IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Телефонни измами! - Вашето мнение?, Станах жертва на телефонна измама!
kakavida
коментар Mar 31 2009, 12:36
Коментар #1

Programings

Група: Потребител +
Коментари: 546
Регнат: 24-May 08
От: Добрич

Здравейте съфорумници! Буквално преди минути пред очите ми леля ми стана жертва на телефонна измама!
Ето целия диалог :

-Ало! Обажда се Майор Димитров от Пътна Полиция!
- Да
- Номер 05883**** ли е ?
- Да, кажете!
- Как се казва сина ви?
- Нямам син!

След това следва прекратяване на разговора от страна на въпросния Майор! - По-точно долен телефонен измамник!
След като прегледах номера на обаждането се видя, че е скрит!

Най-вероятно ако леля ми беше казала че има син, щеше да и иска пари и да каже че е станала катасрофа!

Та какво е мнението ви за тези долни измамници? И според вас това професия ли е ?
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V   1 2 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
PoLiTy'
коментар Mar 31 2009, 17:32
Коментар #2

DeSerT_RoSe

Коментари: 727
Регнат: 13-February 07
От: Троян

Това е практика по селата в коя край от много време. До сега има доста измамени и то по един и същ начин. Предимно звънят по селата, защото има повече възрастни и съответно по-лесно биха се хванали.Последно на баба ми й бяха казали, че една от внучките й е катастрофирала и понеже аз съм едиствената, която има книжка, ми се обади супер шашната жената......От толкова време по местния канал се предупреждават хората, ама пак има измамени. Не знам какво трябва да се каже или направи, за да спрат тези истории blink.gif

+Quote Post
Marissa Cooper
коментар Mar 31 2009, 18:50
Коментар #3

Save me

Коментари: 2,238
Регнат: 7-February 08

Следващата мода:
Получаваш клипване от чуждестранен номер. Ако все пак успееш да вдигнеш, отсреща не се чува нищо. Решаваш, че примерно твой роднина, който е във въпросната държава, се опитва да се свърже с тебе и връщаш. При което примерно момичешки глас, на някакъв европейски език, най-учтиво се извинява и започва да обяснява, че се нуждаела от работа в чужбина, търсела някой да и посредничи или пък търсела помощ, за да избяга от страната си и подобни. При което примерно ти почваш да и обясняваш, че нямаш възможност и т.н и след няколко минути осъзнаваш, че всъщност си говориш с машина - гласът е на запис. Затваряш гневно телефона и със следващата сметка получаваш: разговор с чужбина - към 20-30 лева за няма и пет минути.

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Mar 31 2009, 22:25
Коментар #4

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

мен един път ме обеждаваха, че номера с които съм е някаква крадена карта и трябва да си кажа трите имена и егенето и аз неразбрах за какво и какво щяха да постигнат ама не им го казах

+Quote Post
kakavida
коментар Apr 1 2009, 09:19
Коментар #5

Programings

... И после се чудим как се хващат пенсионери и възрастни хора! Просто в паниката незнаеш какво да правиш и става номера!

+Quote Post
Marissa Cooper
коментар Apr 1 2009, 10:41
Коментар #6

Save me

А може и някои от служителите например в НОИ да участват в цялата схема, защото не са чисто съвпадение хората, които избират.
А може и на случаен принцип, както по-горе някой писа с обаждането за картата. Вече не знам какво да мисля.

+Quote Post
darkymir
коментар Apr 1 2009, 12:52
Коментар #7

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 409
Регнат: 23-January 07
Име: lubo

Цитат(Marissa Cooper @ Apr 1 2009, 11:41) *
А може и някои от служителите например в НОИ да участват в цялата схема, защото не са чисто съвпадение хората, които избират.

А цялата схема е измислена от таен съвет включващ няколко мултимилионера, притежатели на най-големите дялове в големи световни административни дружества + Парванов, Волен, Доган и Тодор Живков, който само на ужким е умрял. Цялата организация се оглавява от клонирания мозък на Хитлер.

+Quote Post
SoARoN
коментар Apr 10 2009, 23:35
Коментар #8

путкопоклонник

Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

Цитат(Marissa Cooper @ Apr 1 2009, 11:41) *

То при тези нива на корупция в България нищо чудно да има нещо вярно в догатките ти но както и да е. Аз лично в цялата работа виждам 2 злини, по-малката е загубата на нерви и парични средства от потърпевшите докато основното е загубата на доверие в хората.

+Quote Post
Marissa Cooper
коментар Apr 11 2009, 08:31
Коментар #9

Save me

И уплахата при възрастните хора не е малка.. Колко им трябва да се шашнат, че наистина се е е случило нещо с децата или внуците им.

+Quote Post
kakavida
коментар Apr 11 2009, 09:27
Коментар #10

Programings

Така е! Тя леля се шашна, пък какво остава за един възрастен човек!

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Aug 18 2009, 20:27
Коментар #11

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Тези телефонни измами обаче само показват що за хора са повечето българи. Обърнете внимание на сценариите, по които искат пари от хората. Казват, че техен близък роднина е направил катастрофа и за да не влезе в затвора трябва да плати на някой полицай или следовател.. и повечето вадят пари от някъде и плащат. Ами заслужават си да им откраднат парите тогава, след като биха дали подкуп, за да отърват престъпник от затвора!

+Quote Post
club135
коментар Aug 19 2009, 10:59
Коментар #12

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06
От: Пловдив

Цитат(FrAgMaKeR @ Aug 18 2009, 21:27) *
Тези телефонни измами обаче само показват що за хора са повечето българи. Обърнете внимание на сценариите, по които искат пари от хората. Казват, че техен близък роднина е направил катастрофа и за да не влезе в затвора трябва да плати на някой полицай или следовател.. и повечето вадят пари от някъде и плащат. Ами заслужават си да им откраднат парите тогава, след като биха дали подкуп, за да отърват престъпник от затвора!

Звучи логично... и все пак се съмнявам, че ще говориш така, ако одрънкат баба ти с 3-4 бинки.

+Quote Post
the_mouse
коментар Aug 19 2009, 14:38
Коментар #13

.: Using Kubuntu Linux :.

Коментари: 3,960
Регнат: 21-July 05

Ем не, просто хората са податливи и доверчиви, но явно трябва да мине още време докато всеки разбере за какво става въпрос. Веднъж аз също получих подобно обаждане по домашния телефон (подозирам Сергей Станишев, той също се прочу с телефонен тормоз biggrin.gifbiggrin.gif), но не се получи хватката. Като цяло обаче тенденцията е да се хващат възрастни хора, тъй като обикновено много бързо може да се провери дали съответния близък е катастрофирал/в ареста с едно телефонно обаждане.
Затова изводът е: оборудвайте бабите и лелите си с телефони biggrin.gif.

+Quote Post
nihilista
коментар Sep 2 2009, 22:29
Коментар #14

Редовен Потребител

Коментари: 512
Регнат: 24-November 07
От: Седемте тепета -1

Цитат
Затова изводът е: оборудвайте бабите и лелите си с телефони

+ Информирайте ги за подобни измами!

В нас редовно звънят подобни шарлатани, макар нашия номер да не е вписан в телефонния регистър за обществено ползване.
Последно звъняха преди около 2 седмици пак със същия сценарий: "Обажда се майор.... от пътна оилиция, кой е на телефона?" Майка ми го пита кой търси и човека затвори, явно не знаеше.
Ама има и друго, старите хора си имат уважението на полицията и като се обади един такъв веднага си изпяват всичко каквото ги попитат. В нас телефона показва входящите номера и като изпише " неразпознат номер" и става ясно, че или се звъни от GSM със скрит номер или се звъни от някое село което използва аналогова сигнатура.

+Quote Post
ViruZzZ
коментар Sep 3 2009, 01:19
Коментар #15

Soul Pledged To The Darkness

Коментари: 3,401
Регнат: 16-September 07
От: his own imaginarium ;]

Mмм GSM-ите не са сигурни ;] Седин си оня ден с един приятел на една пейка и той получава смс от вивателски номер (!) "Поздравления! Вие спечелихте награда от 1200 лв или плазмен телевизор. Обадете се на (глобулски номер) (!), за да получите повече информация"

Тея не стига, че бяха кухи и звъняха от вивателски, пък на глобулски ти да се обадиш + това смс-а беше с толкова много грешки, че не можеха да се преброят xDD Двамата ни напуши голям смях, обаче ако е някой възрастен човек, ще си се хване като нищо ...

+Quote Post
MiMzZz
коментар Sep 3 2009, 11:00
Коментар #16

Редовен Потребител

Коментари: 783
Регнат: 12-October 08
От: ...Somewhere Over The Rainbow...a.k.a. Сливен

Амиии, преди доста години, може би 3 или 4, баба ми * тоест тя не ми е съвсем баба, но е жена на брата на дядо ми, nvm * беше измамена така. В смисъл, не беше за майори или такива полицейски или военни неща. Просто някой и се обадил и и казал, че племенникът и от Испания * тя действително има такъв, а още по-странното е, ако наистина са налучквали как точно са успели да олучат точната страна * се е прибрал и е във Велико Търново и ще я чака еди къде си след 5 часа във Велико Търново, но и да носи плик с 1200 и няколко лева. А тя жената понеже е на 83 години и разбира се, искала да види племенника, взема такси от Сливен до Велико Търново * не ме питайте колко лева е дала *, отива на уреченото място, там я чака някакъв, на който дава парите, а той и дава някакъв кашон, който разбирате ли "е изпратен от племенника и". И когато се качва в таксито за Сливен, отваря кашона и какво да види... едно дърво, некви скъсани дънки и обувки.. Та после гледай се обикаля цялата полиция.. xD Та! Пазете бабите си.. xD

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Sep 11 2009, 11:04
Коментар #17

Lucid Dreamer

Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Работата е там, че колкото и да се предупреждават възрасните баби и дядовци, дори и да не се вържат на такъв стряскащ сценарии, то поне ще се стреснат достатъчно да вдигнат кръвно и по-лошо.. има и хора със сериозни здравословни проблеми, такова обаждане може буквално да ги убие или поне да ги вкара в болница. Това е и причината срещу тези измамници да започне да се действа по-агресивно от страна на полицията, а не както е сега.

Подавам сигнал в полицията 15 минути след опит за такава измама, след две пренасочвания и даден номер (не безплатен) на който да се подаде сигнала се получава отговор "не им вярвайте, нищо неможем да им направим" и дори отказват да поемат официално такъв сигнал, като обесняват че немогат да проследят обаждането и тн. А има технологии, които могат да засекат дори gsm с извадена симкарта, да не говорим за сателитно наблюдение и тн.. просто това не е САЩ или друга цивилизована страна, след като ченгетата още пишат на пишещи машини или в най-добрият случай на пентиум двойки.. мизерия.

Има обаче нещо друго, много интересно напоследък доста активно ми звънят на gsm-a хора от южна африка да ме молят да им помогна да платят откуп на техен роднина/бизнес партньор, като обещават да върнат двойно сумата, която им се прати, защото имали замръзени сметки и тн, а похитителите са дали краен срок иначе ще убият техният човек.

Ето някои от номерата:

+27113391040 (за този е писано тук - http://www.consumercourt.in/online-shoppin...-internet.html)
+27114923272
+27113391042

Така, че внимавайте с подобни сценарии, това са предимно хора от Нигерия изпечени международни измамници, това са професионално организирани групи имат си хора за всичко. Може и на български език да ви заговорят.

+Quote Post
club135
коментар Sep 11 2009, 11:13
Коментар #18

Spammerman

Говориш за скам, който се е превърнал в телефонен? Луда работа... явно им върви бизнесът.
Между другото върви и някаква кампания - обажда се човек или мадама, говорещи ужасен английски и винаги иска да говори с управителя. Обяснява, че е шеф на голяма японска фирма и търсят представители за България. Винаги иска да се свърже директно с управителя.

+Quote Post
club135
коментар Sep 16 2009, 15:41
Коментар #19

Spammerman

Баси педалчетата, току що са се обадили на баба ми - женски глас: "Бабо, катастрофирах!" и са и затворили! Най-странното е, че точно в този момент и сестра ми и майка ми пътуват и нито една не си е вдигнала телефона. Тия пичове са някакви екстрасенси. Супер притеснена беше като ми се обади! Направо са за убиване тия хора, ще и стане нещо на жената, на възраст е вече...

+Quote Post
Plamie
коментар Sep 19 2009, 17:37
Коментар #20

Редовен Потребител

Коментари: 744
Регнат: 28-February 08
От: София

Вече няколко пъти се обаждат и на мои роднини и странното е, че винаги знаят какво се случва, кой кога пътува и т.н.
Слава богу, освен че са се уплашили малко, нищо друго не е станало.

Просто хората не трябва да се панират, ама как да се обясни това на 70+ годишни хора?!

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 26th January 2020 - 22:43