IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Забраняват пиенето на бира в парка, kadedaucha.com
girl_from_hell
коментар Mar 26 2009, 22:45
Коментар #1

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

Между 500 и 2500 лв. глоба ще трябва да плати всеки софиянец, който е хванат да пие бира в парка. Градският парламент забрани употребата на всякакъв вид алкохол извън определените за целта места. Съветниците приеха Наредба №1 за обществения ред и сигурност с 49 гласа "за".
Бирата не е забранена дори в деня за размисъл преди изборите, възмутиха се столичани.

От Столичния общински съвет пък коментираха, че текстът на нормативния акт ще бъде преразгледан.

Работата по всякакъв вид ремонти и строежи трябва да бъде спряна през уикенда и по време на празници, гласи още Наредба №1. Майсторите и инвеститорите, които създават шум през почивните дни, ще трябва да платят 2500 лв. глоба.

Забраната на строежите през събота и неделя на практика обаче окастря възможността на Столична община да навакса закъснението с изграждането на метрото, твърдят експерти. Според тях това ще забави и кърпежите на дупките през лятото.

Вече има петиция за това: тук.

Този коментар е бил редактиран от FrAgMaKeR на Mar 30 2009, 11:41
Причина за редакцията: Правилно оформяне на новина.
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V  < 1 2  
Start new topic
Отговори (20 - 31)
BleedTheFreak
коментар Mar 28 2009, 01:00
Коментар #21

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 62
Регнат: 8-March 09
От: Село

Да съм съгласен с тоя малоумен закон...хах ама вие луди ли сте... ще ми забраняват да пия бира в парка, а някфи чичковци поркани от сутринта с шльокавица, ше ми обикалят по цял ден (не само парковете). А и нещо не зацепвам, всички говорите така все едно ако видите някой младеж да пие бира в парка, то той определено е алкохолик и не прави нищо друго по цял ден. На мен лично ми е доста по приятно след лекции (да отбележа, че определини дни ходя и на работа - не съм нехранимайко) да отида да пийна 2 бири в парка и да разпусна отколкото да се забия в някфо смърдящо на цигари и тоалетна кафе. Да не говорим, че според мен 2 бири са доста по полезни 2 коли или 2 кафета(от които се надрусвам), само че колите и кафетата не са забранени в парковете !

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Mar 28 2009, 01:06
Коментар #22

Pretty In Scarlet

а ще сложа една анкета, защото виждам че има всякакви гласове

и та по темата абе сладко ти и учиш и работиш и пиеш бира цтцтц и такива хора ли имало

+Quote Post
ogata
коментар Mar 28 2009, 01:53
Коментар #23

_.::~*BaD AsS*~::._

Група: Потребител +
Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06
От: Пловдив

Цитат(BleedTheFreak @ Mar 28 2009, 01:00) *
На мен лично ми е доста по приятно след лекции (да отбележа, че определини дни ходя и на работа - не съм нехранимайко) да отида да пийна 2 бири в парка и да разпусна отколкото да се забия в някфо смърдящо на цигари и тоалетна кафе.

Няма лошо , всеки кеф се заплаща smile.gif
Цитат(girl_from_hell @ Mar 26 2009, 22:45) *
Между 500 и 2500 лв. глоба ще трябва да плати всеки софиянец, който е хванат да пие бира в парка.

И кво , като пиете по парковете кеф ли ви е да ви гледат хората . С колко растат пишките , от тва че ви мислят за непукисти smile.gif . По-добре да е веднъж в седмицата ама в нормално заведение и обстановка като хората ...без да излизате вонящи на цигари , ама със 20-30 лв по-леки , отколкото ежедневно гаврошката по пейките ...

То тва е същата работа като да си купувате евтин , долнопробен бг алкохол , дето после хем глава цепи , хем се повръща , хем гаден вкус в устата ... друго си е да си купите една бутилка ама да бъде собиески или нещо друго марково .

ПП. Като почнат да хакат актовете , ще си удряте главата в бирената бутилка и ще съжелявате че вместо 20 , тряя да дадете 500+ smile.gif

+Quote Post
BleedTheFreak
коментар Mar 28 2009, 03:19
Коментар #24

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 62
Регнат: 8-March 09
От: Село

Цитат(ogata @ Mar 28 2009, 01:53) *
Цитат(BleedTheFreak @ Mar 28 2009, 01:00) *
На мен лично ми е доста по приятно след лекции (да отбележа, че определини дни ходя и на работа - не съм нехранимайко) да отида да пийна 2 бири в парка и да разпусна отколкото да се забия в някфо смърдящо на цигари и тоалетна кафе.

Няма лошо , всеки кеф се заплаща smile.gif
Цитат(girl_from_hell @ Mar 26 2009, 22:45) *
Между 500 и 2500 лв. глоба ще трябва да плати всеки софиянец, който е хванат да пие бира в парка.

И кво , като пиете по парковете кеф ли ви е да ви гледат хората . С колко растат пишките , от тва че ви мислят за непукисти smile.gif . По-добре да е веднъж в седмицата ама в нормално заведение и обстановка като хората ...без да излизате вонящи на цигари , ама със 20-30 лв по-леки , отколкото ежедневно гаврошката по пейките ...

То тва е същата работа като да си купувате евтин , долнопробен бг алкохол , дето после хем глава цепи , хем се повръща , хем гаден вкус в устата ... друго си е да си купите една бутилка ама да бъде собиески или нещо друго марково .

ПП. Като почнат да хакат актовете , ще си удряте главата в бирената бутилка и ще съжелявате че вместо 20 , тряя да дадете 500+ smile.gif

пич първо можеше да си направиш труда да прочетеш целия ми кометар и тогава да пишеш...
1. Като "ходя да пия по парковете", не го правим за да ни гледат хората, нито "за да ни растат пишките", а още по малко ни дреме кво мислят другите за нас. Да не говорим, че повечето пъти ходим на места където има по малко хора и не мисля, че въобще пречим на някой.
2. Не се "гаврошкаме ежедневно по пейките", и не вярвам да са много хората под 45 години който го правят. Събираме се отвреме на време да одарим по бира-2 на някое по-спокойно място (парка).
3. Според мен "Шуменското" е доста добра БГ бира и не вярвам някой да я нарече долнопробна (за Собиески не съм на същото мнение).

ПП. Пием от пластмасови бутилки, които след употреба изхвърляме за рециклиране.

+Quote Post
lemmy
коментар Mar 28 2009, 08:15
Коментар #25

sun-eyed girl

Коментари: 2,943
Регнат: 12-July 06
Име: jaya supertramp

Цитат(BleedTheFreak @ Mar 28 2009, 03:19) *
пич първо можеше да си направиш труда да прочетеш целия ми кометар и тогава да пишеш...
1. Като "ходя да пия по парковете", не го правим за да ни гледат хората, нито "за да ни растат пишките", а още по малко ни дреме кво мислят другите за нас. Да не говорим, че повечето пъти ходим на места където има по малко хора и не мисля, че въобще пречим на някой.
2. Не се "гаврошкаме ежедневно по пейките", и не вярвам да са много хората под 45 години който го правят. Събираме се отвреме на време да одарим по бира-2 на някое по-спокойно място (парка).
3. Според мен "Шуменското" е доста добра БГ бира и не вярвам някой да я нарече долнопробна (за Собиески не съм на същото мнение).

ПП. Пием от пластмасови бутилки, които след употреба изхвърляме за рециклиране.

Много добре казано и напълно вярно. Абе мен никой не мое ме спре да не си пия в парка хах. Вчера в Борисова беше нещо като протест срещу тоя закон щото беше фууул и всеки, като изключим 4-5те бабки дет се мотаха, бяха с бира, ама всички и не преовеличавам!

+Quote Post
darkymir
коментар Mar 28 2009, 23:29
Коментар #26

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 409
Регнат: 23-January 07
Име: lubo

хаха
честито шопи!

+Quote Post
K1llerAngel
коментар Mar 29 2009, 11:30
Коментар #27

puNk'D

Коментари: 967
Регнат: 16-November 05

Т'ва тряя го напраат в цялата държава,също така и да забранят пушенето на цигари на обществено място,муахахха да ви е сладко.,По добре у нас да си пия бира с приятели отколкото на вънка като некво прасе ..
Имам предвид да си се пие,но просто да не пият в детски паркове,щото ебати примера дават,некви мишоци,водят се хулигани седнали да пият бира в детски парк и децата играят и им се кефат,на другия ден,некви 12 годишни лапета зели 2 литрувка и вече и те некви големи се водят..та ако се сложи тоя закон много неща ще се променят,но това си е мое мнение.

+Quote Post
Tomahawk
коментар Mar 29 2009, 12:02
Коментар #28

Редовен Потребител

Коментари: 943
Регнат: 4-January 06

Хахахахах , брей , в тая тема разбрах някои неща за себе си , които до момента не знаех biggrin.gif Гамен , нехранимайко , моля , продължавайте да ме забавлявате biggrin.gif Ние даваме пример на малките да пият и пушат , така ли? А не е ли родителя , който с чашка в ръката и цигара в устата обяснява колко е вредно пушенето и до кво води пиенето? Относно глупостите на Dju-to , блока ми остана без водоснабдяване , щото ти току що изкърти сичките мивки с тая простотия , която изръси.Искаш да ми кажеш , че след 7-часов ден в даскало (да , даскало , щото не работя , я , човек без работа , линчувайте ме публично оО) не мога да отида примерно на фонтаните в градската и да си отворя 1 бира с приятели , също толкова изморени , защото мога да докарам 4 прободни рани , спукани бедрени кости , разменени ръце и други такива простотии на някой. Ем да , ама не , аз от 1 бира няма да се напия , пък и ако искам да се напия няма да пия на центъра на града... И кво си мислят , че ще уплашат някой с тая забрана ли? М никога не ми е било проблем да се събера с 3-4 човека или в нас , или в някой от тях и да си поркаме бирата , а пък най-големия айляк е хоп на някой от рейсовете за Марково , Белащица , Първенец , оттам на някоя поляна и кво , и там ли ще дойде някой да ми свети и да ми разправя къв гамен съм?Ога , не си много по-голям от повечето тук , а от още по-голяма част си и по-малък , така че не давай акъли в стил 86 годишен монах от Шао Лин с троен байпас ;]

+Quote Post
ogata
коментар Mar 30 2009, 01:56
Коментар #29

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06

Цитат(Tomahawk @ Mar 29 2009, 12:02) *
Ога , не си много по-голям от повечето тук , а от още по-голяма част си и по-малък , така че не давай акъли в стил 86 годишен монах от Шао Лин с троен байпас ;]

Те по-големите не се обаждат щото са си заебали работата и къркат бира в градската .. уморени са хората след 8 часов работен ден . biggrin2.gif . А иначе като смениш един ден 3ти комплект гуми (за всякакъв вид гуми говорим ^^ ), тогава ела ми говори да не давам акъли smile.gif

И все пак си остава тъпунгерско да седиш и да пиеш в парка , ако не се усетихте само 4-5 човека си защитавате каузата . Разни хора , разни и...диоти wink.gif

ПП. килърейнджъл e бая по-малък от теб , ма така като гледам на акъла му изоставаш - похвално за него smile.gif

И за тея дето още се дърпате - що да се забрани пиенето в парка ? Ми щото дразни . Рядко имам желание да излизам в парка именно за да НЕ се "наслаждавам" на заформената бирария около фонтаните . Така стана и с пушачите - има много хора които ги дразни дима , това разбира се означава че не са длъжни да седят сред пушачи и да се превръщат в пасивни такива . Тряя разберете че това което правите освен да е приятно на вас , трябва да е приятно и на околните или поне да не им пречи wink.gif .

+Quote Post
kitty_kat
коментар Mar 30 2009, 10:15
Коментар #30

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 160
Регнат: 17-April 08
От: Варничка

Цитат
...ще трябва да плати всеки софиянец...

Искам и за Варна да го направят това. Сега, между другото не е толкова зле през деня, но преди няколко години Морската градина във Варна не беше за разходки (било за майки с деца или за възрастни, или за хора които просто се разхождат), а за друсане, пиене, имаше няколко изнасилвания, абеее свинщини. Обаче, какво беше основното предимство на пиенето в парка, че е евтино?! shocking.gif
Разбирам защо тези от вас, които са против това решение, се държат така. И аз до скоро се "таралежих" по същия начин, ама то и до вашата глава ще дойде, особено на момичетата.
Кофтито е, че както за всичко останало, закон и глоба ще има, ама няма да има кой да ги прилага. Защото то и в закона за движение по пътищата пише, че ако се спира на тротоара, трябва да има мин. 2 м. място от колата до стената (или каквото е там), ама съм сигурна, че във всеки български град могат да се видят ходещи по платната хора, защото няма място по тротоарите. 'Айде тука поне има някакво "оправдание", защото нямаме паркинги и т.н., но за парковете, след като зависи изцяло от нас, какво е оправданието? Че е евтино?! Ми, тъжно е. Нищо няма да се промени, защото никой нищо не го интересува, докато не му дойде до главата. Всеки бачка и всеки си иска свободата, ама има неща, които можеш да правиш и такива, които не можеш, особено на обществено място. Никой не е длъжен да търпи и да се съобразява с неща, които не е прието да правиш навън. Държим се така, сякаш не искаме да ни е добре (на всички), гледаме само себе си и затова все ще ни е гадно.

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Mar 30 2009, 21:50
Коментар #31

Pretty In Scarlet

ай де да спрете с обидите щото от едно пиене на бира в парка не ме прави нито говедо, прасе, наркоман нито какво и да е било от глупостите които напсисахте и със сигурност имам пвоече от акъл от доста хора, които пишат в тази тема и бях казала, че няма да пиша пвоече тука ама се оляхте вече

+Quote Post
erk0r
коментар Mar 31 2009, 17:04
Коментар #32

Редовен Потребител

Коментари: 548
Регнат: 2-November 06

Според мен забраната е добра идея просто не са е доизпипали.Мисля че са имали за цел да се забрани "консумирането на алкохол" в близост до детски площадки или на места където има малки деца и чесно казано тогава би имало повече смисъл.

+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Closed TopicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 13th December 2019 - 05:35