IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Колко сте добре с немски?, още мъчение... кво ще кажете?
advokata
коментар Dec 25 2007, 15:10
Коментар #1

King of Need For Speed

Група: Потребител +
Коментари: 646
Регнат: 8-March 06
От: München

Сега... не искам да ви досаждам , но тази тема я създавам по подобие на предишната "Колко сте добре с английския?"...
И тъй като нямах предвид по-горният , че не искам да ви досаждам... не го имах точно предвид...

И ся... ако нейскате да ми махате темата... ще ви кажа следващото:
Bitte , schreibt ihr eure Kommentare , nur AUF DEUTSCH , wenn ihr schreiben wollt! (тук имаше грешка , поправена е...)

А де... да видим колко германци си имаме ся... biggrin2.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
3 страници V  < 1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (20 - 39)
vitiq
коментар Jan 15 2008, 10:38
Коментар #21

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 233
Регнат: 25-June 06
От: balkangiata@abv.bg
Име: Viktor Voivodov

Уча го от 3 години и буквално нищо не знам 1 (4).gif

+Quote Post
Dead Or Al!Ve
коментар Jan 16 2008, 21:10
Коментар #22

Потребител

Група: CS Support
Коментари: 257
Регнат: 28-May 07
От: Пловдив
Име: Daniel

Nicht so gut,abar und nicht so schlecht blush.gif

+Quote Post
*BringMeToLife*
коментар Jan 16 2008, 21:51
Коментар #23

L0vE Cristiano Ronaldo

Коментари: 1,304
Регнат: 13-June 07
От: Монтана Сити ;)

Нищо си незнам от тоя немски..най-гадния език .. жалко ,че можеше да избирам м/у френски и немски и трябваше да избера немски като 2ри език/щото се пак по се говори/ иначе никога нямаше да го избера.. Днес имам 5ца mrgreen[1].gif mrgreen[1].gif Макар ,че нищо незнам .. англиийския е върха ама тоя немски .. Знам само "Их либе дих" и "Ди щунде ис цу енде" mrgreen[1].gif и там още някви ама .. biggrin.gif 5ци и 6ци имам по немски blush.gif

+Quote Post
numi
коментар Jan 26 2008, 18:57
Коментар #24

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 20
Регнат: 26-January 08
Име: numi

Mir gefällt die deutsche Sprache. Ich lerne Deutsch seit 5 Jahren an einer Fremdsprachengymnasium. Meiner Meinung nach ist diese Sprache sehr interessant, aber ich will nicht nach Deutschland gehen, dort lernen oder arbeiten, weil ich Bulgarien liebe. Ich will in Bulgarien leben und etwas Gutes für mein Land machen!

Стига ви толкова blush.gif

Немският е хубав език стига да се занимаваш достатъчно сериозно и дълго с него!

+Quote Post
advokata
коментар Jan 26 2008, 20:36
Коментар #25

King of Need For Speed

Du willst nicht nach Deutschland FAHREN? Bulgarien ist schöner als Deutschland??? Wann bist du geboren? biggrin2.gif

+Quote Post
c0mp
коментар Jan 26 2008, 21:02
Коментар #26

Редовен Потребител

Коментари: 656
Регнат: 19-February 07
Име: vanso

Ich war schon in Deutschland, aber es wäre schön, wenn ich wieder danach fahre smile.gif Meiner Meinung nach, sind die beide Länder schön. Und... ich bin am 15.September 1990 geboren smile.gif Und du ? Wars du schon mal in Deutschland ?

+Quote Post
advokata
коментар Jan 26 2008, 21:38
Коментар #27

King of Need For Speed

Цитат(c0mp @ Jan 26 2008, 21:02) *
Ich war schon in Deutschland, aber es wäre schön, wenn ich wieder danach fahre smile.gif Meiner Meinung nach, sind die beide Länder schön. Und... ich bin am 15.September 1990 geboren smile.gif Und du ? Wars du schon mal in Deutschland ?

Ich fragte @numi.
Du hast mich gefragt , ob ich in Deutschland gefahren bin. Was für eine Frage ist das??? biggrin2.gif Ich wohne in Deutschland.

+Quote Post
numi
коментар Jan 27 2008, 00:09
Коментар #28

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 20
Регнат: 26-January 08
Име: numi

Ich bin 1989 geboren (ein so gekennzeichnetes Jahr...) Ich bin zwei Mals in Deutschland gewesen. Es war sehr schön als Fahrt, aber ich will nicht dort mein Leben verbringen. Mein Land hat den Bedarf an seinen jungen Menschen. Ich bin Bulgarin... Ich will etwas für mein Land tun. Ich weiß, dass es schwer ist, hier zu leben, trotzdem will ich hier bleiben!

+Quote Post
ZzoOoMeR
коментар Jan 27 2008, 00:17
Коментар #29

Мистър GGbit.InFo

Група: Глобален Модер
Коментари: 1,941
Регнат: 9-April 06
От: Found In Translation

Темата е с ясно зададен въпрос в основата си - нека не я превръщаме в чат wink.gif

+Quote Post
c0mp
коментар Jan 27 2008, 00:30
Коментар #30

Редовен Потребител

Коментари: 656
Регнат: 19-February 07
Име: vanso

Цитат(advokata @ Jan 26 2008, 21:38) *
Du hast mich gefragt , ob ich in Deutschland gefahren bin. Was für eine Frage ist das??? biggrin2.gif Ich wohne in Deutschland.

Hab' das nicht gesehen happy.gif Und seit wann bist du in Deutschland smile.gif Ich hab freunde in Dresden und Ludwigsburg(neben Stuttgart) smile.gif

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Jan 27 2008, 01:34
Коментар #31

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Hallo, alle! Ich bin Rumen und meine Deutsche ist sehr shleht. smile.gif

+Quote Post
smallville_f
коментар Jan 27 2008, 01:55
Коментар #32

Редовен Потребител

Коментари: 1,040
Регнат: 28-December 06
От: sinners fall
Име: varia.

Ъъъ.. да.. разбрах коментара само на @FrAgMaKeR............. Втори език ми е немският, ама го уча първа година. Преди това съм учила руски. И не ми допада... И нищо не разбирам... Ма имам шестица за срока mrgreen[1].gif

+Quote Post
Sothebys
коментар Jan 27 2008, 11:47
Коментар #33

GgBiT.InFo Приятел

Коментари: 278
Регнат: 18-August 05
От: Градът под тепетата

Цитат(f0rgy @ Jan 14 2008, 14:20) *
Зле,незнам дали има друг език на земята,който да звучи като разговор между кобили...толкова да ми е противен xD

Турския - там все едно хората повръщат един върху друг, докато говорят по между си. smile.gif

Колкото до немския, учил съм го 5 години, като последните 2 са малко под въпрос. Завършил съм преди 3 години, но все още си го чаткам, щом разбрах всичко в темата, не съм още толкова зле smile.gif, по трудно ми е вече от бг на немски да превеждам, обратното е лесно.

+Quote Post
Niksana
коментар Jan 27 2008, 14:47
Коментар #34

Снайперист...

Група: Уважавани
Коментари: 2,380
Регнат: 29-October 07
От: Пловдив "майна"

Учих 3 години,но за няколко месеца забравих всичко smile.gif Просто Немския не ми се отдава.

+Quote Post
ludoto_mimi
коментар Jan 27 2008, 15:16
Коментар #35

Лудата Модераторка

Коментари: 4,317
Регнат: 26-June 05

ХАха, уча го от три години и освен да си кажа името, друго смислено не мога да кажа. biggrin2.gif

+Quote Post
PoLiTy'
коментар Jan 27 2008, 17:55
Коментар #36

DeSerT_RoSe

Коментари: 727
Регнат: 13-February 07
От: Троян

Учих го 4 години,защото ми беше ЗИП в гимназията,но общо взето почти нищо не знам.Ако имах избор,никога нямаше да уча немски,а и учителката ми беше една ........само се бъзикаха с нея,и по-скоро сейри ставаха в часовете happy.gif

+Quote Post
secretk
коментар Apr 8 2008, 16:17
Коментар #37

Редовен Потребител

Коментари: 558
Регнат: 20-March 08
От: София

М aйде нa бългaрски ще пишa дa може всички дa ме рaзберaт smile.gif
Немския език ми е много по-лесен от aнглийския, нищо че втория го знaм по-добре и го учa от 8 години, a немския от 7.
И все пaк бивa ли дa не знaм нa немски, кaто в университетa лекциите сa ми все нa немски и в отделни случaи нa aнглийски.
Относно диaлектите- в aнглийския те сa много повече.
В заключение, езиците не сa ми силнaтa чaст, aмa трябвa дa знaем нaй-мaлко двa езикa(освен бългaрския), понеже всеки език е богaтство.

+Quote Post
advokata
коментар Jul 7 2008, 16:59
Коментар #38

King of Need For Speed

Цитат(secretk @ Apr 8 2008, 16:17) *
М aйде нa бългaрски ще пишa дa може всички дa ме рaзберaт smile.gif
Немския език ми е много по-лесен от aнглийския, нищо че втория го знaм по-добре и го учa от 8 години, a немския от 7.
И все пaк бивa ли дa не знaм нa немски, кaто в университетa лекциите сa ми все нa немски и в отделни случaи нa aнглийски.
Относно диaлектите- в aнглийския те сa много повече.
В заключение, езиците не сa ми силнaтa чaст, aмa трябвa дa знaем нaй-мaлко двa езикa(освен бългaрския), понеже всеки език е богaтство.

Hallo!
Ich glaube nicht , dass English leichter als Deutsch ist. Ich glaube es ist total das umgekehrte. Z. B. in Deutsch gibt es mehrere bestimmte Artikel (der , die , das) und in English gibt es nur einen einzigen bestimmten Artikel (the). Und manchmal gibt es Schwierigkeiten den richtigen bestimmten Artikel zu finden (außer ins Wörterbuch nachzuschauen biggrin2.gif ).
Und die Dialekten in Deutschland sind ja nicht so viel. Ich kenne nur 4 oder 5. Wie zum Beispiel der kölnische Dialekt , der richtig schwer ist. rolleyes.gif
Und in welchem Universität lernst du und wo? biggrin.gif

+Quote Post
Госпожица Вещицата
коментар Jul 7 2008, 17:22
Коментар #39

Sinner in the hands of dirty god

Коментари: 2,717
Регнат: 22-September 05

По темата - и аз като 90% от хората тук го уча от няколко (3) години и нищо не вдявам. Просто групата в училище ни е такава, ние бая го зарязахме послдната година. За всички (вкл учителката) този час ни е почивен, с чат-пат малко учене. Проблемът беше, че миналата година ни смениха учителката и тя на нищо не ни научи, напротив. Тази година върнаха старата и тя като видя, че сме забравили и това, дето знаехме, се отчая smile.gif Все още помня поне как да си кажа името, годините, къде живея... И 1-2 основни конструкции, толкоз. А, да, и мога да напсувам някой 'по български' Du bist eine dumme Kuhe (що умлаута не излиза?) // (е, не съм сигурна така ли се пише, но поне на произношение го докарвам 16.gif )

+Quote Post
allnitess
коментар Jul 7 2008, 17:42
Коментар #40

Редовен Потребител

Коментари: 618
Регнат: 1-October 07
От: Златоград
Име: allnitess

Aus 4 Jahren lerne ich Deutsch , aber es ist sehr schwer.Dieses Jahr beginne ich auch Englisch zu lernen und es ist viel leichter wink.gif

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 17th September 2019 - 13:29