IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Безсъние, Как се справяте с проблема ?!
alduaida
коментар Jul 15 2008, 15:59
Коментар #1

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 46
Регнат: 6-October 07
От: Форкс :)
Име: Radostina

Това пълнолуние ще ме побърка sad.gif -не мога да заспя до 5 сутринта , а умирам вече за сън 0039[1].gif Ако има и други в т'ва положение да пишат,а ако някой знае спасение-нека го сподели unsure.gif

Този коментар е бил редактиран от ZzoOoMeR на Jul 15 2008, 16:21
Go to the top of the page

+Quote Post
4 страници V  < 1 2 3 4 >  
Start new topic
Отговори (40 - 59)
nihilista
коментар Jan 28 2009, 18:00
Коментар #41

Редовен Потребител

Група: Потребител +
Коментари: 512
Регнат: 24-November 07
От: Седемте тепета -1

Четох в една книга за проблеми при сън. Отдавна и аз бях пленник на неспокойния сън. Какво се оказа, матрака на който спя му се бяха счупили пружини и той се е деформирал. От там ми е неудобно да се отпусна и няма заспиване.
Купихме матрак и едно известно време заспивах без проблеми. След време започнаха и кошмарите, бях се стресирал до няма и каде, но забелязах, че заспивам на една страна и когато заспя на лявата страна сънувах кошмари, като заспя на дясната, горе долу нормално си спях. Говорих с една приятелка психоложка и тя ми каза, че когато човек спял на дясната страна, дробовете му притискали сърцето и то се затормозявало. По време на сън недостига на кръв с повече кислород рефлектирало върху нещо си и човека сънувал кошмари. От тогава не смея да заспя на лявата страна.

+Quote Post
Memoria on Rails
коментар Jan 28 2009, 18:15
Коментар #42

Потребител

Коментари: 365
Регнат: 18-November 06
От: София

nihilista, и на челна стойка да заспя, човече - все тая. Не в матрака, позата спрямо посоките на света или атмосферното налягане е проблема, а в "телевизора" 16.gif . Поне при мен smile.gif

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Jan 28 2009, 18:24
Коментар #43

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Някакви впечатления някой да има от доста рекламираният benosen или шлемник байкалски.. дали са ефективни при безсъние? unsure.gif

+Quote Post
Госпожица Вещицата
коментар Jan 29 2009, 00:21
Коментар #44

Sinner in the hands of dirty god

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,717
Регнат: 22-September 05
От: Пловдив

шлемник-ът според една позната не й действал...

+Quote Post
Memoria on Rails
коментар Jan 29 2009, 11:12
Коментар #45

Потребител

Според мен дори и да имат някакъв ефект - ще е ден до пладне. Шлемник, мента & глог & валериана и подобни може би са ефективни при спорадични случаи, но при продължително безсъние - едва ли. Най-добре е да се потърси причината за него, особено ако е отскоро.

Да споделя, че причина за безсъние може да е и абсолютна глупост. На мен ми се е случвало да ми се влоши съня драстично заради омекотителя, с който си пера завивките, например blink.gif . Те така - докато го установих. Или пък забелязах, че ако вратата на стаята е отворена - спя по-неспокойно, въпреки, че отворен прозорец не ми е проблем confused.gif

Странна работа е това със съня...

+Quote Post
club135
коментар Jan 29 2009, 11:52
Коментар #46

Spammerman

Коментари: 2,557
Регнат: 3-December 06

Цитат(Госпожица Вещицата @ Jan 29 2009, 00:21) *
шлемник-ът според една позната не й действал...

Как е разбрала дали и действа? Да не очаква знак свише от някаква си хранителна добавка?

+Quote Post
advokata
коментар Jan 29 2009, 18:59
Коментар #47

King of Need For Speed

Коментари: 646
Регнат: 8-March 06
От: München

Като не ти се спи , защо се мъчиш тогава? Моята майка беше много мила... постоянно ми казва , че човек трябвало да си ляга , когато му се доспи. И така аз си лягах в 4 часа всяка нощ. Откакто бях на 13. biggrin.gif

+Quote Post
secretk
коментар Jan 29 2009, 19:38
Коментар #48

Редовен Потребител

Коментари: 558
Регнат: 20-March 08

Този проблем май вече много хора го имат dry.gif .
Аз го имам от дете, кажи речи 14-25 години.
Решение с хапчета или билки не мисля, че има, поне аз не съм открила.
Първо трябва да разберете какви са причините за безсънието, при мен специално е фактът, че много мисля(извън шегата, прекалено много обмислям нещата и това ме натоварва психически).
Проблемът ми още не е решен до край и при мен специално е комплексен, за това и се решава на няколко етапа, тоест от една страна си намирам занимание през деня, нещо, което би ме изтощило физически или психически.
Към това прибавям и малко похвати от психологията. Все още не е решен напълно проблема, защото съм студентка, а студентите нямат нормален режим на спане.
Медикаменти съм пила, не ми помагат. На въпроса как съм разбрала, много просто, при другите хора хапчето ги приспива, при мен не се наблюдават такива ефекти, освен ако не изпия по-голяма доза, което не е препоръчително.
И нямаше ли подобна такава тема?

+Quote Post
Electrum
коментар Jan 29 2009, 20:44
Коментар #49

Wind of change

Коментари: 953
Регнат: 15-December 05
От: Sofia

Може да не е препоръчително,но ако в продължение на доста време си в това състояние, медикаментите могат и да са полезни. Това не означава да скочиш на онези със зелени рецепти,виждайки никакъв резултат от валериан,глог и т.н. Те са прекалено леки за някои хора,особено за мъжете с развита физика biggrin2.gif

+Quote Post
secretk
коментар Jan 29 2009, 22:43
Коментар #50

Редовен Потребител

Коментари: 558
Регнат: 20-March 08

Ами то мента, глог и валериан действа ли изобщо на някой?
За мен специално са като бонбонки в действието, иначе с много гаден вкус, от който направо ми се повдига.
Само че по-силните преспивателни са със зелена рецепта.
Освен това повечето сънотворни причиняват кошмари и неспокоен сън, разбира се не при всички е така, но специално при мен се получаваше така.
А и тези медикаменти не лекуват симптомите, само ги потискат според мен.
Аз също ги пиех, но не ми помагаха и предпочетох да потърся и други начини.
Дългото стоене пред компютъра или телевизора също вреди.

+Quote Post
Memoria on Rails
коментар Jan 30 2009, 10:47
Коментар #51

Потребител

Цитат(K1llerAngel @ Jan 27 2009, 06:55) *
Не мога да заспя нормално от началото на Декемви,нямам си на идея защо е така..лягам към 11-12 заспивам в 1-2..Днеска легнах в 12 пак заспах в 2 и най лошото е,че се събудих в 5.30..някакви идей какво да правя,на 14 години съм!

Миличък, ти да не си влюбен? Или хормоните да бушуват?

На тази възраст е много вероятно да имаш проблеми със съня при положение, че тялото ти ври от хормони...

+Quote Post
K1llerAngel
коментар Jan 30 2009, 15:54
Коментар #52

puNk'D

Коментари: 967
Регнат: 16-November 05

Май е 2рото,напоследак нон-стоп мисля за секс..

+Quote Post
Burn
коментар Jan 30 2009, 22:55
Коментар #53

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 128
Регнат: 26-October 08

Пич не знам аз лично нямам проблем с безсънието спи ли ми се спя кат пор и тва е не ми ли се спи просто не спя и няма такива обедни сънове и простотии ( специално за мен това е безполезно губене на време ....), но майка ми има такъв проблем и тя процедира така :ляга си в 10 , пуска телевизора гледа около час , час и половина и закъртва здравата.... след което не спра ли телевизора и тъпан да и бия на главата няма да се събуди. Та пробвай това с телевизора можеби изморява очите или просто заради това че те облъчва но ти се доспива.

+Quote Post
Marissa Cooper
коментар Feb 17 2009, 15:53
Коментар #54

Save me

Коментари: 2,238
Регнат: 7-February 08

Докато учих за изпити обърнах деня и нощта. Лягах си в 7-8 сутринта и се събуждах следобед. Много лош режим.

+Quote Post
pIsaNcH{}
коментар Feb 18 2009, 04:42
Коментар #55

Потребител

Коментари: 112
Регнат: 16-June 07
От: One Tree Hill
Име: {{{}}}

Вече толкова съм свикнала да лягам късно,че преди 4-5 не ми се доспива ... и ставам в 14 ! Много е гадно и мисля утре да разуча едни нови хапчета,добра реклама им правят,Беносен май се казваха ...

+Quote Post
ShInE_LaDY
коментар Mar 2 2009, 17:31
Коментар #56

Потребител

Коментари: 275
Регнат: 28-December 08
От: България
Име: ShInE_LaDY

Взимай някакви лекарсва.

+Quote Post
Rap1
коментар Feb 5 2010, 17:18
Коментар #57

Потребител

Коментари: 272
Регнат: 25-January 09
Име: RaptoX

Като има пълнолуние, аз заспивам ужасно трудно. Примерно, ако си легна към 23:30, и заспивам чак към 2... icon_peace.gif А през това време се въртя като шило в торба... wqd.gif

+Quote Post
Ludnica
коментар Feb 15 2010, 22:59
Коментар #58

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 53
Регнат: 14-February 10
От: my own imagination...

да,от доста време насам ме тормози....
но никак не се справям..просто съм му свикнала вече...
не мога да заспя и това е ...
и аз обикновено към 4-5 часа заспивам...ама на другия ден пък спя като пън до никое си време...

QUOTE(salamandra @ Jan 29 2010, 16:34) *
дърпай пердета сваляй щори да не ти пече луната

хахах то не,че пече....ми не знам явно самия факт,че е пълнолуние ни пречи на някой хора....
кофти е наистина..аз съм пробвала да пускам щорите,даже една вечер ги бях пуснала...и дори не знаех,че е пълнолуние и пак не можах да заспя до никое си време..след което към 3-4 станах от леглото и погледнах през прозореца...и какво да видя smile.gif голяяяяяяяяяяяяяяма луна...голяяяямо нещо wacko.gif

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Nov 26 2011, 19:48
Коментар #59

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Някакви препоръки за лекарство против безсъние, не хранителна добавка, не билка, не алкохол, не бабина рецепта или каквото и да е било друго, а лекарство, което някой да е пробвал и да е останал доволен от него. За предпочитане да не е с рецепта, да не е нечовешки скъпо и да не предизвиква пристрастяване.. чак почвам да се съмнявам че такова нещо може да съществува. smile.gif

За момента имам добри впечатления от Мелатонин на Актавис, но след продължителна употреба почва да ми действа все по-слабо, затова и търся алтернативи.. unsure.gif

+Quote Post
ZzoOoMeR
коментар Nov 26 2011, 19:52
Коментар #60

Мистър GGbit.InFo

Група: Глобален Модер
Коментари: 1,941
Регнат: 9-April 06
От: Found In Translation

Цитат(FrAgMaKeR @ Nov 26 2011, 19:48) *
Някакви препоръки за лекарство против безсъние, не хранителна добавка, не билка, не алкохол, не бабина рецепта или каквото и да е било друго, а лекарство, което някой да е пробвал и да е останал доволен от него. За предпочитане да не е с рецепта, да не е нечовешки скъпо и да не предизвиква пристрастяване.. чак почвам да се съмнявам че такова нещо може да съществува. smile.gif

За момента имам добри впечатления от Мелатонин на Актавис, но след продължителна употреба почва да ми действа все по-слабо, затова и търся алтернативи.. unsure.gif

Пробвал ли си Ксанакс ?

Цената е добра , а съм чувал добри неща за него . А за рецептата - няма да ти е проблем wink.gif

+Quote Post

4 страници V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 15th September 2019 - 10:34