IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Легенди или магии, как са се появили така наречените градски легенди?
devil89
коментар Sep 18 2008, 01:24
Коментар #1

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 3
Регнат: 18-September 08

Какво мислите как са се появили върпосните градски легенди? Тук прочетох недействителни разказчета и бих препоръчал на непросветените да не се опитват да правят подобни опити за призоваване на свръхестественото, защото не се знае кого ще призоват! Очевидно има хора, които не са запознати с древните заклинания.
ЛЕГЕНДАТА ЗА ДАМА ПИКА: Според някои стари макически писания Дама пика е живяла през XIII -ти век, била най - красивото и най - желаното момиче в едно селце. След като тя не се дала никому била обезобрзена и изгонена от селото като я обявили за вещица, за това че омайвала всички мъже в селото. Обезобразено момичето обикаляло в горите дълго време с мисълта за мъст и така се превърнала в истинска вещица. Преди да умре затворила съзнанието си в едно огледало и при всяко нейно призоваване показва младото си обезобразено лице покрито с черно булу, всеки, който се стряскъл от външния и вит полудявал, а на всеки друг задавала 3 въпроса, които неоспял да и отговори бил затварян при нея в огледалото, а отговорилият бил пускан да продължи живота си.
Има само 1 ден в месеца, в който може да се призове дама пика, при пълнолуние в 12h тогава тъмните сили имат най - голяма сила. За да бъде призована трябва 1 карта дама пика ( тя показва външния и вид) огледало, тъмна и тиха стая, свещ, изрича се 3 пъти името и и тя се появява, след това знаете какво ви чака ( не правете опити да я пеизовете да не се окаже някоя душа в огледало)
При всяко призоваване на нечии дух отваря порал с отвъдното и не се знае какви могат да бъдат последиците, ако не са изполвани други елементи.

А за Блъди Мери можете да гледате Urban legend3 (Bloody Mary) Мита за тези легенда е превурнат в филм.

Този коментар е бил редактиран от devil89 на Sep 18 2008, 01:26
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 14)
K_f_R
коментар Sep 18 2008, 10:24
Коментар #2

Dismantle Me

Група: Уважавани
Коментари: 3,453
Регнат: 2-December 06
От: Пловдив

пахахаха закво не ме уби тогава,нито зададе въпроси :/ Нито се появи 1 18.gif

+Quote Post
NhazUl
коментар Sep 24 2008, 09:17
Коментар #3

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 368
Регнат: 26-September 07
От: София

Просто надаваш Baallaugh_1 и тя ще се изплаши. wink.gif

+Quote Post
titania
коментар Sep 25 2008, 12:13
Коментар #4

Потребител

Коментари: 13
Регнат: 25-September 08
От: zemqta
Име: magi

а какво да кажем за другите карти - купа, каро, спатия, някои смятат, че и тях може да ги викне човек и нещо да стане
аз лично, не бих седнала да викам нещо от тоя сорт, все пак никой незнае какво може да се случи
за дама пика не бях чувала историята, докато за кървавата мери да, но интересно е че малките деца все ги викат и после казват, че нищо не се е случило, ами ако на някой нещо се е случило и никой незнае blink.gif
много въпроси без отговори
и все пак, смятам че наитина може и да се появи някой, ако го направиш на точното място, точното време и т.н.
п.с. впрочем се сещам, бяха ми разказвали за зелената ръка, нещо от същия род е, ама ти задава 5 въпроса и ако не отговориш те взима със себе си - е за това си мисля, че го няма, защото все пак кървавата мери е съществувала, а и като гледма и дама пика
все пак с годините граските легенди се разказват от уста на уста и кой знае къде е взела своя обрат и се е променила корено

+Quote Post
vitiq
коментар Oct 24 2008, 20:27
Коментар #5

Потребител

Коментари: 233
Регнат: 25-June 06
От: balkangiata@abv.bg
Име: Viktor Voivodov

Какви ли не методи на викане не сме прилагали за тая дама пика с мойте приятели... ей т'ва момиче така и не дойде да се представи мамка му.. ние толкова много искахме да я видим ама уви.. много срамежлива ни се струва smile.gif

+Quote Post
Milady
коментар May 20 2009, 20:12
Коментар #6

Нов Потребител

Коментари: 4
Регнат: 20-May 09
Име: Yana

Защо да призоваваме Блъди Мери? До колкото знам тя изкача от огледалото и те убива. Разбирам да я викат самоубийците, но да я призоваваш "за кеф" е много тъпо. emoticon1 (67).gif bangin.gif

+Quote Post
-Wolfy-
коментар May 20 2009, 21:16
Коментар #7

ReaL p0w3r

Коментари: 249
Регнат: 2-April 09
От: My h0uSe ;]

Ние с френдчетата сме викали жокера ама така и не дойде,много са срамежливи честно казано... А опитвали сме се и тва дет пишеш азбуката,вземаш капачка от шише и призоваваш дух,който ти мести капачката върху буквите и така ти говори,но пак нищо не стана. biggrin.gif

+Quote Post
Undisclosed Desires
коментар Oct 19 2009, 17:40
Коментар #8

Sober

Група: Потребител +
Коментари: 1,110
Регнат: 5-February 09
От: Разлог
Име: Mimeto0-Daredevil

Аз и моите приятелки веднъж се опитахме да повикаме Дама Пика,но нещо не успяхме :х sad.gif((

+Quote Post
OTH_Maniac
коментар Oct 22 2009, 20:53
Коментар #9

Редовен Потребител

Група: Филморатори
Коментари: 1,008
Регнат: 22-May 09
От: Търговище
Име: Plamen

Хах ама вие сериозно ли? shocking.gif
Преди няколко години с моите приятели хиляда пъти сме се опитвали да я викаме и .... нищо!
Легенди.... хах и къде го прочетохте това?

+Quote Post
galdoka
коментар Oct 22 2009, 23:25
Коментар #10

Team 23 - Sannin

Коментари: 949
Регнат: 7-February 07
От: under your bed
Име: GalKa - chan

Джшш... Като бях сравнително доста по-млада големите в "квартала" ,така да се каже, ни разказваха разни такива щуротии ама ме беше шубе да се пробвам да я викам тая мадама Пика. Естествено обаче на един лагер, отново в твърде крехката си възраст, се престраших и се сещате, че нищо не стана обаче на тъмното в огледалото в стаята отражението ми беше адски плашешто (не че сега и на светло не е), а моето легло беше под огледалото и наистина много ме достраша, та до края на лагера спахме със съкилийничката на едно легло biggrin.gif

+Quote Post
Spellbound
коментар Nov 21 2009, 18:01
Коментар #11

Нов Потребител

Коментари: 1
Регнат: 21-November 09
Име: Kir4o

Абе хорица .. вие може да не сте виждали .. но аз лично съм виждал жокера с още 3-ма съученика ! Послучайност датата беше петък 13-ти но това беше чисто съвпадение .. просто решихме да го викнем в един гараж .. и така отидохме до края на тъмно .. викахме с една карта викахме .. и срещо нас имаше огледало .. и вече бяхме свикнали да виждаме горе-долу в тъмното и до рамото на единя ми приятел имапе ухилено лице до уши направо .. а другите 2-ма които бяха с нас не бяха до момчето .. и така видяхме го побягнахме .. после запалихме картата и незнам как , дали е случайност но се образува четворка от пепелта .. някой тогава ми каза че това било числото на жокера .. така когато бях по малкък и дама пика викахме .. и тя съжо се появи .. пак в съжия гараж biggrin2.gif ние обаче тогава го направихме малко по интересно като някакъв сатанински ритуал biggrin2.gif biggrin2.gif хванахме се за ръце в кръг запалихме малко картата която сложихме в средата и започнахме да викаме .. и в действителност в края на гаража се виждаше сиует на жена със забратка но изчезна когато картата изгоря .. тогава се бях стреснал доста biggrin2.gif

Този коментар е бил редактиран от Spellbound на Nov 21 2009, 18:03

+Quote Post
fNatic.
коментар Nov 21 2009, 18:16
Коментар #12

suXcess and nothing less

Коментари: 1,864
Регнат: 10-December 06

Цитат(Spellbound @ Nov 21 2009, 18:01) *
Абе хорица .. вие може да не сте виждали .. но аз лично съм виждал жокера с още 3-ма съученика ! Послучайност датата беше петък 13-ти но това беше чисто съвпадение .. просто решихме да го викнем в един гараж .. и така отидохме до края на тъмно .. викахме с една карта викахме .. и срещо нас имаше огледало .. и вече бяхме свикнали да виждаме горе-долу в тъмното и до рамото на единя ми приятел имапе ухилено лице до уши направо .. а другите 2-ма които бяха с нас не бяха до момчето .. и така видяхме го побягнахме .. после запалихме картата и незнам как , дали е случайност но се образува четворка от пепелта .. някой тогава ми каза че това било числото на жокера .. така когато бях по малкък и дама пика викахме .. и тя съжо се появи .. пак в съжия гараж biggrin2.gif ние обаче тогава го направихме малко по интересно като някакъв сатанински ритуал biggrin2.gif biggrin2.gif хванахме се за ръце в кръг запалихме малко картата която сложихме в средата и започнахме да викаме .. и в действителност в края на гаража се виждаше сиует на жена със забратка но изчезна когато картата изгоря .. тогава се бях стреснал доста biggrin2.gif

Спрете му колата на това момче.. пич кажи на вашите да не те оставят сам ,моля ти се!

+Quote Post
fNatic.
коментар Nov 22 2009, 13:55
Коментар #13

suXcess and nothing less

Коментари: 1,864
Регнат: 10-December 06

...Вярвай в душата на картите!!! Yu-Gi-Oh!

+Quote Post
-Wolfy-
коментар Nov 22 2009, 16:15
Коментар #14

ReaL p0w3r

Коментари: 249
Регнат: 2-April 09
От: My h0uSe ;]

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Мега яка ебавка става тука biggrin.gif

+Quote Post
NeLyTka
коментар Nov 26 2009, 01:15
Коментар #15

Потребител

Коментари: 26
Регнат: 2-August 06
От: In The Mix ;)~
Име: Aneliya

Аз също вярвам в паранормалните неща. То, който вярва - на него и се случва. За да се родят, значи има голяма доза истина - колко точно , всеки преценява сам за себе си.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 17th September 2019 - 13:28