IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Бойни Изкуства, Или кой какво може с тез крайници...
vIkToRsHeFa
коментар Jun 1 2005, 18:34
Коментар #1

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

Ха сега да видим кои кого ... 18.gif 5.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
5 страници V   1 2 3 > »   
Start new topic
Отговори (1 - 19)
g0blin
коментар Jun 1 2005, 18:56
Коментар #2

SuSE Guru

Група: Глобален Модер
Коментари: 1,307
Регнат: 26-April 05
От: Plovdiv

Ами аз тренирах Taekwon-do в продължение на 2 години, но накрая се отказах , защото стана много скучно , пък и треньорите спряха да обръщат ни вниманието , с което в началото ни посрещнаха. 2.gif

П.П.Забравих да кажа , че тренирах 3 дни Вин Чун.Никога не се лъжете да се записвате на такова нещо.По-ското прилича на курс за балетисти и най-страшното нещо което можете да направите на противника си е да го убиете от смях 5.gif 12.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jun 1 2005, 18:59
Коментар #3

QUOTE(RuF)
Ами аз тренирах Taekwon-do в продължение на 2 години, но накрая се отказах , защото стана много скучно , пък и треньорите спряха да обръщат ни вниманието , с което в началото ни посрещнаха. 2.gif

По аватара ти си личи... 1.gif
А иначе аз : малко кунг фу(мноого тренирах с филмите...) бокс карате аикидо, джудо и борба(ако се брои...)

Иначе съм малко западнал но ха да ми излезе некои ... 1.gif 15.gif

+Quote Post
Paagrio
коментар Jun 1 2005, 19:47
Коментар #4

Доверено лице

Група: Потребител +
Коментари: 1,277
Регнат: 27-April 05
От: Пловдив

QUOTE(GGBIT.INFO)
Иначе съм малко западнал но ха да ми излезе некои ...

А-а-а не го слушайте само да го знаете какво правеШЕ с крушата в салона...не е за разправяне...

А иначе аз съжалявам че никога не съм тренирал подобни неща много ми се иска ама... IPB Image IPB Image

+Quote Post
n0HKko
коментар Jun 1 2005, 21:23
Коментар #5

Потребител

Коментари: 498
Регнат: 24-May 05
От: ПЛОВДИВ

Аз преди в детската градина... Еххх бяха години.... 3.gif

+Quote Post
BaD_BoY
коментар Jun 3 2005, 22:46
Коментар #6

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 57
Регнат: 4-May 05
От: ..::МайНа СиТи ::..

Ами тренирал съм 7 години киокошин карате но миналата година прекратих заради травма в коляното 1sad[1].gif иначе съм тренирал и Taekwon-do oколо 4 месеца и наистина мн ми омръзна защото треньорите не се занимаваха с нас както в 1 месец 12.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jun 3 2005, 22:56
Коментар #7

QUOTE(BaD_BoY)
Ами тренирал съм 7 години киокошин карате но миналата година прекратих заради травма в коляното 1sad[1].gif иначе съм тренирал и Taekwon-do oколо 4 месеца и наистина мн ми омръзна защото треньорите не се занимаваха с нас както  в 1 месец 12.gif

Ами аз лично съм сменял спортове доста и има някакво разнообразие иначе наистина омръзва... 20.gif

+Quote Post
n0HKko
коментар Jun 9 2005, 06:33
Коментар #8

Потребител

Коментари: 498
Регнат: 24-May 05
От: ПЛОВДИВ

QUOTE(GGBIT.INFO @ Jun 3 2005, 11:56 PM)
QUOTE(BaD_BoY)
Ами тренирал съм 7 години киокошин карате но миналата година прекратих заради травма в коляното 1sad[1].gif иначе съм тренирал и Taekwon-do oколо 4 месеца и наистина мн ми омръзна защото треньорите не се занимаваха с нас както  в 1 месец 12.gif

Ами аз лично съм сменял спортове доста и има някакво разнообразие иначе наистина омръзва... 20.gif
*

Ада... и при ме е нещо такова : Бил съм на Футбол,Тенисна маса,Народни танци,Карате,... tongue.gif

+Quote Post
LOOPY
коментар Jun 9 2005, 11:35
Коментар #9

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 167
Регнат: 17-May 05

Тренирал съм една година Джудо и още една преди това, но тя не се брои понеже се отказвах и записвах след всеки месец поради големия брой натъртвания biggrin.gif

+Quote Post
melkor
коментар Jun 9 2005, 18:52
Коментар #10

Sinner in the hands of dirty goddess

Коментари: 2,780
От: Пловдив/София

Като стана дума за бойни изкуства... Някой тренира ли Айкидо? Мислех си да се запиша, но бих искал малко повече инфо, та ако някой тренира нека да се обади. smile.gif
Пък и бих предпочел да тренирам с някой познат.

+Quote Post
melkor
коментар Jun 9 2005, 19:56
Коментар #11

Sinner in the hands of dirty goddess

Коментари: 2,780
От: Пловдив/София

QUOTE(RuF @ Jun 9 2005, 07:08 PM)
Хехехех , Шефе като те гледах не ми изглеждаше опасен , но знае ли човек...тихата вода е най-опасна  12.gif Ами при такъв успех , не виждам защо си се отказъл?

П.П. melkor , за айкидото не знам много, но май става дума за бойно изкуство , главно ориентирано към отбраната с крака от средно и далечно разстояние.Не са лоши отзивите. 4.gif
*

Айкидо е бойно японско изкуство създадено от Морихей Уешиба (прочетох го да не си помислите че го знам наизуст biggrin.gif ), предназначено за самоотбрана. В Айкидо почти няма нападение. Там предимно се отбраняваш. Обаче е много красиво и лично мен много ме кефи.

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Jun 9 2005, 22:02
Коментар #12

Lucid Dreamer

Коментари: 6,714

Тази тема просто е без коментар, толкова разводнена, че нямам думи sad.gif

GGBIT.INFO : фИКСНАХ Я И СЪЗДАДОХ НОВА... biggrin.gif

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар Jan 19 2006, 17:54
Коментар #13

Потребител

Коментари: 52
Регнат: 12-December 05
От: elmanifico@abv.bg

аз тренирах да дао,но всичките ми приятели се отказаха,които бяха се запислали и аз с тях,ина4е е мн хубаво да тренираш 12.gif 7hit[1].gif starwars.gif

+Quote Post
the_mouse
коментар Jan 19 2006, 18:04
Коментар #14

.: Using Kubuntu Linux :.

Коментари: 3,960
Регнат: 21-July 05

Аз преди години тренирах айкидо в салона на старото даскало. Обаче след няколко седмици се отказах, щото играехме боси на студено, пък и се разболях от бронхо-пневмония sick1.gif
Общо взето учихме разни там ключове за противореакция на захват, брояхме на китайски (или японски не знам) - едва се сдържах да не се пръсна от смях, ама общо взето не се мятахме като брашляни чували, де 18.gif
Най-бруталното беше, че трябваше да платим по едно време някво дарение за не-знам-си-кой-сенсей във валута даже, ама не бяха много парите, но си представете толкова хора като дадат по $9....

Този коментар е бил редактиран от the_mouse на Jan 19 2006, 18:06

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jan 19 2006, 23:06
Коментар #15

Амиии специялно аз съм тренирал малко джудо борба и това е за спортната ми кариера но имам някои познания в някои насоки... А за дадаото като стана въпрос... Нищо против него но онова от което произлиза е много по ефективно според мен. А специялно за трениране за да можеш да кажеш че си тренирал нещо и че ти е останало нещо в главата трябва да си тренирал минимум 3-6 месеца упорито и да го поддържаш от време на време.

+Quote Post
lamburgini
коментар May 1 2006, 17:41
Коментар #16

Потребител

Коментари: 219
Регнат: 27-April 06
Име: lamburgini

Хей момчета за да се каже че нещо си тренирал ти трябват Поне 4-5 год.
Аз самият съм тренирал 7 год.акробатика (когато нямаше Бойни изкуства)
а след това 7 год. Таекуон-до ИТФ . Няма да споменавам отличията но съм
бил и за малко треньор . Един удър научиш ли го грешно . После иди го поправяй . Крака все по стария път си върви . Затова ние учехме ударите бавно да ги правиме . по 15 мин съм правил един удър . Крака започва да ти трепери и накрая на тренировката се сгромулясваш от умора .
Много съм благодарен на моя учител !

...А сега взимат колани всеки месец ! Търговия му викам аз на това !

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар May 1 2006, 22:15
Коментар #17

Зависи и за какви тренировки става въпрос на места тренират по 2 пъти дневно а и универсално бойно изкуство няма най-доброто е комбинация на няколко добри... бокс, кикбокс, меките блокове, айкидо и още няколко неща... Просто грешен удар е много относително защото да речем ударите във бокса са едни но във кунгфу-то и подобните са същите но по различен начин изпълнени но не са грешни wink.gif и все пак ако един боксъор играе със един каратист или кунг фу майстор рандори.... Ако играят само със ръце бокса си е бокс... зависи и от самитя играчи де но все пак... Надявам се разбра какво имам в предвид. Иначе за ударите как се учат... ам така е трябва да се правят бавно в началото но изисква и много повторения wink.gif Иначе за коланите че се раздават наляво и надясно ами така си е... но малко оцеляват до горните равнища... всеки може да вземе колан но малко са тези които стигат по нататък... и то зависи за кое говорим защото при различните бойни изкуства има различни степени... wink.gif

+Quote Post
Госпожица Вещицата
коментар May 1 2006, 23:39
Коментар #18

Sinner in the hands of dirty god

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,717
Регнат: 22-September 05

Цитат(RuF @ Jun 1 2005, 07:56 PM) *
П.П.Забравих да кажа , че тренирах 3 дни Вин Чун.Никога не се лъжете да се записвате на такова нещо.По-ското прилича на курс за балетисти и най-страшното нещо което можете да направите на противника си е да го убиете от смях 5.gif 12.gif

Не съм съгласна,батко тренираше година и половина....вярно,сигна само до най-ниското ниво....Само че веднъж като ме подгони да демонстрира две-три хватки....добре че
1.бяхме на мокет и дървен под
2.правеше ги бавно ....и всепак не можах да се откопча
3.на 3тата някой от родителите надушиха как ме мятка и му се скараха....после обаче аз му го вънах с малко свободен стил мятане на възглавници....

П.П. Хехе,добре че не знаете какви възглавнци използвах biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
lamburgini
коментар May 2 2006, 09:23
Коментар #19

Потребител

Коментари: 219
Регнат: 27-April 06
Име: lamburgini

Taka е но винаги трябва да си преценяваш силата . Иначе задължително ще контузиш някого лошо . Винаги съм бил противник на мръсните ударчета . А на ВикторШефа мога да кажа че никаде не съм споменавал
за ударите при другите спортове . Разбира се те се изпълняват по различен начин но в същноста си основата е една . Изискванията са едни.
При удар с крак вкарване на таза - иначе просто не се получава . При
удър с ръка ударът да се извършва с цялото тяло - завъртане на таза ,
на рамената и на ръката . За мен най- доброто изкуство е Джет-Кун-До
това на брус ли . Ноза жалост то не е довършено до край .
Пък и повечето изкуства водят началото си от китайското Кемпо .
Това е по- късно малко повече !
Харесва ми да си говорим за това !

+Quote Post
BaDMaN
коментар May 2 2006, 11:08
Коментар #20

Потребител

Коментари: 65
Регнат: 8-February 06

Чувал съм че голям процент от трениращите твоят спорт са нереализирали се каратисти. Иначе като стил не е лошо...

Надали съм прав но ми е интересно до колко е вярно все пак сте го тренирали 7 години и ми е интересно...

Този коментар е бил редактиран от BaDMaN на May 2 2006, 11:11

+Quote Post

5 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 потребител(и) четат тази тема (4 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 25th August 2019 - 14:52