IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> До професионалните блогъри - Как да увеличим посещенията и читателите си
BEaSTFX
коментар Mar 31 2010, 13:15
Коментар #1

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 2
Регнат: 27-August 09
Име: Любо

Здравейте. Преди три месеца създадох блогa си TheTvGuy.Net. Направих всичко по силите си да му придам приятен вид, да изглежда интригуващо и т.н
Нов съм в SEO средите и искам да се посъветвам с вас, какво трябва да променя/добавя към блога, за да преуспее?

Разгледайте го и ми кажете, какво мислите и какво трябва да направя за да увелича посещенията и читателите си.
  • Какви плъгини да добавя още?
  • На кои статии мислите, че трябва да наблегна?
  • Какво ви/не ви харесва във визията и съдържанието?

Споделете триковете, които знаете, че работят. Като цяло ми направете една конструктивна критика и споделете опита си. smile.gif

Ето лист с плъгините, които съм инсталирал с цел подобрение на SEO:
All in One SEO Pack
Better Tag Cloud
FeedBurner FeedSmith
Google Analyticator
Google XML Sitemaps
Must Read Posts
StatPress
Twitter Tools
Бутони за Svejo.net
Бутон за topbloglog

Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 3)
akolevutd
коментар Mar 31 2010, 22:07
Коментар #2

Група: Глобален Модер
Коментари: 1,071
Регнат: 24-June 06

Здрасти,
няколко съвета:

1. linux-open-minds.png да слезе под името на сайта и слогана
2. името на сайта да стане чисто h1 без атрибути. визуализирай същото ако искаш, но сложи вътре hide-нато много кратко описание на сайта (3-4 думи)
3. слогана да стане h2, може да направиш сегашния текст като фон (картинка за h2) и вътре в h2 да сложиш още едно кратко описание на сайта
4. всички заглавия на теми да станат h3 (в основните листинги и в единичния листинг на пост)
5. на всеки един линк добавяй кадърен title атрибут (в момента липсват на повечето места)
6. добавяй "културни" alt и title атрибути на снимките, d не неща от рода на "angry.person", от което нищо не печелиш
7. махаш h3 от сегашните заглавия "Вързки", "Eтикети" ...
8. етикетите ги изброяваш с h4, h5, h6 според тежеста им в сайта
9. заглавието на сайта (в самата браузър лента) да стане от TheTvGuy.Net на кратко описание (3-4 думи)
10. при листване на постинг, в заглавието на сайта (в самата браузър лента) структурата да е <post title> - <post categories(поне една)> - <site title>
11. маалко намали keywords
12. добави meta description
13. на всяка една страница, добавяй различни keywords и description (свързани с конкретната статия)

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Apr 1 2010, 21:42
Коментар #3

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Първото нещо, което ми се наби на очи беше темата inove, която вече почти всеки втори я ползва.. хубава е, но стана много масово разпространена, от една страна може и да е добре, но няма да е лошо да се замислиш и за алтернативна тема или поне да промениш още малко по характерните графични елементи за да изглежда малко по оригинално.

Другото нещо, което може да те посъветвам е да се замислиш за хостинг в България или поне в Европа, защото отвъд океана, при това на брега на другия океан (Los Angeles), ми изглежда малко нелогично за сайт, който ще се посещава предимно от хора в България.. ако това разбира се е твоята таргет група.

За да е успешен един блог, трябва най-вече да имаш желание и време да пишеш и да се занимаваш с него от там нататък всичко ще си дойде на мястото.

+Quote Post
BEaSTFX
коментар Apr 2 2010, 03:52
Коментар #4

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 2
Регнат: 27-August 09
Име: Любо

Благодаря за съветите ще се опитам да спазя всички smile.gif

За темата исках да спомена. Знам, че inove е една от най-разпространените, но до момента не мога да си харесам някоя повече от нея. (може би с изключение на тази http://www.woothemes.com/demo/?name=retreat , но за жалост е платена)

Бихте ли ми предложили някакви алтернативи за хубав темплейт? smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 21st October 2018 - 13:29