Здравейте ( Вход | Регистрация )

Rating 5
 | Category: Книги
entry Apr 17 2008, 16:43

Трудно ми беше да реша в коя категория да сложа този пост. Размисли или страсти, защото да...Тази книга се превърна в любимата ми книга. За какво се разказва ли? Ще ви покажа официалното ревю на книгата, а после ще добавя скромните си впечатления...

" Животът е за живите,но един ангел хранител никога не е излишен.

Холи и Джери един без друг? Абсурд! Но след седем години безоблачен съпружески живот Джери внезапно умира. Това съсипва Холи. Обаче в навечерието на трийсетия й рожден ден Джери отново се връща при нея. Той е оставил пакет писма със заръки:

“Купи си нощна лампа”,
“Купи си секси дреха”,
“Наслаждавай се на почивката, която съм подготвил за теб”,
“Участвай в състезание по караоке”.
Така любимият човек, който я е познавал най-добре от всички, успява да я научи, че животът продължава. Постепенно Холи преодолява болката и тъгата и открива, че отново може да се смее, пък макар и през сълзи.
Сензационен дебютен роман, който доказва, че истинската любов никога не умира."

Така и сега май идва момента в който да ви отегча със собствените си мисли и съждения по въпроса. Някой ще каже "Ох...поредния 'чиклит'" Но тук аз ще надигна глас...Повярвайте ми не е. Колко пъти сте виждали около вас, а може би на някого от вас се е случвало (искренно се надявам, че не), как смъртта отнема от някой най-любимия човек. Болката бавно превзема, а самотата поглъща. И как може да продължите живота си без този някой? Сами...Стоите занемели до прозореца на вратата с притаената надежда, че той/тя ще се върне, ще ги видите отново, но стаята остава все така празна, също както и сърцето ви...Дните губят смисъла си, а болката не намалява. В тази книга се описва как един мъртъв човек намира начин да спаси любовта на живота си от дупката на скръбта, да я води и напътства. Истинска, силна и неподправена любов. От самото начало на книгата се смеех, а после изведнъж избухвах в плач и обратното. Поглъщах всяка следваща страница отново и отново, а книгата безмилостно приближаваше своя край. Исках да чета още, но не исках да свършва...На края вече плачех като малко дете, а на последната страница вече се усмихвах. И когато я затворих ми стана тъжно, стана ми тъжно, че книгата просто свърши...
Преди да си извадите погрешни заключения искам да уточня, че съм книгоман. Изчела съм толкова много и различни книги, но рядко някоя ме е впечатлявала до такава степен. Истината е, че това е най-невероятната книга попадала в ръцете ми и от този момент нататък се превърна в моя любима. Искрено я препоръчвам на всеки един от вас. Дори и да не ви хареса е ваше право, но за мен ще остане най-доброто което някога съм чела...

P.S. I love you...

« Next Oldest · RoseRed's Blog · Next Newest »

Comments

post Apr 29 2008, 11:14
Comment #1

.::temptation::.

Група: Потребител +
Коментари: 1,107
Регнат: 22-February 06
От: Sin City
Име: Блага

Гледах филма и мн ми хареса..Няма какво да кажа,освен че днес ще мина през книжарницата за една книжка... май се сещате коя ще е ,а ? .. smile.gif

П.С. Мн благодаря,че си решила да напишеш това ентри..иначе изобщо нямаше да разбера,нито за книгата,нито за филма.. rolleyes.gif
Go to the top of the page
post Apr 29 2008, 15:26
Comment #2

Глобален Модератор

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06
От: Пловдив
Име: Стефания

А корицата изобщо не предвещаваше толкова стойностен сюжет... rolleyes.gif
Go to the top of the page

« Next Oldest · RoseRed's Blog · Next Newest »