Здравейте ( Вход | Регистрация )

Rating 4
entry Apr 7 2009, 23:03
- Кевин, къде мислиш, че се намираме?
- Оскар, ти да не си нещо като емпат?
- Ъ? ... Ми не знам .
....
- Няма ли да ме попиташ какво е ‘емпат’?
- Трябва ли?
- Боже Господи! Не знам защо изобщо се занимавам!... Емпат е човек, който може да усеща чуждите емоции. Особено пък болка. В твоя случай обаче е малко по-различно: шибаният камък счупи моят шибан крак, ама изглежда като да е фраснал твоята празна шибана кратуна!!
- Кевин, защо ми викаш? Да не си ядосан?
- Аз? Да съм ядосан? Защо пък да съм ядосан? Преди малко самолетът, с който пътувах, се разби, кракът ми е счупен, намирам се по средата на нищото и за компания имам теб. Всичко ми е наред.
- Настина ли? Това е супер, Кевин! Толкова се радвам за теб!... А за момент си помислих, че ми се сърдиш за нещо.
...
- Спокойно, Оскар, никога не бих ти се разсърдил... Не е като да ме питаш за трети път през последния половин час къде сме!... Сега ще ти дам един много, ама много спокоен отговор: Намираме се на същото място, на което бяхме и предния и по-предния път... и знаеш ли защо?... ЗАЩОТО НЕ СЕ ДВИЖИМ! А-а-а-а-аа...! Мамка-му!.... А не се движим, защото не мога да се мръдна без да се сгърча от болка!! И знаеш ли още какво? След десет минути пак ще сме си тук, защото продължаваме да не се движим, така че следващият път вместо да ме питаш отново същото си вземи шибаният въпрос И СИ ГО НАВРИ ОБРАТНО В ЗАДНИКА, ОТКЪДЕТО Е ИЗЛЯЗАЛ!!! А-АА-а-а-аа..! Подяволите!
- Кевииин, ти пак ми викаш...
- Така ли? Странно, не бях забелязал, ама щом казваш, сигурно е така.... КРЕТЕНОИД БЕЗМОЗЪЧЕН ИМАШ КЪСМЕТ ЧЕ КРАКЪТ МИ Е СЧУПЕН И МОГА САМО ДА ВИКАМ!!! ААА-А-а-а-а...!
...
- Хей, къде хукна? Оскар, върни се обратно веднага! АААААА-А-а-а-а...!... ОСКАААР!
...
- По дяволите!... Оскар!... Оскар, всичко е наред – аз само се шегувах. Беше игра... Не ти се сърдя... даже съм горд с теб – ти се справи великолепно! Никога не бях виждал някой да играе толкова добре като теб...... Оскааар... Върни се! Ела да те прегърна и да ти покажа колко много съм горд с теб... Имам бонбони и то оранжеви бонбони, Оскар – точно като портокали, само че по-вкусни...... Оскар, ти обичаш портокали, нали? Довечера обещавам да ти купя портокали... много портокали... цяла портокалова гора, само се върни.... Оскар, ти ще бъдеш Кралят на Портокаловата гора и една красива принцеса ще се омъжи за теб... Като в приказките, които майка ти сигурно ти е чела... Красива принцеса, която ще бъде само твоя, ще ти носи бонбони по цял ден, ще рисува с теб и ще те води на пързалката и заедно ще правите страхотни неща, за които дори не можеш да си представиш... И ще има кууупища бонбони – големи, малки, зелени, оранжеви... Купища! И всичките ще са за теб! Само ела тук........ Оскаар!...... Оскар!...... ОСКАААР! ДЕБИЛ НЕЩАСТЕН ЕЛА ВЕДНАГА ТУК!!! АА-а-а-а..!.......Оскар, не виках на теб, знаеш, че никога не бих викал на теб! Та аз те обичам, малкия! Обичам те повече отколкото е възможно да обичам някого! Ела при Кевин за прегръдка!...... Защо не идваш, Оскар? Знам, че те е страх да си сам в планината, знам, че искаш да дойдеш при мен... Криеш се? Искаш да играем на криеница, така ли, Оскар? Може ли и аз да се включа? Знаеш колко много обичам да си играя с теб!... Радвам се, че нямаш нищо против... Ти започна, така че първи ти трябва да ме търсиш. Никога няма да познаеш къде съм се скрил... Ела и ме намери, Оскар! Ела и ме намери!.... Оскаар, скрил съм се на много потайно място, но тъй като те обичам ще ти подскажа: следвай гласа ми и може и да ме откриеш...... Оскаар... Я гледай ти кой не може да ме намери! Дали това е Оскар?... Може би... а дали да не дадем на Оскар още един малък жокер, а? Какво мислиш?... Много умно от твоя страна – напълно съм съгласен, че добрият Оскар е заслужил малък жокер! Оскар, скрил съм се близо до парашута си – едно от двете големи бели неща, с които паднахме от небето... Мнооого, много близо. Намери ме ако можеш!.... Ела и ме намери, момчето ми, ела и ме намери!... Ела и ме намери!.... ЕЛА И МЕ НАМЕРИ ХОДЕЩА КРАТУНО!!... А-а-ааа..!..... Оскар, вече почна да става тъмно... Знаеш ли какво означава това? Значи, че съвсем скоро ще падне нощта и ако не дойдеш при мен, ще си съвсем сам в мрака!... Чуваш ли, Оскар, ще бъдеш САМ! Всички чудовища и таласъми, които са те дебнали в стаята ти и от които си се страхувал нощем, ще те погнат и ще те изядат! Ще те разкъсат на малки парченца, но ти ще си жив и ще усещаш ужасяваща болка, а таласъмите ще се смеят ли смеят!... Аз искам да те защитя, малкия, но ако не си близо до мен, нищо не мога да направя... Ела при мен и аз ще те предпазя от всички чудовища, няма да дам на нито едно от тях дори да се приближи до теб!... Чуваш ли? Няма да те дам на таласъмите ако дойдеш!..
...
- Оох, слава богу! Време беше! Оскар, радвам се да те видя. Както ти обещах няма да позволя на чудовищата да те хванат, а сега ми помогни да се облегна на дървото и ми подай манерката.... Какво чакаш?... Да, това е камък – могат да бъдат намерени в планината ако си особено внимателен... По-конкретно това е шибаният камък, който в тандем с още по-шибаната скала до него, ми потроши крака при падането... Надявам се спомняш за това... Стига си гледал скапания камък, а ми помогни да се изправя!...Страхотно, сега се наведе да го разгледаш още по-внимателно... Не искам да развалям момента, но единствените интересни неща, които би могъл да намериш на шибания камък, са моята кръв и парченца от моя крак и моя панталон. Ако толкова много ти е интересно, тук по себе си имам много повече от тях... Брей, колко лесно го вдигна – ама ти си бил доста силен! Значи би могъл да ме носиш на гръб. Това е страхотно – значи има някаква полза от теб... След като така и така си вдигнал шибания камък, можеш да го махнеш от очите ми – и без това не ща да го гледам... Не, не! Не ми го носи, а го махни!... Оскар, носиш камъка в грешната посока!... Оскар, спри! Оскар, кажи нещо!... Оскар, моля те – спри и остави камъка!... Господи, Оскар, какво правиш?!... ОСКАР НЕЕ! ООСКА....

...

- Да?
- Три неща. Първо, като се прибера лично ще избия техническия отдел – самолетът аварира четири минути по-рано от планираното и бях на косъм да не успея. Второ, ако до един час не дойде някой да ме прибере, няма да се огранича само с техническия отдел. Трето, никога повече няма да приемам задачи, в които трябва да се правя на олигофрен, ясно? Хмм, добре де - четири... Четвърто, алибито ми трагично загина преди малко, така че ще трябва да измислиш нещо ново. Приятен ден.

« Next Oldest · Вечният лов · Next Newest »

Comments

vess
post Apr 8 2009, 13:16
Comment #1

Гости

Страхотно...нещо различно от другите ти произведения,но също толкова добро 1clap[1].gif
Go to the top of the page

« Next Oldest · Вечният лов · Next Newest »

НПВСЧПС
1
2
3
4
5
6
7
8
9