IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Тревата трови до 5 пъти повече от тютюна, dir.bg
SoARoN
коментар Jul 31 2007, 12:30
Коментар #1

путкопоклонник

Група: Потребител +
Коментари: 1,919
Регнат: 26-January 07
От: Prague

Цитат
Изпушването на една цигара канабис има същия ефект върху белите дробове както и 5 цигари.
Това се казва в специализираното британско издание "Торакс", съобши АФП, цитирана от БГНЕС. Новозеландски лекари са избрали 339 доброволци, които разделили на 4 групи -пушещи само канабис, пушещи само тютюн, такива, които пушат и двете, и пълни въздържатели. Всички участници в експеримента са прегледани на компютърен томограф и са им направени снимки и тестове за пулмонарен капацит. Установени са еквивалентните дози между пушенето на канабис и на цигари по отношение на вредата върху белите дробове. Изследването показва, че една цигара канабис причинява вреда на дробовете колкото между 2,5 и 5 цигари тютюн. Редовното пушене на "трева" може да доведе до сериозни увреждания на белите дробове. „Основният ефект от продължителната употреба на "джойнт" е увреждане на дихателната система и симптоми на астма и бронхит", обяснява ръководителят на изследването д-р Сара Алдингтън. Учените припомнят, че цигарите също са много вредни за организма.
Скоро стана ясно изследване, според което пушенето на канабис значително увеличава риска от по-късно развитие на психично заболяване като шизофрения.

Честито на всички бъдещи шизофреници wink.gif

П.П.
Абе и аз гледай как не ми се е заредил раздел "Други новини" където исках да я пусна - някой модератор да я премести ако обича, а ако сметне, че и е тука мястото - здраве да е!
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V   1 2 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
tsveti4ka
коментар Jul 31 2007, 13:23
Коментар #2

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 151
Регнат: 29-July 07
Име: Цвети

Хахахахаахахах!!! laugh.gif - не ме съблазняват много тези неща ... Тва са леки наркотици, но не е за мен ... има далеч по-приятни начини да се почувстваш high ... happy.gif biggrin.gif ... напримеp БИРАТА!!! БИРА rulZzzZ 18.gif 4.gif 10.gif Шизофрения ... хахахаах!! that was cool !!! Не е много хубаво туй нещо ... dry.gif rolleyes.gif biggrin2.gif Вредно си е ...
шегата на страна, но тези addicted юзърчета на `трева` трабва да си позамислят ...

Този коментар е бил редактиран от tsveti4ka на Nov 4 2007, 18:49

+Quote Post
club135
коментар Jul 31 2007, 13:33
Коментар #3

Spammerman

Коментари: 2,555
Регнат: 3-December 06
От: Пловдив
Име: Жоро

http://www.neumirai.org/syveti.php

+Quote Post
pipelota
коментар Jul 31 2007, 14:52
Коментар #4

Потребител

Коментари: 241
Регнат: 11-December 05

Един сериозен пушач (на тютюн имам предвид) пуши поне 1 кутия на ден (20 цигари). Сравнено с пушещия трева средно по 1 цигара на ден...Ми вредата си е пак повече в полза на тютюна. Каквито и изследвания да правят, не мисля че има по скорострелно пристастяване и вреда, както при тютюна. Ма нали всичко е свързано с политиката и икономиката...коментара остава излишен.

+Quote Post
SoARoN
коментар Jul 31 2007, 15:13
Коментар #5

путкопоклонник

pipelota ако ти кажа, че познавам хора, които пушат по цял ден? само чакат да им мине ефекта, който е около 2-3 часа и свиват отново...та на тях 6-7 пъти дневно не им мърдат. а представи си сега един от теб посочените пушачи между другото реши да си палне една тревица и как от 20 му скачат на 25 цигарките за деня smile.gif

+Quote Post
DakotaTrent
коментар Jul 31 2007, 15:23
Коментар #6

Потребител

Коментари: 250
Регнат: 2-December 06
От: Sweet Nibblets!
Име: Виктор

Цитат
„Основният ефект от продължителната употреба на "джойнт" е увреждане на дихателната система и симптоми на астма и бронхит", обяснява ръководителят на изследването д-р Сара Алдингтън.
Кака Сара яко е опъвала докато направи това изследване... biggrin.gif

Цитат
Скоро стана ясно изследване, според което пушенето на канабис значително увеличава риска от по-късно развитие на психично заболяване като шизофрения.

Не сме сами... tongue.gif Ако си сам не е интересно, но виж, ако сте повече от двама стават интересни спорове и дискусии... smile.gif

П.П.: деца, бъдещете щастливи без да сте напушени wink.gif

+Quote Post
pipelota
коментар Jul 31 2007, 15:35
Коментар #7

Потребител

Цитат(SoARoN @ Jul 31 2007, 16:13) *
pipelota ако ти кажа, че познавам хора, които пушат по цял ден? само чакат да им мине ефекта, който е около 2-3 часа и свиват отново...та на тях 6-7 пъти дневно не им мърдат. а представи си сега един от теб посочените пушачи между другото реши да си палне една тревица и как от 20 му скачат на 25 цигарките за деня smile.gif

Съгласна съм! Но все пак говорех за средна употреба. Не може да се съпоставя тревата с тютюна просто ей така, защото употребата на тютюн е много по-висока процентно.

+Quote Post
Pnevmotorex
коментар Jul 31 2007, 15:42
Коментар #8

Потребител

Коментари: 269
Регнат: 1-June 06
От: Пловдив, "Тракия"
Име: Иво

Мисля, че трябва да се вземе под внимание и пристрастяването. Доказано е, че никотина е по-силен наркотик от марихуаната dry.gif

+Quote Post
SoARoN
коментар Jul 31 2007, 15:51
Коментар #9

путкопоклонник

Средна употреба да. В крайна сметка на мен не ми допадат изследвания от типа от кое най-бързо ще умрем ако го употребяваме. Мога да кажа за себе си, че не пуша нито трева нито цигари и съм си много добре. От друга страна пък тези резултати може да са с цел покачване на продажбите на тютюневи изделия, което пък носи приходи за държавата а от продажба на канабис няма икономическа изгода за страната - не говоря за България а като цяло.

+Quote Post
pipelota
коментар Jul 31 2007, 15:57
Коментар #10

Потребител

Цитат(SoARoN @ Jul 31 2007, 16:51) *
тези резултати може да са с цел покачване на продажбите на тютюневи изделия, което пък носи приходи за държавата а от продажба на канабис няма икономическа изгода за страната - не говоря за България а като цяло.

wink.gif Именно! Това имах предвид, като казах
Цитат
нали всичко е свързано с политиката и икономиката...коментара остава излишен.

+Quote Post
Magic LSD
коментар Dec 12 2007, 12:07
Коментар #11

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 60
Регнат: 14-November 07
От: На планетата на халюцунациите
Име: Магическия Халюцинуген

Мерси smile.gif.Аз съм шизофреник.Понякога е кофти ама.... повечето пъти не забелязваш това явление.

+Quote Post
club135
коментар Dec 12 2007, 12:23
Коментар #12

Spammerman

Коментари: 2,555
Регнат: 3-December 06
Име: Жоро

Цитат(Magic LSD @ Dec 12 2007, 12:07) *
Мерси smile.gif.Аз съм шизофреник.Понякога е кофти ама.... повечето пъти не забелязваш това явление.

Моля, като стана време за рака на белия дроб, пак заповядай. Това явление гаранция, че ще го забележиш.

+Quote Post
OTH_Maniac
коментар Jul 6 2009, 12:37
Коментар #13

Редовен Потребител

Група: Филморатори
Коментари: 1,008
Регнат: 22-May 09
От: Търговище
Име: Plamen

Да за това някои лица твърдяха,че тревата не била толкова вредна , колкото цигарите...
Пха да бе , по хубаво да изпуша 2 кутии цигари от колкото 2 цигари от трева..
А тея , които не са на моето мнение да си траят , защото това си е мое мнение , както вие си имате вашо wink.gif

+Quote Post
Tedo
коментар Jul 6 2009, 12:45
Коментар #14

Spammerman

Коментари: 3,715
Регнат: 11-February 07
От: Мадрид
Име: Тедо

Напротив не е по добре да изпушеш две кутии цигари отколкото няколко джойнта, по добре въобще да не пушиш

+Quote Post
girl_from_hell
коментар Jul 6 2009, 20:37
Коментар #15

Pretty In Scarlet

Група: Уважавани
Коментари: 3,139
Регнат: 20-October 05

както и по горе някой беше писал мисля че няма база на сравнение, защото пушачите пушат по една кутийя на ден а хората които пушат трева пушат в по малки количества ( разбира се не всички и аз познавам такива които пушат тревата като цигарите и на моята възраст вече приличат на олигофрени), но съпостваката не е правилна заради честотата на използване
и все пак истината е че не трябва нищо да се пуши ама кой да слуша smile.gif

+Quote Post
Tedo
коментар Jul 6 2009, 21:59
Коментар #16

Spammerman

Коментари: 3,715
Регнат: 11-February 07
От: Мадрид
Име: Тедо

Всеки казва различно в тази статия пише 5 пъти, а когато идваха в мойто бивше вече даскало, ни казаха че една цигара марихуана се равнява на 16 обикновенни цигари.

+Quote Post
Tomahawk
коментар Jul 6 2009, 22:32
Коментар #17

Редовен Потребител

Коментари: 943
Регнат: 4-January 06
Име: Ангел

То ако тревата беше по-лека и по-неотровна от цигарите щеше ли да напушва , акъли..?

+Quote Post
dark_templar13
коментар Jul 8 2009, 07:14
Коментар #18

Потребител

Коментари: 234
Регнат: 10-June 07
От: in your dreams!
Име: Georgi

"Доказано е, че никотина е по-силен наркотик от марихуаната " - Гений ! Тетрахидроканабинола е психоактивно вещество, което се натрупва в мозъчната кора и предизвиква изменения, никотина е алкалоид - също вреден но по друг начин ... токсичен е и уврежда нервната система ... не можеш да сравняваш 2те изобщо !

+Quote Post
Tomahawk
коментар Jul 11 2009, 22:22
Коментар #19

Редовен Потребител

Коментари: 943
Регнат: 4-January 06
Име: Ангел

Тук говорим за редовно пушене на трева , не ми казвай , че ако я пушиш както си пафкаш цигарите ефекта ще е по-слаб , знам кво е THC , чел съм достатъчно по темата...

+Quote Post
BleedTheFreak
коментар Jul 12 2009, 13:31
Коментар #20

Потребител

Група: Потребители
Коментари: 62
Регнат: 8-March 09
От: Село
Име: Cто

Цитат(Tomahawk @ Jul 11 2009, 23:22) *
Тук говорим за редовно пушене на трева , не ми казвай , че ако я пушиш както си пафкаш цигарите ефекта ще е по-слаб , знам кво е THC , чел съм достатъчно по темата...

ОМГ брат да пушиш редовно трева и родовно цигари за 2 различни неща... не се сещам някои да шуши по 2 кутии трева на ден... а пък ако вземем да сравним грамажа а тютюн и трева в една цигара, с един такъф чадел ще те държи 3-4 часа (да не говоим че тревата рядко я пушиш сам), а през това време 1 редовен пушач ще е изпраскал половин кутия, ако не и повече.
ПС Сметките ги оставям на теб

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 23rd September 2017 - 13:05