IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Стъклен дом, (2010)
Оценка 4 V
Becko_
коментар Feb 14 2010, 04:41
Коментар #1

When you can live forever, what do you live for?

Група: Потребител +
Коментари: 1,037
Регнат: 9-March 08

Стъклен дом

- IMDb
- Изпълнителен продуцент: Димитър Митовски
- Режисьор : Петър Вълчанов, Димитър Гочев

- Жанр: Драма
- Година: 2010
- Актьорски състав: Стефан Данаилов (Димитър), Калин Врачански (Камен), Юлиан Вергов (Николай), Елена Петрова (Боряна), Яна Маринова (Елена) , Стефка Янорова (Ваня), Красимир Ранков (Антон), Георги Кадурин (Христо), Бойко Кръстанов (Дани), Луиза Григорова (Александра), Радина Кърджилова (Сиана) Асен Блатечки (Чарли), Илка Зафирова (Магдалена Атанасова), Десислава Бакърджиева (Нели), Мира Бояджиева (Сандра), Александър Кадиев (Пацо), Атанас Атанасов (Агент Колев) и други

"Стъклен дом" е история за голяма любов, голямо престъпление и голям... бизнес.

Героите на сериала са три семейства, които притежават най-големия мол в София. Те живеят в лукс, за който всеки човек в България си мечтае. Но зад привидния им разкош се крият много разочарования, мечти, любов, предателства и болка. Главният герой Камен Касабов (Калин Врачански) се връща в България за първи път след 18 години, за да се срещне с баща си Димитър Касабов (Стефан Данаилов). С неговото завръщане се променят и объркват плановете и животите на всички герои. Постепенно ще стане ясно, че родителите са оплетени в много интриги и тайни. А децата им са принудени да се справят с проблемите си и да пораснат сами.

Случките, събитията и героите са изцяло български и представят живота на различните поколения и социални прослойки в България. Много от актуалните проблеми по медиите присъстват и в историята. Сюжетните линии са няколко: любовна, криминална, бизнес, тийнейджърска и комична.

Стъкленият дом е светът на тези герои - бляскав, но крехък като стъкло...

Download @ Zamunda.Net :

- Сезон 1
- Сезон 2
Go to the top of the page

+Quote Post
9 страници V   1 2 3 > »   
Start new topic
Отговори (1 - 19)
LynneGeorge
коментар Feb 28 2010, 10:54
Коментар #2

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 103
Регнат: 24-January 09
Име: LynneGeorge

Очаквам с нетърпение тоя филм. Не ми звучи да е като "Забранена любов" (което, нека си признаем, беше доста зле). Надявам се да се получи добре. *стиска палци* 57.gif

Току що изгледах първия епизод и трябва да кажа, че съм hooked (сори за английския, но по-добър израз на Бг няма). Актьорската игра не беше фалшива (както в някои други сериали чиито имена няма да споменавам) и имаше динамика. От сега се заплетоха доста интрижки и , въпреки че аз изобщо не си падам по интригите, ми е много интересно и ще следя какво ще стане по-нататък. От сега си харесах образите на Елена Петрова и на Калин Врачански. Вече едва дочаквам следващата неделя.

+Quote Post
brooke_scott
коментар Apr 11 2010, 20:58
Коментар #3

SaVe Me

Коментари: 3,350
Регнат: 4-May 07
От: .
Име: V

Честно казано останах доста приятно изненада от този сериал. И то главно защото за разлика от 90% от другите български продукции, които съм гледала, 'Стъклен дом' изглеждаше доста професионално направен.
Главния пич /Камен?/ колкото повече го гледам толкова повече ми прилича на доктор Хаус biggrin2.gif Само + за него. Самата история не е особено оригинална, отношенията между героите и вероятното им развитие са малко твърде предвидими за мен, но пък засега ще го гледам да видим кога ще ми омръзне.

+Quote Post
ludoto_mimi
коментар Apr 12 2010, 01:15
Коментар #4

Лудата Модераторка

Група: Глобален Модер
Коментари: 4,317
Регнат: 26-June 05
От: Пловдив

Има епизода на сайта на бТВ: http://www.btv.bg/seriali/glass-home/video...__Epizod_1.html

Мисля, че ми хареса. Играта не иглеждаше толкова изкуствена, както в други български филми и сериали. Мисля да го гледам и другата седмица. Тези от ДАНС били много bad-ass, бе. emoticon1 (99).gif gangstah.gif

+Quote Post
Becko_
коментар Apr 12 2010, 20:33
Коментар #5

Ако някой е пропуснал епизода, повтaрят го всеки ден по btv cinema, http://www.btv.bg/programata/ ето тука има в кой часове точно.

+Quote Post
Becko_
коментар Apr 12 2010, 22:42
Коментар #6

Рейтинга на "Стъклен дом" - 1.5 млн. зрители, което е доста добре за пилотен епизод и то зa български филм.

''Един милион четиристотин деветдесет и девет хиляди човека – толкова успя да привлече bTV по време на пилотния епизод на сериала „Стъклен дом”.''

+Quote Post
mafcho
коментар Apr 19 2010, 00:45
Коментар #7

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 13
Регнат: 14-April 10
От: София
Име: mafi

Тва е най - хубавата българска продукция, която съм гледала досега . Актиорите са просто перфектно избрани и не играят театрално както в не 90 а 99 % от случаите . Дано да продължава да бъде толкова интересен за сега 2та епизода много ми харесаха 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Apr 19 2010, 11:03
Коментар #8

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Абсолютно не ми хареса.. незнам как може "това нещо" да има толкова добри оценки и хубави коментари.

Иначе по-добре да е нещо българско от колкото турско.

+Quote Post
ThePinkDuck
коментар Apr 20 2010, 19:26
Коментар #9

Life is Better Blonde

Коментари: 2,638
Регнат: 17-November 05
От: Neverland

Цитат(FrAgMaKeR @ Apr 19 2010, 10:03) *
Абсолютно не ми хареса.. незнам как може "това нещо" да има толкова добри оценки и хубави коментари.

Хабосолиутно съм съгласна.

И как че чак най-добрата продукция. Има ли смисъл да споменавам Клиника на 3тия етаж?

+Quote Post
OTH_Maniac
коментар Apr 21 2010, 13:29
Коментар #10

Редовен Потребител

Група: Филморатори
Коментари: 1,008
Регнат: 22-May 09
От: Търговище
Име: Plamen

Не е нищо особено,както е казано има много по-добри Български продукции,като ''Тя и Той'',''Клиника на третия етаж'',''Хотел България'' smile.gif
Също така не е такава голяма простотия,каквато беше Забранена Любов и добре си играят всички.

+Quote Post
Becko_
коментар Apr 21 2010, 17:33
Коментар #11

На мен пък много ми харесва сериалчето. Историята не е няква супер натоварваща, да има драма, но все пак такъв е замисъла. Актьорите ми допадат с изключение на Христо, май.
Найстина са се постарали нашите хора и добре се справят за сега.

+Quote Post
K_f_R
коментар Apr 21 2010, 20:46
Коментар #12

Dismantle Me

Група: Уважавани
Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06

Цитат(ThePinkDuck @ Apr 20 2010, 20:26) *
Цитат(FrAgMaKeR @ Apr 19 2010, 10:03) *

Хабосолиутно съм съгласна.

И как че чак най-добрата продукция. Има ли смисъл да споменавам Клиника на 3тия етаж?

писна ми тва да го казвате,ок беше яко преди 10 години кажи поне нещо по-ново.
п.п Не ми харесва,защото прсото не е моят тип сериял.

+Quote Post
ThePinkDuck
коментар Apr 22 2010, 02:19
Коментар #13

Life is Better Blonde

Ами моя тип сериал е, но просто не е хубав. Елементарно е.
А Клиниката както беше яка преди 10 години така е и сега. Как очакваш да кажа нещо ново като такова няма?

+Quote Post
the_sex_symbol
коментар Apr 22 2010, 02:34
Коментар #14

Потребител

Коментари: 174
Регнат: 7-August 08
Име: Slavi

Цитат(ThePinkDuck @ Apr 22 2010, 03:19) *
Ами моя тип сериал е, но просто не е хубав. Елементарно е.
А Клиниката както беше яка преди 10 години така е и сега. Как очакваш да кажа нещо ново като такова няма?

Аз пък мисля, че е прекалено рано за такива генерални оценки. Дайте шанс на сериала, за да може българското кино да се развива към по-добро. Няма как да сравниш този сериал със сериали от рода на Клиника на третия етаж и Тя и той. Едно, че жанровете са много различни. Второ, че Стъклен дом има наистина добра режисюра, каквато другите нямат. Отделен е въпроса, че бг комедиите са на прекалено типични места заснети... Без статисти и без нищо в повечето случаи. Гледаме няколко персонажа в къща, клиника или хотел всеки път и няма никакво раздвижване... Това е драма и е нормално актьоорската игра да е друга. Нека не забравяме, че българаските актьори са специализирани в театралните постановки, от което идва и това превземане. Ако имахме качествена продукция през годините, този проблем щеше да бъде решен.

Просто е смешно да сравняваме евтини комедии с този проект. Много по-добро сравнение би било Дунав мост, който наскоро гледах и ми се струваше смешен, но за времето си бе блестящ

+Quote Post
ThePinkDuck
коментар Apr 22 2010, 18:08
Коментар #15

Life is Better Blonde

Комедията е жанр в който е много по-трудно да се направи качествен продукт, който да не бълва от простащина, отколкото драма или каквото и а е друго. Режисурата тука не виждам да блести с кой знае какво към момента, малко дървена ми се вижда на места, както при повечето български продукции. Нека българското кино да се развива, да, но в правилна посока. Това дава някаква надежда, но съвсем слаба. Естествено българските 'актьори' са специализирали в театрални постановки, но мисля вече имат достатъчно ресурс да се преспециализират, най - малкото дирекция от режисьора в правилната насока.
Спрямо други 'драми' този си е направо цяло стъпало напред, но сам за себе си далеч не. 'Хотел България' беше ужас, но беше нещо което никой не бе опитвал преди това и отвори много врати. Може би за разлика от 'Забранена любов' този с течение на времето ще стане по-добър... а може би не.

+Quote Post
*AdDiCTeD*
коментар May 2 2010, 21:44
Коментар #16

Потребител

Коментари: 147
Регнат: 28-October 06

Забравяте важния факт, че "Тя и той" не е по български сценарии - а това е едно от трите най-важни неща за един сериал (сценарии, режисура и актьори). wink.gif За "Клиника на третия етаж" нямам представа, но наистина - къде сравнявате половин часова комедия със 70 минутна драма? smile.gif

+Quote Post
Laguncheto
коментар May 4 2010, 15:55
Коментар #17

Нов Потребител

Коментари: 1
Регнат: 18-February 08

Здравейте, може ли някой да ми каже как се казва песента, с която започва сериалът?

+Quote Post
poooly.
коментар May 8 2010, 22:26
Коментар #18

Потребител

Коментари: 32
Регнат: 29-August 09
От: sofia
Име: Poly

Аз пък съм много доволна от сериала. Едно, че е български, друго, че като цяло ми харесва. Доволна съм от актьорския състав. Юлиян Bергов и Яна Маринова са ми едни от любимите актьори. Както беше казал някой преди мен - дайте шанс на филма! Bинаги сме толкова предубедени към българското, а според мен този път си заслужава.

+Quote Post
Glorious
коментар May 9 2010, 11:17
Коментар #19

Потребител

Коментари: 248
Регнат: 20-December 08

Страшно много ми харесва сериала. От към игра, заснемане, музика, актьори. smile.gif
Чакам с нетърпение всяка неделя да гледам новоро епизодче.

+Quote Post
ludoto_mimi
коментар May 14 2010, 02:41
Коментар #20

Лудата Модераторка

Коментари: 4,317
Регнат: 26-June 05

Лелеее големи драми, голямо нещо. biggrin.gif Сега наваксах с последните епизоди, трябва да призная, че сериалът никак не е лош. Гледам от най-тъпите и от най-добрите американски сериали и с още малко усилия нашия може да се вмъкне някъде по средата. Виждала съм къде-къде по-бездарна актьорска игра и предвидими сюжети.
Пък и кучето е сладко. smile.gif

+Quote Post

9 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 23rd February 2020 - 15:15