IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Преинсталиране
nelka
коментар Jan 31 2011, 12:58
Коментар #1

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 6
Регнат: 26-November 07
От: ~Търговище~

Здравейте, видях, че има тема за инсталиране, но тъй като прикачените изображения не се виждат, реших да пусна нова тема.

Компютъра ми не се стартира, т.е. след като започне да се зарежда, ми излиза съобщение относно сигурността на Windows.. След като се появи това съобщение, единственото, което може да се направи е да се изключи компютъра.
Някой може ли да обясни как се преинсталира Windows и какво значи да е bootable?

Благодаря ви предварително!
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 8)
WarezRu
коментар Jan 31 2011, 16:34
Коментар #2

Редовен Потребител

Група: Потребител +
Коментари: 1,859
Регнат: 22-July 05

Цитат(nelka @ Jan 31 2011, 12:58) *
Здравейте, видях, че има тема за инсталиране, но тъй като прикачените изображения не се виждат, реших да пусна нова тема.

Компютъра ми не се стартира, т.е. след като започне да се зарежда, ми излиза съобщение относно сигурността на Windows.. След като се появи това съобщение, единственото, което може да се направи е да се изключи компютъра.
Някой може ли да обясни как се преинсталира Windows и какво значи да е bootable?

Благодаря ви предварително!

Какъв windows искаш да инсталираш... принципно няма голяма разлика самото меню те води.А при win 7 менюто е на български и там е още по-лесно. ЦЪК - погледни това

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jan 31 2011, 18:05
Коментар #3

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

Не е задължително да се отива чак на реинстал, ако имаш важна информация и много приложения на компа може и само да поправиш операционната система, не че съм против профилактичното цялостно почистване. Ето малко повече информация как става номера:

http://www.webtree.ca/windowsxp/repair_xp....isting%20Setup:
http://michaelstevenstech.com/XPrepairinstall.htm#RI

Иначе ако проблема ти е само с това, че не зарежда уин-а пробвай да влезеш през сейф мода, рестор поинтове и т.н. не е задължително направо на преинстал да отиваме, само дай повече инфо какво по-конкретно ти изкарва и някаква по-подробна информация, ако ти се занимава де.

Ако не, виж линка който WarezRu е публикувал по-горе и с метлата. smile.gif

+Quote Post
ogata
коментар Jan 31 2011, 18:23
Коментар #4

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06
От: Пловдив

Аз пък казвам, че преинстала е най-чистата опция. Ако имаш някви дребни работи мятай ги на една флашка, пълен формат на диска и преинстал. Ако имаш повечко, ръгай в D: , формат на C и пак преинстал.

А ако имаш повече от 1 ghz процесор, повече от 1 гб. рам и повече от 20 гб. хард диск направо ръгай 7ца. По-красива, по-бърза, по-лесна за инсталиране ...

+Quote Post
nelka
коментар Jan 31 2011, 18:56
Коментар #5

Нов Потребител

Благодаря ви за отговорите smile.gif Аз реших направо да се преинсталира, тъй като подозирам че не само това не му е наред, защото напоследък само проблеми създава, пък и не съм особено наясно с компютрите и незнам как да разбера къде точно е проблема.
А иначе компютъра ми отговаря на изискванията за 7, така, че може направо с него да пробвам, има ли голяма разлика в инсталацията? А знаете ли как да запиша Windows-a, така, че да е bootable?

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jan 31 2011, 19:38
Коментар #6

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

QUOTE(nelka @ Jan 31 2011, 18:56) *
А иначе компютъра ми отговаря на изискванията за 7, така, че може направо с него да пробвам, има ли голяма разлика в инсталацията? А знаете ли как да запиша Windows-a, така, че да е bootable?

Просто през нерото записваш имиджа на диска, но не като файл а има една опция Burn image to disk или както там беше, друг прост за осмисляне вариант е да маунтнеш диска я с Daemon Tools я с нещо друго и да клонираш диска през неро експреса.

Имай в предвид, че след като ще преинсталираш, трябва да си инсталираш всичкия софт наново включително драйвърите за компа(Видео, звук, дъно и т.н. каквито имаш) би трябвало да ги имаш на диск който си идва с компютъра, ако ги нямаш обаче виж хубаво какви са ти устройствата за да не разглобяваш после компютъра и да се чудиш аджеба какви драйвъри да сваляш тепърва. smile.gif

Успех и гледай хубаво коментарите под релийзите като си избираш операционна система която да свалиш(7-ца или xp).

+Quote Post
nelka
коментар Jan 31 2011, 20:01
Коментар #7

Нов Потребител

Благодаря ти smile.gif Имам диск, а колкото до релийзите, в момента ги разглеждам.

+Quote Post
ogata
коментар Jan 31 2011, 21:35
Коментар #8

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06
От: Пловдив

Ти първо виж дали в биоса нямаш опцията да буутнеш от USB, че пекването на диск се обезмисля и по-лесно става ... като цяло инсаталацията на 7цата е .... 2-3 падащи менюта, next, изчакване, next, пеxt, 2-3 реда за попълване, next, рестарт biggrin.gif

ПП. Има един читав релийз в замундата, който ползвам вече .. година без грешка

Windows 7 Pro - x86 и съответно Windows 7 Pro x64 за КорДуо-тата и Куад-ите biggrin2.gif . С малката разлика, че аз ползвам оригинален сд-кей придобит по академичен път 15.gif

+Quote Post
WarezRu
коментар Feb 1 2011, 02:05
Коментар #9

Редовен Потребител

Коментари: 1,859
Регнат: 22-July 05

или можеш да правиш като мен ц д е на е-то и д-то ми са сички файлове които ми трябва форматваш и пресинталваш само ц-то

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 19th February 2019 - 11:55