IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Тревата трови до 5 пъти повече от тютюна, dir.bg
SoARoN
коментар Jul 31 2007, 12:30
Коментар #1

путкопоклонник

Група: Потребител +
Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

Цитат
Изпушването на една цигара канабис има същия ефект върху белите дробове както и 5 цигари.
Това се казва в специализираното британско издание "Торакс", съобши АФП, цитирана от БГНЕС. Новозеландски лекари са избрали 339 доброволци, които разделили на 4 групи -пушещи само канабис, пушещи само тютюн, такива, които пушат и двете, и пълни въздържатели. Всички участници в експеримента са прегледани на компютърен томограф и са им направени снимки и тестове за пулмонарен капацит. Установени са еквивалентните дози между пушенето на канабис и на цигари по отношение на вредата върху белите дробове. Изследването показва, че една цигара канабис причинява вреда на дробовете колкото между 2,5 и 5 цигари тютюн. Редовното пушене на "трева" може да доведе до сериозни увреждания на белите дробове. „Основният ефект от продължителната употреба на "джойнт" е увреждане на дихателната система и симптоми на астма и бронхит", обяснява ръководителят на изследването д-р Сара Алдингтън. Учените припомнят, че цигарите също са много вредни за организма.
Скоро стана ясно изследване, според което пушенето на канабис значително увеличава риска от по-късно развитие на психично заболяване като шизофрения.

Честито на всички бъдещи шизофреници wink.gif

П.П.
Абе и аз гледай как не ми се е заредил раздел "Други новини" където исках да я пусна - някой модератор да я премести ако обича, а ако сметне, че и е тука мястото - здраве да е!
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V  < 1 2  
Start new topic
Отговори (20 - 31)
Tomahawk
коментар Jul 12 2009, 14:06
Коментар #21

Редовен Потребител

Коментари: 943
Регнат: 4-January 06
От: Пловдив
Име: Ангел

Цитат(BleedTheFreak @ Jul 12 2009, 14:31) *
Цитат(Tomahawk @ Jul 11 2009, 23:22) *
Тук говорим за редовно пушене на трева , не ми казвай , че ако я пушиш както си пафкаш цигарите ефекта ще е по-слаб , знам кво е THC , чел съм достатъчно по темата...

не се сещам някои да шуши по 2 кутии трева на ден...

Ти не се сещай , аз познавам такива екземпляри и виждам къв е ефекта , сметките оставям на теб.

+Quote Post
Госпожица Вещицата
коментар Jul 17 2009, 10:49
Коментар #22

Sinner in the hands of dirty god

Група: Глобален Модер
Коментари: 2,717
Регнат: 22-September 05
Име: Николета

Цитат(Tomahawk @ Jul 12 2009, 15:06) *
Тук говорим за редовно пушене на трева , не ми казвай , че ако я пушиш както си пафкаш цигарите ефекта ще е по-слаб , знам кво е THC , чел съм достатъчно по темата...

Ти не се сещай , аз познавам такива екземпляри и виждам къв е ефекта , сметките оставям на теб.

Няма да коментирам кви пари трябва да дават на ден за подобно 'удоволствие'.... Съответно и каква е бройката на такива като тях. Направи си сам "сметките" (както се изрази).

+Quote Post
Peshoo7
коментар Jul 17 2009, 10:50
Коментар #23

Не съществува вече

Група: Уважавани
Коментари: 2,749
Регнат: 15-May 06

Може да си отглеждат трева и да не дават пари biggrin.gif

+Quote Post
Tomahawk
коментар Jul 17 2009, 16:11
Коментар #24

Редовен Потребител

Цитат(Госпожица Вещицата @ Jul 17 2009, 11:49) *
Цитат(Tomahawk @ Jul 12 2009, 15:06) *

Няма да коментирам кви пари трябва да дават на ден за подобно 'удоволствие'.... Съответно и каква е бройката на такива като тях. Направи си сам "сметките" (както се изрази).

Виж лунното цвете колко хубаво ти го обясни.. бройката може да те шокира , и казвам , че вреди толкова много , защото съм израснал с тия хора , имало е период от време (голям период) , в който от сутрин до вечер съм бил с тях и знам какво струват.. струваха... ;]

+Quote Post
Neftochimic
коментар Jul 17 2009, 21:40
Коментар #25

Редовен Потребител

Коментари: 1,090
Регнат: 23-July 07
От: Bourgas
Име: Nikolai

Аз също мисля,че няма място за сравнение.И 2-те са вредни това е ясно.Цигарите обаче са позволени за разлика от марихуаната като изключим няколко държави.

1-во,цигарите водят до пристрастяване за разлика от тревата.Ако си човек,който си пробвал и си пушиш от време на време ей така,когато има едва ли ти нанася повече повреди отколкото да дъниш по 20+ цигари на ден.Да,вярно е както казахте,че има хора,които пушат масак като тютюн,но не са толкова много,слагаш му една табелка "Изпаднал" и не се занимаваш с него.Също така както каза BleadTheFreak като пушиш трева да не я пушиш сам?Поне 2-ма,това да пушиш сам трева не знам какъв трябва да си.И хванете няколко човека една 120-ка надъните се,подивявате малко и минава,на другия ден може и да не пушиш.Ама цигарите...всеки ден по 1 кутия,всеки ден по 2.50 и те парите вървят и за 1 месец 100 кинта.А с много по-малко може да се накъртиш 2-3 пъти с приятели,които също ще дадат пари и няма да се излееш толкова,правите си кефа и това е.Всеки е преценил дали ще пуши,какво,по колко и кога си е проблем на всеки отделен индивид.

+Quote Post
dark_templar13
коментар Jul 18 2009, 08:03
Коментар #26

Потребител

Коментари: 234
Регнат: 10-June 07
От: in your dreams!
Име: Georgi

1) номерът е не кое води до пристрастяване, защото при марихуаната не е доказана още физическа зависимост, а по скоро психическа ... та темата е кое е по-Вредно ...
в този ред на мисли се сравняват еднакви неща ... 1 цигара трева с 1 тютюн а не както вие правите 1 със много - това е тъпо. Вредата от марихуаната и съдържащите се в нея токсини е по-голяма в сравнение с 1 цигара тютюн, тетрахидроканабонола е доста опасно вещество със все още неизследвани напълно свойства и въздействия, това което е сигурно при него е, че ефектът му след години употреба е АДСКИ неприятен за мозъка, спермата при мъжете и което е още по-лошо - плода при жените, пушенето на по вашему "нормално 1 -2 на седмица с приятели" на марихуана често води до аномалии при децата - не че някой мисли за това на вашата възраст де - алкохол и цигари / тревичка рулз пък после ще му мислим, ... е да ама не. В холандия се водят много сериозни спорове и най вероятно от догодина пак ще я забранят - 2 от техните институти излезнаха с доста тревожни резултати от изследвания върху млади хора, касаещи мозъчно развитие и възможност и качество за създаване на поколение ... така, че не мислете толква едноканално - това че не усещате вреда веднага от нещо ... не значи че я няма, ест че от 1 цигара трева нищо няма да ви стане ... и от 1 кутия обикновени цигари няма ... но прилагани системно върху организма ... нещата седят по доста по различен начин. Бил съм в БМЧК по различни комуни и клиники, тази година в унито учихме наркотична химия и имахме лекции от бая лектори ... така че съм виждал и на практика вредите от употреба на леки и тежки наркотици както и от тютюнопушене и алкохолизъм ...
Така, че вместо да спорите че 1 от първото е почти можеби евентуално малко по-малко вредно от 15 от другото, по-скоро помислете как да спрете и 2те ... защото като чета - има много "специалисти" дето са пробвали и двете и са станали разбирачи ...

+Quote Post
Tomahawk
коментар Jul 18 2009, 09:14
Коментар #27

Редовен Потребител

По-добре не можеше да се обясни май

+Quote Post
bone
коментар Nov 6 2009, 18:40
Коментар #28

Нов Потребител

Група: Потребители
Коментари: 1
Регнат: 29-February 08
Име: bone

Не е задължително марата да се пуши.. а не вярвам парче кекс да вреди колкото цигареният дим rolleyes.gif

+Quote Post
club135
коментар Nov 9 2009, 09:15
Коментар #29

Spammerman

Коментари: 2,555
Регнат: 3-December 06
Име: Жоро

Оправяйте се! Аз спрях цигарите!

+Quote Post
NeLyTka
коментар Nov 26 2009, 01:17
Коментар #30

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 26
Регнат: 2-August 06
От: In The Mix ;)~
Име: Aneliya

Аз отказвам да повярвам. shocking.gif

+Quote Post
fNatic.
коментар Nov 26 2009, 23:12
Коментар #31

suXcess and nothing less

Коментари: 1,864
Регнат: 10-December 06
Име: Stoyan™

перкайте кока уе тва е живота хаха.. тревата лекува депресията ,а кокато помага да няма такава biggrin2.gif

+Quote Post
club135
коментар Nov 27 2009, 12:16
Коментар #32

Spammerman

Коментари: 2,555
Регнат: 3-December 06
Име: Жоро

Цитат(NeLyTka @ Nov 26 2009, 01:17) *
Аз отказвам да повярвам. shocking.gif

Хич не ми пука дали ми вярваш, фактите са, че не съм палил от месец и половина!

+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
3 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 23rd September 2017 - 13:09