IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> На коя страна сте във "войната" с caps lock?, Download.bg
**ASTERIX**
коментар Jan 10 2007, 23:27
Коментар #1

Eminem Fan

Група: Глобален Модер
Коментари: 4,074
Регнат: 27-April 05
От: Някаде из мрежата

Из Интернет се е разгоряла истинска война, наречена The CAPSoff campaign. Група революционно настроени юзери яростно желаят да "убият" клавиша Caps Lock. Мрежата са тресе от ужасни призиви: "Програмисти, да убием Caps-Lock", "Време е да освободим клавиатурите от Caps Lock", "Смърт на Caps Lock", "Caps Lock трябва да умре!"... Кое провокира тази агресия точно срещу един от стотиците клавиши на клавиатурите ни?
Всичко започва в Швеция през 2001 г. тогава под ръководството на Linus McCabe се основава AnticAPSLOCK - кампания, чиято цел е "премахването на клавиша Caps Lock от клавиатурите на бъдещето".
Пожарът на бунта бе стихнал, но наскоро той пламна с нова сила. Живеещият в Брюксел Pieter Hintjens, управител на софтуерната фирма iMatix, създаде свой сайт, посветен на борбата срещу омразния клавиш - http://capsoff.org/. "Клавишът Caps Lock не бива да съществува. Разбира се, имаме си и друга работа, но с течение на времето се събират милиони малки разочарования... Тогава се разбира, че клавишът Caps Lock е голяма тема", споделя Pieter Hintjens.
Ако бъде случайно натиснат, този клавиш води до неприятни грешки при въвеждане на парола. Понякога се налага повторно да се набира текст (в последните версии на MS Word лесно може да се поправи този проблем). този клавиш създава проблеми и при електронната поща. Текст, написан само с главни букви въздейства АГРЕСИВНО на очите и създава дисхармония в кореспонденцията. Мнозина знаят, че да се пише с главни букви, значи че се КРЕЩИ. Оттук и девизът на CAPSoff.org – «STOP SHOUTING!» ("КРАЙ НА КРЕЩЕНЕТО").
Създавайки всички злини, които носи този клавиш, организаторите на акцията са обявили конкурс за разработка на нов дизайн на бъдещите клавиатури, естествено без злополучния клавиш. Победителят ще получи награда от един милион долара, въпреки, че досега във фонда "Борба с Caps Lock" са събрани само 241 долара и 71 цента (явно противниците на този клавиш не са много и не са щедри).
Всеки, който счита, че клавишът Caps Lock е нежелан, може да се подпише на http://capsoff.org/competition:new. Ако имате сайт и подкрепяте премахването на Caps Lock, може да поставите препратка към http://capsoff.org/ с банер.
Създават се всевъзможни блогове, групи за подкрепа, пишат се петиции...
А опонентите на спят. Те създават свои групи, засипват сайтовете http://anticapslock.com/ и http://capsoff.org/ с оскърбителен спам.
Някои запазват неутралитет и съветват по-философски да се отнасяме към клавиша Caps Lock - светът е такъв, какъвто е - включително с този клавиш.
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Отговори (1 - 16)
**ASTERIX**
коментар Jan 10 2007, 23:31
Коментар #2

Eminem Fan

Аз пък не разбирам какво им пречи caps lock-а wink.gif
На мен ми е доста полезен и за сега вредите са доста по-малко от ползите wink.gif
Ами ако примерно искам да пиша с главни букви - тоест да КРЕЩЯ... доста е неудобно да държиш шифта докато пишеш wink.gif

Такаче във "войната" аз заемам страната на малкото полезно копче smile.gif

+Quote Post
Крадец на рози
коментар Jan 10 2007, 23:34
Коментар #3

The misery, the pain...

Група: Редовни
Коментари: 4,433
Регнат: 27-November 05

CAPS LOCK OFF !!!!!!!!!!!

+Quote Post
f0rgy
коментар Jan 10 2007, 23:39
Коментар #4

Team 23 - Sensei

Група: Уважавани
Коментари: 6,051
Регнат: 15-June 06
От: Пловдив

Незнам не ми пречи хич...пък и ако нещо ме дразни както каза Астерикс по добре да натисна капса и да блъскам с големи букви 4.gif

+Quote Post
gibona
коментар Jan 11 2007, 00:00
Коментар #5

Смахнат програмист

Група: Модератори
Коментари: 1,279
Регнат: 25-March 06

Капса е удобен за формули по химия и да Крещиш. За какво да го махатconfused.gif Няма смисъл. Нека да махнем Скрул Лока (ползва се много по-рядко от капса)

+Quote Post
3pacalypse Now
коментар Jan 11 2007, 00:02
Коментар #6

diabolique

Коментари: 2,222
Регнат: 25-August 05
От: БЪДЕЩЕТО !!!

Еми на мен и Shifta ми върши работа нз ... рядко ползвам Caps Lock

+Quote Post
ogata
коментар Jan 11 2007, 00:03
Коментар #7

_.::~*BaD AsS*~::._

Група: Потребител +
Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06

Утре ще кажат да пишем с две мишки и виртулната клавиатура на уиндоус ... ей тва е .. хора дет си нямат работа , само тъпотий могат да измислят ... dry.gif

+Quote Post
**ASTERIX**
коментар Jan 11 2007, 00:05
Коментар #8

Eminem Fan

(gibona @ Jan 11 2007, 00:00) *

Капса е удобен за формули по химия и да Крещиш. За какво да го махатconfused.gif Няма смисъл. Нека да махнем Скрул Лока (ползва се много по-рядко от капса)

А за какво всъщност служи Скрул Лока confused.gif Никога не съм го ползвал unsure.gif

ХАхахаха ога разби ме ... тва с двете мишки ще е ..... уникално.

БТВ аватара ти рулира smile.gif

+Quote Post
poznai
коментар Jan 11 2007, 11:02
Коментар #9

Уважаван Потребител

Коментари: 84
Регнат: 17-August 05

Е не прочетохте ли защо искат да го махат, че питате защо?
Аз също никога не го ползвам. Случайно съм го натискал и ме е дразнело това.

+Quote Post
Ледено_момиче
коментар Jan 11 2007, 23:21
Коментар #10

.::temptation::.

Коментари: 1,107
Регнат: 22-February 06
От: Sin City

На мен пък caps lock-a не ми пречи,никак даже,напротив мн ми е удобен.Обаче,както вече споменахте,някои хора си нямат др. работа и се чудят какво да направят. о0

+Quote Post
Modjo
коментар Jan 11 2007, 23:36
Коментар #11

MPower = Modjo

Коментари: 899
Регнат: 12-October 05
От: Луната

Със всеки изминал ден се обеждавам че има все повече и повече ГЛУПАВИ хора..... Това е поредното доказателство... "Война" да ми водят за едно копче !!! Ми като им пречи да си го извадят както е показано на снимката!!! Вместо да ми правят сайтове и да обеждават другите хора че е излишен!! Ми ако наистина беше излишен защо тогава всички клавиатури го имат rolleyes.gif

+Quote Post
unvisioble
коментар Jan 12 2007, 11:32
Коментар #12

Глобален Модератор

Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06

Всичко започва в Швеция през 2001 г. тогава под ръководството на Linus McCabe се основава AnticAPSLOCK - кампания, чиято цел е "премахването на клавиша Caps Lock от клавиатурите на бъдещето".

Абе това са хора без работа бе... 14.gif
Защо не насочат усилието си, времето и енергията към по-полезни неща?! Има къде-къде по-глобални и наболели проблеми, а те тръгнали да се деркат за един клавиш...!

+Quote Post
Th3_SpY
коментар Jan 12 2007, 13:52
Коментар #13

th3r3 1s a sToRm 1ns1d3 mY bRa1n

Коментари: 1,102
От: женските фантазии
Име: 911 turbo

Нито съм за него, нито съм против smile.gif да живее там да се радва biggrin.gif

+Quote Post
ogata
коментар Jan 12 2007, 14:04
Коментар #14

_.::~*BaD AsS*~::._

Коментари: 5,315
Регнат: 14-May 06

Сега не отричам че определено ме дразни ако някой пише с главни букви . Също така ме дразни ако някои пише цветно , наклонено особено и на шльок ... да взема и аз да направя една кампания ... клавиатурите да се правят само с бг букви , пс-тата да имат само кирилица , а microsoft да премахне от текстовите редактори оцветяването на буквите и ефектите по-тях .... и в знак на протест да легна на релсите на централна гара ... dry.gif wacko.gif

+Quote Post
unvisioble
коментар Jan 12 2007, 18:27
Коментар #15

Глобален Модератор

Коментари: 2,832
Регнат: 27-March 06

(ogata @ Jan 12 2007, 14:04) *

да взема и аз да направя една кампания ... клавиатурите да се правят само с бг букви , пс-тата да имат само кирилица ,.... и в знак на протест да легна на релсите на централна гара ... dry.gif wacko.gif

За това те подкрепям, но не съм съвсем сигурна дали ще се просна на релсите... biggrin2.gif

+Quote Post
TheUnknown
коментар Jan 16 2007, 18:09
Коментар #16

Dark Phoenix

Коментари: 711
Регнат: 22-August 06

Капс лока ми е пречил в някой ситуации , ама е полезен бутон , нали с него обезвреждам бомбата на цс 18.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Jan 16 2007, 18:16
Коментар #17

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Група: Администратори
Коментари: 15,312
Регнат: 25-April 05
От: Гр. Пловдив

(poznai @ Jan 11 2007, 11:02) *

Аз също никога не го ползвам. Случайно съм го натискал и ме е дразнело това.

Познато!
Но понякога ми спестява доста работа и не мисля че е основателна подобна инициатива. Капса не е само за "крещене"... happy.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 25th August 2019 - 08:16