрем.
Затова нека направим така духовете ни да живеят вечно, чрез лириките които хората ще чуят в песните ни" "And maybe they'll admit it when we're gone.
Just let our spirits live on, through our lyrics that you hear in our songs" (EMINEM - SING FOR THE MOMENT)

" Живота е бюро.От коя страна искаш да седиш ? "(Спенс - Право на живот)

" Money Brings Bitches -> Bitches Brings Lies " (2паk)

" Няма е вече тръпката да пораснеш
от кръпката до костюма
от демото до албума
от трохите до сума.
Подходящо за твоите способности
и любовта във нас умря
,но това вече са подробности "

"И аз съм скъп.Може да съм скъп , но не и лъскъв. "

"So Right Before I Sleep Dear God What I'm Asking To Help With This Rap Shit That I'm Standing For...But You Don't Hear Me Though"

"Sing With Me , Sing For The Tears , Sing For The Laugher , Sing For The Years , Sing With Me Just For Today , Maybe Tomorow The Good Lord Will Take You Away !!!" (Aerpsmith - Dream On)

" Че днешната младеж е станала леш.Ето така е младеж като от всекви говна ядеш.Да работиш не щеш. Искаш да си келеш , но от това колко добър си зависи къде ще спреш. " (Spens-Deja Vu)

" Знаеш ли питам се дали ще се смеят когато умра.Защо се боря да живея ако просто живея за да се боря?Какво се опитвам да видя когато нищо няма там?Какво се опитвам да дам когато никой не ми дава шанс да опитам?Защо умирам да живея , а просто живея за да умра " (2pac)

"С вдигната глава вървя и хич не ме е*е , че стандарта ни е слаб и икономически сме зле.Със пари или без пари не е все едно , но ако духът ти го няма тогава какво ? "

"Много , много хора не ме харесват - Среден пръст за тях за да стане интересно! " (SPens - Писна ми )

" ...United we stand , Devided we fall ,They Can Shoot One Nigga , But they Can't Take Us All..." (2pac - Last Wordz)

"Аз съм свободен да летя, аз съм свободен да живея ,свободен съм да пея , свободен да се смея , свободен съм дори на ръцете със вериги щом свободна е душата ми - СВОБОДЕН СЪМ ЗАВИНАГИ!!!" (X-Team - Свобода)

"Няма да си първия , няма да си и последния който се опитва да ме пре*бе ,но облизва средния" (Хората от гетото - Давам любов)

" Жалко че не мога да изтрия чуждата простотия всеки търси своята част във чуждата помия .Кой със тия , кой със ония - Всеки се дели и забравят факта , че земята в една посока се върти "

" Поле , земя ,зеленина навред и сред многото цветя зърнах малък слънчоглед...И мина ми веднага мисъл през главата - да дойда да го скъсам щом изгрее луната,но това на него не мога да му сторя напротив да не го откъсне някой друг със всички сили ще се боря " (Слим - Виновен)

" Дали ще проумея обратите в живота ? Едни приемам с нежелание , а други със охота "

" И след като аз обичам , значи и вие можете
и вярвайте ще видим едно по-добро бъдеще само и
единствено ,ако усилия положите"

"- Взе си палтото, и ни остави без пукнат цент, сега не се връщай!
Питаше за мама сякаш си я обичал от началото.
Остави я в тъмното, тя умираше заради разбитото си сърце
И дори не започвай с това "искам да бъда твой баща"
Дори не ме притеснявай с твоите левове, аз нямам нужда от тях
Ще погреба мама, така както ме остави сам
Сега когато накрая те намерих, стой подяволите далеч от мен ТАТКО!!!

-Искам да разбереш
всичко което някога съм искал е ти да бъдеш мъж.
и да израстнеш такъв какъвто трябва
Подържай войната с писанията които ми пращаш
Съжалявам много... " (2пак - Папас Сонг )

"Знам, че понякога е трудно, но запомни едно нещо
След всяка тъмна нощ, винаги има светъл ден
така че независимо колко е трудно, изпъчи гърди
вдигни си гордо главата, и се справи с проблемите."

"-Какво искаш най-много?

-Безусловна любов несъмнено.
Говоря за нещо,което не избледниява,
Не отминава.
Нещо,което да устои през всичките
Ненормални дни и нощи,
Независимо дали си прав или грешиш
Аз все още те обичам,
Все още те усещам,все още съм с теб.
Без значение какво се случва,
Ти винаги ще си в сърцето ми
И аз ще те обичам с безусловна любов."

"Тръгнах си от светлината на прожекторите за да се върна в пълния си блясък и да нямам нужда от тях"

"Ние бяхме млади,ние бяхме глупави,но имахме сърца..."

" Дали си черен или бял значение няма.
Приятелството няма цвят защото сме двама "

"Къде бих бил без моите приятели,
Особено когато стане трудно.
Не е лесно да бъдеш себе си.
Когато си движен от амбиции и искаш висока позиция.
Затова аз продължавам с моята мисия
И тя е просто да бъда един рап музикант.
Да издигна днешното поколение
Ако мога да го накарам да се заслуша."

Скоро ще постна още...

+Quote Post
Alvisun
коментар Jun 11 2007, 23:52
Коментар #48

Пич

Коментари: 524
Регнат: 25-February 07
От: Елвандар

Максимилиан Вебер

"Протестантската етика и духът на капитализма"

"След като напуска монашеските килии и се пренася в професионалния живот, започвайки да господства над светския морал, аскетизмът допринася за изграждането на онзи могъщ космос на модерния икономически ред, който налага днес своя подавляващ отпечатък върху същностния стил на всички хора"

"Безбройните стари богове - разомагьосани и затова под формата на безличностни сили, се надигат от гробовете си, напират към власт над нашия живот и отново се впускат във вечната борба помежду си"

Мигел де Сервантес

"Дон Кихот"

"Гордей се, Санчо, със скромността на твоя произход и не се срамувай да казваш, че си селянин. Когато другите видят, че не се червиш от срам, никой няма да те осмее. Гледай да бъдеш по-скоро смирен праведник, отколкото надменен грешник…. Помни, Санчо – ако избереш пътя на добродетелта и се стремиш да вършиш само добродетелни неща, няма защо да завиждаш на тези, чиито прадеди са били князе и сеньори, защото кръвта се наследява, а добродетелта се придобива и струва сама по себе си много повече от кръвта."

+Quote Post
Passionatelly desire
коментар Jun 12 2007, 14:56
Коментар #49

I Love Horses

Цитат(Alvisun @ Jun 12 2007, 02:52) *
"Дон Кихот"

"Гордей се, Санчо, със скромността на твоя произход и не се срамувай да казваш, че си селянин. Когато другите видят, че не се червиш от срам, никой няма да те осмее. Гледай да бъдеш по-скоро смирен праведник, отколкото надменен грешник…. Помни, Санчо – ако избереш пътя на добродетелта и се стремиш да вършиш само добродетелни неща, няма защо да завиждаш на тези, чиито прадеди са били князе и сеньори, защото кръвта се наследява, а добродетелта се придобива и струва сама по себе си много повече от кръвта."

Това много ми хареса smile.gif

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Jun 16 2007, 17:44
Коментар #50

The misery, the pain...

Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

Темата е страхотна, но защо заради спор трябва да я прецаквате? Защо трябва да се регистрирам в другия форум за да допрочета? По-добре да се изтрият полу историите, защото е смешно.

+Quote Post
Alvisun
коментар Jun 30 2007, 08:34
Коментар #51

Пич

Коментари: 524
Регнат: 25-February 07
От: Елвандар

Чуйте, истинската поезия не казва нищо, само маркира възможностите. Отваря всички врати. Можеш да минеш през всяка, която си харесаш.

...и затова поезията ме привлича толкова много – защото е вечна. Докато има хора, които да помнят думи и комбинации от думи. Нищо друго не може да оцелее от напълно унищожение освен поезията и песните. Никой не може да запомни цял роман. Никой не може да опише филм, статуя или картина, но докато има хора, ще има и песни и поезия.

Ако поезията ми цели нещо, то е да освободи хората от ограничения начин, по който те виждат и чувстват.

Джим Морисън

Listen, real poetry doesn’t say anything, it just ticks off the possibilities. Opens all doors. You can walk through any one that suits you.

...and that’s why poetry appeals to me so much – because it’s eternal. As long as there are people, they can remember words and combination of words. Nothing else can survive a holocaust but poetry and songs. No one can remember an entire novel. No one can describe a film, a piece of sculpture, a painting, but so long as there are human beings, songs and poetry can continue.

If my poetry aims to achieve anything, it’s to deliver people from the limited ways in which they see and feel.

Jim Morrison

+Quote Post
Ледено_момиче
коментар Jul 28 2007, 13:31
Коментар #52

.::temptation::.

Коментари: 1,107
Регнат: 22-February 06
От: Sin City

Б Е Л Е Г Ъ Т

(от Мартен Калеев)

Все още инатливо, почти до отчаяние, нося онази скъпоценна шепа надежда, която отдавна гребнах набързо от тихо закътано езеро, забравено в небето и от Бога. Тази надежда е по-малка от сълза на колибри.
Но колко ли мога да нося?!?
Аз, наивният и мечтателен Палечко, който храни съдбата си не с трошици, а с думи, заредени с искреност. Който долавя как въздъхват розите, когато дъждът ги окичва с капки. Който нагоре по хълма на времето търкаля парченца дъга. Който като храбрия оловен войник пътешества и брани света от злите джуджета и ... от хората.
Сега, когато съм седнал на края на света и гледам как слънчевата кръв изтича в залеза, крещя:

Кои сте вие,които
четете моите сънища?

Защо влачите
на своите вратове
дни изстинали,
от камъни по-тежки?

Защо
нощите преливате
в самотни северни сияния,
а безсъници прелистват
и очите, и душите ви?
Нима все още вярвате,
че тъпанарите се стряскат
от стихове и багри,
а хората не изяждат
безпомощните златни рибки?
Къде изхвърлихте онази
неудържима праенергия,
която изригва вулканично,
когато мечтите ни замръзват
във фризера на наглостта,
убити и заровени от типове,
високомерни и полезни като вируси?

Не разбрахте ли,
че метафора е времето,
родена от движение към нищото,
а настоящето погубва умовете
с вълнения за мъртви делници?

Защо понякога сравнявате
себе си със себе си,
и разликите мразите,
а приликите ви вбесяват?
А може би
дори
не е важно кои сме,
а само
в какво се превърнахме?
Вече!...

Но няма ехо. Нищо няма. Сам себе си не чувам, а хилядите зрънца истина отдавна птиците са изкълвали и аз не мога да намеря пътя към дома и себе си. Въпросите дори се пръснаха.

Остана само белегът, по който искам да си спомня ... белязан съм, това е ясно, но белязан за какво?

И от кого?

+Quote Post
tsveti4ka
коментар Jul 30 2007, 15:11
Коментар #53

Потребител

Коментари: 151
Регнат: 29-July 07

Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете!

Вземи по нещо от всеки, но не копирай никого.

Животът е сън, ти обаче решаваш какъв!

Някои хора живеят в свой измислен свят, където никой не може да ги нарани. Но в този свят никой не може и да ги обича.

Ако има за какво да се бориш в живота си, значи си богат.

Жената никога не забравя мъжа, който е можела да има, а мъжът - жената, която не е могъл да има.

Оптимистът твърди, че живеем в най-добрия свят, а песимистът се страхува, че е така. Джеймс Бранч Кабел

Истинското съвършенство на човека се крие не в това, което има, а в това, което е. Оскар Уайлд

Пътят има способноста да говори на тези, който го следват.

Това което получаваме, пълни джоба ни, а това, което даваме, пълни душата ни.

"Aко не умееш да говориш, научи се да мълчиш." Помпоний

"Никога не плачи за това, което не плаче за теб."

Аз не отговарям пред Бога за съмненията, които се раждат в моята душа, т.к. те са вследствие на разума, който сам Той Бог е вложил в мен. Джонатан Свифт

Приятелството е като една душа в две тела. Аристотел

Братът може да не ти е приятел, но приятелят ти е винаги брат. Франклин

Който търси приятел без недостатък, ще остане сам. Каракалпакска поговорка

Чувствата не мамят. Мамят само съставените по тях съждения. Гьоте

Бъдете внимателни и хладнокръвни. Да имаш студена глава е също така необходимо, както и да имаш горещо сърце. Дж. Лебок

Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие! Ричард Бах

Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден. Сенека

Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш. Майка Тереза

Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завинаги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил.

Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно. Секст Емпирик

Когато Бог отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.

+Quote Post
lemmy
коментар Feb 15 2008, 18:09
Коментар #54

sun-eyed girl

Коментари: 2,943
Регнат: 12-July 06
Име: jaya supertramp

Цитат(Alvisun @ Jun 30 2007, 08:34) *
Чуйте, истинската поезия не казва нищо, само маркира възможностите. Отваря всички врати. Можеш да минеш през всяка, която си харесаш.

...и затова поезията ме привлича толкова много – защото е вечна. Докато има хора, които да помнят думи и комбинации от думи. Нищо друго не може да оцелее от напълно унищожение освен поезията и песните. Никой не може да запомни цял роман. Никой не може да опише филм, статуя или картина, но докато има хора, ще има и песни и поезия.

Ако поезията ми цели нещо, то е да освободи хората от ограничения начин, по който те виждат и чувстват.

Джим Морисън

Listen, real poetry doesn’t say anything, it just ticks off the possibilities. Opens all doors. You can walk through any one that suits you.

...and that’s why poetry appeals to me so much – because it’s eternal. As long as there are people, they can remember words and combination of words. Nothing else can survive a holocaust but poetry and songs. No one can remember an entire novel. No one can describe a film, a piece of sculpture, a painting, but so long as there are human beings, songs and poetry can continue.

If my poetry aims to achieve anything, it’s to deliver people from the limited ways in which they see and feel.

Jim Morrison

worthy.gif worthy.gif worthy.gif Моят идол си го е казал!

+Quote Post
secretk
коментар Mar 27 2008, 19:05
Коментар #55

Редовен Потребител

Коментари: 558
Регнат: 20-March 08
От: София

ето кaкво е щaстието smile.gifl

+Quote Post
Niksana
коментар Mar 27 2008, 21:43
Коментар #56

Снайперист...

Коментари: 2,380
Регнат: 29-October 07
От: Пловдив "майна"

Песен за антракта

Когато изглежда,
че няма надежда,
че всичко е свършено вече -
недей се смущава,
недей се прощава,
недей се предава, човече.

Кажи: не ми пука
от таз несполука -
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта
това е антракта,
това е антракта - не края.

От огън опърлен,
от всички захвърлен,
затворен в най-тъмната стая -
недей се спотайва,
недей се отчайва -
кажи си: това не е края!

Кажи: Не ми пука
от таз несполука -
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта
това е антракта -
не края!

Н. Йорданов

+Quote Post
nihilista
коментар Apr 24 2008, 20:30
Коментар #57

Редовен Потребител

Коментари: 512
Регнат: 24-November 07
От: Седемте тепета -1

Какво да правим когато човека го мързи дори да говори?!

Преди 3 години в час по литература, диалог между мен и съученик по време на диктовка по български. Човека си беше легнал направо на чина и гледаше в 1 точка.
Аз го питам: Защо не пишеш?
Той отговаря : Мързи!

Какво кравешко спокойствие ти дават такива хора не е истина worthy.gif biggrin.gif

+Quote Post
CiNdEreLLa``
коментар Apr 24 2008, 23:15
Коментар #58

Team Brooke

Коментари: 1,055
Регнат: 27-April 06
От: Stara Zagora, Kazanski Ghetto (:

Има една мисъл на Елеанор Рузвелт, която ми харесва страшно много и бих искала да я споделя с вас. А именно : "Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си!"

+Quote Post
borislavmytov
коментар May 20 2008, 12:07
Коментар #59

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 9
Регнат: 20-May 08

Каква е стойността на откраднатите мисли, които цитирате? Изживявате ли ги наистина или просто си запълвате времето?

+Quote Post
dark_templar13
коментар Jul 10 2008, 19:25
Коментар #60

Потребител

Коментари: 234
Регнат: 10-June 07
От: in your dreams!
Име: Georgi

хахахаахах мн добър въпрос наистина - очаквам мъдрите отговори smile.gif

+Quote Post

4 страници V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 17th September 2019 - 13:27