IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Търся евтин хостинг
FrAgMaKeR
коментар Jan 3 2007, 15:44
Коментар #1

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Тема за търсещите евтин уеб хостинг.
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V  < 1 2  
Start new topic
Отговори (20 - 35)
Naminator_X_
коментар Jul 16 2008, 03:19
Коментар #21

Модератор

Група: Глобален Модер
Коментари: 597
Регнат: 12-November 05
От: MainaTown

Цитат(club135 @ Jul 14 2008, 08:28) *
Виж това.

Грешна тема или си просиш warn ?

Цитат(gibona @ Jul 14 2008, 11:10) *
Един познат си е взел от http://www.3ix.org/one_dollar_web_hosting.php хостинг с домейн. Много е доволен, като гледам опциите не са зле wink.gif

Нещо трафика не ми харесва, но за личен сайт изглежда доста добре...дори перфектно

+Quote Post
club135
коментар Jul 16 2008, 07:05
Коментар #22

Spammerman

Група: Потребител +
Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06
От: Пловдив
Име: Жоро

Цитат(Naminator_X_ @ Jul 16 2008, 04:19) *
Цитат(club135 @ Jul 14 2008, 08:28) *
Виж това.

Грешна тема или си просиш warn ?

Ами не, нито грешна тема, нито си прося предупреждения. Светкам автора на темата какво да направи преди да започне да публикува неграмотни сайтове в мрежата. След като търси еФтин хостинг, май е по-добре да използва първо читанката.

+Quote Post
the_mouse
коментар Jul 16 2008, 11:59
Коментар #23

.: Using Kubuntu Linux :.

Коментари: 3,960
Регнат: 21-July 05
Име: Митко

Точно за да се избегнат такива спорове е тази точка от правилата:
Цитат
4.5. Забранено е коментирането на правописни и подобни грешки в темите, моля подобни забележки пишете на лично!

+Quote Post
club135
коментар Jul 16 2008, 12:09
Коментар #24

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06
Име: Жоро

Цитат(the_mouse @ Jul 16 2008, 12:59) *
Точно за да се избегнат такива спорове е тази точка от правилата:
Цитат
4.5. Забранено е коментирането на правописни и подобни грешки в темите, моля подобни забележки пишете на лично!

Което естествено не е павилно, защото по този начин илитератите никога няма да се научат да пишат. На лично никога няма да се тръчна да му пиша, защото с акъл на шимпанзе няма как да разбере тънкия ми намек.

П.П. Хм, така като гледам не виждам да съм коментирал каквото и да е - просто му препоръчах на човека да си закупи актуален за него учебник, който ще му помогне в уеб-хостването.

П.П.П. Не прави чест на модераторския екип, че грешката все още не е поправена!

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jul 16 2008, 13:17
Коментар #25

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Коментари: 15,312
От: Гр. Пловдив
Име: Виктор Шапилов

Цитат(club135 @ Jul 16 2008, 13:09) *
П.П.П. Не прави чест на модераторския екип, че грешката все още не е поправена!

Неграмотноста е личен проблем на автора не виждам причина толкова да дискутираме въпросният проблем...
Към всички: Он топик!

Относно хостинга... нс1.бг! Относно домейни... Може и от бг провайдер да се вземе, не е задължително да е от гоу дадито, важното е до колко качествени са dns сървърите които ползва домейна! И естествено в чужбина са далеч по-евтини качествени и стъбилни което е напълно нормално. Има добри реселъри на чужди домейн услуги като хостбългарията, която работеше с енома ако не се лъжа. smile.gif

+Quote Post
Naminator_X_
коментар Jul 17 2008, 00:47
Коментар #26

Модератор

Ами тъй като ns1 = goto.bg...съвсем нормално е хостинга и doman dns-ите да са на ниво...но в крайна сметка се гледа и къде ще ти е по-изгодно...ама пък и за 4-5 лева не трябва да се правим на цигани все пак

+Quote Post
petkox_ray
коментар Jul 22 2008, 01:27
Коментар #27

Редовен Потребител

Коментари: 530
Регнат: 24-May 05

Мерси на всички smile.gif Сега си купих домейн от godaddy.com само да пробвам и то взе че стана цялата работа за 5 мин smile.gif.И на всичкото отгоре за 3 лева ^^.

+Quote Post
Naminator_X_
коментар Jul 22 2008, 21:30
Коментар #28

Модератор

3 лева оО ти инфо ли си взел оО

+Quote Post
petkox_ray
коментар Jul 22 2008, 21:38
Коментар #29

Редовен Потребител

Цитат(Naminator_X_ @ Jul 22 2008, 22:30) *
3 лева оО ти инфо ли си взел оО

Да smile.gif Просто за проба.Иначе сега мисля да взема и 1 .com

+Quote Post
Naminator_X_
коментар Jul 23 2008, 04:26
Коментар #30

Модератор

Ех ма чак и газар xD

+Quote Post
petkox_ray
коментар Jul 23 2008, 13:57
Коментар #31

Редовен Потребител

Цитат(Naminator_X_ @ Jul 23 2008, 05:26) *
Ех ма чак и газар xD

mrgreen[1].gif Той домейна няма да е излишен и без това.Сега мисля да взема .com от name.com smile.gif Някой да има мнение за този сайт?

+Quote Post
akolevutd
коментар Jul 23 2008, 16:47
Коментар #32

Коментари: 1,071
Регнат: 24-June 06

Откъде го взимаш няма значение.

+Quote Post
podkrepa
коментар Nov 6 2009, 23:06
Коментар #33

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 10
Регнат: 1-November 09

Цитат(FrAgMaKeR @ Jul 14 2008, 08:57) *
.info там е 0.99$ иначе другите домейни са по 9.9$ + малка такса но иначе са изгодни, с добри dns сървъри, много бързи. smile.gif Също така чрез PayPal нещата стават за секунди, за под минута вече домейна е платен и регистриран и вече работи и може да се ползва..

ахам - ток и жица са rolleyes.gif
Цитат(FrAgMaKeR @ Jul 14 2008, 08:57) *
лудница няма го чакането с дни при бг регистраторите.

ее... аз от Dom.bg съм си супердоволен, точни бързи, коректни, адекватни и никога не съм имал проблем. Всичко става пак за минути.

Иначе ми е обица на ухото вече да не си вземам домейн от хостъра, ако ще да ми плащат за това - много често го използват за извиване на ръце ако решиш да се местиш или се случват разни неприятни мизерии и "случайни" проблемчета.

Най-интересния experience ми беше като хостъра от който беше и домейна реши да фалира точно когато ми изтичаше домейна (без да ме уведомят и за двете). От години опитвам, но още не мога да си върна домейна.

+Quote Post
kostashania
коментар Apr 9 2010, 14:46
Коментар #34

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 1
Регнат: 9-April 10
Име: kostashania

Здравейте,
Аз използвам хостсо вече една година! имам 600 гигабайта ( гигабайта ) хоствам няколко страници, даже го използвам като онлайн бък-ъп. Всичко това за няколко $ (мина доста време, мисля че платих около 30-40 $). В началото ми беше страх, си помислих че е някаква измама но влязах в разни форуми и установим че всичко е ок.
Поздрави, дано съм помогнал!

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Apr 9 2010, 16:59
Коментар #35

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Коментари: 15,312
От: Гр. Пловдив
Име: Виктор Шапилов

Цитат(podkrepa @ Nov 6 2009, 23:06) *
Най-интересния experience ми беше като хостъра от който беше и домейна реши да фалира точно когато ми изтичаше домейна (без да ме уведомят и за двете). От години опитвам, но още не мога да си върна домейна.

Какво по конкретно е полжоението ?
Ако фирмата фалира най-много домейна да се дропне => регваш си го на ново.
А можеш разбира се да подадеш и оплакване... В България до момента няма топ левел регистратори единствено риселъри => свързваш се с регистратора и си изискваш правата над домейна.
Най-важното за собственоста над даден домейн е кой се води регистратор при регистъра.

Т.е. вариантите са два или са ти го откраднали и си го подновяват с тяхното си име, или ти си изпуснал сроковете и някой ти го е гепцал след като се е дропнал или го е купил от някой аукцион.

Цитат(kostashania @ Apr 9 2010, 14:46) *
Здравейте,
Аз използвам хостсо вече една година! имам 600 гигабайта ( гигабайта ) хоствам няколко страници, даже го използвам като онлайн бък-ъп. Всичко това за няколко $ (мина доста време, мисля че платих около 30-40 $). В началото ми беше страх, си помислих че е някаква измама но влязах в разни форуми и установим че всичко е ок.
Поздрави, дано съм помогнал!

Добри параметри, но хостинга е в америка(theplanet), т.е. се води презокеанска свързаност,
а малко са интернет доставчиците в бг предлагащи свястна подобна освен това като гледам линка който си дал е афилейт, нещо което е добре да беше споменал...

Както и да е по темата...
За България:
inbg.eu
ns1.bg
superhosting.bg
host.bg

На световно равнище:
bluehost.com
hostgator.com
...
и мнооого други според изискванията, пазара буквално е пренаселен, но ако ви трябва да Български потребители гледайте колокацията на сървърите да е в европа а не в америка.
Има свестни хостинги в Англия и холандия към които свързаноста е доста добра и парите не са много.

Колкото до домейните...

Годадито с промокодовете си са #1 като цена и може да се каже качество, дом.бг и изобщо бг домейн риселърите са скъпари, и си слагат голяма част от парите в джоба, предоставяйки доста по-ниско качество.

Някой беше писал по-горе и за name.com също не са лош вариант, освен тях можете да хвърлите по едно око на:
http://www.moniker.com/
http://www.namecheap.com/
и компания... :>

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Apr 9 2010, 19:07
Коментар #36

Lucid Dreamer

Коментари: 6,714

QUOTE(podkrepa @ Nov 7 2009, 00:06) *

Малко късно отговарям, но ако домейна е бил регистриран през риселърската система на directi/resellerclub мога да помогна при въстановяването му. Общо взето повечето хостери ползват точно тяхната риселърска програма, или евентуално enom, но който е да е регистратора, такъв домейн може да се възтанови с репорт към него, като достатъчно е да имаш контрол над email адреса във whois-a на домейна. Вече при кражба нещата стават доста по-сложни.

Хостери има много, особено в чужбина, като най-доброто място за търсене на информация и мнения от клиенти на конкретни компание е wht форума, особено що се отнася до промоции, промо кодове и специални оферти за посетителите на форума, в повечето случаи можете да получите промо код с от 10 до над 50% намаление, както еднократно така и до живот. Освен това ако си харесате хостинг провайдър и решите да прочетете мнения на негови клиент можете много бързо да се ориентирате кои си струват и от кои да стоите настрана.

+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 21st October 2018 - 13:29